passwd - en to sv translation catalogue (1233 entries)

en:  (%s days ago)
sv:  (%s dagar sedan)

en:  (Accesskey %s)
sv:  (snabbtangent %s)

en:  (in %s days)
sv:  (i %s dagar)

en:  (today)
sv:  (i dag)

en:  (tomorrow)
sv:  (i morgon)

en:  (yesterday)
sv:  (i går)

en: "%s" is not a directory.
sv: '%s' är inte en katalog.

en: "%s" was added to the groups system.
sv: '%s' lades till i gruppsystemet.

en: "%s" was added to the permissions system.
sv: '%s' lades till i behörighetssystemet.

en: "%s" was not created: %s.
sv: '%s' skapades inte: %s.

en: %.2fMB used of %.2fMB allowed (%.2f%%)
sv: %.2fMB använt av %.2fMB  (%2f%%)

en: %d %s and %s
sv: %d %s och %s

en: %d days until your password expires.
sv: Ditt lösenord går ut om %d dagar.

en: %d-day forecast
sv: %d-dags förutsägelse

en: %s - Notice
sv: %s - För kännedom

en: %s Fingerprint
sv: Fingerprint för %s

en: %s KB
sv: %s kB

en: %s Maintenance Operations - Confirmation
sv: %s Underhållsfunktion - Bekräftelse

en: %s Sign Up
sv: %s anmälan

en: %s Terms of Agreement
sv: Licensavtal för %s

en: %s already exists.
sv: %s finns redan.

en: %s has cancelled %s.
sv: %s har annulerat %s.

en: %s has replied to a free/busy request.
sv: %s har svarat på en begäran om information angående ledig/upptagen.

en: %s has replied to the invitation to %s.
sv: %s har svarat på inbjudan till %s.

en: %s has sent you free/busy information.
sv: %s har skickat dig information om ledig/upptagen.

en: %s is ready to perform the maintenance operations checked below. Check the box for any operation(s) you want to perform at this time.
sv: %s kommer att utföra de underhållsaktiviteterna som kryssats i nedan. Kryssa i de aktiviteter som du vill utföra.

en: %s is required
sv: %s krävs

en: %s minutes
sv: %s minuter

en: %s not found.
sv: %s saknas.

en: %s requests your free/busy information.
sv: %s efterfrågar information om när du är ledig/upptagen.

en: %s requests your presence at %s.
sv: %s efterfrågar din närvaro vid %s.

en: %s to %s of %s
sv: %s till %s av %s

en: %s wishes to add to %s.
sv: %s vill läggas till till %s.

en: %s wishes to make you aware of %s.
sv: %s vill göra dig medveten om %s.

en: %s wishes to receive the latest information about %s.
sv: %s vill erhålla den senaste informationen om %s.

en: %s's Address Book
sv: Adressbok för %s

en: %s's Calendar
sv: Kalender för %s

en: %s's Notepad
sv: Anteckningar för %s

en: %s's Tasklist
sv: Uppgifter för %s

en: %s: This message may not be from whom it claims to be. Beware of following any links in it or of providing the sender with any personal information.
sv: %s: Meddelandet kanske inte är från den som det verkar. Var försiktig med att följa länkar eller skicka avsändaren personlig information.

en: '%s' is not a valid choice.
sv: '%s' är inte ett godkänt val.

en: '%s' is not configured in the Horde Registry.
sv: '%s' är inte konfigurerad i Horde Registry.

en: '%s' tree renderer not found.
sv: 'Tree renderer' för %s saknas.

en: , gusting
sv: , stormbyar

en: , gusting %s %s
sv: , stormbyar %s %s

en: , variable from %s to %s
sv: , variablem mellan %s till %s

en: -- select --
sv: -- välj --

en: 12 Hour Format
sv: 12-timmars format

en: 24 Hour Format
sv: 24-timmars format

en: 24 hours
sv: 24 timmar

en: <Previous
sv: <Föregående

en: A database backend is required for this block.
sv: 'Databasbackend' krävs för aktuellt block.

en: A fatal error has occurred
sv: Ett fatalt fel har inträffat

en: A public PGP key is required to encrypt a message.
sv: En publik PGP-nyckel krävs för att kryptera ett meddelande.

en: A public PGP key is required to verify a signed message.
sv: En publik PGP-nyckel krävs för att verifiera ett signerat meddelande.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to decrypt a message.
sv: En publik och privat PGP-nyckel samt lösenord krävs för att dekryptera ett meddelande.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to sign a message.
sv: En publik och privat PGP-nyckel samt lösenord krävs för att signera ett meddelande.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to decrypt a message.
sv: En publik och privat S/MIME-nyckel samt lösenord krävs för att dekryptera ett meddelande.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to sign a message.
sv: En publik och privat S/MIME-nyckel samt lösenord krävs för att signera ett meddelande.

en: A public SMIME key is required to encrypt a message.
sv: En publik S/MIME-nyckel krävs för att kryptera ett meddelande.

en: AM Light Rain
sv: Lätt förmiddagsregn

en: AM Rain
sv: Förmiddagsregn

en: AM Showers
sv: Förmiddagsskurar

en: AM Snow Showers
sv: Förmiddagsskurar med snö

en: About this editor
sv: Om editorn

en: About...
sv: Om...

en: Absbottom
sv: Botten

en: Absmiddle
sv: Mitten

en: Accept request
sv: Acceptera begäran

en: Accepted
sv: Accepterad

en: Access denied creating VFS directory.
sv: Behörighet saknas att skapa VFS-mapp.

en: Access denied creating VFS file.
sv: Behörighet saknas att skapa VFS-fil.

en: Account Information
sv: Konto information

en: Account Password
sv: Konto lösenord

en: Account frozen.
sv: Konto fryst

en: Accounting
sv: Budget

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Add
sv: Lägg till

en: Add Child Group
sv: Lägg till undergrupp

en: Add Child Permission
sv: lägg till underbehörigheter

en: Add Here:
sv: Lägg till här:

en: Add New Group
sv: Lägg till ny grupp

en: Add New Permission
sv: Lägg till ny behörighet

en: Add a child group to '%s'
sv: Lägg till barngrupp till '%s'

en: Add a child permission to "%s"
sv: Lägg till barnbehörighet till '%s'

en: Add a new user:
sv: Lägg till en ny användare:

en: Add column
sv: Lägg till kolumn

en: Add new members
sv: Lägg till nya medlem

en: Add pair
sv: Lägg till par

en: Add the %s Menu as a Mozilla Sidebar
sv: Lägg till menyn för %s som Mozilla Sidebar

en: Add this to my calendar
sv: Lägg till i min kalender

en: Add to address book:
sv: Lägg till i adressbok:

en: Add to my address book
sv: Lägg till i min adressbok

en: Add user
sv: Lägg till användare

en: Added '%s' to the system, but could not add additional signup information: %s.
sv: La till '%s' till systemet, men kunde inte lägga till extra information: %s.

en: Added '%s' to the system. You can log in now.
sv: La till '%s' till systemet. Du kan logga in nu.

en: Adding users is disabled.
sv: Upplägg av användare är inaktiverat.

en: Address
sv: Adress

en: Address Book
sv: Adressbok

en: Administer - set permissions for other users
sv: Administration - ange behörighet för andra användare

en: Ads
sv: Reklam

en: Afghanistan
sv: Afganistan

en: Albania
sv: Albanien

en: Algeria
sv: Algeriet

en: Align
sv: Justera

en: Alignment:
sv: Justering:

en: All
sv: Alla

en: All Authenticated Users
sv: Alla authentiserade användare

en: All Groups
sv: Alla grupper

en: All Permissions
sv: Alla behörigheter

en: All four sides
sv: Alla fyra sidor

en: Allow multiple addresses
sv: Tillåt flera adresser

en: Allow setting of ordered list type?
sv: Tillåt inställning för sorterad lista?

en: Already exists
sv: Existerar redan

en: Alternate IMSP Login
sv: Alternativ IMSP-inloggning

en: Alternate IMSP Password
sv: Alternativt lösenord för IMSP

en: Alternate IMSP Username
sv: Alternativt användarnamn för IMSP

en: Alternate email address
sv: Alternativ e-post adress:

en: Alternate templates
sv: Alternativ mall

en: Alternate text:
sv: Alternativ text:

en: An illegal value was specified.
sv: Ett felaktigt värde angavs.

en: Anonymous Proxy
sv: Anonym proxy

en: Answer
sv: Svar

en: Antarctica
sv: Antarktis

en: Application
sv: Applikation

en: Application List
sv: Applikationslista

en: Application is ready.
sv: Applikationen är klar.

en: Apply to Child Shares
sv: Verkställ till underutdelningar

en: Approve
sv: Godkänn

en: Approximate Size
sv: Ungefärlig storlek

en: April
sv: april

en: Archive File Size
sv: Filstorlek

en: Archive Name
sv: Filnamn

en: Are you sure you want to remove the signup request for %s ?
sv: Är det säkert att du vill ta bort anmälan för %s?

en: Are you sure you wish to delete '%s' and any sub-groups?
sv: Är det säkert att du vill radera '%s' och eventuella undergrupper?

en: Armenia
sv: Armanien

en: Art
sv: Konst

en: Ascii Art
sv: Ascii konst

en: Asia/Pacific Region
sv: Asien/Stilla havsregionen

en: Ask for confirmation before doing maintenance operations?
sv: Fråga efter bekräftelse innan underhållsaktiviteter utförs?

en: Assignment columns
sv: Tilldelningskolumn

en: Attached is an iCalendar file reply to a request you sent
sv: Bifogad är en iCalender fil med ett svar på en begäran som du skickat,

en: Attempt to delete a non-existent group.
sv: Försök till att radera en grupp som inte finns.

en: Attempt to delete a non-existent permission.
sv: Försök till att radera en behörighet som inte finns.

en: Attempt to edit a non-existent permission.
sv: Försök att ändra en behörighet som inte finns.

en: Attempt to edit a non-existent share.
sv: Försök att ändra en utdelning som inte finns.

en: Attendees
sv: Deltagare

en: Attributes
sv: Attribut

en: August
sv: augusti

en: Australia
sv: Australien

en: Austria
sv: Österrike

en: Auth_cyrsql: Required imap extension not found.
sv: Auth_cyrsql: IMAP-extension saknas.

en: Auth_cyrus: Backend does not have required capabilites.
sv: Auth_cyrsql: Backend saknar funktioner som krävs.

en: Auth_cyrus: Required imap extension not found.
sv: Auth_cyrus: IMAP-extension saknas.

en: Auth_ftp: Required FTP extension not found. Compile PHP with the --enable-ftp switch.
sv: Auth_ftp: FTP-extension saknas. Kompilera PHP med switchen --enable-ftp.

en: Auth_imap: Required IMAP extension not found.
sv: Auth_imap: IMAP-extension saknas.

en: Auth_krb5: Required krb5 extension not found.
sv: Auth_krb5: krb5-extension saknas.

en: Auth_ldap: Required LDAP extension not found.
sv: Auth_ldap: LDAP-extension saknas.

en: Auth_ldap: Unable to add user %s. This is what the server said:
sv: Auth_ldap: Kan inte lägga till användare '%s'. Servern svarade:

en: Auth_ldap: Unable to remove user %s
sv: Auth_ldap: Kan inte radera användare %s

en: Auth_ldap: Unable to update user %s
sv: Auth_ldap: Kan inte uppdatera användare %s

en: Auth_mcal: Required MCAL extension not found.
sv: Auth_mcal: MCAL-extension saknas.

en: Auth_smbauth: Required smbauth extension not found.
sv: Auth_smbauth: smbauth-extension saknas.

en: Authentication failed
sv: Authentisering misslyckades

en: Authentication failed. %s
sv: Authentisering misslyckades. %s

en: Authentication rejected by RADIUS server.
sv: Authentisering avvisades av RADIUS-servern.

en: Authentication to FTP server failed.
sv: Authentisering till FTP-server misslyckades.

en: Authentication to the SMB server failed.
sv: Authentisering till SMB-server misslyckades.

en: Available fields:
sv: Tillgängliga fält:

en: Awaiting Response
sv: Väntar på svar

en: Background
sv: Bakgrund

en: Background Color
sv: Bakgrundsfärg

en: Bad kerberos password.
sv: Felaktigt lösenord för Kerberos

en: Bad kerberos username.
sv: Felaktigt användarnamn för Kerberos

en: Base graphics directory '%s' not found.
sv: Grundkatalog '%s' för bilder hittades inte.

en: Baseline
sv: Baslinje

en: Belarus
sv: Vitryssland

en: Belgium
sv: Belgien

en: Birthday
sv: Födelsedag

en: Block "%s" of application "%s" not found.
sv: Block '%s' för applikation '%s' saknas.

en: Block Settings
sv: Blockinställningar

en: Block Type
sv: Blocktyp

en: Bold
sv: Fet

en: Bookmarks
sv: Bokmärken

en: Border
sv: Ram

en: Border thickness:
sv: Rambredd:

en: Borders
sv: Ramar

en: Both
sv: Båda

en: Bottom
sv: Botten

en: Brazil
sv: Brasilien

en: Bulgaria
sv: Bulgarien

en: Bulleted List
sv: Punktlista

en: C_ell Properties...
sv: C_ell inställningar...

en: Calendar
sv: Kalender

en: Calm
sv: Lugnt

en: Cambodia
sv: Kambodja

en: Cameroon
sv: Kamerun

en: Can not reset password automatically, contact your administrator.
sv: Kan inte nollställa lösenord automatiskt, kontakta din administratör.

en: Can not write to file "%s"
sv: Kan inte skriva till fil '%s'

en: Can't connect to IMAP server: %s
sv: Kan inte kontakta mailservern: %s

en: Can't open file "%s".
sv: Kan inte öppna fil '%s'

en: Canada
sv: Kanada

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Cancel Problem Report
sv: Avbryt problemrapport

en: Cannot delete file "%s".
sv: Kan inte radera '%s'.

en: Cannot find a temporary directory.
sv: Kan inte hitta en temprär mapp.

en: Cannot remove directory "%s".
sv: Kan inte radera mapp '%s'.

en: Cannot remove, %d children exist.
sv: Kan inte radera; %d barn existerar.

en: Caption
sv: Rubrik

en: Categories and Labels
sv: Kategorier och rubriker

en: Cell Phone
sv: Mobiltelefon

en: Cell Properties
sv: Cellinställningar

en: Cell padding:
sv: Cellutfyllnad:

en: Cell properties
sv: Cellinställningar

en: Cell spacing:
sv: Cellmellanrum:

en: Cellphone
sv: Mobiltelefon

en: Center
sv: Centrerad

en: Certificate Details
sv: Certifikatsdetaljer

en: Certificate Policies
sv: Certifikatpolicies

en: Chad
sv: Tchad

en: Chair Person
sv: Ordförande

en: Change
sv: Ändra

en: Change Your Password
sv: Ändra ditt lösenord

en: Change the name and address that people see when they read and reply to your emails.
sv: Ändra namn och adress som mottagarna ser när de läser och svarar på dina meddelanden.

en: Change your password
sv: Byt lösenord

en: Char
sv: Tecken

en: China
sv: Kina

en: Choose a password
sv: Välj lösenord

en: Choose a username
sv: Välj användarnamn

en: Choose an action:
sv: Välj åtgärd:

en: Choose how to display dates:
sv: Välj hur datum skall visas:

en: Class definition of %s not found.
sv: Klassdefinition för %s saknas.

en: Clear
sv: Rensa

en: Clear out user: %s
sv: Rensa användare: %s

en: Clear user
sv: Rensa anvädnare

en: Clear user data
sv: Rensa användardata

en: Close Window
sv: Stäng fönster

en: Clouds
sv: Moln

en: Cloudy
sv: Molningt

en: Colombia
sv: Kolombia

en: Color
sv: Färg

en: Color Picker
sv: Färghanterare

en: Colour selection
sv: Färgval

en: Cols:
sv: Kolumner:

en: Column titles
sv: Kolumn rubriker

en: Comics
sv: Lustigheter

en: Command
sv: Kommando

en: Command Shell
sv: Kommandofönster

en: Comment
sv: Kommentar

en: Company
sv: Företag

en: Completed
sv: Slutförd

en: Compose Message (%s)
sv: Skriv meddelande (%s)

en: Computers
sv: Datorer

en: Configuration Differences
sv: Konfigurationsskillnader

en: Configuration is out of date.
sv: Konfiguration behöver uppdateras.

en: Configure %s
sv: Konfigurera %s

en: Confirm Password
sv: Bekräfta lösenord

en: Confirm new password:
sv: Bekräfta ditt lösenord:

en: Congo
sv: Kongo

en: Connection failed.
sv: Förbindelse misslyckades.

en: Connection failed:
sv: Förbindelse misslyckades:

en: Connection refused to the public keyserver.
sv: Förbindelse med publik nyckelserver nekades.

en: Connection refused to the public keyserver. Reason: %s (%s)
sv: Förbindelse med publik nyckelserver nekades: %s (%s)

en: Connection to FTP server failed.
sv: Förbindelse med FTP-server misslyckades.

en: Contacts
sv: Kontakter

en: Contacts were successfully added to your address book.
sv: Kontakter lades till i din adressbok.

en: Contents of '%s'
sv: Innehåll i '%s'

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Copy
sv: Kopiera

en: Copy failed: %s
sv: Kopiering misslyckades: %s

en: Copy selection
sv: Kopiera markering

en: Could not PGP encrypt message.
sv: Kan inte PGP-kryptera meddelande.

en: Could not PGP sign message.
sv: Kan inte PGP-signera meddelande.

en: Could not S/MIME encrypt message.
sv: Kan inte S/MIME-kryptera meddelande.

en: Could not S/MIME sign message.
sv: Kan inte S/MIME-signera meddelande.

en: Could not add contact. %s
sv: Kan inte lägga till kontakt. %s

en: Could not bind to LDAP server.
sv: Misslyckades att kontakta LDAP server.

en: Could not bind to ldap server
sv: Misslyckades att ansluta till LDAP server.

en: Could not bind to ldap server as guest
sv: Kunde inte binda till ldap servern som gäst

en: Could not connect to ldap server
sv: Kunde inte ansluta till ldap servern

en: Could not connect to server '%s' using FTP: %s
sv: Kan inte kontakta server '%s' via FTP: %s

en: Could not create distribution list. %s
sv: Kan inte skapa distributionslista. %s

en: Could not decrypt PGP data.
sv: Kan inte dekryptera PGP-data.

en: Could not decrypt S/MIME data.
sv: Kan inte dekryptera S/MIME-data.

en: Could not delete contact. %s
sv: Kan inte radera kontakt. %s

en: Could not delete distribution list. %s
sv: Kan inte radera distributionslista. %s

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
sv: Kan inte bestämma mottagarens ePost-adress.

en: Could not fetch complete address book.
sv: Kan inte hämta komplett adressbok.

en: Could not fetch complete distribution list.
sv: Kan inte hämta komplett distributionslista.

en: Could not fetch the complete list of distribution lists.
sv: Kan inte hämta komplett lista över distributionslistor.

en: Could not load strategy '%s'.
sv: Kan inte ladda strategi '%s'.

en: Could not mkdir '%s'.
sv: Kan inte skapa mapp '%s'.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
sv: Kan inte hämta publik nyckel från nyckelservern.

en: Could not open %s.
sv: Kan inte öppna %s.

en: Could not open '%s' for writing.
sv: Kan inte öppna '%s' för skriving.

en: Could not open Maintenance_Task module %s
sv: Kan inte öppna Maintenance_Task modul %s

en: Could not open directory '%s'.
sv: Kan inte öppna mapp '%s'

en: Could not reach the LDAP server.
sv: Kan inte kontakta LDAP server.

en: Could not read %s.
sv: Kan inte läsa %s.

en: Could not retrieve ACL
sv: Kan inte hämta ACL

en: Could not retrieve address book. %s
sv: Kan inte hämta adressbok. %s

en: Could not retrieve distribution list. %s
sv: Kan inte hämta distributionslista. %s

en: Could not retrieve distribution lists. %s
sv: Kan inte hämta distributionslistor. %s

en: Could not retrieve server's capabilities
sv: Kan inte hämta dserverfunktioner

en: Could not rmdir '%s'.
sv: Kan inte radera mapp '%s'.

en: Could not save %s configuration.
sv: Kan inte spara konfiguration för %s.

en: Could not save a backup configuation.
sv: Kan inte spara backup-konfiguration.

en: Could not save a backup configuation: %s
sv: Kan inte spara en backup-konfiguration: %s.

en: Could not save setup upgrade script to: '%s'.
sv: Kan inte spara uppgraderingsscript till: %s.

en: Could not save the backup configuration file %s.
sv: Kan inte spara backup-konfiguration %s.

en: Could not search the LDAP server.
sv: Kan inte söka i LDAP-katalogen.

en: Could not unlink '%s'.
sv: Kan inte radera '%s'.

en: Could not update contact. %s
sv: Kan inte uppdatera kontakt. %s

en: Could not update distribution list. %s
sv: Kan inte uppdatera distributionslista. %s

en: Could not write configuration for '%s': %s
sv: Kan inta spara konfiguration för '%s': %s

en: Country
sv: Land

en: Courses
sv: Kurser

en: Create
sv: Skapa

en: Create a link
sv: Skapa länk

en: Create a new one
sv: Skapa ny

en: Create sub folders
sv: Skapa undermapp

en: Creator Permissions
sv: Behörigheter för ägara

en: Croatia
sv: Kroatien

en: Current Phase
sv: Aktuell fas

en: Current Time
sv: Aktuell tid

en: Current URL is
sv: Aktuell URL är

en: Current Weather
sv: Aktuellt väder

en: Current condition:
sv: Aktuella villkor:

en: Current style
sv: Aktuell stil

en: Customize tasks to run upon logon to %s.
sv: Skräddarsy aktiviteter som körs vid inlogning till %s.

en: Cut
sv: Klipp ut

en: Daily
sv: Daglig

en: DataTree Browser
sv: DataTree bläddrare

en: Date
sv: Datum

en: Date Received
sv: Datum mottaget

en: Date selection
sv: Datumval

en: Day
sv: Dag

en: De_lete Column
sv: _Radera kolumn

en: December
sv: december

en: Decimal numbers
sv: Decimaler

en: Declined
sv: Avböjt

en: Decrease Indent
sv: Minska indrag

en: Default
sv: Förvalt

en: Default Color
sv: Förvald färg

en: Default Identity
sv: Förvald identitet

en: Default Shell
sv: Förvalt skal

en: Definitions
sv: Definitioner

en: Delegate position
sv: Delegera position

en: Delegated
sv: Delegerad

en: Delete
sv: Radera

en: Delete Cell
sv: Radera cell

en: Delete Group
sv: Radera grupp

en: Delete Permission
sv: Radera behörighet

en: Delete cell
sv: Radera cell

en: Delete column
sv: Radera kolumn

en: Delete existing alternate template
sv: Radera befintlig alternativmall

en: Delete permissions for "%s"
sv: Radera behörighet för '%s'

en: Delete permissions for "%s" and any sub-permissions?
sv: Radera behörighet för '%s' och underbehörigheter?

en: Delete row
sv: Radera rad

en: Delete selected identity
sv: Radera vald identitet

en: Delete the current column
sv: Radera aktuell kolumn

en: Delete the current row
sv: Radera aktuell rad

en: Delivery time
sv: Leveranstid

en: Denmark
sv: Danmark

en: Deny request
sv: Avslå begäran

en: Deny request for free/busy information
sv: Avslå begäran om ledig/upptagen-information

en: Description
sv: Beskrivning

en: Details have been logged for the administrator.
sv: Detaljer har loggats för systemadministratören.

en: Development
sv: Utveckling

en: Directory
sv: Katalog

en: Display 24-hour times?
sv: Visa 24-timmars klocka?

en: Display Options
sv: Visningsinställningar

en: Display detailed forecast
sv: Visa detaljerad förutsägelse

en: Display forecast (TAF)
sv: Visa förutsägelse (TAF)

en: Display format
sv: Visningsformat

en: Do not delete
sv: Radera inte

en: Download
sv: Hämta

en: Download %s
sv: Hämta %s

en: Download generated configuration as PHP script.
sv: Hämta genererad konfiguration som PHP-skript.

en: E-Mail
sv: E-post

en: Edit
sv: Ändra

en: Edit Block
sv: Ändra block

en: Edit Group
sv: Ändra grupp

en: Edit Permission
sv: Öndra behörighet

en: Edit Permissions
sv: Öndra behörighet

en: Edit Permissions for %s
sv: Ändra behörigheter för %s

en: Edit options for:
sv: Ändra inställningar för:

en: Edit permissions for "%s"
sv: Ändra behörigheter för '%s'

en: Edit permissions for %s
sv: Ändra behörigheter för '%s'

en: Education
sv: Utbildning

en: Email
sv: E-post

en: Email Address
sv: E-post adress

en: Email addresses must match.
sv: E-postadresser måste stämma överrens.

en: Empty message.
sv: Tomt meddelande

en: Empty result.
sv: Tomt resultat.

en: Empty search terms
sv: Tomt sökkriteria

en: End
sv: Slut

en: Enlarge Editor
sv: Förstora editor

en: Error
sv: Fel

en: Error creating block: %s
sv: Fel vid skapande av block: %s

en: Error getting content: %s
sv: Fel när innehål hämtades: %s

en: Error sending reply: %s.
sv: Fel under sändning av svarsmeddelande: %s

en: Error updating password: %s
sv: Fel vid uppdatering av lösenord: %s

en: Error writing '%s'.
sv: Fel vid skrivning av '%s'.

en: Every 15 minutes
sv: Var 15:e minut

en: Every 2 minutes
sv: Varannan minut

en: Every 30 seconds
sv: Var 30:e sekund

en: Every 5 minutes
sv: Var 5:e minut

en: Every Login
sv: Varje inloggning

en: Every half hour
sv: Varje halvtimma

en: Every minute
sv: Varje minut

en: Example values:
sv: Exempel på värden:

en: Execute
sv: Kör

en: Expand
sv: Expandera

en: Expiration Date
sv: Förfallodatum

en: Failed retrieving preferences.
sv: Misslyckades att hämta inställningar.

en: Failed to connect to LDAP server.
sv: Misslyckades att kontakta LDAP server.

en: Failed to connect to SMB server.
sv: Misslyckades att kontakta SMB server.

en: Failed to copy from "%s".
sv: Misslyckades att kopiera från '%s'.

en: Failed to copy to "%s".
sv: Misslyckades att kopiera till '%s'.

en: Failed to create new SASL connection.
sv: Misslyckades att skapa ny SASL-förbindelse.

en: Failed to move to "%s".
sv: Misslyckades att flytta till '%s'.

en: Failed to retrieve: %s
sv: Misslyckades att hämta: %s

en: Failure in changing password :
sv: Misslyckades med att ändra lösenord :

en: Fatal Error:
sv: Fatalt fel:

en: February
sv: februari

en: File Count: %s file
sv: Antal filer: %s fil

en: File Count: %s files
sv: Antal filer: %s filer

en: File Manager
sv: Filhanterare

en: File Name
sv: Filnamn

en: File selection
sv: Filval

en: File upload
sv: Filuppladdning

en: File uploads not supported.
sv: Filuppladdning stöds inte.

en: Filters
sv: Filter

en: First Half
sv: Första halvan

en: First Quarter
sv: Första kvarten

en: Folder %s does not exist
sv: Mapp %s existerar inte.

en: Font Color
sv: Fontfärg

en: Food
sv: Mat

en: For browsers that don't support images
sv: För webläsare som inte stödjer bilder

en: Forgot your password?
sv: Glömt ditt lösenord?

en: Forms
sv: Formulär

en: Forums
sv: Forum

en: Forwards
sv: Vidarbefordrar

en: France
sv: Frankrike

en: Free/Busy Information
sv: Ledig/Upptagen information

en: Free/Busy Reply
sv: Ledig/Upptagen svar

en: Free/Busy Request
sv: Ledig/upptagen-förfrågan

en: Free/Busy Request Response
sv: Svar på ledig/upptagen-förfrågan

en: From
sv: Från

en: From the
sv: Från den

en: Full Description
sv: Fullständig beskrivning

en: Full Moon
sv: Fullmåne

en: Full Name
sv: Namn

en: Generate %s Configuration
sv: Generera konfiguration för %s

en: Generated Code
sv: Genererad kod

en: Germany
sv: Tyskland

en: Google Search
sv: Googlesökning

en: Grayscale
sv: Gråskala

en: Greece
sv: Grekland

en: Greenland
sv: Grönsland

en: Grenada
sv: Granada

en: Group Administration
sv: Gruppadministration

en: Group_ldap: Unable to add group %s. This is what the server said:
sv: Group_ldap: Kan inte lägga till grupp '%s'. Servern svarade:

en: Group_ldap: Unable to delete group %s
sv: Group_ldap: Kan inte radera grupp '%s'

en: Group_ldap: Unable to update group %s
sv: Group_ldap: Kan inte uppdatera grupp '%s'

en: Groups
sv: Grupper

en: Guest Permissions
sv: Gästbehörigheter

en: Guestbook
sv: Gästbok

en: HTTP Authentication not found.
sv: HTTP Authentisering saknas.

en: Hash-Algorithm
sv: Hashalgoritm

en: Header
sv: Rubrik

en: Headers
sv: Rubrik

en: Height
sv: Höjd

en: Help
sv: Hjälp

en: High
sv: Hög

en: Ho_me
sv: He_m

en: Home
sv: Hem

en: Home Address
sv: Adress, hem

en: Home Directory
sv: Hemkatalog

en: Home Phone
sv: Telefon, hem

en: Hungary
sv: Ungern

en: IMAP mailbox creation failed: %s
sv: Skapande av IMAP-mapp misslyckade: %s

en: IMAP mailbox deletion failed: %s
sv: Radering av IMAP-mapp misslyckades: %s

en: IMAP mailbox quota creation failed: %s
sv: Skapande av quota för IMAP-mapp misslyckades: %s

en: IP Address
sv: IP-adress

en: IP Address not available.
sv: IP-adress är inte tillgänglig.

en: IP Address not within allowed CIDR block.
sv: IP-adress är inte inom godkänt CIDR-block.

en: I_nsert Row Before
sv: I_nfoga rad före

en: Iceland
sv: Island

en: Icons Only
sv: Enbart ikoner

en: Icons for %s
sv: Ikoner för %s

en: Icons with text
sv: Ikoner med text

en: Identity's name:
sv: Identitetens namn:

en: If it is not displayed correctly, %s to open it in a new window.
sv: Om det inte visas korrekt, %s för att öppna i nytt fönster.

en: Image Preview:
sv: Förhandsgranska bild:

en: Image upload
sv: Ladda upp bild

en: Import, Step %d
sv: Importera, steg %d

en: Imported field: %s
sv: Importerade fält: %s

en: Imported fields:
sv: Importerade fält:

en: In Process
sv: Pågående

en: In_sert Row After
sv: In_foga rad efter

en: Incorrect username and/or password.
sv: Felaktigt användarnamn och/eller lösenord.

en: Increase Indent
sv: Öka indrag

en: Indonesia
sv: Indonesien

en: Information no longer available.
sv: Information är inte tillgänglig längre.

en: Insert C_olumn After
sv: Infoga k_olumn efter

en: Insert Image
sv: Infoga bild

en: Insert Table
sv: Infoga tabell

en: Insert _Column Before
sv: Infoga _kolumn före

en: Insert a new column after the current one
sv: Infoga ny kolumn efter aktuell kolumn

en: Insert a new column before the current one
sv: Infoga ny kolumn före aktuell kolumn

en: Insert a new row before the current one
sv: Infoga ny rad före ektuell rad

en: Insert alternate template
sv: Infoga alternativ mall

en: Insert cell after
sv: Infoga cell efter

en: Insert cell before
sv: Infoga cell före

en: Insert column after
sv: Infoga kolumn efter

en: Insert column before
sv: Infoga kolumn före

en: Insert messages
sv: Infoga meddelanden

en: Insert paragraph after
sv: Infoga paragraf efter

en: Insert paragraph before
sv: Infoga paragraf före

en: Insert row after
sv: Infoga rad efter

en: Insert row before
sv: Infoga rad före

en: Insert/Modify Image
sv: Infoga/Ändra bild

en: Insert/Modify Link
sv: Infoga/Ändra länk

en: Internal Error
sv: Internt fel

en: Invalid Action selected for this component.
sv: Handling är ogiltig för den här komponenten.

en: Invalid application.
sv: Felaktig applikation.

en: Invalid batch ID.
sv: Felaktigt batch-ID

en: Invalid data submitted.
sv: Felaktig data skickad.

en: Invalid destination address.
sv: Felaktig destinationsadress.

en: Invalid file format
sv: Felaktigt filformat

en: Invalid msg_type.
sv: Felaktig meddelande_typ.

en: Invalid or missing api_id.
sv: Felaktig eller saknad api_id.

en: Invalid or missing parameters.
sv: Felaktigt eller saknad parameter.

en: Invalid protocol.
sv: Felaktigt protokoll.

en: Invalid recipient: "%s"
sv: Felaktig mottagare: '%s'

en: Invalid recipient: '%s'
sv: Felaktig mottagare: %s

en: Invalid source address.
sv: Felaktig avsändaradress.

en: Invert selection
sv: Invertera urval

en: Iran, Islamic Republic of
sv: Iran

en: Iraq
sv: Irak

en: Ireland
sv: Irland

en: Italic
sv: Kursiv

en: Italy
sv: Italien

en: January
sv: januari

en: July
sv: juli

en: June
sv: juni

en: Justify
sv: Justera

en: Justify Center
sv: Centerjustera

en: Justify Full
sv: Justera jämt

en: Justify Left
sv: Vänsterjustera

en: Justify Right
sv: Högerjustera

en: Kerberos server rejected authentication.
sv: Kerberosservern avvisade authentiseringen.

en: Key Creation
sv: Nyckel skapad

en: Key Fingerprint
sv: Fingerprint

en: Key Length
sv: Nyckellängd

en: Key Type
sv: Nyckeltyp

en: Key Usage
sv: Nyckelanvändande

en: Key already exists on the public keyserver.
sv: Nyckel finns redan på den publika nyckelservern.

en: Kids
sv: Barn

en: Language
sv: Språk

en: Last Half
sv: Sista halvan

en: Last Password Change
sv: Lösenord ändrades

en: Last Quarter
sv: Sista kvarten

en: Last Updated:
sv: Senast uppdaterad:

en: Last login: %s
sv: Senaste inloggning: %s

en: Last login: %s from %s
sv: Senaste inloggning: %s från %s

en: Last login: Never
sv: Senaste inloggning: Aldrig

en: Left
sv: Vänster

en: Left header
sv: Vänsterrubrik

en: Left values
sv: Vänstervärden

en: Light Snow
sv: Lätt snö

en: Link
sv: Länk

en: Links
sv: Länkar

en: List Help Topics
sv: Visa hjälpämnen

en: List Tables
sv: Listtabeller

en: Listing users is disabled.
sv: Listning av användare avaktiverad.

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Local time:
sv: Lokal tid:

en: Location
sv: Plats

en: Log in
sv: Logga in

en: Log out
sv: Logga ut

en: Login Tasks
sv: Loginaktiviteter

en: Login failed because your username or password was entered incorrectly.
sv: Inloggning misslyckades. Troligtvis var användarnamn eller lösenord felaktigt.

en: Login failed.
sv: Inloggning misslyckades.

en: Logout
sv: Logga ut

en: Long text
sv: Lång text

en: Low
sv: Låg

en: MS-TNEF Attachment contained no data.
sv: MS-TNEF bilaga innehöll ingen data.

en: Mail
sv: E-post

en: Maldives
sv: Maldiverna

en: March
sv: mars

en: Margin
sv: Marginal

en: Matching fields
sv: Matchande fält

en: Max message parts exceeded.
sv: Gräns för max antal delar i meddelande överskriden.

en: Max temp last 24 hours:
sv: Högsta temperature senaste 24 timmarna:

en: Max temp last 6 hours:
sv: Högsta temperature senaste 6 timmarna:

en: Maximum Number of Portal Blocks
sv: Maximalt antal portalblock

en: Maximum length
sv: Maximal längd

en: May
sv: maj

en: Meeting Cancellation
sv: Avboka möte

en: Meeting Information
sv: Mötesinformation

en: Meeting Proposal
sv: Mötesförfrågan

en: Meeting Reply
sv: Mötessvar

en: Meeting Update
sv: Mötesuppdatering

en: Meeting Update Request
sv: Uppdateringsbegäran om möte

en: Members
sv: Medlemmar

en: Menu mode:
sv: Menyläge:

en: Merge cells
sv: Slå ihop celler

en: Message
sv: Meddelande

en: Message Verified Successfully but the signer's certificate could not be verified.
sv: Meddelandet verifierades men den signerades certifikat kunde inte verifieras.

en: Message expired.
sv: Meddelande har upphört.

en: Message type
sv: Meddelandetyp

en: Metar block not available. Details have been logged for the administrator.
sv: Metar-block ej tillgängligt. Detaljer har loggats för systemadministratören.

en: Method
sv: Metod

en: Method '%s' is not defined
sv: Metoden '%s' är inte definierad

en: Middle
sv: Mitten

en: Mime Type
sv: Mimetyp

en: Min temp last 24 hours:
sv: Lägsta temperatur senaste 24 timmarna:

en: Min temp last 6 hours:
sv: Lägsta temperatur senaste 6 timmarna:

en: Mirror
sv: Spegla

en: Missing message ID.
sv: Saknar meddelande-ID.

en: Missing session ID.
sv: Saknar sessions-ID.

en: Mo
sv: Må

en: Mobile Mail
sv: Mobil e-post

en: Modified Date
sv: Ändrad datum

en: Month and year
sv: Månad och år

en: Monthly
sv: Månatlig

en: Mostly Clear
sv: Mestadels klart

en: Mostly Cloudy
sv: Mestadels molnigt

en: Mostly Sunny
sv: Mestadels soligt

en: Move Down
sv: Flytta ner

en: Move Left
sv: Flytta vänster

en: Move Right
sv: Flytta höger

en: Move Up
sv: Flytta upp

en: Move down
sv: Flytta ner

en: Move up
sv: Flytta upp

en: My Account
sv: Konton

en: My Account Information
sv: Min konto information

en: My Portal
sv: Min portal

en: My Portal Layout
sv: Min portallayout

en: NO, I Do NOT Agree
sv: NEJ, Jag accepterar inte

en: Name
sv: Namn

en: Needs Action
sv: Behöver åtgärd

en: Netherlands
sv: Nederländerna

en: Netscape certificate comment
sv: Netsape certifikatskommentar

en: Netscape certificate type
sv: Netsape certifikatstyp

en: Network
sv: Nätverk

en: Never
sv: Aldrig

en: New Category
sv: Ny kategori

en: New Moon
sv: Nymåne

en: New Username (optional)
sv: Nytt användarnamn (valfritt)

en: New Zealand
sv: Nya Zeeland

en: New password
sv: Nytt lösenord

en: New password will expire on %x.
sv: Nytt lösenord kommer att gå ut %x.

en: New password:
sv: Nytt lösenord:

en: New passwords don't match.
sv: Lösenord måste vara lika.

en: New window (_blank)
sv: Nytt fönster (_blank)

en: News
sv: Nyheter

en: Newsgroups
sv: Nyhetsgrupper

en: Next
sv: Nästa

en: Next Phase
sv: Nästa fas

en: Next options
sv: Nästa inställning

en: Next>
sv: Nästa>

en: Night
sv: Natt

en: No
sv: Nej

en: No calendar name provided for MCAL authentication.
sv: Inget kalendernamn för MCAL autentisering angivet.

en: No change.
sv: Ingen ändring.

en: No children can be added to this permission.
sv: Inga barn kan läggas till den här behörigheten.

en: No configuration information specified for %s.
sv: Ingen konfigureringsinformation angiven för %s.

en: No configuration information specified for FTP VFS.
sv: Ingen konfigureringsinformation angiven för FTP VFS.

en: No configuration information specified for SQL VFS.
sv: Ingen konfigureringsinformation angiven för SQL VFS.

en: No configuration information specified for SQL-File VFS.
sv: Ingen konfigureringsinformation angiven för SQL-fil VFS.

en: No file uploaded
sv: Ingen fil uppladdad

en: No icons found.
sv: Inga ikoner hittades.

en: No name specified.
sv: Inget namn angivet.

en: No number specified.
sv: Ingen nummer angivet.

en: No password provided for HTTP authentication.
sv: Inget lösenord för HTTP autentisering angivet.

en: No password provided for IMAP authentication.
sv: Inget lösenord för IMAP autentisering angivet.

en: No password provided for Kerberos authentication.
sv: Inget lösenord för Kerberos autentisering angivet.

en: No password provided for Login authentication.
sv: Inget lösenord för Login autentisering angivet.

en: No password provided for PASSWD authentication.
sv: Inget lösenord för PASSWD autentisering angivet.

en: No password provided for SMB authentication.
sv: Inget lösenord för SMB autentisering angivet.

en: No rules
sv: Inga regler

en: No separator specified.
sv: Ingen avgränsare angiven.

en: No sides
sv: Inga sidor

en: No temporary directory available for cache.
sv: Ingen temporärkatalog tillgänglig för cache.

en: No username and/or password sent.
sv: Inget användarnamn och/eller lösenord skickat.

en: No valid XML data returned
sv: Ingen giltig XML data returnerades

en: No values
sv: Inga värden

en: Non Participant
sv: Icke-deltagare

en: None
sv: Ingen

en: Norway
sv: Norge

en: Not After
sv: Inte efter

en: Not Before
sv: Inte före

en: Not a directory
sv: Inte en katalog

en: Not implemented.
sv: Ej implementerad.

en: Not set
sv: Ej angiven

en: Note: You will need to logout and back in after you change your password!
sv: OBS! Du måste logga ut direkt efter att du har byt lösenord!

en: Notes
sv: Anteckningar

en: November
sv: november

en: Number
sv: Nummer

en: Number of characters
sv: Antal tecken

en: Object
sv: Objekt

en: Object Creator
sv: Objektskapare

en: Octal
sv: Oktal

en: October
sv: oktober

en: Office
sv: Kontor

en: Old password
sv: Gammalt lösenord

en: Old password is not correct.
sv: Gammalt lösenord felaktigt

en: Old password:
sv: Gammalt lösenord:

en: Only one email address allowed.
sv: Endast en e-post adress tillåten.

en: Only the owner or system administrator may change ownership or owner permissions for a share
sv: Endast ägare eller systemadministratör kan ändra ägare eller behörigheter på en utdelning

en: Open in a new window
sv: Öppna i nytt fönster

en: Opens this link in a new window
sv: Öppna länk i nytt fönster

en: Optional Participant
sv: Icke obligatoriska deltagare

en: Options
sv: Inställningar

en: Options for %s
sv: Inställningar för %s

en: Ordered List
sv: Sorterad lista

en: Organisational Unit
sv: Organisation avdelning

en: Other
sv: Annan

en: Other Information
sv: Andra inställningar

en: Owner Permissions
sv: Ägarbehörigheter

en: PAM authentication is not available.
sv: PAM-Authentisering är inte tillgänglig.

en: PGP Public Key
sv: Publik PGP-nyckel

en: PHP Code
sv: PHP-kod

en: PHP Shell
sv: PHP-skal

en: PM Snow
sv: Eftermiddagssnö

en: PM Snow Showers
sv: Eftermiddagsskurar med snö

en: PM T-Storms
sv: Åskskurar på eftermiddagen

en: P_HP Shell
sv: P_HP-skal

en: Password
sv: Lösenord

en: Password changed successfully.
sv: Lösenord ändrades.

en: Password changed!
sv: Lösenordet ändrades!

en: Password incorrect
sv: Lösenord felaktigt

en: Password module is not properly configured
sv: Lösenordsmodulen är inte correct konfigurerad

en: Password required for RADIUS authentication.
sv: Lösenord krävs för RADIUS autentisering.

en: Password with confirmation
sv: Lösenord med bekräftelse

en: Password:
sv: Lösenord:

en: Password:
sv: Lösenord:

en: Passwords must match.
sv: Lösenord måste vara lika.

en: Paste
sv: Klistra in

en: Paste from clipboard
sv: Klistra in från urklippshanteraren

en: Path
sv: Sökväg

en: Percent
sv: Procent

en: Perform Maintenance Operations
sv: Utför underhållsfunktioner

en: Perform maintenance operations on login?
sv: Utför underhållsaktiviteter vid inloggning?

en: Permission
sv: Behörighet

en: Permission "%s" not deleted.
sv: Behörighet '%s' raderades inte.

en: Permissions
sv: behörigheter

en: Permissions Administration
sv: Behörighetsadministration

en: Personal Information
sv: Personlig information

en: Phone
sv: Telefon

en: Photos
sv: Foton

en: Please confirm that you want to remove this element:
sv: Bekräfta att du vill radera vald post?

en: Please enter a month and a year.
sv: Var god ange månad och år.

en: Please enter a name for the new category:
sv: Var god ange namn för kategorin:

en: Please enter a valid IP address.
sv: Var god ange godkänd IP-adress.

en: Please enter a valid time.
sv: Var god ange en godkänd tid.

en: Please provide a summary of the problem.
sv: Var god summera ditt problem.

en: Please provide your username and password
sv: Ange ditt användarnamn och lösenord.

en: Please read the following text. You MUST agree with the terms to use the system.
sv: Var god läs igenom följande text. Du MÅSTE samtycka med villkoren för att använda systemet.

en: Please review the following information, and then select an action from the menu below.
sv: Kontrollera följande information och välj sedan en handling i menyn
    nedan.

en: Please select an action from the menu below.
sv: Välj en handling från menyn nedan.

en: Please type the new category name:
sv: Ange nytt kategorinamn:

en: Poland
sv: Polen

en: Politics
sv: Politik

en: Polls
sv: Undersökningar

en: Preview
sv: Förhandsvisning

en: Previous options
sv: Föregående inställningar

en: Print document
sv: Skriv ut dokument

en: Private Key
sv: Privata nyckel

en: Problem Description
sv: Problembeskrivning

en: Public Key
sv: Publik nyckel

en: Public Key Algorithm
sv: Publik nyckel algoritm

en: Public/Private keypair not generated successfully.
sv: Fel vid generering av publikt/privat nyckelpar.

en: Query
sv: Fråga

en: RSA Public Key (%d bit)
sv: Publik RSA-nyckel (%d bitar)

en: Rain
sv: Regn

en: Rain Shower
sv: Regnskurar

en: Rain and Snow
sv: Regn och snö

en: Rain to Snow
sv: Regn till snö

en: Ratio
sv: Förhållande

en: Read
sv: Läs

en: Read messages
sv: Läs meddelanden

en: Really delete %s? This operation cannot be undone.
sv: Säkert att du vill radera %s? Raderingen kan inte ångras.

en: Really remove user data for user %s? This operation cannot be undone.
sv: Säkert att du vill radera användardata för %s? Raderingen kan inte ångras.

en: Refresh Dynamic Menu Elements:
sv: Uppdatera dynamiska menyelement:

en: Refresh Portal View:
sv: Uppdatera portalvy:

en: Remarks
sv: Kommentarer

en: Remember the free/busy information.
sv: Kom ihåg information om ledig/upptagen.

en: Remote Servers
sv: Fjärr servrar

en: Remove
sv: Ta bort

en: Remove Block
sv: Ta bort block

en: Remove column
sv: Ta bort kolumn

en: Remove formatting
sv: Ta bort formatering

en: Remove from my calendar
sv: Ta bort från min kalender

en: Remove pair
sv: Ta bort par

en: Remove the
sv: Ta bort

en: Remove user
sv: Ta bort användare

en: Remove user: %s
sv: Ta bort användare: %s

en: Reply Sent.
sv: Svar skickat.

en: Reply with Not Supported Message
sv: Svara att begäran inte stöds

en: Reply with free/busy for next 2 months.
sv: Svara med information om ledig/upptagen för kommande två månader.

en: Reply with requested free/busy information.
sv: Svara med den begärda ledig/upptagen-informationen.

en: Reply: %s
sv: Svar: %s

en: Request couldn't be answered. Returned errorcode:
sv: Begäran kunde inte besvaras. Returnerad felkod:

en: Required '%s' not specified in %s configuration.
sv: Erfodrad '%s' är inte angiven i konfigurationen av %s.

en: Required '%s' not specified in VFS configuration.
sv: Erfodrad '%s' är inte angiven i konfigureringen av VFS.

en: Required '%s' not specified in configuration.
sv: Erfodrad '%s' är inte angiven i konfigureringen.

en: Required Field
sv: Obligatorisktt fält

en: Required Participant
sv: Obligatorisk deltagare

en: Reset
sv: Återställ

en: Reset Password
sv: Återställ lösenord

en: Reset Your Password
sv: Återställ lösenord

en: Results
sv: Resultat

en: Return to Options
sv: Återvänd till inställningar

en: Revert Configuration
sv: Återställ konfiguration

en: Rich Text Editor Options
sv: Inställningar för Rich Text Editor

en: Riddles
sv: Gåtor

en: Right
sv: Höger

en: Right header
sv: Högerrubrik

en: Right values
sv: Högervärden

en: Ro_w Properties...
sv: Ra_dinställningar...

en: Role
sv: Roll

en: Rotate 180
sv: Rotera 180

en: Rotate Left
sv: Rotera vänster

en: Rotate Right
sv: Rotera höger

en: Row Properties
sv: Radinställningar

en: Row properties
sv: Radinställningar

en: Rules
sv: Linjal

en: Run
sv: Kör

en: Rwanda
sv: Kalender

en: S/MIME Cryptographic Signature
sv: S/MIME signatur

en: S/MIME Encrypted Message
sv: S/MIME-krypterat meddelande

en: SASL authentication is not available.
sv: SASL Authentisering är inte tillgänglig.

en: SMS Messaging
sv: SMS meddelanden

en: SQL Shell
sv: SQL-skal

en: SUCCESS
sv: LYCKAT

en: S_QL Shell
sv: S_QL-skal

en: Sa
sv: Lö

en: Save
sv: Spara

en: Save %s
sv: Spara %s

en: Save '%s'
sv: Spara %s

en: Save Options
sv: Spara inställningar

en: Saved %s configuration.
sv: Sparade konfiguration för %s.

en: Science
sv: Vetenskap

en: Search
sv: Sök

en: Search Engines
sv: Sökmotorer

en: Select Files
sv: Välj filer

en: Select a date
sv: Välj ett datum

en: Select a group to add
sv: Välj grupp att lägga till

en: Select a new owner
sv: Välj ny ägare

en: Select a server
sv: Välj server

en: Select a user to add
sv: Välj användare att lägga till

en: Select all
sv: Välj alla

en: Select all date components.
sv: Välj datumkomponenter.

en: Select an object
sv: Välj ett objekt

en: Select none
sv: Välj ingen

en: Select the characters you need from the boxes below. You can then copy and paste them from the text area.
sv: Ange de tecken du behöver i rutorna nedan. Du kan sedan kopiera och klistra in dem i textarutan.

en: Select the date delimiter:
sv: Välj avgänsare för data:

en: Select the date format:
sv: Välj datumformat:

en: Select the identity you want to change:
sv: Välj identitet du vill ändra:

en: Select the time delimiter:
sv: Välj tidsavskiljare:

en: Select the time format:
sv: Välj tidsformat:

en: Select two matching fields.
sv: Välj två matchande fält:

en: Select your color scheme.
sv: Välj ditt färgschema.

en: Select your preferred language:
sv: Ange ditt förvalda språk:

en: Send Latest Information
sv: Skicka senaste informationen

en: Send SMS
sv: Skicka SMS

en: September
sv: september

en: Serial Number
sv: Serienummer

en: Session ID expired.
sv: Sessions-ID har gått ut.

en: Set
sv: Sätt

en: Set your preferred language, timezone and date options.
sv: Ange ditt förvalda språk, tidszoon coh datuminställningar.

en: Set your startup application, color scheme, page refreshing, and other display options.
sv: Sätt ditt initiala applikation, färgschema, siduppdatering och andra visningsinställningar.

en: Short Summary
sv: Kort summering

en: Show
sv: Visa

en: Show last login time when logging in?
sv: Visa senaste inloggningstid vid inloggning?

en: Show table operations menu bar?
sv: Visa 'tabellaktiviteter' i menyn?

en: Show the %s Menu on the left?
sv: Visa meny för %s till vänster?

en: Show upload
sv: Visa uppladdning

en: Showers
sv: Skurar

en: Showers Early
sv: Tidiga skurar

en: Showers Late
sv: Sena skurar

en: Shrink
sv: Förminska

en: Signature
sv: Signatur

en: Size
sv: Storlek

en: Snow
sv: Snö

en: Snow Shower
sv: Snöskur

en: Snow Showers
sv: Snöskurar

en: Snow Showers Early
sv: Tidiga snöskurar

en: Snow Showers Late
sv: Sena snöskurar

en: Snow depth:
sv: Snödjup:

en: Some of Password module's configuration files are missing:
sv: Några av lösenordsmodulens konfigurations filer saknas

en: Songs & Poems
sv: Sånger och dikter

en: Sort order selection
sv: Sorteringsiordningsval

en: Source address
sv: källadress

en: Spacing
sv: Mellanrum

en: Spain
sv: Spanien

en: Special Character Input
sv: Inmatning av speciella tecken

en: Split cell
sv: Dela cell

en: Split column
sv: Dela kolumn

en: Split row
sv: Dela rad

en: Sports
sv: Sport

en: Start year
sv: Startår

en: Storage format
sv: Lagringsformat

en: Street Address
sv: Gatuadress

en: Strikethrough
sv: Genomstruken

en: String list
sv: Stränglista

en: Su
sv: Sö

en: Subdirectory '%s' not found.
sv: Kan inte hitta underkatalog '%s'.

en: Subject
sv: Ärende

en: Submit
sv: Skicka

en: Subscript
sv: Nedsänkt

en: Success
sv: Lyckat

en: Successfully added '%s' to the system.
sv: '%s' lades till i systemet.

en: Successfully cleared data for user '%s' from the system.
sv: Raderade information om användare '%s'.

en: Successfully deleted "%s".
sv: '%s' raderades.

en: Successfully removed '%s' from the system.
sv: '%s' togs bort från systemet.

en: Successfully saved backup configuration.
sv: Sparade backupkonfiguration.

en: Successfully saved the backup configuration file %s.
sv: Sparade backupkonfiguration %s.

en: Successfully updated '%s'
sv: '%s' uppdaterades.

en: Successfully wrote %s
sv: Skrev %s

en: Summary
sv: Sammanställning

en: Sun Rise
sv: Soluppgång

en: Sun Set
sv: Solnedgång

en: Sunny
sv: Soligt

en: Sunrise
sv: Soluppgång

en: Sunrise/Sunset
sv: Soluppgång/nedgång

en: Sunrise:
sv: Soluppgång:

en: Sunset
sv: Solnedgång

en: Sunset:
sv: Solnedgång:

en: Superscript
sv: Upphöjd

en: Surname
sv: Efternamn

en: Sweden
sv: Sverige

en: TSV file
sv: TSV-fil

en: Table
sv: Tabell

en: Table Properties
sv: Tabellinställningar

en: Table properties
sv: Tabellinställningar

en: Target:
sv: Mål:

en: Tasks
sv: Uppgifter

en: Telephone Number
sv: Telefonnummer

en: Temperature
sv: Temperatur

en: Temperature:
sv: Temperatur:

en: Template '%s' not found.
sv: Kan inte hitta mall %s.

en: Template Administration
sv: Användaradministration

en: Tentatively Accept request
sv: Godkänn begäran preliminärt

en: Tentatively Accepted
sv: Preliminärt accepterat

en: Text Only
sv: Enbart text

en: Text align
sv: Textjustering

en: Th
sv: To

en: Thank you for using the system.
sv: Tack för att du använder systemet.

en: The FTP extension is not available.
sv: FTP-tillägget är inte tillgängligt.

en: The Options window has closed. Exiting.
sv: Inställningsfönstret har stängts. Avslutar.

en: The calendar data is invalid
sv: Kalenderinformationen är felaktig

en: The contact was successfully added to your address book.
sv: Kontakten lades till i adressboken.

en: The detached PGP signature block is required to verify the signed message.
sv: Den lösgjorda PGP-signaturen krävs för att verifiera det signerade meddelandet.

en: The encryption features require a secure web connection.
sv: Krypteringsfunktionerna kräver en säker webförbindelse (HTTPS).

en: The event has been added to your calendar.
sv: Händelsen lades till i kalendern.

en: The file %s should contain a %s setting.
sv: Filen %s skall innehålla en inställning för %s.

en: The file %s should contain some %s settings.
sv: Filen %s skall innehålla inställningar för %s.

en: The file can not be copied onto itself.
sv: Filen kan inte kopieras till sig själv.

en: The file contained no data.
sv: Filen innehöll ingen information.

en: The identity "%s" has been deleted.
sv: Identiteten '%s' raderades.

en: The location of the GnuPG binary must be given to the Crypt_pgp:: class.
sv: Sökvägen till GnuPG-programmet måste vara angiven till klassen Crypt_pgp::.

en: The number of fields must be numeric.
sv: Antal fält måste vara ett numeriskt värde.

en: The openssl module is required for the Horde_Crypt_smime:: class.
sv: Modulen openssl krävs av klassen Horde_Crypt_smime::.

en: The program used to view this data type (%s) was not found on the system.
sv: Programmet som används för att visa den här meddelandetypen (%s) saknas på systemet.

en: The quote character must be one single character.
sv: Tecknet för citering måste vara ett tecken.

en: The right and left sides only
sv: Bara höger och vänster sidor

en: The right-hand side only
sv: Bara höger sida

en: The separator must be one single character.
sv: Separatorn måste vara ett tecken.

en: The server "%s" has been deleted.
sv: Server '%s' raderades.

en: The server "%s" has been saved.
sv: Server '%s' sparades.

en: The specified row does not exist.
sv: Angiven rad existerar inte.

en: The task has been added to your tasklist.
sv: Uppgiften har lagts till i din uppgiftslista.

en: The temporary file "%s" does not exist.
sv: Temporär fil '%s' finns inte.

en: The top and bottom sides only
sv: Bara topp och botten sida

en: The top side only
sv: Bara toppsida

en: The uploaded file could not be saved.
sv: Den uppladdade filen kunde inte sparas.

en: The user's free/busy information was sucessfully stored.
sv: Ledig/upptagen-information för användaren har sparats.

en: Themes directory '%s' not found.
sv: Temakatalog '%s' finns inte.

en: There are no options available.
sv: Inga inställningar tillgängliga.

en: There are no parts that can be displayed inline.
sv: Det finns inga alternativa delar som kan visas inline.

en: There are too many characters in this field. You have entered %s characters; you must enter less than %s.
sv: För många tecken i fältet. Du har angett %s tecken; maximalt antal tecken är %s.

en: There was a problem adding '%s' to the system. %s.
sv: Problem med att lägga till '%s' till systemet. %s

en: There was a problem adding '%s' to the system: %s
sv: Problem med att lägga till '%s' till systemet: %s

en: There was a problem clearing data for user '%s' from the system:
sv: Problem med att rensa information om användare '%s' från systemet:

en: There was a problem removing '%s' from the system:
sv: Problem med att ta bort '%s' från systemet:

en: There was a problem updating '%s': %s
sv: Problem vid uppdatering av '%s': %s

en: There was a problem with the file upload: No %s was uploaded.
sv: Problem vid uppladdning av filen. Inga %s laddades upp.

en: There was a problem with the file upload: The %s was larger than the maximum allowed size (%d bytes).
sv: Det uppstod problem vid uppladdning av filen: %s är större än maximalt tillåten storlek (%d bytes).

en: There was a problem with the file upload: The %s was only partially uploaded.
sv: Det uppstod problem vid uppladdning av filen: %s laddades enbart upp delvis.

en: There was an error displaying this message part
sv: Det uppstod ett fel vid visning av meddelandedelen.

en: There was an error importing the contact data.
sv: Fel vid import av kontaktdata.

en: There was an error importing the event: %s.
sv: Fel vid import av händelsen: %s.

en: There was an error importing the iCalendar data.
sv: Fel vid import av iCalendar data.

en: There was an error importing the task: %s.
sv: Fel vid import av uppgiften: %s.

en: There was an error importing user's free/busy information: %s.
sv: Fel vid import av information om ledig/upptagen: %s.

en: There was an error updating the distribution list. Please try again later.
sv: Fel vid uppdatering av distributionslistan. Försök igen senare.

en: This action is not supported.
sv: Denna handling stöds inte.

en: This action is not yet implemented.
sv: Handlingen är inte implementerad ännu.

en: This does not appear to be a valid rar archive.
sv: Filen verkar inte vara en riktig RAR-fil.

en: This does not appear to be a valid zip file.
sv: Filen verkar inte vara en riktig ZIP-fil.

en: This does not seem to be a valid card number.
sv: Felaktigt kortnummer.

en: This field is required.
sv: Fältet måste vara ifyllt.

en: This field may only contain integers.
sv: Fältet får enbart innehålla heltal.

en: This field may only contain numbers and the colon.
sv: Fältet får enbart innehålla siffror och kolon.

en: This field may only contain octal values.
sv: Fältet får enbart innehålla oktala tal.

en: This field must be a comma or space separated list of integers
sv: Fältet skall vara en kommai- eller mellanslagssepararad lista med heltal

en: This field must be a valid number.
sv: Fältet måste vara ett godkänt tal.

en: This file controls the default preferences for Password module, and also controls which preferences users can alter.
sv: Denna fil hanterar standard inställningarna för lösenordsmodulen, samt vilka inställningar som användarna kan ändra

en: This file controls the stylesheet that is used to set colors and fonts in addition to or overriding Horde defaults.
sv: Den här filen hanterar stylesheets, vilket används för färger och fonter, utöver de standard värden från Hordemodulen

en: This is %s.
sv: Det här är %s.

en: This is the main Password module configuration file. It contains paths and options for all Password module scripts.
sv: Det här är huvudkonfigurationsfilen för lösenordsmodulen. Den innehåller val för alla skript.

en: This message was written in a character set (%s) other than your own.
sv: Meddelandet skrevs i en annan teckenuppsättning (%s) än din egna.

en: This number must be at least one.
sv: Det här numret måste vara minst ett.

en: This server can't uncompress zip and gzip files.
sv: Servern kan inte packa upp zip och gzip filer.

en: This system is currently deactivated.
sv: Systemet är för tillfället avaktiverat.

en: This value must be a number.
sv: Det här värdet måste vara numeriskt.

en: Thunder
sv: Åska

en: Time
sv: Tid

en: Time Tracking
sv: Tidsredovisning

en: Time format
sv: Tidsformat

en: Time selection
sv: Tidsval

en: Title
sv: Titel

en: To
sv: Till

en: Today
sv: Idag

en: Tomorrow
sv: Imorgon

en: Translations
sv: Översättningar

en: Tu
sv: Ti

en: Turkey
sv: Turkiet

en: Ukraine
sv: Ukraina

en: Unable to access VFS directory.
sv: Kan inte läsa VFS-mapp.

en: Unable to change permission for VFS file "%s".
sv: Kan inte ändra behörighet för VFS-fil %s.

en: Unable to change permission for VFS file %s/%s.
sv: Kan inte ändra behörighet för VFS-fil %s/%s.

en: Unable to change to %s.
sv: Kan inte ändra till %s.

en: Unable to connect to SQL server.
sv: Kan inte kontakta SQL-server.

en: Unable to connect with SSL.
sv: Kan inte kontakta via SSL.

en: Unable to copy VFS file.
sv: Kan inte kopiera VFS-fil.

en: Unable to create VFS directory "%s".
sv: Kan inte skapa VFS-mapp %s.

en: Unable to create VFS directory.
sv: Kan inte skapa VFS-mapp.

en: Unable to create VFS file.
sv: Kan inte skapa VFS-fil.

en: Unable to create VFS folder "%s".
sv: Kan inte skapa VFS-mapp '%s'.

en: Unable to create empty VFS file.
sv: Kan inte skapa tom VFS-fil.

en: Unable to decompress data.
sv: Kan inte packa upp data.

en: Unable to delete "%s", the directory is not empty.
sv: Kan inte radera %s, mappen är inte tom.

en: Unable to delete "%s": %s.
sv: Kan inte radera '%s': %s

en: Unable to delete %s, the directory is not empty
sv: Kan inte radera %s, mappen är inte tom.

en: Unable to delete VFS directory recursively.
sv: Kan inte radera VFS-mapp rekursivt.

en: Unable to delete VFS directory.
sv: Kan inte radera VFS-mapp.

en: Unable to delete VFS directory: %s.
sv: Kan inte radera VFS-mapp: %s.

en: Unable to delete VFS file "%s".
sv: Kan inte radera VFS-fil %s.

en: Unable to delete VFS file.
sv: Kan inte radera VFS-fil.

en: Unable to delete VFS folder "%s".
sv: Kan inte radera VFS-mapp '%s'.

en: Unable to delete VFS recursively: %s.
sv: Kan inte radera VFS rekursivt: %s.

en: Unable to determine current directory.
sv: Kan inte avgöra aktuell mapp.

en: Unable to load the definition of %s.
sv: Kan inte ladda definitionen av %s.

en: Unable to move VFS file.
sv: Kan inte flytta VFS-fil.

en: Unable to open VFS file "%s".
sv: Kan inte öppna VFS-fil %s.

en: Unable to open VFS file for writing.
sv: Kan inte öppna VFS-fil för skrivning.

en: Unable to open VFS file.
sv: Kan inte öppna VFS-fil.

en: Unable to open compressed archive.
sv: Kan inte öppna komprimerat arkiv.

en: Unable to read file:
sv: Kan inte läsa fil:

en: Unable to read the vfsroot directory.
sv: Kan inte läsa katalogen för 'vfsroot'.

en: Unable to rename %s to %s: destination folder already exists
sv: Kan inte byta namn på %s till %s: destinationsmapp finns redan

en: Unable to rename VFS directory.
sv: Kan inte byta namn på VFS-mapp.

en: Unable to rename VFS directory: %s.
sv: Kan inte byta namn på VFS-mapp: %s.

en: Unable to rename VFS file "%s".
sv: Kan inte byta namn på VFS-fil %s.

en: Unable to rename VFS file %s/%s.
sv: Kan inte byta namn på VFS-fil %s/%s.

en: Unable to rename VFS file.
sv: Kan inte byta namn på VFS-fil.

en: Unable to run 'mkisofs'.
sv: Kan inte köra 'mkisofs'.

en: Unable to translate this Word document
sv: Kan inte översätta Worddokumentet

en: Unable to write VFS file "%s".
sv: Kan inte skriva till VFS-fil %s.

en: Unable to write VFS file (copy() failed).
sv: Kan inte skriva till VFS-fil (copy() misslyckades).

en: Unable to write VFS file data.
sv: Kan inte skriva data till VFS-fil.

en: Underline
sv: Understruken

en: Undo Changes
sv: Ångra ändringar

en: Unexpected response from server on connection:
sv: Oväntat svar från server på förbindelse:

en: Unexpected response from server to:
sv: Oväntat svar från server till:

en: Unfiled
sv: Ej kategoriserad

en: Unhandled component of type: %s
sv: Icke hanterad komponent av typ: %s

en: Unknown
sv: Okänd

en: Unknown username or password.
sv: Okänt användarnamn eller lösenord.

en: Unlink the current element
sv: Radera aktuell post

en: Unnamed
sv: Namnlös

en: Unsupported Extension
sv: Extension stöds inte

en: Update
sv: Uppdatera

en: Update %s
sv: Uppdatera %s

en: Update respondent status
sv: Uppdatera status på svarande

en: Update user
sv: Uppdatera användare

en: Updated "%s".
sv: Uppdaterade '%s'.

en: Upgrade script deleted.
sv: Uppdateringsscript raderat.

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Use Current: %s
sv: Använd aktuell: %s

en: Use SSL
sv: Använd SSL

en: User Administration
sv: Användaradministration

en: User Options
sv: Användarinställningar

en: User Registration
sv: Användarregistrering

en: User Registration has been disabled for this site.
sv: Användarregistrering har avaktiverats.

en: User account not found
sv: Användarkonto hittades inte

en: Username
sv: Användarnamn

en: Username '%s' already exists.
sv: Användarnamn %s finns redan.

en: Username:
sv: Användarnamn:

en: Username:
sv: Användarnamn:

en: Users in the system:
sv: Användare i systemet:

en: VFS directory does not exist.
sv: VFS-mapp existerar inte.

en: Vacation
sv: Semester

en: Values
sv: Värden

en: Values to select from
sv: Värden att välja från

en: Verification failed - this message may have been tampered with.
sv: Verifiering misslyckades - meddelandet kan ha manipulerats.

en: Version Control
sv: Versionhantering

en: Vertical align
sv: Vertikal justering

en: Vertical padding
sv: Vertikal utfyllnad

en: Vertical:
sv: Vertikal:

en: Viet Nam
sv: Vietnam

en: View %s
sv: Visa %s

en: View as %s
sv: Visa som %s

en: View event
sv: Visa händelse

en: View task
sv: Visa uppgift

en: Warning
sv: Varning

en: We
sv: On

en: Web
sv: Webb

en: Web Site
sv: Website

en: Weekly
sv: Veckovis

en: Welcome
sv: Välkommen

en: Welcome to %s
sv: Välkommen till %s

en: Welcome, %s
sv: Välkommen, %s

en: What application should %s display after login?
sv: Vilken applikation skall %s visa efter inloggning?

en: What is the delimiter character?
sv: Vilken är avgränsningstecknet?

en: What is the quote character?
sv: Vilket är tecknet för citerad text?

en: Which plugins to enable for the Rich Text editor.
sv: Vilka plugin skall aktiveras för Rich Text editorn.

en: Width
sv: Bredd

en: Width in CSS units
sv: Bredd i CSS-units

en: Width of the %s menu on the left (takes effect on next log-in):
sv: Bredd på menyn för '%s' till vänster (gäller från nästa inloggning

en: Width of the table
sv: Tabellbredd

en: Width:
sv: Bredd:

en: Wind
sv: Vind

en: Wind speed in knots
sv: Vindhastighet i knop

en: Wind:
sv: Vind:

en: Wind:
sv: Vind:

en: Wisdom
sv: Visdom

en: Wishlist
sv: Önskelista

en: Work
sv: Arbete

en: Work Address
sv: Adress, arbete

en: Work Phone
sv: Telefon, arbete

en: Wrong number of fields in line %d. Expected %d, found %d.
sv: Fel antal fält på rad %d. Förväntade %d, hittade %d.

en: Wrong number of fields. Expected %d, found %d.
sv: Fel antal fält. Förväntade %d, hittade %d.

en: Yearly
sv: Årlig

en: Yes
sv: Ja

en: Yes, I Agree
sv: Ja, jag samtycker

en: You are not allowed to create more than %d blocks.
sv: Du har inte behörighet skapa fler än %d block.

en: You can't change password for user %s
sv: Du kan inte ändra lösenord för användare %s

en: You did not enter a valid email address.
sv: Du angav inte en godkänd e-postadress.

en: You have been logged out.
sv: Du är utloggad.

en: You have to enter a valid value.
sv: Du angav inte ett godkänt värde.

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
sv: Du måste beskriva problemen, innan du kan rapportera ett problem.

en: You must enter the URL where this link points to
sv: Du måste ange en URL som länken pekar på

en: You must give your new password
sv: Du måste ange ditt nya lösenord

en: You must give your old password
sv: Du måste ange ditt gamla lösenord

en: You must select an server to be deleted.
sv: Du måste ange en server som skall raderas.

en: You must specify a username to clear out.
sv: Du måste ange ett användarnamn som skall rensas.

en: You must specify a username to remove.
sv: Du måste ange ett användarnamn som skall raderas.

en: You must specify the username to add.
sv: Du måste ange ett användarnamn som skall läggas till.

en: You must specify the username to update.
sv: Du måste ange ett användarnamn som skall uppdateras.

en: You must specify what action to perform.
sv: Du måste ange en åtgärd som skall utföras.

en: You must type a new category name.
sv: Du måste ange ett nytt kategorinamn.

en: You must verify your new password
sv: Du måste verifiera ditt nya lösenord

en: Your %s session has expired. Please login again.
sv: Din %s session har upphört. Var god logga in igen.

en: Your Email Address
sv: Din e-post adress

en: Your From: address:
sv: Din Från: adress:

en: Your Information
sv: Din information

en: Your Internet Address has changed since the beginning of your %s session. To protect your security, you must login again.
sv: Din Internet adress har ändrats efter att du loggat in till '%s'. För att skydda dig, måste du logga in igen.

en: Your Name
sv: Ditt namn

en: Your authentication backend does not support adding users, or the feature has been disabled for some other reason.
sv: Ditt autentiserings backend stödjer inte upplägg av användare, eller så är funktionen avstängd.

en: Your authentication backend does not support listing users, or the feature has been disabled for some other reason.
sv: Ditt autentiserings backend stödjer inte listning av användare, eller så är funktionen avstängd.

en: Your browser does not support this feature.
sv: Din webläsare stödjer inte den här funktionen.

en: Your browser does not support this print option. Press Control/Option + P to print.
sv: Din webläsare stödjer inte utskriftsfunktionen. Tryck control/option + P för att skriva ut.

en: Your current time zone:
sv: Din aktuella tidszon:

en: Your default identity:
sv: Din förvalda identitet:

en: Your full name:
sv: Ditt fullständiga namn:

en: Your login has expired.
sv: Dina inloggning har gått ut.

en: Your new password for %s is: %s
sv: Ditt nya lösenord för %s är: %s

en: Your new passwords didn't match
sv: Ditt nya lösenord verifierades inte korrekt

en: Your old password isn't correct
sv: Ditt gamla lösenord är inte korrekt

en: Your options have been updated for the duration of this session.
sv: Dina inställningar har uppdaterats under sessionens varaktighet.

en: Your options have been updated.
sv: Dina inställningar har uppdaterats.

en: Your password has been reset
sv: Ditt lösenord har blivit återställt

en: Your password has been reset, check your email and log in with your new password.
sv: Ditt lösnord har återställts, kontrollera din epost och logga in med ditt nya lösenord.

en: Your password has expired.
sv: Ditt lösenord har gått ut.

en: Your remote servers:
sv: Dina fjärrservrar:

en: Yugoslavia
sv: Jugoslavien

en: [Hide Quoted Text]
sv: [Göm citerad text]

en: [Problem Report]
sv: [Problemrapport]

en: [Show Quoted Text -
sv: [Visa citerad text -

en: [Show Quoted Text - %s lines]
sv: [Visa citerad text - %s rader]

en: [line %s of %s]
sv: [rad %s av %s]

en: _Delete Row
sv: _Radera rad

en: _Groups
sv: _Grupper

en: _Help
sv: _Hjälp

en: _Image Properties...
sv: _Bildinställningar...

en: _Log in
sv: _Logga in

en: _Log out
sv: _Logga ut

en: _Modify Link...
sv: Ä_ndra länk...

en: _Options
sv: _Inställningar

en: _Permissions
sv: _Behörigheter

en: _Remove Link...
sv: _Ta bort länk...

en: _Table Properties...
sv: _Tabellinställningar...

en: _Users
sv: _Användare

en: address book
sv: adressbok

en: calendar
sv: kalender

en: calm
sv: lugnt

en: click here
sv: klicka här

en: falling
sv: fallande

en: file
sv: fil

en: from the %s (%s) at %s %s
sv: från den %s (%s) kl %s %s

en: gusting
sv: stormbyar

en: immediate
sv: genast

en: lines]
sv: rader]

en: name
sv: namn

en: not implemented
sv: inte implementerad

en: not yet implemented
sv: inte implementerad

en: notepad
sv: anteckningar

en: percent
sv: procent

en: pixels
sv: pixlar

en: rising
sv: stigande

en: show differences
sv: visa skillnader

en: task list
sv: uppgiftslista

en: type the password twice to confirm
sv: ange lösenordet två gånger för att bekräfta

en: unified
sv: enad

en: unnamed
sv: namnlös
