Passwd 2.2 - en to ro translation catalogue (204 entries)

en: %s Maintenance Operations - Confirmation
ro: %s Operatiuni de mentenanta - Confirmare

en: %s is ready to perform the maintenance operations checked below.
ro: %s este gata sa execute operatiunile de mentenanta selectate mai jos.

en: '%s' is not configured in the Horde Registry.
ro: '%s' nu este configurat in Horde Registry

en: 24 hours
ro: 24 de ore

en: <b>A fatal error has occurred:</b>
ro: <b>A aparut o eroare fatala:</b>

en: Add pair
ro: Adauga perechea

en: Address
ro: Adresa

en: Addressbook
ro: Agenda

en: An illegal value was specified.
ro: S-a specificat o valoare incorecta.

en: Available fields:
ro: Cimpuri disponibile:

en: Backend not correctly implemented.
ro: Backend incorect implementat.

en: Birthday
ro: Ziua de nastere

en: Cancel Problem Report
ro: Renunta la Raport

en: Cell Phone
ro: Telefon Mobil

en: Change Password
ro: Schimba parola

en: Change your password
ro: Schimba parola ta

en: Changing Password on %s
ro: Schimbare parola la %s

en: Check the box for any operation(s) you want to perform at this time.
ro: Bifati operatiun(ea/ile) pe care doriti sa le faceti acum.

en: Close Help
ro: Inchide Helpul

en: Close Help Window
ro: Inchide fereastra de Help

en: Close Window
ro: Inchide fereastra

en: Company
ro: Compania

en: Confirm new password:
ro: Confirmare parola noua:

en: Contents of '%s'
ro: Continutul lui '%s' - de tradus

en: Contents of the RAR archive
ro: Continutul arhivei RAR

en: Could not bind to ldap server
ro: Conectare nereusita la serverul ldap

en: Could not connect to ldap server
ro: Conectare nereusita la serverul ldap

en: Could not open Maintenance_Task module %s
ro: Nu pot deschide modulul de Mentenanta %s

en: Could not open pipe to smbpasswd.
ro: Legatura imposibila cu smbpasswd

en: DD
ro: ZZ

en: Daily
ro: Zilnic

en: Database query failed.
ro: Eroare in interogarea bazei de date.

en: Default Identity
ro: Identitate Implicita

en: Describe the Problem
ro: Descrie problema

en: Details have been logged for the administrator.
ro: Detalii inregistrate in LOG pentru administrator.

en: Display Options
ro: Optiuni de Afisare

en: Do not directly access maintenance.php
ro: Te rog nu accesa direct maintenance.php

en: Empty result.
ro: Empty result. - de tradus

en: Error
ro: Eroare

en: Error sending data to smbpasswd.
ro: Eroare la trimiterea datelor catre smbpasswd.

en: Every 15 minutes
ro: O data la 15 minute

en: Every 30 seconds
ro: O data la 30 secunde

en: Every 5 minutes
ro: La fiecare 5 minute

en: Every Login
ro: La fiecare Conectare

en: Every half hour
ro: O data la 30 minute

en: Every minute
ro: In fiecare minut

en: Example values:
ro: Exemple de valori:

en: Expected "BEGIN" in the line %d.
ro: Ma asteptam la "BEGIN" pe linia %d

en: Expected "END:%s" in line %d.
ro: Ma asteptam la "END:%s" pe linia %d

en: Failed retrieving preferences.
ro: Nu pot citi preferintele.

en: Failed to connect to LDAP server.
ro: Nu ma pot conecta la serverul de LDAP.

en: Failure in changing password :
ro: Eroare in schimbarea parolei :

en: Full Description:
ro: Descriere completa:

en: Help
ro: Ajutor

en: Home Address
ro: Adresa de acasa

en: Home Phone
ro: Telefonul de acasa

en: Horde Login
ro: Conectare la Horde

en: Horde System
ro: Sistemul Horde

en: Horde is not properly configured
ro: Horde nu este configurat corespunzator

en: Import Error:
ro: Eroare de intrare:

en: Imported field: %s
ro: Cimp importat: %s

en: Imported fields:
ro: Cimpuri importate:

en: Incorect Password
ro: Parola incorecta

en: Language
ro: Limba

en: List Help Topics
ro: Lista subiectelor din Help

en: Log in
ro: Conectare

en: Log out
ro: Deconectare

en: Login failed for some reason. Most likely your username or password was entered incorrectly.
ro: Problema cu Conectarea. Probabil numele de Utilizator sau/si Parola sint gresite.

en: Logout
ro: Iesire

en: MM
ro: LL

en: Mail
ro: Corespondenta

en: Map Date and Time Fields
ro: Map Date and Time Fields - de tradus

en: Map Import Fields
ro: Map Import Fields - de tradus

en: Matching fields
ro: Cimpuri potrivite - de tradus

en: Memos
ro: Note

en: Message
ro: Mesaj

en: Monthly
ro: Lunar

en: My Summary
ro: Sumarul Meu

en: Name
ro: Nume

en: Never
ro: Niciodata

en: New password:
ro: Parola noua:

en: No configuration information specified for LDAP Preferences.
ro: Nu sint configurate Preferintele LDAP

en: No configuration information specified for SQL Categories.
ro: Nu este configurata Categoria SQL

en: No configuration information specified for SQL Preferences.
ro: Nu sint configurate Preferintele SQL

en: No configuration information specified for SQL authentication.
ro: Nu este configurata autentificarea SQL

en: No preferences are available.
ro: Nu exista preferinte disponibile.

en: Notes
ro: Note

en: Notification listener %s not found.
ro: Notification listener %s not found. - de tradus

en: Old password:
ro: Parola veche:

en: Options
ro: Optiuni

en: Other Information
ro: Alte informatii

en: Password
ro: Parola

en: Password changed!
ro: Parola schimbata!

en: Password module is not properly configured
ro: Modulul de parole incorect configurat

en: Perform Maintenance Operations
ro: Executa Operatiunile de Mentenanta

en: Phone
ro: Telefon

en: Please provide a summary of the problem.
ro: Te rog specifica un sumar al problemei.

en: Please provide your username and password
ro: Te rog introdu un nume de utilizator si o parola

en: Problem Description
ro: Descrierea problemei

en: Problem?
ro: Problema?

en: Refresh Summary View:
ro: Reimprospateaza Sumarul - de tradus

en: Remove pair
ro: Sterge perechea

en: Required 'basedn' not specified in authentication configuration.
ro: 'basedn' nespecificat in configuratia de autentificare.

en: Required 'basedn' not specified in preferences configuration.
ro: 'basedn' nespecificat in configuratia de preferinte.

en: Required 'database' not specified in authentication configuration.
ro: 'database' nespecificat in configuratia de autentificare.

en: Required 'database' not specified in categories configuration.
ro: 'database' nespecificat in configuratia de categorii.

en: Required 'database' not specified in preferences configuration.
ro: 'database' nespecificat in configuratia de preferinte.

en: Required 'hostspec' not specified in authentication configuration.
ro: 'hostspec' nespecificat in configuratia de autentificare.

en: Required 'hostspec' not specified in categories configuration.
ro: 'hostspec' nespecificat in configuratia de categorii.

en: Required 'hostspec' not specified in preferences configuration.
ro: 'hostspec' nespecificat in configuratia de preferinte.

en: Required 'password' not specified in authentication configuration.
ro: 'password' nespecificat in configuratia de autentificare.

en: Required 'password' not specified in categories configuration.
ro: 'password' nespecificat in configuratia de categorii.

en: Required 'password' not specified in preferences configuration.
ro: 'password' nespecificat in configuratia de preferinte.

en: Required 'phptype' not specified in SQL configuration.
ro: 'phptype' nespecificat in configuratia SQL.

en: Required 'phptype' not specified in authentication configuration.
ro: 'username' nespecificat in configuratia de autentificare.

en: Required 'phptype' not specified in categories configuration.
ro: 'phptype' nespecificat in configuratia de categorii.

en: Required 'phptype' not specified in preferences configuration.
ro: 'phptype' nespecificat in configuratia de preferinte.

en: Required 'table' not specified in authentication configuration.
ro: 'table' nespecificat in configuratia de autentificare.

en: Required 'table' not specified in categories configuration.
ro: 'table' nespecificat in configuratia de categorii.

en: Required 'table' not specified in preferences configuration.
ro: 'table' nespecificat in configuratia de preferinte.

en: Required 'tableRelations' not specified in categories configuration.
ro: 'tableRelations' nespecificat in configuratia de categorii.

en: Required 'uid' not specified in authentication configuration.
ro: 'uid' nespecificat in configuratia de autentificare.

en: Required 'uid' not specified in preferences configuration.
ro: 'uid' nespecificat in configuratia de preferinte.

en: Required 'username' not specified in authentication configuration.
ro: 'username' nespecificat in configuratia de autentificare.

en: Required 'username' not specified in categories configuration.
ro: 'username' nespecificat in configuratia de categorii.

en: Required 'username' not specified in preferences configuration.
ro: 'username' nespecificat in configuratia de preferinte.

en: Reset
ro: Resetare

en: Return to Options
ro: Inapoi la optiuni

en: Role
ro: Role - de tradus

en: Save Options
ro: Salvaza Optiuni

en: Select the characters you need from the boxes below. You can then copy and paste them from the textarea.
ro: Alege caracterele de care ai nevoie din casutele de mai jos. Vei putea apoi sa le copiezi in zona de text.

en: Select the date delimiter:
ro: Delimitator de data:

en: Select the date format:
ro: Formatul de afisare a datei:

en: Select the time format:
ro: Formatul de afisare a orei:

en: Select two matching fields.
ro: Selecteaza doua cimpuri potrivite.

en: Select your preferred language:
ro: Selecteaza limba preferata:

en: Send Problem Report
ro: Trimite Raport de Eroare

en: Set your page refreshing, and other display options.
ro: Alege timpul de reimprospatare a paginii si alte optiuni de afisare.

en: Set your preferred display language.
ro: Selecteaza limba de afisare preferata.

en: Short Summary:
ro: Sumar scurt:

en: Skip Maintenance
ro: Sari peste Mentenanta

en: Some of Horde's configuration files are missing:
ro: Unele fisiere de configurare lipsesc din Horde.

en: Some of Password module's configuration files are missing:
ro: Anumite fisiere de configurare Password lipsesc:

en: Special Character Input
ro: Caractere Speciale ...

en: Success
ro: Succes

en: Tasks
ro: Sarcini

en: The registry is how Horde applications find out how to talk to each other. You should list any installed Horde applications that you have here.
ro: Registryul determina cum sint interconectate diferitele aplicatii Horde.Ar trebui sa specifici toate aplicatiile instalate aici.

en: This file contains backend configuration information for the Password module scripts.
ro: Acest fisier contine informatiile de configurare pentru modulul Password

en: This file controls the global set of MIME drivers for the Horde framework, allowing applications to make use of programs such as enscript or mswordview to render content into HTML for viewing in a browser.
ro: Acest fisier contine driverele MIME globale pentru aplicatiile Horde permitindfolosirea de programe cum sint encript sau mswordview pentru a randa diferiteleelemente in pagina HTML pentru a le putea vizualiza in browser.

en: This file controls the stylesheet that is used to set colors and fonts for the Horde framework and all applications that do not provide their own settings.
ro: Acest fisier controleaza Stylesheetul folosit pentru selectarea culorilorsi fonturilor pentru aplicatiile Horde care nu au definite stiluri proprii.

en: This file maps file extensions to logical MIME types, enabling Horde applications to figure out how to handle some content such as email attachments or CVS checkouts.
ro: Acest fisier contine extensiile logice pentru tipurile MIME, dind posibilitateaca Horde sa recunoasca cum sa trateze anumite elemente cum sint atasamente Emailsau checkouturi CVS.

en: This is the main Horde configuration file. It contains paths and basic items that apply to the core framework and all Horde applications.
ro: Acesta este principalul fisier de conficurare Horde. Contine cai si elemente de bazacare sint valabie pentru toate aplicatiile din pachetul Horde.

en: This is the main Password module configuration file. It contains paths and options for all Password module scripts.
ro: Acesta e fisierul principal de configurare Password. Contine caile si optiunile pentru scripturile Passwd.

en: This number must be at least one.
ro: Valoarea minima este 1

en: This value must be a number.
ro: Aceasta valoare trebuie sa fie numerica.

en: Title
ro: Titlu

en: Type mismatch.
ro: Tip gresit.

en: Unable to connect to SQL server.
ro: Conectare la serverul SQL esuata.

en: Unable to register preferences in session.
ro: Nu pot inregistra preferintele in sesiune - de tradus

en: Unable to translate this Word document
ro: Nu pot traduce acest document Word - de tradus

en: Undo Changes
ro: Anuleaza Schimbarile

en: Unexpected end of file.
ro: Sfirsit de fisier neasteptat.

en: Use Default Value
ro: Utilizeaza Valori Implicite

en: User Options
ro: Optiuni Utilizator

en: User not found
ro: Utilizator negasit

en: User not found.
ro: Utilizator negasit.

en: Username
ro: Utilizator

en: Username:
ro: Utilizator:

en: Warning
ro: Avertisment

en: Warning!
ro: Atentie!

en: Weekly
ro: Saptaminal

en: Welcome to %s
ro: Bine ai venit in sistemul %s

en: Welcome, %s
ro: Bine ai venit, %s

en: Work Address
ro: Adresa la Serviciu

en: Work Phone
ro: Telefon la Serviciu

en: YY
ro: AA

en: Yearly
ro: Anual

en: You can't change password for user %s
ro: Nu poti schimba parola pentru utilizatorul %s

en: You have been logged out.<br />Thank you for using the system.
ro: Ai fost deconectat.<br />Multumesc ca folosesti sistemul.

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
ro: Trebuie sa descrii problema inainte de a trimite raportul.

en: You must give your new password
ro: Trebuie introdusa o noua parola

en: You must give your old password
ro: Trebuie introdusa vechea parola

en: You must verify your new password
ro: Trebuie verificata noua parola

en: Your %s session has expired. Please login again.
ro: Sesiunea ta de %s a expirat. Te rog sa faci Log In din nou.

en: Your Email Address:
ro: Adresa ta de Email:

en: Your Information
ro: Informatii despre tine

en: Your Name:
ro: Numele tau:

en: Your new password is too long; passwords may not be more than %d characters long!
ro: Noua parola e prea lunga; parolele nu pot fi mai lungi de %d caractere!

en: Your new password is too simple to guess!  Not changed!
ro: Noua parola e prea simplu de ghicit! Neschimbata!

en: Your new password must be at least %d characters long!
ro: Noua parola trebuie sa fie de minim %d caractere!

en: Your new password must be different from your current password
ro: Noua parola trebuie sa fie diferita de parola curenta

en: Your new password must contain at least %d alphabetic characters.
ro: Noua parola trebuie sa contina minim %d caractere alfabetice.

en: Your new password must contain at least %d alphanumeric characters.
ro: Noua parola trebuie sa contina minim %d caractere alfanumerice.

en: Your new password must contain at least %d lowercase characters.
ro: Noua parola trebuie sa contina minim %d caractere minuscule.

en: Your new password must contain at least %d numeric characters.
ro: Noua parola trebuie sa contina cel putin %d caractere numerice.

en: Your new password must contain at least %d uppercase characters.
ro: Noua parola trebuie sa contina minim %d caractere majuscule.

en: Your new password must contain at less than %d whitespace characters.
ro: Noua parola trebuie sa contina mai putin de %d spatii.

en: Your new password must not contain whitespace characters.
ro: Noua parola nu trebuie sa contina spatii.

en: Your new passwords didn't match
ro: Parolele noi nu se potrivesc

en: Your options have been updated.
ro: Optiunile au fost salvate.

en: [Problem Report]
ro: [Raport Problema]

en: [line %s of %s]
ro: [linia %s din %s]

en: tempnam() failed!
ro: tempnam() esuata!

en: vCard
ro: vCard - de tradus
