Passwd 0.0.1-cvs - en to nn translation catalogue (285 entries)

en: %s - Notice
nn: %s - Notis

en: %s Maintenance Operations - Confirmation
nn: %s vedlikehaldsoperasjonar - Stadfesting

en: %s Terms of Agreement
nn: %s Vilkår for avtale

en: %s is ready to perform the maintenance operations checked below.
nn: %s er klar til å køyre vedlikehaldsoperasjonane som er valde under.

en: '%s' is not configured in the Horde Registry.
nn: '%s' er ikkje konfigurert i registeret til Horde.

en: '%s' was added to the groups system.
nn: '%s' vart lagt til gruppesystemet.

en: '%s' was added to the permissions system.
nn: '%s' vart lagt til tilgangssystemet.

en: '%s' was not created: %s.
nn: '%s' vart ikkje oppretta: %s

en: 24 hours
nn: 24 timar

en: <b>A fatal error has occurred:</b>
nn: <b>Det skjedde ein katastrofal feil:</b>

en: Add
nn: Legg til

en: Add Child
nn: Legg til underordna objekt

en: Add a child group to '%s'
nn: Legg til underordna objektgruppe til '%s'

en: Add a child permission to '%s'
nn: Legg til underordna objekttilgang til '%s'

en: Add a new member
nn: Legg til nytt medlem

en: Add a new user:
nn: Legg til ny brukar:

en: Add pair
nn: Legg til par

en: Add user
nn: Legg til brukar

en: Adding users is disabled.
nn: Legg til brukarar er slått av.

en: Address
nn: Adresse

en: Address Book
nn: Adressebok

en: Addressbook
nn: Adressebok

en: Administration
nn: Administrering

en: An illegal value was specified.
nn: Ein ulovleg verdi vart spesifisert.

en: Are you sure you wish to delete '%s'?
nn: Er du sikker på at du vil slette '%s'?

en: Ask for confirmation before doing maintenance operations?
nn: Spør om stadfesting før køyring av vedlikehaldsoperasjonar?

en: Attempt to delete a non-existent group.
nn: Prøvde å slette ei ikkje-eksisterande gruppe.

en: Attempt to delete a non-existent permission.
nn: Prøvde å slette ein ikkje-eksisterande tilgang.

en: Attempt to edit a non-existent permission.
nn: Prøvde å endre ein ikkje-eksisterande tilgang.

en: Available fields:
nn: Tilgjengelege felt:

en: Birthday
nn: Bursdag

en: Brown
nn: Brun

en: Bugs
nn: Lus

en: Burnt Orange
nn: Brent oransje

en: Calendar
nn: Kalender

en: Camouflage
nn: Kamuflasje

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cancel Problem Report
nn: Avbryt problemrapport

en: Cell Phone
nn: Mobiltelefon

en: Change your password
nn: Endre passord

en: Check the box for any operation(s) you want to perform at this time.
nn: Kryss av for operasjon(ar) du vil køyre no.

en: Cherry
nn: Kirsebær

en: Click to Continue
nn: Klikk for å halde fram

en: Close Help
nn: Lukk Hjelp

en: Close Help Window
nn: Lukk Hjelp-vindauget

en: Close Window
nn: Lukk vindauget

en: Company
nn: Firma

en: Confirm Password
nn: Stadfest passord

en: Confirm new password:
nn: Stadfest nytt passord:

en: Connection refused to the public keyserver.
nn: Oppkopling mot offentleg nøkkeltenar nekta.

en: Contents of '%s'
nn: Innhald i '%s'

en: Contents of the RAR archive
nn: Innhald i RAR-arkivet

en: Could not PGP encrypt message.
nn: Kunne ikkje PGP-kode melding.

en: Could not PGP sign message.
nn: Kunne ikkje PGP-signere melding.

en: Could not decrypt PGP data.
nn: Kunne ikkje dekode PGP-data.

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
nn: Kunne ikkje avgjere mottakaren si e-postadresse.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
nn: Kunne ikkje skaffe offentleg nøkkel frå nøkkeltenaren.

en: Could not open Maintenance_Task module %s
nn: Kunne ikkje opne Maintenance_Task-modulen %s

en: Daily
nn: Dagleg

en: Database query failed.
nn: Databasespørjing feila.

en: Default Identity
nn: Standardidentitet

en: Delete
nn: Slette

en: Deny
nn: Nekt

en: Describe the Problem
nn: Skildre problemet

en: Details have been logged for the administrator.
nn: Detaljar er logga for administratoren.

en: Discussions
nn: Diskusjon

en: Display Options
nn: Visingsalternativ

en: Do not directly access maintenance.php
nn: Ikkje bruk maintenance.php direkte.

en: Edit
nn: Endre

en: Edit permissions for '%s'
nn: Endre tilgang for '%s'

en: Email
nn: E-post

en: Empty result.
nn: Tomt resultat.

en: Error
nn: Feil

en: Every 15 minutes
nn: Kvart 15. minutt

en: Every 30 seconds
nn: Kvart 30. sekund

en: Every 5 minutes
nn: Kvart 5. minutt

en: Every Login
nn: Kvar innlogging

en: Every half hour
nn: Kvar halve time

en: Every minute
nn: Kvart minutt

en: Example values:
nn: Eksempelverdiar:

en: Expected "BEGIN" in the line %d.
nn: Venta "BEGIN" på linje %d.

en: Expected "END:%s" in line %d.
nn: Venta "END:%s" på linje %d.

en: Failed retrieving preferences.
nn: Kunne ikkje hente innstillingar

en: Failed to connect to LDAP server.
nn: Kunne ikkje kople til LDAP-tenaren.

en: Failure in changing password :
nn: Feil ved endring av passord:

en: Fax
nn: Faks

en: File Manager
nn: Filhandsaming

en: Full Description:
nn: Full skildring:

en: Green
nn: Grøn

en: Grey
nn: Grå

en: Group Administration
nn: Gruppeadministrering

en: Groups
nn: Grupper

en: Headlines
nn: Overskrifter

en: Help
nn: Hjelp

en: Home Address
nn: Adresse, privat

en: Home Phone
nn: Telefon, privat

en: Horde Administration
nn: Horde Administrering

en: Horde Group Administration
nn: Horde Gruppeadministrering

en: Horde Login
nn: Horde Innlogging

en: Horde Permissions Administration
nn: Horde Tilgangsadministrering

en: Horde User Administration
nn: Horde Brukaradministrering

en: Horde Wireless
nn: Horde Trådlaus

en: Horde is not properly configured
nn: Horde er ikkje ordentleg konfigurert

en: Import Error:
nn: Importfeil:

en: Imported field: %s
nn: Importerte felt: %s

en: Imported fields:
nn: Importerte felt:

en: Internal Error
nn: Intern feil

en: Invalid response from server
nn: Ugyldig svar frå tenar

en: Language
nn: Språk

en: Light Blue
nn: Lys blå

en: List Help Topics
nn: Vis emne frå Hjelp

en: Listing users is disabled.
nn: Listing av brukarar er slått av.

en: Log in
nn: Logg inn

en: Log out
nn: Logg ut

en: Login failed for some reason. Most likely your username or password was entered incorrectly.
nn: Kunne av ein eller annan grunn ikkje logge inn. Sannsynlegvis er brukarnamn eller passord tasta inn feil.

en: Logout
nn: Logg ut

en: MS-TNEF Attachment contained no data.
nn: MS-TNEF-vedlegg inneheldt ingen data.

en: Mail
nn: E-post

en: Map Date and Time Fields
nn: Kople felt for dato og tid

en: Map Import Fields
nn: Kople importfelta

en: Matching fields
nn: Samsvarande felt

en: Members
nn: Medlemmar

en: Memos
nn: Notat

en: Message
nn: Melding

en: Method '%s' is not defined
nn: Metode '%s' ikkje definert

en: Mime Type
nn: MIME-type

en: Monthly
nn: Månadleg

en: My Summary
nn: Mitt samandrag

en: NO, I Do NOT Agree
nn: NEI, eg er IKKJE samd

en: Name
nn: Namn

en: Network
nn: Nettverk

en: Never
nn: Aldri

en: New password:
nn: Nytt passord:

en: No configuration information specified for LDAP Preferences.
nn: Ingen konfigurasjonsinformasjon spesifisert for LDAP-innstillingar.

en: No configuration information specified for SQL Categories.
nn: Ingen konfigurasjonsinformasjon spesifisert for SQL-kategoriar.

en: No configuration information specified for SQL Preferences.
nn: Ingen konfigurasjonsinformasjon spesifisert for SQL-innstillingar.

en: No configuration information specified for SQL VFS.
nn: Ingen konfigurasjonsinformasjon spesifisert for SQL VFS.

en: No configuration information specified for SQL authentication.
nn: Ingen konfigurasjonsinformasjon spesifisert for SQL-autentisering.

en: No preferences are available.
nn: Ingen innstillingar er tilgjengelege.

en: No valid XML data returned
nn: Ingen gyldige XML-data returnert

en: Note: You will need to logout and back in after you change your password!
nn: Merk: Du må logge ut og inn igjen etter at du endrar passordet ditt!

en: Notes
nn: Notatar

en: Notification listener %s not found.
nn: Fann ikkje varsellyttar %s.

en: Old password:
nn: Gammalt passord:

en: Options
nn: Alternativ

en: Orange
nn: Oransje

en: Other Information
nn: Annan informasjon

en: Password
nn: Passord

en: Password changed!
nn: Passord endra!

en: Password module is not properly configured
nn: Passord-modulen er ikkje ordentleg konfigurert

en: Passwords cannot be blank.
nn: Passord kan ikkje vere blanke.

en: Passwords must match.
nn: Passorda må samsvare.

en: Perform Maintenance Operations
nn: Køyr vedlikehaldsoperasjonar

en: Perform maintenance operations on login?
nn: Køyr vedlikehaldsoperasjonar ved innlogging?

en: Permissions
nn: Tilgang

en: Permissions Administration
nn: Tilgangsadministrering

en: Phone
nn: Telefon

en: Please provide a summary of the problem.
nn: Skriv inn eit samandrag av problemet.

en: Please provide your username and password
nn: Skriv inn ditt brukarnamn og passord

en: Please read the following text.  You MUST agree with the terms to use the system.
nn: Ver venleg og les følgjande tekst. Du MÅ vere samd med vilkåra for å bruke systemet.

en: Presentations
nn: Presentasjonar

en: Problem Description
nn: Skildring av problemet

en: Public/Private keypair not generated successfully.
nn: Offentleg/privat nøkkelpar vart ikkje generert.

en: Read
nn: Les

en: Refresh Summary View:
nn: Frisk opp oversiktvising:

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove pair
nn: Fjern par

en: Request couldn't be answered
nn: Kunne ikkje svare på førespurnad

en: Required 'basedn' not specified in authentication configuration.
nn: Nødvendig variabel 'basedn' ikkje spesifisert i konfigurasjon for autentisering.

en: Required 'basedn' not specified in preferences configuration.
nn: Nødvendig 'basedn' ikkje spesifisert i konfigurasjon for innstillingar.

en: Required 'database' not specified in VFS configuration.
nn: Nødvendig 'database' ikkje spesifisert i konfigurasjon for VFS.

en: Required 'database' not specified in authentication configuration.
nn: Nødvendig 'database' ikkje spesifisert i konfigurasjon for autentisering.

en: Required 'database' not specified in categories configuration.
nn: Nødvendig 'database' ikkje spesifisert i konfigurasjon for kategoriar.

en: Required 'database' not specified in preferences configuration.
nn: Nødvendig 'database' ikkje spesifisert i konfigurasjon for innstillingar.

en: Required 'hostspec' not specified in VFS configuration.
nn: Nødvendig 'hostspec' ikkje spesifisert i konfigurasjon for VFS.

en: Required 'hostspec' not specified in authentication configuration.
nn: Nødvendig 'hostspec' ikkje spesifisert i konfigurasjon for autentisering.

en: Required 'hostspec' not specified in categories configuration.
nn: Nødvendig 'hostspec' ikkje spesifisert i konfigurasjon for kategoriar.

en: Required 'hostspec' not specified in preferences configuration.
nn: Nødvendig 'hostspec' ikkje spesifisert i konfigurasjon for innstillingar.

en: Required 'password' not specified in VFS configuration.
nn: Nødvendig 'password' ikkje spesifisert i konfigurasjon for VFS.

en: Required 'password' not specified in authentication configuration.
nn: Nødvendig 'password' ikkje spesifisert i konfigurasjon for autentisering.

en: Required 'password' not specified in categories configuration.
nn: Nødvendig 'password' ikkje spesifisert i konfigurasjon for kategoriar.

en: Required 'password' not specified in preferences configuration.
nn: Nødvendig 'password' ikkje spesifisert i konfigurasjon for innstillingar.

en: Required 'phptype' not specified in VFS configuration.
nn: Nødvendig 'phptype' ikkje spesifisert i konfigurasjon for VFS.

en: Required 'phptype' not specified in authentication configuration.
nn: Nødvendig 'phptype' ikkje spesifisert i konfigurasjon for autentisering.

en: Required 'phptype' not specified in categories configuration.
nn: Nødvendig 'phptype' ikkje spesifisert i konfigurasjon for kategoriar.

en: Required 'phptype' not specified in preferences configuration.
nn: Nødvendig 'phptype' ikkje spesifisert i konfigurasjon for innstillingar.

en: Required 'table' not specified in VFS configuration.
nn: Nødvendig 'table' ikkje spesifisert i konfigurasjon for VFS.

en: Required 'table' not specified in authentication configuration.
nn: Nødvendig 'table' ikkje spesifisert i konfigurasjon for autentisering.

en: Required 'table' not specified in categories configuration.
nn: Nødvendig 'table' ikkje spesifisert i konfigurasjon for kategoriar.

en: Required 'table' not specified in preferences configuration.
nn: Nødvendig 'table' ikkje spesifisert i konfigurasjon for innstillingar.

en: Required 'tableRelations' not specified in categories configuration.
nn: Nødvendig 'tableRelations' ikkje spesifisert i konfigurasjon for kategoriar.

en: Required 'uid' not specified in authentication configuration.
nn: Nødvendig 'uid' ikkje spesifisert i konfigurasjon for autentisering.

en: Required 'uid' not specified in preferences configuration.
nn: Nødvendig 'uid' ikkje spesifisert i konfigurasjon for innstillingar.

en: Required 'username' not specified in VFS configuration.
nn: Nødvendig 'username' ikkje spesifisert i konfigurasjon for VFS.

en: Required 'username' not specified in authentication configuration.
nn: Nødvendig 'username' ikkje spesifisert i konfigurasjon for autentisering.

en: Required 'username' not specified in categories configuration.
nn: Nødvendig 'username' ikkje spesifisert i konfigurasjon for kategoriar.

en: Required 'username' not specified in preferences configuration.
nn: Nødvendig 'username' ikkje spesifisert i konfigurasjon for innstillingar.

en: Reset
nn: Nullstill

en: Return to Options
nn: Tilbake til alternativ

en: Role
nn: Rolle

en: Save '%s'
nn: Lagre '%s'

en: Save Options
nn: Lagre alternativ

en: Select the characters you need from the boxes below. You can then copy and paste them from the textarea.
nn: Vel teikna du treng frå boksane under. Du kan så kopiere og lime dei inn frå tekstboksa.

en: Select the date delimiter:
nn: Vel skiljeteikn for dato:

en: Select the date format:
nn: Vel datoformat:

en: Select the time format:
nn: Vel tidsformat:

en: Select two matching fields.
nn: Vel to samsvarande felt.

en: Select your color scheme.
nn: Vel fargeskjema.

en: Select your preferred language:
nn: Vel ønska språk:

en: Send Problem Report
nn: Send problemrapport

en: Set your color scheme, page refreshing, and other display options.
nn: Set fargeskjema, sideoppfrisking og andre visingsalternativ.

en: Set your preferred display language.
nn: Vel ønska språk.

en: Short Summary:
nn: Kort samandrag:

en: Show
nn: Vis

en: Skip Maintenance
nn: Hopp over vedlikehald

en: Some of Horde's configuration files are missing:
nn: Nokre av Horde sine konfigurasjonsfiler manglar:

en: Some of Password module's configuration files are missing:
nn: Nokre av Passord-modulen sinde konfigurasjonsfiler manglar:

en: SpamAssassin
nn: Søppelpostmordar

en: Special Character Input
nn: Inntasting av spesialteikn

en: Success
nn: Suksess

en: Successfully added '%s' to the system.
nn: La til '%s' til systemet.

en: Successfully deleted '%s'.
nn: Sletta '%s'.

en: Successfully removed '%s' from the system.
nn: Fjerna '%s' frå systemet.

en: Sun
nn: Sol

en: Tasks
nn: Oppgåver

en: The Maintenance:: class did not load successfully
nn: Klassa Maintenance:: vart ikkje lasta inn

en: The encryption features require a secure web connection.
nn: Krypteringsfunksjonane krev ei sikker nettoppkopling.

en: The program used to view this message type (%s) was not found on the system.
nn: Fann ikkje programmet som brukast til å vise denne typen meldingar (%s).

en: The registry is how Horde applications find out how to talk to each other. You should list any installed Horde applications that you have here.
nn: Registeret er der Horde-applikasjonar finn ut korleis dei skal snakke med kvarandre. Skriv opp alle dei Horde-applikasjonane du har installert her.

en: There was a problem adding '%s' to the system.
nn: Problem med å legge til '%s' til systemet.

en: There was a problem removing '%s' from the system.
nn: Problem ved fjerning av '%s' frå systemet.

en: This file controls the default preferences for Password module, and also controls which preferences users can alter.
nn: Denne fila kontrollerer standardinnstillingane for Passord-modulen, og kontrollerer også kva innstillingar brukarane kan endre.

en: This file controls the global set of MIME drivers for the Horde framework, allowing applications to make use of programs such as enscript or mswordview to render content into HTML for viewing in a browser.
nn: Denne fila kontrollerer det globale settet med MIME-koplingar for rammeverket til Horde. Dette gjer at applikasjonar kan bruke program som enscript eller mswordview for å gjere om innhald til HTML som kan visast i ein nettlesar.

en: This file controls the stylesheet that is used to set colors and fonts for the Horde framework and all applications that do not provide their own settings.
nn: Denne fila kontrollerer stilarket som blir brukt til å definere fargar og skrifttypar for rammeverket til Horde, og til alle applikasjonar som ikkje har sine eigne definisjonar.

en: This file controls the stylesheet that is used to set colors and fonts in addition to or overriding Horde defaults.
nn: Denne fila kontrollerer stilarket som blir brukt til å definere fargar og skrifttypar, og legg til eller overstyrer standardverdiane til Horde.

en: This file maps file extensions to logical MIME types, enabling Horde applications to figure out how to handle some content such as email attachments or CVS checkouts.
nn: Denne fila koplar filetternamn til logiske MIME-typar, slik at Horde-applikasjonar kan finne ut korleis innhald som e-postvedlegg eller CVS-utsjekk skal handsamast.

en: This is the main Horde configuration file. It contains paths and basic items that apply to the core framework and all Horde applications.
nn: Dette er hovedkonfigurasjonsfila for Horde. Den inneheld katalognamn og grunnleggjande element som gjeld kjerna av rammeverket og alle Horde-applikasjonar.

en: This is the main Password module configuration file. It contains paths and options for all Password module scripts.
nn: Dette er hovedkonfigurasjonsfila for Passord-modulen. Den inneheld katalognamn og innstillingar for alle skripta i Passord-modulen.

en: This number must be at least one.
nn: Dette talet må vere minst ein.

en: This value must be a number.
nn: Denne verdien må vere eit tal.

en: Title
nn: Tittel

en: Type mismatch.
nn: Typekonflikt.

en: Unable to connect to SQL server.
nn: Kan ikkje kople til SQL-tenar.

en: Unable to delete '%s': %s.
nn: Kunne ikkje slette '%s': %s.

en: Unable to register preferences in session.
nn: Kan ikkje registrere innstillingar i økta.

en: Unable to translate this Word document
nn: Kan ikkje omsetje dette Word-dokumentet.

en: Undo Changes
nn: Angre endringar

en: Unexpected end of file.
nn: Uventa slutt på fila.

en: Update
nn: Oppdater

en: Updated '%s'.
nn: Oppdaterte '%s'.

en: Use Default Value
nn: Bruk standardverdi

en: User Administration
nn: Brukaradministrering

en: User Options
nn: Brukaralternativ

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Users
nn: Brukarar

en: Users in the system:
nn: Brukarar i systemet:

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Warning!
nn: Åtvaring!

en: Weekly
nn: Kvar veke

en: Welcome to %s
nn: Velkomen til %s

en: Welcome, %s
nn: Velkomen, %s

en: Work Address
nn: Adresse, arbeid

en: Work Phone
nn: Telefon, arbeid

en: YY
nn: ÅÅ

en: Yearly
nn: Årleg

en: Yes, I Agree
nn: Ja, eg er samd

en: You can't change password for user %s
nn: Du kan ikkje endre passord for brukaren %s

en: You have been logged out.<br />Thank you for using the system.
nn: Du er logga ut.<br />Takk for at du brukar dette systemet.

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
nn: Du må skildre problemet før du kan sende problemrapporten.

en: You must give your new password
nn: Du må skrive inn ditt nye passord

en: You must give your old password
nn: Du må skrive inn ditt gamle passord

en: You must specify a username to remove.
nn: Du må spesifisere eit brukarnamn å fjerne.

en: You must specify the username to add.
nn: Du må spesifisere eit brukarnamn å legge til.

en: You must verify your new password
nn: Du må stadfeste ditt nye passord

en: Your %s session has expired. Please login again.
nn: Økta di (%s) har gått ut på tid. Logg inn på nytt.

en: Your Email Address:
nn: Di e-postadresse:

en: Your Information
nn: Din informasjon

en: Your Name:
nn: Ditt namn:

en: Your authentication backend does not support adding users, or the feature has been disabled for some other reason.
nn: Autentiseringsbakdeln

en: Your authentication backend does not support listing users, or the feature has been disabled for some other reason.
nn: Listing av brukarar er ikkje støtta av bakre autentisering, eller funksjonen har av ein eller annan grunn blitt slått av.

en: Your new passwords didn't match
nn: Dine nye passord samsvarte ikkje

en: Your old password isn't correct
nn: Ditt gamle passord er ikkje korrekt

en: Your options have been updated.
nn: Alternativa dine har blitt oppdaterte.

en: [Problem Report]
nn: [Problemrapport]

en: [line %s of %s]
nn: [linje %s av %s]
