passwd - en to ca translation catalogue (1724 entries)

en:  (%s days ago)
ca: (fa %s dies)

en:  (Accesskey %s)
ca:  (Clau d'accés %s)

en:  (in %s days)
ca: (en %s dies)

en:  (today)
ca: (avui)

en:  (tomorrow)
ca: (demà)

en:  (yesterday)
ca: (ahir)

en:  at
ca: en

en: "%s" is not a directory.
ca: "%s" no és un directori.

en: "%s" is not a valid choice.
ca: "%s" no és un camí vàlid.

en: "%s" is not configured in the Horde Registry.
ca: '%s' no està configurat en el registre de Horde.

en: "%s" was added to the permissions system.
ca: S'ha afegit '%s' al sistema de llicències.

en: %.2fMB used of %.2fMB allowed (%.2f%%)
ca: %.2fMB utilitzats de %.2fMB permesos (%.2f%%)

en: %d %s and %s
ca: %d %s i %s

en: %d days until your password expires.
ca: %d dies fins que la contrasenya caduqui.

en: %d-day forecast
ca: previsió per al dia %d

en: %s - Notice
ca: Avís - %s

en: %s Fingerprint
ca: Empremta dactilar %s

en: %s Maintenance Operations - Confirmation
ca: Operacions de manteniment %s - Confirmació

en: %s Setup
ca: Configuració de %s

en: %s Sign Up
ca: Alta de %s

en: %s Terms of Agreement
ca: Condicions del contracte %s

en: %s already exists.
ca: %s ja existeix.

en: %s at %s %s
ca: %s en %s %s

en: %s is required
ca: És necessari %s.

en: %s minutes
ca: %s minuts

en: %s not found.
ca: No s'ha trobat %s.

en: %s to %s of %s
ca: %s al %s de %s

en: %s's Address Book
ca: Llibreta d'adreces de %s

en: %s's Calendar
ca: Agenda de %s

en: %s's Notepad
ca: Bloc de notes de %s

en: %s's Tasklist
ca: Llista de tasques de %s

en: %s: This message may not be from whom it claims to be. Beware of following any links in it or of providing the sender with any personal information.
ca: %s: Aquest missatge pot ser que no procedeixi de qui sembla ser. Eviti seguir qualsevol vincle inclòs o subministrar qualsevol informació personal al remitent.

en: , gusting
ca: , ventós %s %s

en: , gusting %s %s
ca: , ventós %s %s

en: , variable from %s to %s
ca: , variable de %s a %s

en: -- select --
ca: -- seleccionar --

en: 12 Hour Format
ca: format de 12 hores

en: 24 Hour Format
ca: format de 24 hores

en: 24 hours
ca: 24 hores

en: <Previous
ca: <Anterior

en: A database backend is required for this block.
ca: Per a aquest bloc es necessita un motor de bases de dades.

en: A fatal error has occurred
ca: S'ha produït un error irreparable.

en: A public PGP key is required to encrypt a message.
ca: Es necessita una clau PGP pública per xifrar un missatge.

en: A public PGP key is required to verify a signed message.
ca: Es necessita una clau PGP pública per verificar un missatge signat.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to decrypt a message.
ca: Es necessiten una clau PGP pública, una clau PGP privada i una contrasenya per desxifrar un missatge.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to sign a message.
ca: Es necessiten una clau PGP pública, una clau PGP privada i una contrasenya per signar un missatge.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to decrypt a message.
ca: Es necessiten una clau S/MIME pública, una clau S/MIME privada i una contrasenya per desxifrar un missatge.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to sign a message.
ca: Es necessiten una clau S/MIME pública, una clau S/MIME privada i una contrasenya per signar un missatge.

en: A public SMIME key is required to encrypt a message.
ca: Es necessita una clau SMIME pública per xifrar un missatge.

en: AM Clouds
ca: Núvols al matí

en: AM Light Rain
ca: Pluja feble al matí

en: AM Light Snow
ca: Volves de neu febles

en: AM Rain
ca: Pluja al matí

en: AM Showers
ca: Ruixats al matí

en: AM Snow Showers
ca: Xàfecs de neu al matí.

en: API ID
ca: ID de API

en: About this editor
ca: Sobre aquest editor

en: About...
ca: En quant a...

en: Absbottom
ca: Alineació inferior exacta

en: Absmiddle
ca: Alineació al mig exacta

en: Access denied creating VFS directory.
ca: S'ha denegat l'accés en crear el directori VFS.

en: Access denied creating VFS file.
ca: S'ha denegat l'accés en crear l'arxiu VFS.

en: Account Information
ca: _Informació del compte

en: Account Password
ca: Contrasenya del compte

en: Account frozen.
ca: Compte congelat.

en: Accounting
ca: Comptabilització

en: Add
ca: Afegir

en: Add Child Group
ca: Afegir un grup descendent

en: Add Child Permission
ca: Afegir una autorització descendent

en: Add Here:
ca: Afegir a continuació:

en: Add Members
ca: Afegir membres

en: Add New Group
ca: Afegir un nou grup

en: Add New Permission
ca: Afegir una nova autorització

en: Add a new user:
ca: Afegir un nou usuari:

en: Add column
ca: Afegir una columna.

en: Add pair
ca: Afegir una parella

en: Add the %s Menu as a Mozilla Sidebar
ca: Afegir el menú %s com una barra lateral de Mozilla

en: Add to address book:
ca: Afegeix a la llibreta d'adreces:

en: Add to my address book
ca: Afegeix a la meva llibreta d'adreces

en: Add user
ca: Afegir un usuari

en: Adding users is disabled.
ca: S'ha inhabilitat l'opció d'afegir usuaris.

en: Address
ca: Adreça

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Administer - set permissions for other users
ca: Administrador - defineix les autoritzacions per a altres usuaris

en: Administration
ca: Administració

en: Ads
ca: Anuncis

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: Alias
ca: Àlies

en: Align
ca: Alinear

en: Alignment:
ca: Alineació:

en: All
ca: Tots

en: All Authenticated Users
ca: Tots els usuaris autenticats

en: All Groups
ca: Tots els grups

en: All Permissions
ca: Tots els permisos

en: All four sides
ca: Tots quatre costats

en: Allow multiple addresses
ca: Permet moltes adreces

en: Allow setting of ordered list type?
ca: Es permet la configuració del tipus de llistes ordenades?

en: Already exists
ca: Ja existeix

en: Alternate IMSP Login
ca: Accés IMSP alternatiu

en: Alternate IMSP Password
ca: Contrasenya IMSP alternativa

en: Alternate IMSP Username
ca: Nom d'usuari IMSP alternatiu

en: Alternate email address
ca: Adreça electrònica alternativa

en: Alternate templates
ca: Plantilles alternatives

en: Alternate text:
ca: Text alternatiu:

en: American Samoa
ca: Samoa Americana

en: An illegal value was specified.
ca: S'ha especificat un valor prohibit.

en: An unknown error has occured.
ca: S'ha produït un error desconegut.

en: Anonymous Proxy
ca: Servidor Proxy anònim

en: Answer
ca: Resposta

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Application
ca: Aplicació

en: Application List
ca: Llista d'aplicacions

en: Application is ready.
ca: L'aplicació és a punt.

en: Apply to Child Shares
ca: Aplicar a recursos compartits descendents.

en: Approve
ca: Aprovar

en: Approximate Size
ca: Mida aproximada

en: April
ca: Abril

en: Arabic (Windows-1256)
ca: Aràbic (Windows-1256

en: Archive File Size
ca: Mida de l'arxiu

en: Archive Name
ca: Nom de l'arxiu

en: Are you sure you want to remove the signup request for %s ?
ca: Voleu suprimir la sol·licitud d'alta a %s?

en: Armenia
ca: Armènia

en: Armenian (ARMSCII-8)
ca: Armeni (ARMSCII-8)

en: Ascension Island
ca: Illa de l'Ascensió

en: Ascii Art
ca: gràfic ASCII

en: Asia/Pacific Region
ca: Regió del Pacífic asiàtic

en: Ask for confirmation before doing maintenance operations?
ca: Voleu confirmació abans d'efectuar les operacions de manteniment?

en: Assignment columns
ca: Columnes d'assignació

en: Attempt to delete a non-existent group.
ca: S'ha intentat suprimir un grup no existent.

en: Attempt to delete a non-existent permission.
ca: S'ha intentat suprimir una autorització no existent.

en: Attempt to edit a non-existent permission.
ca: S'ha intentat editar una autorització no existent.

en: Attempt to edit a non-existent share.
ca: S'ha intentat editar un recurs compartit no existent.

en: Attributes
ca: Atributs

en: August
ca: Agost

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Auth_cyrsql: Required imap extension not found.
ca: Auth_cyrsql: No s'ha trobat l'extensió imap necessària.

en: Auth_cyrus: Backend does not have required capabilites.
ca: Auth_cyrus: El motor no té les capacitats necessàries.

en: Auth_cyrus: Required imap extension not found.
ca: Auth_cyrus: No s'ha trobat l'extensió IMAP necessària.

en: Auth_ftp: Required FTP extension not found. Compile PHP with the --enable-ftp switch.
ca: Auth_ftp: No s'ha trobat l'extensió FTP necessària. Cal compilar PHP amb el commutador -enable-ftp.

en: Auth_imap: Required IMAP extension not found.
ca: Auth_imap: No s'ha trobat l'extensió IMAP necessària.

en: Auth_krb5: Required krb5 extension not found.
ca: Auth_krb5: No s'ha trobat l'extensió krb5 necessària.

en: Auth_ldap: Adding users is not supported for Active Directory
ca: Auth_ldap: No està suportada l'addició d'usuaris de l'Active Directory

en: Auth_ldap: Removing users is not supported for Active Directory
ca: Auth_ldap: No està suportada l'eliminació d'usuaris de l'Active Directory

en: Auth_ldap: Required LDAP extension not found.
ca: Auth_ldap: No s'ha trobat l'extensió LDAP necessària.

en: Auth_ldap: Unable to add user %s. This is what the server said:
ca: Auth_ldap: No s'ha pogut afegir l'usuari %s. Això és el que ha dit el servidor:

en: Auth_ldap: Unable to remove user %s
ca: Auth_ldap: No s'ha pogut suprimir l'usuari %s.

en: Auth_ldap: Unable to update user %s
ca: Auto_ldap: No s'ha pogut actualitzar l'usuari %s.

en: Auth_ldap: Updating users is not supported for Active Directory.
ca: Auth_ldap: No està suportada l'actualizació d'usuaris de l'Active Directory

en: Auth_mcal: Required MCAL extension not found.
ca: Auto_mcal: No s'ha trobat l'extensió MCAL necessària.

en: Auth_smbauth: Required smbauth extension not found.
ca: Auth_smbauth: No s'ha trobat l'extensió SMBAUTH necessària.

en: Authentication at IMAP server failed.
ca: S'ha produït un error en l'autenticació amb el servidor FTP.

en: Authentication failed
ca: S'ha produït un error en l'autenticació.

en: Authentication failed. %s
ca: S'ha produït un error en l'autenticació. %s

en: Authentication rejected by RADIUS server.
ca: El servidor RADIUS ha rebutjat l'autenticació.

en: Authentication to FTP server failed.
ca: S'ha produït un error en l'autenticació amb el servidor FTP.

en: Authentication to the SMB server failed.
ca: S'ha produït un error en l'autenticació amb el servidor SMB.

en: Available fields:
ca: Camps disponibles:

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Background
ca: Fons

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Bad kerberos password.
ca: Contrasenya Kerberos incorrecta.

en: Bad kerberos username.
ca: Nom d'usuari Kerberos incorrecte.

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Baltic (ISO-8859-13)
ca: Bàltic (ISO-8859-13)

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Baseline
ca: Línia base

en: Belarus
ca: Bielorrúsia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Birthday
ca: Aniversari

en: Block "%s" of application "%s" not found.
ca: No s'ha trobat el bloc "%s" de l'aplicació "%s" .

en: Block Settings
ca: Paràmetres del bloc

en: Block Type
ca: Tipus de bloc

en: Bold
ca: Negreta

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Border
ca: Contorn

en: Border thickness:
ca: Gruix del contorn

en: Borders
ca: Contorns

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Both
ca: Ambdós

en: Bottom
ca: Inferior

en: Bouvet Island
ca: Illa de Bouvet

en: Brazil
ca: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori oceànic de l'Índia britànica

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Bulleted List
ca: Llista de pics

en: CRL Distribution Points
ca: Punts de distribució de CRL

en: C_ell Properties...
ca: Propietats de cel·la...

en: Cache init was not completed.
ca: No s'ha finalitzat el procés d'inicialització de la memòria cau

en: Calendar
ca: Calendari

en: Calm
ca: Calma

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Can't administer external session handlers.
ca: No es poden administrar manejadores de sessió externs.

en: Can't connect to IMAP server: %s
ca: És impossible connectar amb el servidor IMAP: %s.

en: Canada
ca: Canadà

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cancel Problem Report
ca: Cancel·lar l'informe de problemes.

en: Cannot copy file(s) - source and destination are the same.
ca: No es poden copiar els arxiu(s) - origen i destinació són el mateix.

en: Cannot delete file "%s".
ca: No es pot esborrar l'arxiu "%s".

en: Cannot find a temporary directory.
ca: No es pot trobar un directori temporal.

en: Cannot move file(s) - destination is within source.
ca: No es pot desar en el fitxer. L'origen és el mateix que la destinació.

en: Cannot proceed without 'targetFile' parameter.
ca: No es pot continuar sense el paràmetre 'targetFile'.

en: Cannot remove directory "%s".
ca: No es pot esborrar el directori "%s".

en: Cannot remove, %d children exist.
ca: No es pot esborrar, conté descendents %d.

en: Cannot reorder, number of entries supplied for reorder does not match number stored.
ca: No es pot reordenar, el nombre d'entrades que s'han de reordenar no coincideix amb les que hi ha emmagatzemades.

en: Cannot route message to specified number.
ca: No es pot adreçar el missatge al nombre especificat.

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Caption
ca: Llegenda

en: Carrier
ca: proveïdor

en: Categories and Labels
ca: Categories i etiquetes

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Cell Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Cell Properties
ca: Propietats de cel·la

en: Cell padding:
ca: Farciment de cel·la

en: Cell properties
ca: Propietats de la cel·la

en: Cell spacing:
ca: Espaiat entre cel·les

en: Cellphone
ca: Telèfon mòbil

en: Celtic (ISO-8859-14)
ca: Cèltic (ISO-8859-14)

en: Center
ca: Centrar

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Central European (ISO-8859-2)
ca: Europa central (ISO-8859-2)

en: Certificate Details
ca: Detalls del certificat

en: Certificate Owner
ca: Titular del certificat

en: Certificate Policies
ca: Polítiques de certificació

en: Chad
ca: Txad

en: Change
ca: Desfés

en: Change the name and address that people see when they read and reply to your emails.
ca: Canvieu el nom i l'adreça que són visibles quan es llegeixen o es responen els vostres missatges de correu electrònic.

en: Change your password
ca: Canvia la contrasenya

en: Changing your password is not supported with the current configuration.  Contact your administrator.
ca: La configuració actual no suporta el canvi de contrasenyes. Posi's en contacte amb l'administrador del sistema.

en: Chec_k Link...
ca: Verifica l'enllaç...

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Chinese Simplified (GB2312)
ca: Xinès simplificat (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
ca: Xinès tradicional (Big5)

en: Choose Application:
ca: Escolliu una aplicació:

en: Choose a password
ca: Tria una contrasenya

en: Choose a username
ca: Tria un nom d'usuari

en: Choose how to display dates:
ca: Tria com vols visualitzar les dates:

en: Choose list style type (for ordered lists)
ca: Tria un tipus d'estil de llista (per a llistes ordenades)

en: Christmas Island
ca: Illa de Christmas

en: Class definition of %s not found.
ca: No s'ha trobat la definició de classe de  %s.

en: Clear
ca: Eliminar

en: Clear MSOffice tags
ca: Elimina les etiquetes de MSOffice

en: Clear Query
ca: Buida la consulta

en: Clear out user: %s
ca: Esborra l'usuari: %s

en: Clear user
ca: Esborra l'usuari

en: Clear user data
ca: Esborra les dades de l'usuari

en: Clearing Late
ca: S'aclarirà cap al tard.

en: Click to Continue
ca: Premi per continuar

en: Clickatell via HTTP
ca: Clickatell per HTTP

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Clouds
ca: Núvols

en: Clouds Early
ca: Núvols a primera hora

en: Cloudy
ca: Ennuvolat

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes de Cocos (Keeling)

en: Collapse Sidebar
ca: Reduïu la barra lateral

en: Collapsed borders
ca: Marges reduïts

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Color Picker
ca: Selector de color

en: Colour selection
ca: Selecció de color

en: Cols:
ca: Columnes:

en: Column titles
ca: Títols de les columnes

en: Comics
ca: Còmics

en: Command
ca: Ordre

en: Command Shell
ca: Consola

en: Comment
ca: Comentari

en: Common Name
ca: Nom comú

en: Comoros
ca: Comores

en: Company
ca: Companyia

en: Computers
ca: Ordinadors

en: Condition
ca: Condició

en: Conditions
ca: Condicions

en: Configuration Differences
ca: Diferències de configuració

en: Configuration is out of date.
ca: La configuració no està actualitzada.

en: Configure %s
ca: Configura %s

en: Confirm Password
ca: Confirmar la contrasenya

en: Confirm new password:
ca: Confirma la nova contrasenya:

en: Congo, The Democratic Republic of the
ca: Congo, República Democràtica del

en: Connection failed.
ca: No és possible realitzar la connexió.

en: Connection failed:
ca: No és possible realitzar la connexió:

en: Connection refused to the public keyserver.
ca: S'ha rebutjat la connexió al servidor de claus públiques.

en: Connection refused to the public keyserver. Reason: %s (%s)
ca: S'ha rebutjat la connexió al servidor de claus públiques. Raó: %s (%s)

en: Connection to FTP server failed.
ca: No és possible realitzar la connexió al servidor FTP.

en: Contacts
ca: %d contactes

en: Contacts were successfully added to your address book.
ca: Els contactes s'han afegit correctament a la teva llibreta d'adreces.

en: Content type of compressed file:
ca: El fitxer %s és d'un tipus desconegut.

en: Continue
ca: Continuar

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cookie
ca: Galeta

en: Copy
ca: Copiar

en: Copy failed: %s
ca: És impossible copiar: %s

en: Copy selection
ca: Copiar selecció

en: Cote d'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Could not S/MIME encrypt message.
ca: No es pot xifrar el missatge amb S/MIME.

en: Could not S/MIME sign message.
ca: No es pot signar el missatge amb S/MIME.

en: Could not add contact. %s
ca: No es pot afegir el contacte. %s

en: Could not bind to LDAP server.
ca: No es pot connectar amb el servidor LDAP.

en: Could not check balance. %s
ca: No es pot comprovar el saldo. %s

en: Could not create distribution list. %s
ca: No s'ha pogut crear una llista de distribució. %s

en: Could not decrypt S/MIME data.
ca: No s'ha pogut desxifrar les dades S/MIME.

en: Could not delete contact. %s
ca: No s'ha pogut esborrar el contacte. %s

en: Could not delete distribution list. %s
ca: No s'ha pogut esborrar la llista de distribució. %s

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
ca: No s'ha pogut determinar l'adreça electrònica del destinatari.

en: Could not fetch complete address book.
ca: No s'ha pogut recollir tota la llibreta d'adreces.

en: Could not fetch complete distribution list.
ca: No s'ha pogut recollir tota la llista de distribució.

en: Could not fetch the complete list of distribution lists.
ca: No s'ha pogut recollir tota la llista de les llistes de distribució.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
ca: No s'ha pogut obtenir una clau pública del servidor de claus.

en: Could not open %s.
ca: No s'ha pogut obrir %s.

en: Could not open Maintenance_Task module %s
ca: No s'ha pogut obrir el mòdul de tasques de manteniment %s.

en: Could not read %s.
ca: No s'ha pogut llegir %s.

en: Could not reset the password for the requested user. Some or all of the details are not correct. Try again or contact your administrator if you need further help.
ca: No s'ha pogut reiniciar la contrasenya per a l'usuari sol·licitat. Alguns detalls o tots no són correctes. Tornar-ho a intentar o, per a més informació, posa't en contacte amb l'administrador del sistema.

en: Could not retrieve ACL
ca: No s'ha pogut recuperar les ACL

en: Could not retrieve address book. %s
ca: No s'ha pogut recuperar la llibreta d'adreces. %s

en: Could not retrieve distribution list. %s
ca: No s'ha pogut recuperar la llista de distribució. %s

en: Could not retrieve distribution lists. %s
ca: No s'ha pogut recuperar les llistes de distribució. %s

en: Could not retrieve server's capabilities
ca: No s'ha pogut recuperar les possibilitats del servidor

en: Could not revert configuration.
ca: No s'ha pogut restaurar la configuració.

en: Could not save %s configuration.
ca: No s'ha pogut desar la configuració %s.

en: Could not save a backup configuation.
ca: No s'ha pogut desar una configuració de seguretat.

en: Could not save a backup configuation: %s
ca: No s'ha pogut desar una configuració de seguretat: %s

en: Could not save the backup configuration file %s.
ca: No s'ha pogut desar la còpia de seguretat de l'arxiu de configuració %s.

en: Could not save the configuration file %s. You can either use one of the options to save the code back on %s or copy manually the code below to %s.
ca: No s'ha pogut desar l'arxiu de configuració %s. Pots utilitzar una de les opcions per tornar a desar el codi en %s o bé copiar manualment el codi següent en %s.

en: Could not search the LDAP server.
ca: No s'ha pogut cercar al servidor LDAP.

en: Could not update contact. %s
ca: No s'ha pogut actualitzar el contacte. %s

en: Could not update distribution list. %s
ca: No s'ha pogut actualitzar la llista de distribució. %s

en: Couldn't find the Mozilla Sidebar. Make sure the sidebar is open.
ca: No s'ha pogut localitzar la barra lateral de Mozilla. Comprova que la barra lateral estigui oberta.

en: Counted text
ca: Text comptat

en: Country
ca: País

en: Courses
ca: Cursos

en: Create
ca: Crear

en: Create a link
ca: Crear un enllaç

en: Create a new one
ca: Crear-ne un de nou

en: Create sub folders
ca: Crear subcarpetes

en: Creator Permissions
ca: Permisos del creador

en: Credit card number
ca: Número de la targeta de crèdit

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Current 4 Phases
ca: 4 fases actuals

en: Current Time
ca: Temps actual

en: Current URL is
ca: El URL actual és

en: Current Weather
ca: Temps actual

en: Current condition:
ca: Condició actual:

en: Current style
ca: Estil actual

en: Customize tasks to run upon logon to %s.
ca: Personalitzeu les tasques que s'han executar quan s'inicia la sessió a %s.

en: Cut
ca: Retallar

en: Cut selection
ca: Retallar la selecció

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Cyrillic (KOI8-R)
ca: Ciríl·lic (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
ca: Ciríl·lic (Windows-1251)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
ca: Ciríl·lic/Ucraïnès (KOI8-U)

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Daily
ca: Diàriament

en: DataTree Browser
ca: Navegador de DataTree

en: Date
ca: Data

en: Date Received
ca: S'ha rebut la data

en: Date selection
ca: Selecció de data

en: Day
ca: Dia

en: De_lete Column
ca: Suprimir columna

en: December
ca: Desembre

en: Decimal numbers
ca: Nombres decimals

en: Decrease Indent
ca: Reduïu el sagnat

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default Color
ca: Color predeterminat

en: Default Identity
ca: Identitat predeterminada

en: Definitions
ca: Definicions

en: Delete
ca: Suprimir

en: Delete Group
ca: Suprimir grup

en: Delete Permission
ca: Suprimir permís

en: Delete and purge messages
ca: Suprimir i buidar missatges

en: Delete cell
ca: Suprimir cel·la

en: Delete column
ca: Suprimir columna

en: Delete existing alternate template
ca: Suprimir la plantilla alternativa existent

en: Delete permissions for "%s"
ca: Eliminar privilegis per "%s"

en: Delete permissions for "%s" and any sub-permissions?
ca: Eliminar privilegis per a "%s" i qualsevol privilegi descendent?

en: Delete row
ca: Suprimir fila

en: Delete selected identity
ca: Suprimir la identitat seleccionada

en: Delete sub folders
ca: Eliminar subcarpetes

en: Delete the current column
ca: Suprimir la columna actual

en: Delete the current row
ca: Suprimir la fila actual

en: Delivery time
ca: Hora de lliurament

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Describe the Problem
ca: Descriviu el problema

en: Description
ca: Descripció

en: Details (also in Horde's logfile):
ca: Detalls (també al fitxer de registre de Horde):

en: Details have been logged for the administrator.
ca: Els detalls han estat registrats per a l'administrador.

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Dew Point
ca: Punt de rosada

en: Dew Point for last hour:
ca: Punt de rosada de la darrera hora:

en: Dew point:
ca: Punt de rosada:

en: Direction left to right
ca: D'esquerra a dreta

en: Direction right to left
ca: De dreta a esquerra

en: Directory
ca: Directori

en: Display 24-hour times?
ca: Vols visualitzar-ho en format de 24 hores?

en: Display Options
ca: Opcions de visualització

en: Display forecast (TAF)
ca: Mostra la previsió (TAF)

en: Display format
ca: Format de visualització

en: Disposition Notification
ca: Notificació de recepció

en: Do not delete
ca: No ho suprimiu

en: Do not directly access maintenance.php
ca: No accediu directament a maintenance.php

en: Does the first row contain the field names? If yes, check this box:
ca: La primera fila conté els noms dels camps? En cas afirmatiu, activa aquesta casella:

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Don't have an account? Sign up.
ca: No disposa de compte? Sol·liciti-la.

en: Download
ca: Descarregar

en: Download %s
ca: Descarregar %s

en: Download generated configuration as PHP script.
ca: Descarregar la configuració generada com una seqüència PHP.

en: Drop down list
ca: Llista desplegable

en: Drugs
ca: Drogues

en: E-Mail
ca: Correu electrònic

en: Ecuador
ca: Equador

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Block
ca: Edita bloc

en: Edit Group
ca: Edita grup

en: Edit Permission
ca: Edita permís

en: Edit Permissions
ca: Edita permisos

en: Edit Permissions for %s
ca: Edita permisos de %s

en: Edit options for:
ca: Edita opcions de:

en: Edit permissions for %s
ca: Edita permisos de %s

en: Education
ca: Educació

en: Egypt
ca: Egipte

en: Em
ca: Quadratí

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Address
ca: Adreça electrònica

en: Email addresses must match.
ca: Les adreces electròniques han de coincidir.

en: Email with confirmation
ca: Correu electrònic amb confirmació

en: Emoticons
ca: Emoticones

en: Empty message.
ca: Missatge en blanc.

en: Empty result.
ca: Resultat en blanc.

en: Empty search terms
ca: Buidar els termes de cerca

en: Enable insertion of images from Photo Galleries in text?
ca: Habilitar la inserció de imatges de les galeries de fotos en el text?

en: Enable right click context menu?
ca: Habilitar el menú de context clicant en el botó dret?

en: End year
ca: Any de finalització

en: Enlarge Editor
ca: Ampliar l'editor

en: Enter a security question which you will be asked if you need to reset your password, e.g. 'what is the name of your pet?':
ca: Introduïu una pregunta de seguretat que se us formularà si us cal reiniciar la contrasenya, per exemple 'com es diu el vostre animal de companyia?':

en: Enter the image URL here
ca: Introduïu aquí el URL de la imatge

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Error creating block: %s
ca: Error al crear bloc: %s

en: Error deleting sync anchor: %s
ca: S'ha produït un error en eliminar el registre actual de dades: %s

en: Error deleting sync log: %s
ca: S'ha produït un error en eliminar el registre actual de dades: %s

en: Error with email message.
ca: Hi ha hagut un error amb el missatge electrònic.

en: Error writing "%s".
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer  "%s"

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Ethnic
ca: Ètnic

en: Europe
ca: Europa

en: Every 15 minutes
ca: Cada 15 minuts

en: Every 2 minutes
ca: Cada 2 minuts

en: Every 30 seconds
ca: Cada 30 segons

en: Every 5 minutes
ca: Cada 5 minuts

en: Every Login
ca: Cada inici de sessió

en: Every half hour
ca: Cada mitja hora

en: Every minute
ca: Cada minut

en: Example values:
ca: Valors d'exemple:

en: Execute
ca: Executa

en: Expand
ca: Expandeix

en: Expected ')'
ca: S'esperava ')'

en: Expected bare word or quoted search term
ca: S'esperava un sol mot o un terme de cerca citat

en: Expiration Date
ca: Data de venciment

en: FG Color
ca: Color de primer pla

en: FTP upload of setup
ca: Càrrega de la configuració del FTP

en: Failed retrieving preferences.
ca: És impossible recuperar les preferències.

en: Failed to connect to LDAP server.
ca: És impossible connectar amb el servidor LDAP.

en: Failed to connect to SMB server.
ca: És impossible connectar amb el servidor SMB.

en: Failed to copy from "%s".
ca: És impossible copiar de "%s".

en: Failed to copy to "%s".
ca: És impossible copiar a "%s".

en: Failed to create new SASL connection.
ca: És impossible crear una nova connexió SASL.

en: Failed to move to "%s".
ca: És impossible transferir a "%s".

en: Failed to retrieve: %s
ca: És impossible recuperar: %s

en: Fair
ca: Clar

en: Falkland Islands (Malvinas)
ca: Illes Falkland (Malvines)

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Fatal Error:
ca: Error irrecuperable

en: February
ca: Febrer

en: Feels Like
ca: Se sent com

en: Feels like:
ca: Se sent com:

en: Few Showers
ca: Poques pluges

en: Few Snow Showers
ca: Pocs xàfecs de neu

en: Field matrix
ca: Matriu del camp

en: File Count: %s file
ca: Recompte d'arxius: arxiu %s

en: File Count: %s files
ca: Recompte d'arxius: %s arxius

en: File Manager
ca: Gestor d'arxius

en: File Name
ca: Nom de l'arxiu

en: File selection
ca: Selecció d'arxius

en: File upload
ca: Càrrega de l'arxiu

en: File uploads not supported.
ca: No és permès penjar arxius

en: Filters
ca: Filtres

en: Finland
ca: Finlàndia

en: First Half
ca: Primera meitat

en: First Quarter
ca: Primer quart

en: Fix ratio
ca: Raó fixa##

en: Flip
ca: Invertiu

en: Float
ca: Coma flotant

en: Fog
ca: Boira

en: Folder %s does not exist
ca: La carpeta %s no existeix

en: Font Color
ca: Color de la font

en: Food
ca: Menjar

en: For browsers that don't support images
ca: Per als navegadors que no admeten les imatges

en: Forecast (TAF)
ca: Previsió (TAF)

en: Forecast Days (note that the returned forecast returns both day and night; a large number here could result in a wide block)
ca: Previsió per als dies (tingueu present que la previsió facilitada comprèn el dia i la nit: un nombre elevat podria tenir com a resultat un bloc ample.

en: Forgot your password?
ca: Heu oblidat la contrasenya?

en: Forms
ca: Formularis

en: Fortune
ca: Dita

en: Fortune type
ca: Tipus de dites

en: Fortunes
ca: Dites

en: Fortunes 2
ca: Dites 2

en: Forums
ca: Fòrums

en: Forwards
ca: Reenviaments

en: Fr
ca: Dv.

en: Frames
ca: Marcs

en: France
ca: França

en: France, Metropolitan
ca: França metropolitana

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Southern Territories
ca: Territoris Francesos del Sud

en: From
ca: Des de

en: From the
ca: Des del

en: Full Description
ca: Descripció completa

en: Full Moon
ca: Lluna plena

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Gallery to take image from
ca: La galeria de la qual s'extreu la imatge

en: Gallery:
ca: Galeria

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Generate %s Configuration
ca: Es genera la configuració %s

en: Generated Code
ca: Codi generat

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Germany
ca: Alemanya

en: Given Name
ca: Nom de pila

en: Global Options
ca: Opcions globals

en: Go
ca: Anar a

en: Goedel
ca: Gödel

en: Google Maps
ca: Mapes de Google

en: Google Search
ca: Cerca al Google

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: Greece
ca: Grècia

en: Greek (ISO-8859-7)
ca: Grec (ISO-8859-7)

en: Greenland
ca: Grenlàndia

en: Grenada
ca: Granada

en: Group Administration
ca: Gestió de grups

en: Group names must be non-empty
ca: Els noms de grup no es poden deixar en blanc

en: Group_ldap: Unable to add group %s. This is what the server said:
ca: group_ldap: No s'ha pogut afegir l'usuari %s. Això és el que ha dit el servidor:

en: Group_ldap: Unable to delete group %s
ca: Group_ldap: No s'ha pogut eliminar grup %s

en: Group_ldap: Unable to update group %s
ca: group_ldap: No s'ha pogut actualitzar el grup %s

en: Groups
ca: Grups

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guest Permissions
ca: Permisos dels visitants

en: Guestbook
ca: Llibre de visitants

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: HTMLArea cowardly refuses to delete the last cell in row.
ca: HTMLArea no permet suprimir la darrera cel·la de la fila.

en: HTMLArea cowardly refuses to delete the last column in table.
ca: HTMLArea no permet suprimir la darrera columna de la taula.

en: HTMLArea cowardly refuses to delete the last row in table.
ca: HTMLArea no permet suprimir la darrera fila de la taula.

en: HTTP Authentication not found.
ca: No s'ha trobat l'autenticació HTTP.

en: Haiti
ca: Haití

en: Hash-Algorithm
ca: Algorisme de hash

en: Haze
ca: Calitja

en: Header
ca: Capçalera

en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illa Heard i illes McDonald

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
ca: Hebreu (ISO-8859-8-I)

en: Height
ca: Alçada

en: Help
ca: Ajuda

en: Help using editor
ca: Ajuda per utilitzar l'editor

en: Helper
ca: Aplicació d'ajuda

en: Hemisphere
ca: Hemisferi

en: Here is the beginning of the file:
ca: Aquest és l'inici del fitxer:

en: High
ca: Alt

en: Ho_me
ca: Inici

en: Holy See (Vatican City State)
ca: la Santa Seu (Ciutat Estat del Vaticà)

en: Home Address
ca: Adreça particular

en: Home Phone
ca: Telèfon particular

en: Honduras
ca: Hondures

en: Horde/Kolab: Invalid %s XML data encountered in message %s
ca: Horde/Kolab: S'han trobat dades XML %s no vàlides en el missatge %s

en: Horde/Kolab: No message corresponds to object %s
ca: Horde/Kolab: No hi ha cap missatge que es correspongui amb l'objecte %s

en: Horde/Kolab: No object of type %s found in message %s
ca: Horde/Kolab: No s'ha trobat cap objecte del tipus %s en el missatge %s

en: Horde/Kolab: Successfully removed %s "%s"
ca: Horde/Kolab: %s "%s" ha estat extret correctament

en: Horde/Kolab: The integration engine requires the 'domxml' PHP extension
ca: Horde/Kolab: El motor d'integració necessita l'extensió PHP 'domxml'

en: Horde/Kolab: Unable to create new XML tree for object %s
ca: Horde/Kolab: No s'ha pogut crear un nou arbre XML per a l'objecte %s

en: Horde/Kolab: Unable to remove %s "%s": %s
ca: Horde/Kolab: No s'ha pogut extreure %s "%s": %s

en: Horde/Kolab: Unable to retrieve MIME ID for the part of type %s
ca: Horde/Kolab: No s'ha pogut recuperar l'identificador MIME per a la part del tipus %s

en: Horde/Kolab: Unable to synchronise %s "%s": %s
ca: Horde/Kolab: No s'ha pogut sincronitzar %s"%s": %s

en: Horde/Kolab: Unable to synchronise shares: %s
ca: Horde/Kolab: No s'ha pogut sincronitzar les quotes: %s

en: Horde/Kolab: Unknown share "%s"
ca: Horde/Kolab: Espai disponible desconegut "%s"

en: Horizontal Rule
ca: Regla horitzontal

en: Horizontal padding
ca: Farciment horitzontal

en: Horizontal:
ca: Horitzontal:

en: How did you get here? (Please report!)
ca: Com heu arribat fins aquí? (Feu-nos-ho saber!)

en: How many columns would you like to merge?
ca: Quantes columnes voleu refondre?

en: How many fields (columns) are there?
ca: Quants camps (columnes) hi ha?

en: How many rows would you like to merge?
ca: Quantes files voleu refondre?

en: Humidity
ca: Humitat

en: Humidity:
ca: Humitat:

en: Humorists
ca: Humoristes

en: Hungary
ca: Hongria

en: IMAP mailbox creation failed: %s
ca: És impossible crear la bústia IMAP: %s

en: IMAP mailbox deletion failed: %s
ca: És impossible suprimir la bústia IMAP: %s

en: IMAP mailbox quota creation failed: %s
ca: És impossible crear un espai disponible per a la bústia IMAP: %s

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: IP Address not available.
ca: L'adreça IP no està disponible.

en: IP Address not within allowed CIDR block.
ca: L'adreça IP no es troba en el bloc CIDR permès.

en: IP lockdown violation.
ca: Violació del bloqueig IP.

en: I_nsert Row Before
ca: Inseriu una fila damunt

en: Iceland
ca: Islàndia

en: Icons Only
ca: Només icones

en: Icons for %s
ca: Icones de %s

en: Icons with text
ca: Icones amb text

en: Identity's name:
ca: Nom d'identitat:

en: If it is not displayed correctly, %s to open it in a new window.
ca: Si no es visualitza correctament, obriu %s en una nova finestra.

en: If you don't see any icons using Internet Explorer, you may need to check this box to turn off PNG transparency.
ca: Si no visualitzeu cap icona mitjançant l'Internet Explorer, és possible que hàgiu d'activar aquest quadre per desactivar la transparència de PNG.

en: If you see this message but no image, the image you want to upload can't be displayed by your browser.
ca: Si veieu aquest missatge en lloc de la imatge, el vostre navegador no pot mostrar la imatge que voleu penjar.

en: Image Preview:
ca: Visualització prèvia de la imatge:

en: Image URL
ca: URL de la imatge

en: Image URL:
ca: URL de la imatge:

en: Image from gallery
ca: Imatge de la galeria

en: Image from gallery:
ca: Imatge de la galeria:

en: Image upload
ca: Càrrega de la imatge

en: Images
ca: Imatges

en: Import, Step %d
ca: Importació, pas %d

en: Imported field: %s
ca: Camp importat: %s

en: Imported fields:
ca: Camps importats:

en: In_sert Row After
ca: Inseriu una fila a sota

en: Incorrect action code given.
ca: El codi de l'acció que s'ha facilitat és incorrecte.

en: Incorrect username and/or password.
ca: Nom d'usuari i/o contrasenyes incorrectes.

en: Incorrect username or alternate address. Try again or contact your administrator if you need further help.
ca: S'ha facilitat un nom d'usuari o una adreça alternativa incorrectes. Torneu-ho a intentar o poseu-vos en contacte amb l'administrador per a més ajuda.

en: Increase Indent
ca: Augmentar el sagnat

en: India
ca: Índia

en: Individual Users
ca: Usuaris individuals

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Info
ca: Informació

en: Information
ca: Informació

en: Information no longer available.
ca: La informació ja no està disponible.

en: Inherited Members
ca: Consulta membres

en: Insert C_olumn After
ca: Insereix una columna a sota

en: Insert Image
ca: Insereix una imatge

en: Insert Table
ca: Insereix una taula

en: Insert Web Link
ca: Insereix enllaç web

en: Insert _Column Before
ca: Insereix la columna damunt

en: Insert a new column after the current one
ca: Insereix una nova columna a sota de l'actual

en: Insert a new column before the current one
ca: Insereix una nova columna a sobre de l'actual

en: Insert a new row after the current one
ca: Insereix una nova fila a sota de l'actual

en: Insert a new row before the current one
ca: Insereix una nova fila a sobre de l'actual

en: Insert a paragraph after the current node
ca: Insereix un paràgraf a sota del node actual

en: Insert a paragraph before the current node
ca: Insereix un paràgraf a sobre del node actual

en: Insert alternate template
ca: Insereix l'altra plantilla

en: Insert an email address to which you can receive the new password:
ca: Insereix una adreça de correu per rebre la nova contrasenyaInseriu una adreça electrònica a la qual podeu rebre la nova contrasenya:

en: Insert cell after
ca: Insereix una cel·la a sota

en: Insert cell before
ca: Insereix una cel·la a sobre

en: Insert column after
ca: Inseriu una columna a sota

en: Insert column before
ca: Inseriu una columna a sobre

en: Insert messages
ca: Inseriu missatges

en: Insert paragraph after
ca: Inseriu un paràgraf a sota

en: Insert paragraph before
ca: Inseriu un paràgraf a sobre

en: Insert row after
ca: Inseriu una fila a sota

en: Insert row before
ca: Inseriu una fila a sobre

en: Insert the required answer to the security question:
ca: Inseriu la resposta a la pregunta de seguretat:

en: Insert/Modify Image
ca: Inserir/Modificar imatge

en: Insert/Modify Link
ca: Inserir/Modificar enllaç

en: Insufficient credit to send to the distribution list.
ca: No disposeu de prou crèdit per enviar-lo a la llista de distribució.

en: Insufficient credit.
ca: Crèdit insuficient.

en: Integer
ca: Nombre enter

en: Integer list
ca: Llista de nombres enters

en: Invalid UDH. (User Data Header).
ca: UDH no vàlida. (Capçalera de dades d'usuari).

en: Invalid ZIP data
ca: Dades Zip no vàlides

en: Invalid application.
ca: Aplicació no vàlida.

en: Invalid batch ID.
ca: L'identificador del lot no és vàlid

en: Invalid data submitted.
ca: Les dades que s'han tramès no són vàlides.

en: Invalid destination address.
ca: L'adreça de destinació no és vàlida.

en: Invalid file format
ca: El format de l'arxiu no és vàlid.

en: Invalid license key.
ca: La clau de la llicència no és vàlida.

en: Invalid location provided.
ca: La ubicació que heu proporcionat no és vàlida.

en: Invalid msg_type.
ca: El tipus-msg no és vàlid.

en: Invalid or missing api_id.
ca: Manca el api_id o el que s'ha facilitat no és vàlid.

en: Invalid or missing parameters.
ca: Manquen paràmetres o els que s'han facilitat no són vàlids.

en: Invalid parent permission.
ca: L'autorització paterna no és vàlida.

en: Invalid partner id.
ca: El codi d'identificació de soci no és vàlid.

en: Invalid product code.
ca: El codi del producte no és vàlid.

en: Invalid protocol.
ca: El protocol no és vàlid.

en: Invalid recipient: "%s"
ca: Destinatari no vàlid: "%s"

en: Invalid share object
ca: L'objecte compartit no és vàlid

en: Invalid source address.
ca: L'adreça d'origen no és vàlida.

en: Invalid unicode data.
ca: Les dades Unicode no són vàlides.

en: Inventory
ca: Inventari

en: Invert selection
ca: Invertir selecció

en: Iran, Islamic Republic of
ca: Iran, República Islàmica d'

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Isolated T-Storms
ca: Tempestes aïllades

en: Issuer
ca: Emissor

en: Italic
ca: Cursiva

en: Italy
ca: Itàlia

en: January
ca: Gener

en: Japan
ca: Japó

en: Japanese (ISO-2022-JP)
ca: Japonès (ISO-2002-JP)

en: Jordan
ca: Jordània

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Justify
ca: Justificar

en: Justify Center
ca: Justificar al centre

en: Justify Full
ca: Justificar a tots dos marges

en: Justify Left
ca: Justificar a l'esquerra

en: Justify Right
ca: Justificar a la dreta

en: Keep original?
ca: Voleu conservar l'original?

en: Kerberos server rejected authentication.
ca: El servidor Kerberos ha rebutjat l'autenticació.

en: Key Creation
ca: Creació de claus

en: Key Fingerprint
ca: Empremta digital de la clau

en: Key Length
ca: Longitud de la clau

en: Key Type
ca: Tipus de clau

en: Key Usage
ca: Ús de la clau

en: Key already exists on the public keyserver.
ca: Ja existeix una clau en el servidor de claus públiques.

en: Kids
ca: Nois

en: Korea, Democratic People's Republic of
ca: Corea, República Democràtica Popular de

en: Korea, Republic of
ca: Corea, República de

en: Korean (EUC-KR)
ca: Coreà (EUC-KR)

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: La_yout
ca: Format

en: Language
ca: Idioma

en: Lao People's Democratic Republic
ca: República Democràtica Popular de Laos

en: Last Half
ca: Darrera meitat

en: Last Password Change
ca: Darrer canvi de contrasenya

en: Last Quarter
ca: Darrer quart

en: Last Updated:
ca: Darrera actualització:

en: Last login: %s
ca: Darrera connexió: %s

en: Last login: %s from %s
ca: Darrera connexió: %s de %s

en: Last login: Never
ca: Darrera connexió:

en: Latvia
ca: Letònia

en: Law
ca: Llei

en: Layout
ca: Disseny

en: Leave empty for no border
ca: Deixar-ho en blanc per eliminar el contorn

en: Lebanon
ca: Líban

en: Left
ca: Esquerra

en: Left header
ca: Capçalera esquerra

en: Left values
ca: Valors de l'esquerra

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libyan Arab Jamahiriya
ca: Líbia

en: Light Drizzle
ca: Plugim feble

en: Light Rain
ca: Pluja feble

en: Light Rain Early
ca: Pluja feble a primera hora

en: Light Rain Late
ca: Pluja feble cap al tard

en: Light Rain Shower
ca: Ruixat feble

en: Light Rain with Thunder
ca: Ruixat feble amb trons

en: Light Snow
ca: Nevada feble

en: Light Snow Shower
ca: Xàfec de neu feble

en: Link
ca: Enllaç

en: Link points to:
ca: Enllacçar els punts amb:

en: Link the email address to the compose page when displaying
ca: Enllaçar l'adreça electrònica a la pàgina de redactat quan es mostri

en: Links
ca: Enllaços

en: Linux Cookie
ca: Galeta Linux

en: List - user can see the folder
ca: Llistar - L'usuari pot veure la carpeta

en: List Databases
ca: Llistar les bases de dades

en: List Help Topics
ca: Llista dels temes d'ajuda

en: List Tables
ca: Llistar les taules

en: Listing sessions failed: %s
ca: Ha fallat el llistat de sessions: %s

en: Listing users failed: %s
ca: Ha fallat el llistat d'usuaris: %s

en: Listing users is disabled.
ca: La llista d'usuaris està inhabilitada.

en: Literature
ca: Bibliografia

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Local time:
ca: Hora local:

en: Locale and Time
ca: Idioma i hora

en: Location
ca: Ubicació

en: Log in
ca: Inicia la sessió

en: Log of previous sync session
ca: Registre de la darrera sessió de sincronització

en: Log out
ca: Surt

en: Login Tasks
ca: Tasques d'inici de sessió

en: Login failed because your username or password was entered incorrectly.
ca: Hi ha hagut un error de connexió perquè heu introduït incorrectament el nom d'usuari o la contrasenya.

en: Login failed.
ca: Ha fallat la connexió.

en: Long text
ca: Text llarg

en: Love
ca: Amor

en: Low
ca: Baix

en: Lower greek letters
ca: Alfabet grec en minúscula

en: Lower latin letters
ca: Alfabet llatí en minúscula

en: Lower roman numbers
ca: Xifres romanes en minúscula

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: MS-TNEF Attachment contained no data.
ca: L'arxiu adjunt MS-TNEF no contenia dades.

en: Macao
ca: Macau

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
ca: Macedònia, Antiga República Iugoslava de

en: Magic
ca: Màgic

en: Mail
ca: Correu electrònic

en: Mail Admin
ca: Administrador de correu

en: Make lin_k...
ca: S'està creant un enllaç...

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Manage the list of categories you have to label items with, and colors associated with those categories.
ca: Gestioneu la llista de categories amb les quals heu d'etiquetar els elements, i els colors associats amb aquestes categories.

en: Map24 map
ca: Mapa Map24

en: MapQuest map
ca: Mapa MapQuest

en: Mappings stored.
ca: Correspondències emmagatzemades

en: March
ca: Març

en: Margin
ca: Marge

en: Mark with Seen/Unseen flags
ca: Marcar amb indicadors visibles/invisibles

en: Mark with other flags (e.g. Important/Answered)
ca: Marcar amb altres indicadors (p. e., important/respost)

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Matching fields
ca: Camps que coincideixin

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Max allowed credit.
ca: Crèdit màxim permès.

en: Max message parts exceeded.
ca: S'ha superat el nombre màxim de parts de missatge.

en: Max temp last 24 hours:
ca: Temperatura màxima de les darreres 24 hores:

en: Max temp last 6 hours:
ca: Temperatura màxima de les darreres 6 hores:

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: May
ca: Maig

en: Medicine
ca: Medicina

en: Members
ca: Membres

en: Menu mode:
ca: Tipus de menú:

en: Merge cells
ca: Refonar les cel·les

en: Message
ca: Missatge

en: Message Verified Successfully but the signer's certificate could not be verified.
ca: El missatge ha estat verificat correctament, però no s'ha pogut verificar el certificat el signant.

en: Message expired.
ca: Missatge caducat.

en: Message type
ca: Tipus de missatge

en: Metar Weather
ca: Temps de METAR

en: Metar block not available.
ca: El bloc METAR no està disponible.

en: Metar block not available. Details have been logged for the administrator.
ca: El bloc METAR no està disponible. Els detalls han estat registrats per a l'administrador.

en: MetarDB is not connected.
ca: La base de dades METAR no està connectada.

en: Method
ca: Mètode

en: Method "%s" is not defined
ca: El mètode "%s" no està definit

en: Method not defined. Called method: %s
ca: Mètode no definit. Mètode anomenat: %s

en: Metric
ca: Mètric

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia, Federated States of
ca: Micronèsia, Estats Federats de

en: Middle
ca: Centre

en: Mime Type
ca: Tipus MIME

en: Min temp last 24 hours:
ca: Temperatura mínima de les darreres 24 hores:

en: Min temp last 6 hours:
ca: Temperatura mínima de les darreres 6 hores:

en: Mirror
ca: Rèplica

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lani

en: Missing PEAR package HTTP_Request.
ca: Falta la sol·licitud HTTP per al paquet PEAR.

en: Missing configuration. You have to generate it now if you want to use this application.
ca: Falta la configuració. L'heu de generar ara si voleu utilitzar aquesta aplicació.

en: Missing message ID.
ca: Falta l'identificador del missatge.

en: Missing required PEAR package Mail.
ca: Falta el correu electrònic del paquet PEAR necessari.

en: Missing session ID.
ca: Falta l'identificador de sessió.

en: Mo
ca: Dl.

en: Mobile Mail
ca: Correu mòbil

en: Moderate
ca: Moderat

en: Modified Date
ca: Data modificada

en: Modify URL
ca: Modificar la URL

en: Modulus
ca: Mòdul

en: Moldova, Republic of
ca: Moldàvia, República de

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Month and year
ca: Mes i any

en: Monthly
ca: Mensualment

en: Moon Phases
ca: Fases lunars

en: More fields found in line %d than the expected %d.
ca: S'han trobat més camps en la línia %d que els %d esperats.

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mostly Clear
ca: Majoritàriament descobert

en: Mostly Cloudy
ca: Majoritàriament ennuvolat

en: Mostly Sunny
ca: Majoritàriament assolellat

en: Move Down
ca: Moure cap avall

en: Move Left
ca: Moure a l'esquerra

en: Move Right
ca: Moure a la dreta

en: Move Up
ca: Moure cap amunt

en: Move down
ca: Moure cap avall

en: Move up
ca: Moure cap amunt

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Multi-level drop down lists
ca: Listes desplegables enllaçades en diversos nivells

en: Multimap UK map
ca: Mapa UK múltiple

en: Multiple selection
ca: Selecció múltiple

en: My Account
ca: El meu compte

en: My Account Information
ca: La meva identitat

en: My Portal
ca: El meu portal

en: My Portal Layout
ca: Disseny del meu portal

en: NO, I Do NOT Agree
ca: NO, NO hi estic d'acord

en: Name
ca: Nom

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Neerlandeses

en: Netscape Base URL
ca: URL base de Netscape

en: Netscape CA Revocation URL
ca: URL de revocació de CA de Netscape

en: Netscape CA policy URL
ca: URL de polítiques de CA de Netscape

en: Netscape Renewal URL
ca: URL de renovació de Netscape

en: Netscape Revocation URL
ca: URL de revocació de Netscape

en: Netscape SSL server name
ca: Nom del servidor SSL de Netscape

en: Netscape certificate comment
ca: Comentari del certificat de Netscape

en: Netscape certificate type
ca: Tipus de certificat de Netscape

en: Network
ca: Xarxa

en: Never
ca: Mai

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Category
ca: Nova categoria

en: New Moon
ca: Lluna nova

en: New Username (optional)
ca: Nou nom d'usuari (opcional)

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: New password will expire on %x.
ca: La niva contrasenya expirarà el %x.

en: New password:
ca: Nova Contrasenya

en: New passwords don't match.
ca: Les noves contrasenyes no coincideixen.

en: New window (_blank)
ca: Nova finestra (_en blanc)

en: News
ca: Missatges

en: Newsgroups
ca: Grups de discussió

en: Next
ca: Següent

en: Next 4 Phases
ca: 4 fases següents

en: Next options
ca: Opcions següents

en: Next>
ca: Següent>

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Night
ca: Nit

en: No available configuration data to show differences for.
ca: No es disposen de dades de configuració per mostrar les diferències.

en: No available strategy for making ISO images.
ca: No es disposa d'una estratègia per crear imatges ISO.

en: No batch template.
ca: No hi ha plantilla de lots.

en: No block exists at the requested position
ca: No existeix cap bloc en la posició sol·licitada

en: No calendar name provided for MCAL authentication.
ca: No s'ha proporcionat un nom d'agenda per a l'autenticació MCAL.

en: No change.
ca: Sense canvis.

en: No children can be added to this permission.
ca: No es poden afegir descendents a aquest permís

en: No configuration information specified for %s.
ca: No s'ha especificat les dades de configuració per a %s.

en: No configuration information specified for FTP VFS.
ca: No s'ha especificat les dades de configuració per a FTP per VFS.

en: No configuration information specified for SQL VFS.
ca: No s'ha especificat les dades de configuració per a SQL per VFS.

en: No configuration information specified for SQL-File VFS.
ca: No s'ha especificat les dades de configuració de SQL per al fitxer SQL.

en: No credit left.
ca: No queda crèdit.

en: No destination supplied.
ca: No s'ha facilitat una destinació.

en: No file uploaded
ca: No s'ha carregat cap arxiu.

en: No icons found.
ca: No s'ha trobat cap icona.

en: No location is set.
ca: No s'ha definit una ubicació.

en: No location provided.
ca: No s'ha facilitat una ubicació.

en: No message supplied.
ca: No s'ha introduït un missatge.

en: No name specified.
ca: No s'ha especificat un nom.

en: No number specified.
ca: No s'ha especificat una xifra.

en: No offensive fortunes
ca: No es permeten les dites ofensives.

en: No password provided for HTTP authentication.
ca: No s'ha introduït una contrasenya per a l'autenticació HTTP.

en: No password provided for IMAP authentication.
ca: No s'ha introduït una contrasenya per a l'autenticació IMAP.

en: No password provided for Kerberos authentication.
ca: No s'ha introduït una contrasenya per a l'autenticació Kerberos.

en: No password provided for Login authentication.
ca: No s'ha introduït una contrasenya per a l'autenticació d'inici.

en: No password provided for PASSWD authentication.
ca: No s'ha introduït una contrasenya per a l'autenticació PASSWD.

en: No password provided for SMB authentication.
ca: No s'ha introduït una contrasenya per a l'autenticació SMB.

en: No path to the OpenSSL binary provided. The OpenSSL binary is necessary to work with PKCS 12 data.
ca: No s'ha indicat la via d'accés al binari OpenSSL. Cal el binari OpenSSL per treballar amb les dades PKCS 12.

en: No pending signups.
ca: No hi ha altes pendents.

en: No quota set.
ca: No s'ha definit l'espai disponible.

en: No rules
ca: Sense regles

en: No separator specified.
ca: No s'ha especificat un separador

en: No sides
ca: Sense cares

en: No such file
ca: No existeix aquest arxiu

en: No temporary directory available for cache.
ca: No es disposa de cap directori temporal per a la memòria cau.

en: No username and/or password sent.
ca: No heu enviat el nom d'usuari ni/o la contrasenya

en: No valid XML data returned
ca: No s'han retornat dades XML vàlides

en: No values
ca: Sense valors

en: No version found in original configuration. Regenerate configuration.
ca: No s'ha trobat la versió en la configuració original. Regenereu la configuració.

en: No version found in your configuration. Regenerate configuration.
ca: No s'ha trobat la versió en la configuració. Regenereu la configuració.

en: None
ca: Cap

en: None (use implicit)
ca: Cap (ús implícit)

en: Nordic (ISO-8859-10)
ca: Nòrdic (ISO-8859-10)

en: Norfolk Island
ca: Illa de Norfolk

en: Northern Hemisphere
ca: Hemisferi nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes del Nord

en: Norway
ca: Noruega

en: Not After
ca: No després

en: Not Before
ca: No abans

en: Not a directory
ca: No és un directori

en: Not implemented.
ca: No implementat.

en: Not set
ca: No definit

en: Not supported.
ca: No permès.

en: Nothing to browse, go back.
ca: No hi ha res a visualitzar, retrocediu.

en: November
ca: Novembre

en: Number
ca: Nombre

en: Number of characters
ca: Nombre de caràcters

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Number of rows
ca: Nombre de files

en: Numbers not specified for updating in distribution list.
ca: No s'han especificat nombres que hagin de ser actualitzats en la llista de distribució.

en: OK
ca: D'acord

en: Object
ca: Objecte

en: Object Creator
ca: Creador de l'objecte

en: October
ca: Octubre

en: Offense filter
ca: Filtre d'infraccions

en: Office
ca: Oficina

en: Old and new passwords must be different.
ca: La contrasenya antiga i la nova han de ser diferents.

en: Old password
ca: Contrasenya antiga

en: Old password is not correct.
ca: La contrasenya antiga no és correcta.

en: Old password:
ca: Antiga Contrasenya

en: Only IMAP servers support shared folders.
ca: Només els servidors IMAP permeten l'ús de carpetes compartides.

en: Only offensive fortunes
ca: Només missatges ofensius

en: Only one email address allowed.
ca: Només és permesa una única adreça electrònica.

en: Only the owner or system administrator may change ownership or owner permissions for a share
ca: Només el propietari o l'administrador de sistemes pot canviar la propietat o els permisos del propietari per a recursos compartits

en: Open in a new window
ca: Obriu en una nova finestra

en: OpenSSL error: Could not extract data from signed S/MIME part.
ca: Error OpenSSL: no s'han pogut extreure les dades de la part S/MIME signada.

en: Opens this link in a new window
ca: Obre aquest enllaç en una nova finestra

en: Operating System
ca: Sistema operatiu

en: Options
ca: Opcions

en: Options for %s
ca: Opcions d'%s

en: Ordered List
ca: Llista ordenada

en: Organisation
ca: Organització

en: Organisational Unit
ca: Unitat organitzativa

en: Organizing
ca: S'està organitzant

en: Original application template
ca: Plantilla d'aplicació original

en: Original templates in %s:
ca: Plantilles originals en %s:

en: Other
ca: Altre

en: Other Information
ca: Altra informació

en: Owner Permissions
ca: Permisos del propietari

en: PAM authentication is not available.
ca: L'autenticació PAM no està disponible.

en: PEAR::Mail backend
ca: PEAR::Motor de correu

en: PGP Digital Signature
ca: Signatura digital PGP

en: PGP Encrypted Data
ca: Dades xifrades amb PGP

en: PGP Public Key
ca: Clau PGP pública

en: PGP Signed/Encrypted Data
ca: Dades signades/xifrades amb PGP

en: PHP Code
ca: Codi PHP

en: PHP Shell
ca: Intèrpret d'ordres PHP

en: PM Light Rain
ca: Plugims de tarda

en: PM Rain
ca: PM pluja

en: PM Showers
ca: Pluges de tarda

en: PM Snow
ca: Nevades de tarda

en: PM Snow Showers
ca: Xàfecs de neu a la tarda

en: PM Sun
ca: Sol de tarda

en: PM T-Storms
ca: Tempestes de tarda

en: POSIX extension is missing
ca: No es troba l'extensió POSIX.

en: P_HP Shell
ca: Intèrpret d'ordres P_HP

en: Padding
ca: Separació

en: Palestinian Territory, Occupied
ca: Territori palestí, ocupat

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Partly Cloudy
ca: Parcialment ennuvolat

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password changed successfully.
ca: La contrasenya s'ha canviat amb èxit.

en: Password incorrect
ca: Contrasenya incorrecta

en: Password module is not properly configured
ca: Mòdul de canvi de Clau no configurat adecuadament

en: Password required for RADIUS authentication.
ca: Cal introduir una contrasenya per a l'autenticació RADIUS.

en: Password with confirmation
ca: Contrasenya amb confirmació

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords must match.
ca: Les contrasenyes han de coincidir.

en: Paste
ca: Enganxar

en: Paste from clipboard
ca: Enganxar del porta-retalls

en: Path
ca: Camí

en: Pending Signups:
ca: Altes pendents:

en: People
ca: Gent

en: Percent
ca: Percentatge

en: Perform Maintenance Operations
ca: Realitzar operacions de manteniment

en: Perform maintenance operations on login?
ca: Voleu realitzar operacions de manteniment en iniciar la sessió?

en: Permission
ca: Permís

en: Permission "%s" not deleted.
ca: Permís "%s" no eliminat.

en: Permission Denied
ca: Permis denegat

en: Permissions Administration
ca: Administrador de permisos

en: Personal Information
ca: Dades personals

en: Peru
ca: Perú

en: Pets
ca: Animals de companyia

en: Philippines
ca: Filipines

en: Phone
ca: Telèfon

en: Photos
ca: Fotos

en: Pixels
ca: Píxels

en: Platitudes
ca: Tòpics

en: Please click into some cell
ca: Clicar en una cel·la

en: Please confirm that you want to remove this element:
ca: Confirmar que voleu suprimir aquest element:

en: Please confirm that you want to unlink this element.
ca: Confirmar que voleu desenllaçar aquest element.

en: Please enter a month and a year.
ca: Introduïu un mes i un any.

en: Please enter a name for the new category:
ca: Introduïu un nom per a la nova categoria:

en: Please enter a valid IP address.
ca: Introduïu una adreça IP vàlida.

en: Please enter a valid date, check the number of days in the month.
ca: Introduïu una data vàlida, comproveu els dies que té el mes.

en: Please enter a valid time.
ca: Introduïu una hora vàlida.

en: Please provide a summary of the problem.
ca: Proporcioneu un resum del problema.

en: Please provide your username and password
ca: Proporcioneu el nom d'usuari i la contrasenya

en: Please read the following text. You MUST agree with the terms to use the system.
ca: Llegeixi el text següent. Ha d'acceptar els termes si vol usar el sistema.

en: Please type the new category name:
ca: Teclegeu el nom de la nova categoria:

en: Poland
ca: Polònia

en: Politics
ca: Política

en: Polls
ca: Enquestes

en: Positioning of this image
ca: Col·locació d'aquesta imatge

en: Positioning of this table
ca: Col·locació d'aquesta taula

en: Post to this folder (not enforced by IMAP)
ca: Enviar a aquesta carpeta (no hi obliga IMAP)

en: Precipitation for last %s hour(s):
ca: Precipitació durant la darrera %s hora o hores:

en: Precipitation<br />chance
ca: Probabilitat<br />de precipitació

en: Prefs_ldap: Required LDAP extension not found.
ca: Prefs_ldap: No s'ha trobat l'extensió LDAP sol·licitada.

en: Prefs_session: Required session extension not found.
ca: Prefs_session: No s'ha trobat l'extensió de sessió sol·licitada.

en: Pressure
ca: Pressió

en: Pressure at sea level:
ca: Pressió al nivell del mar:

en: Pressure:
ca: Pressió:

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: Preview the image in a new window
ca: Visualitzar prèviament la imatge en una nova finestra

en: Previous options
ca: Opcions prèvies

en: Print document
ca: Imprimir el document

en: Private Key
ca: Clau privada

en: Problem
ca: Problema

en: Problem Description
ca: Descripció del problema

en: Projects
ca: Projectes

en: Prompt text
ca: Text indicador

en: Public Key
ca: Clau pública

en: Public Key Algorithm
ca: Algorisme de clau pública

en: Public Key Info
ca: Informació de clau pública

en: Public/Private keypair not generated successfully.
ca: No s'ha generat correctament la parella de claus pública/privada

en: Purge messages
ca: Eliminar i buidar missatges

en: Query
ca: Consulta

en: RSA Public Key (%d bit)
ca: Clau pública RSA (%d bit)

en: Radio selection
ca: Botó de selecció

en: Rain
ca: Pluja

en: Rain Early
ca: Pluja a primera hora

en: Rain Late
ca: Pluja cap al tard

en: Rain Shower
ca: Ruixat

en: Rain and Snow
ca: Pluja i new

en: Rain to Snow
ca: Aiguaneu

en: Random Fortune
ca: Dita aleatòria

en: Ratio
ca: Relació

en: Read
ca: Llegiu

en: Read messages
ca: Llegiu els missatges

en: Really delete %s? This operation cannot be undone.
ca: Confirmeu que voleu suprimir %s? Aquesta operació no es pot desfer.

en: Really remove user data for user %s? This operation cannot be undone.
ca: Confirmeu que voleu suprimir les dades de l'usuari per a l'usuari %s? Aquesta operació no es pot desfer.

en: Redoes your last action
ca: Torna a fer la darrera acció

en: Refresh Dynamic Menu Elements:
ca: Refrescar els elements del menú dinàmics

en: Refresh Portal View:
ca: Refrescar la visualització del portal

en: Regex
ca: Expressió regular

en: Relationship Browser
ca: Navegador de relacions

en: Remarks
ca: Comentaris

en: Remote Servers
ca: Servidors remots

en: Remote URL (http://www.example.com/horde):
ca: URL remot (https://vader.upc.es/horde):

en: Remove
ca: Suprimir

en: Remove Block
ca: Suprimir bloc

en: Remove column
ca: Suprimir columna

en: Remove formatting
ca: Suprimir la formatació

en: Remove pair
ca: Suprimir la parella

en: Remove saved script from server's temporary directory.
ca: Suprimir la seqüència desada del directori temporal del servidor.

en: Remove the
ca: Suprimir el

en: Remove this node from the document
ca: Suprimir aquest node del document

en: Remove user
ca: Suprimir l'usuari

en: Remove user: %s
ca: Suprimir l'usuari: %s

en: Request couldn't be answered. Returned errorcode:
ca: No s'ha pogut respondre a la sol·licitud. Codi d'error retornat:

en: Requested service could not be found.
ca: No s'ha trobat el servei sol·licitat.

en: Required "%s" not specified in %s configuration.
ca: No s'ha especificat el "%s" requerit en la configuració de %s.

en: Required "%s" not specified in VFS configuration.
ca: No s'ha especificat el "'%s" necessari per a la configuració VFS.

en: Required "%s" not specified in configuration.
ca: No s'ha especificat el "%s" requerit en la configuració.

en: Required Field
ca: Camp sol·licitat

en: Reset
ca: Reiniciar

en: Reset Password
ca: Reiniciar la contrasenya

en: Reset Your Password
ca: Reiniciar la contrasenya

en: Restore Last Query
ca: Recupera la darrera consulta

en: Results
ca: Resultats

en: Return to Options
ca: Torna a opcions

en: Retype new password
ca: Reescribir contrasenya nova

en: Reunion
ca: Reunió

en: Revert Configuration
ca: Restaurar la configuració

en: Rich Text Editor Options
ca: Opcions de l'editor de text enriquit

en: Riddles
ca: Enigmes

en: Right
ca: Dreta

en: Right header
ca: Capçalera dreta

en: Right values
ca: Valors de la dreta

en: Ro_w Properties...
ca: Propietats de la fila...

en: Role
ca: Funció

en: Rotate 180
ca: Girar 180

en: Rotate Left
ca: Girar a l'esquerra

en: Rotate Right
ca: Girar a la dreta

en: Row Properties
ca: Propietats de la fila

en: Row properties
ca: Propietats de la fila

en: Rows:
ca: Files:

en: Rules
ca: Regles

en: Rules will appear between all rows and columns
ca: Apareixeran regles entre totes les files i columnes

en: Rules will appear between columns only
ca: Apareixeran regles només entre columnes

en: Rules will appear between rows only
ca: Apareixeran regles només entre files

en: Run
ca: Executar

en: Russian Federation
ca: Federació Russa

en: S/MIME Cryptographic Signature
ca: Signatura criptogràfica amb S/MIME

en: S/MIME Encrypted Message
ca: Missatge xifrat amb S/MIME

en: SASL authentication is not available.
ca: L'autenticació SASL no està disponible.

en: SMS Messaging
ca: Missatgeria SMS

en: SQL Shell
ca: Intèrpret d'ordres SQL

en: SUCCESS
ca: ÈXIT

en: S_QL Shell
ca: Intèrpret d'ordres SQL

en: Sa
ca: Ds.

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Christopher i Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint-Pierre-et-Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Same frame (_self)
ca: Mateix marc (_self)

en: Sao Tome and Principe
ca: Sao Tomé i Príncipe

en: Satellite Provider
ca: Proveïdor de satèl·lit

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Save
ca: Desa

en: Save "%s"
ca: Desa "%s"

en: Save %s
ca: Desa %s

en: Save Options
ca: Desa les opcions

en: Save generated configuration as a PHP script to your server's temporary directory.
ca: Deseu la configuració generada com una seqüència PHP en el directori temporal del servidor.

en: Saved %s configuration.
ca: S'ha desat la configuració de %s.

en: Saved setup upgrade script to: "%s".
ca: S'ha desat la seqüència actualitzada de configuració a: "%s".

en: Scattered T-Storms
ca: Tempestes disperses

en: Science
ca: Ciència

en: Search
ca: Cerca

en: Search Engines
ca: Motors de cerca

en: Select Files
ca: Seleccionar els arxius

en: Select a date
ca: Seleccionar una data

en: Select a group to add
ca: Seleccionar un grup que vulgueu afegir

en: Select a new owner
ca: Seleccioneu un nou propietari

en: Select a server
ca: Seleccioneu un servidor

en: Select a user to add
ca: Seleccioneu un usuari que vulgueu afegir

en: Select all
ca: Seleccionar tot

en: Select all date components.
ca: Seleccioneu tots els elements de la data.

en: Select an object
ca: Seleccioneu un objecte

en: Select the characters you need from the boxes below. You can then copy and paste them from the text area.
ca: Seleccioneu els caràcters que necessiteu de les caselles de sota. Podeu copiar-los i enganxar-los de l'àrea de text.

en: Select the date delimiter:
ca: Seleccionar el delimitador de la data:

en: Select the date format:
ca: Seleccionar el format de la data:

en: Select the identity you want to change:
ca: Seleccionar la identitat que voleu que canviar:

en: Select the time delimiter:
ca: Seleccionar el delimitador de l'hora:

en: Select the time format:
ca: Seleccionar el format de l'hora:

en: Select two matching fields.
ca: Seleccionar dos camps que coincideixin.

en: Select your color scheme.
ca: Seleccionar la combinació de colors.

en: Select your preferred language:
ca: Seleccionar l'idioma preferit:

en: Send Problem Report
ca: Enviar l'informe dels problemes

en: Send SMS
ca: Enviar SMS

en: September
ca: Setembre

en: Serbia and Montenegro
ca: Sèrbia i Montenegro

en: Serial Number
ca: Número de sèrie

en: Server data wrong or not available.
ca: Les dades del servidor són incorrectes o no estan disponibles.

en: Session Admin
ca: Administració de sessió

en: Session ID expired.
ca: Ha caducat l'identificador de sessió.

en: Set
ca: Defineix

en: Set options to allow you to reset your password if you ever forget it.
ca: Defineix les opcions que us permeten reiniciar la contrasenya si mai l'oblideu.

en: Set up remote servers that you want to access from your portal.
ca: Definiu els servidors remots a què voleu accedir des del portal.

en: Set your preferred language, timezone and date options.
ca: Definiu el vostre idioma preferit, la zona horària i les opcions de data.

en: Set your startup application, color scheme, page refreshing, and other display options.
ca: Definiu l'aplicació d'inici, la combinació de colors, el refrescament de les pàgines i altres opcions de visualització.

en: Setup
ca: Configuració

en: Setup upgrade scripts available
ca: Hi ha seqüències d'actualització de la configuració

en: Several locations possible with the parameter:
ca: Hi ha diverses ubicacions possibles amb el paràmetre:

en: Shopping
ca: Compres

en: Short Summary
ca: Resum breu

en: Should access keys be defined for most links?
ca: Voleu definir les claus d'accés per a la major part d'enllaços?

en: Show
ca: Mostra

en: Show differences between currently saved and the newly generated configuration.
ca: Mostra les diferències entre la configuració desada i la nova.

en: Show last login time when logging in?
ca: Voleu visualitzar l'hora de la darrera sessió en iniciar?

en: Show option to keep original
ca: Mostra l'opció de conservar l'original

en: Show picker
ca: Mostra el capturador

en: Show table operations menu bar?
ca: Voleu visualitzar la barra de menú d'operacions de taula?

en: Show the %s Menu on the left?
ca: Voleu visualitzar el menú %s de l'esquerra?

en: Show the Table Cell Properties dialog
ca: Mostra el diàleg de propietats de cel·la de taula

en: Show the Table Properties dialog
ca: Mostra el diàleg de propietats de taula

en: Show the Table Row Properties dialog
ca: Mostra el diàleg de propietats de fila de taula

en: Show the image properties dialog
ca: Mostra el diàleg de propietats de imatge

en: Show upload
ca: Mostra la càrrega

en: Showers
ca: Ruixats

en: Showers Early
ca: Ruixats a primera hora

en: Showers Late
ca: Ruixats cap al tard

en: Showers in the Vicinity
ca: Ruixats a la rodalia

en: Shrink
ca: Reduïu

en: Shrink or move neighbouring block(s) out of the way first
ca: Primer reduïu o aparteu el(s) bloc(s) del costat

en: Sign up
ca: Doneu-vos d'alta

en: Signature
ca: Signatura

en: Signature Algorithm
ca: Algorisme de signatura

en: Singapore
ca: Singapur

en: Size
ca: Mida

en: Skip Maintenance
ca: Omet manteniment

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Snow
ca: Nevada

en: Snow Shower
ca: Xàfec de neu

en: Snow Showers
ca: Xàfecs de neu

en: Snow Showers Early
ca: Xàfecs de neu a primera hora

en: Snow Showers Late
ca: Xàfecs de neu cap al tard

en: Snow depth:
ca: Gruix de neu:

en: Snow equivalent in water:
ca: Equivalent de la neu en aigua:

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Songs & Poems
ca: Cançons i poemes

en: Sort order selection
ca: Selecció en el sentit de la classificació

en: Source address
ca: Adreça d'origen

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South European (ISO-8859-3)
ca: Sud-europeu (ISO-8859-3)

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Geòrgia del Sud i les illes Sandwich del Sud

en: Southern Hemisphere
ca: Hemisferi sud

en: Space between adjacent cells
ca: Espai entre cel·les adjacents

en: Space between content and border in cell
ca: Espai entre el contingut i el contorn de la cel·la

en: Spacer
ca: Espaiador

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Spacing and padding
ca: Espaiat i farciment

en: Spain
ca: Espanya

en: Spam
ca: Correu brossa

en: Special Character Input
ca: Escriptura de caràcters especials

en: Split cell
ca: Dividir cel·la

en: Split column
ca: Dividir columna

en: Split row
ca: Dividir fila

en: Sports
ca: Esports

en: Standard
ca: Estàndard

en: Start year
ca: Any d'inici

en: State or Province
ca: Estat o província

en: Status
ca: Estat

en: Storage format
ca: Format d'emmagatzematge

en: Street Address
ca: Adreça particular

en: Strikethrough
ca: Barrat

en: String list
ca: Llista de cadenes

en: Strip domain from the address
ca: Elimineu el domini de l'adreça

en: Style [CSS]
ca: Estil [CSS]

en: Su
ca: Dg.

en: Subdirectory "%s" not found.
ca: Subdirectori "%s" no trobat.

en: Subject
ca: Assumpte

en: Submit
ca: Envia

en: Submitted request to add "%s" to the system. You cannot log in until your request has been approved.
ca: S'ha enviat una sol·licitud d'alta de "%s" en el sistema. No podrà iniciar sessió fins que s'hagi aprovat la sol·licitud.

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Success
ca: Èxit

en: Successfully added "%s" to the system.
ca: "%s" afegit al sistema amb èxit.

en: Successfully cleared data for user "%s" from the system.
ca: S'han eliminat correctament les dades de l'usuari "%s" del sistema.

en: Successfully deleted "%s".
ca: "%s" Eliminat amb èxit.

en: Successfully removed "%s" from the system.
ca: "%s" eliminat del sistema amb èxit

en: Successfully reverted configuration. Reload to see changes.
ca: S'ha restaurat correctament la configuració. Actualitzeu per veure els canvis.

en: Successfully saved backup configuration.
ca: S'ha desat correctament la configuració de còpia.

en: Successfully saved the backup configuration file %s.
ca: S'ha desat correctament l'arxiu de la configuració de còpia %s.

en: Successfully updated "%s"
ca: "%s" actualitzat correctament

en: Successfully wrote %s
ca: S'ha escrit correctament '%s'

en: Summary
ca: Resum

en: Sun Rise
ca: Sortida del sol

en: Sun Set
ca: Posta del sol

en: Sunny
ca: Assolellat

en: Sunrise
ca: Sortida del sol

en: Sunrise/Sunset
ca: Sortida del sol/Posta del sol

en: Sunrise:
ca: Sortida del sol:

en: Sunset
ca: Posta del sol

en: Sunset:
ca: Posta del sol:

en: Superscript
ca: Superíndex

en: Support
ca: Assistència

en: Suriname
ca: Surinam

en: Surname
ca: Cognom

en: Svalbard and Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Sync log deleted
ca: Registre de sincronització eliinat

en: Syntax error in search terms
ca: Error de sintaxi en els termes de cerca

en: Syrian Arab Republic
ca: República Àrab Siriana

en: T-Storm
ca: Tempesta

en: T-Storm and Windy
ca: Tempesta i ventós

en: T-Storms
ca: Tempestes

en: TSV file
ca: Arxiu TSV

en: Table Properties
ca: Propietats de taula

en: Table Set
ca: Taula

en: Table properties
ca: Propietats de taula

en: Taiwan, Province of China
ca: Taiwan, província de la Xina

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tanzania, United Republic of
ca: Tanzània, República Unida de

en: Target:
ca: Objectiu:

en: Tasks
ca: Tasques

en: Telephone Number
ca: Número de telèfon

en: Temp for last hour:
ca: Temperatura durant la darrera hora:

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Temperature:
ca: Temperatura:

en: Temperature<br />(%sHi%s/%sLo%s) &deg;%s
ca: Temperatura<br />(%sAlta%s/%sBaixa%s) &graus;%s

en: Template "%s" not found.
ca: Plantilla "%s" no trobada.

en: Template Administration
ca: Administració de plantilles

en: Text Only
ca: Només text

en: Text align
ca: Alineació de text

en: Texttop
ca: Alineat a dalt

en: Th
ca: Dj.

en: Thai (TIS-620)
ca: Tailandès (TIS-620)

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: The FTP extension is not available.
ca: L'extensió FTP no està disponible.

en: The History system is disabled.
ca: El sistema històric està deshabilitat.

en: The Horde/Kolab integration engine does not support "%s"
ca: El motor d'integració Horde/Kolab no permet l'ús de "%s"

en: The IMSP log could not be initialized.
ca: No es pot iniciar el registre de IMSP.

en: The Maintenance:: class did not load successfully
ca: La classe Maintenance:: no s'ha carregat correctament##

en: The Options window has closed. Exiting.
ca: S'ha tancat la finestra d'opcions. Sortint del sistema

en: The administrator needs to configure a permanent Permissions backend if you want to use Permissions.
ca: Si voleu utilitzar els permisos, l'administrador ha de configurar un motor de permisos permanent.

en: The bottom side only
ca: Només el contorn inferior

en: The contact ID number was not specified, left blank or was not found in the database.
ca: El número identificador del contacte no s'ha especificat, s'ha deixat en blanc o no s'ha trobat a la base de dades.

en: The contact was successfully added to your address book.
ca: S'ha afegit correctament el contacte a la llibreta d'adreces.

en: The detached PGP signature block is required to verify the signed message.
ca: Es necessita el bloc de signatures PGP separat per verificar el missatge signat.

en: The distribution list ID was either not specified, left blank or not found in the database.
ca: L'identificador de la llista de distribució no s'ha especificat, s'ha deixat en blanc o no s'ha trobat a la base de dades.

en: The distribution list was not specified.
ca: No s'ha especificat la llista de distribució.

en: The encryption features require a secure web connection.
ca: Les característiques del xifratge exigeixen una connexió web fiable.

en: The file %s should contain a %s setting.
ca: L'arxiu %s hauria de contenir un paràmetre %s.

en: The file %s should contain some %s settings.
ca: L'arxiu %s hauria de contenir alguns paràmetres %s.

en: The file contained no data.
ca: L'arxiu no contenia dades.

en: The following are the headers for this message/rfc822 message.
ca: A continuació es presenten les capçaleres d'aquest missatge/missatge rfc822.

en: The full screen mode is known to cause problems with Internet Explorer, due to browser bugs that we weren't able to workaround.  You might experience garbage display, lack of editor functions and/or random browser crashes.  If your system is Windows 9x it's very likely that you'll get a 'General Protection Fault' and need to reboot.\n\nYou have been warned.  Please press OK if you still want to try the full screen editor.
ca: S'ha constatat que el mode de pantalla completa dóna problemes amb Internet Explorer a causa d'errors en el navegador que no hem pogut resoldre. Pot ser que visualitzeu brossa, us manquin funcions en l'editor i/o que el navegador us falli de manera aleatòria. Si teniu el sistema Windows 9x és molt probable que es produeixi un 'error de protecció general' i hagueu de reiniciar de nou. Si, tot i aquest advertiment, encara voleu provar l'editor de pantalla completa, premeu D'acord.

en: The identity "%s" has been deleted.
ca: S'ha suprimit la identitat "%s".

en: The left-hand side only
ca: Només el costat esquerre

en: The location of the GnuPG binary must be given to the Crypt_pgp:: class.
ca: La ubicació del binari GnuPG s'ha d'indicar a la classe Crypt_pgp.

en: The message sent on %s to %s with subject "%s" has been displayed.
    This is no guarantee that the message has been read or understood.
ca: S'ha mostrat el missatge enviat el %s a %s amb l'assumpte "%s". Això no garanteix que s'hagi llegit o entès el missatge.

en: The name to use when linking to the compose page
ca: El nom que s'ha d'utilitzar en enllaçar amb Crear pàgina

en: The number of fields must be numeric.
ca: El nombre de camps ha de ser un nombre.

en: The openssl module is required for the Horde_Crypt_smime:: class.
ca: Es necessita el mòdul openssl per a la classe Horde_Crypt_smime.

en: The preference "%s" could not be saved because its data exceeded the maximum allowable size
ca: No s'ha pogut desar la preferència "%s" perquè la informació que contenia superava la mida màxima permesa.

en: The program used to view this data type (%s) was not found on the system.
ca: No s'ha trobat en el sistema el programa usat per visualitzar aquest tipus de dades (%s).

en: The quote character must be one single character.
ca: El caràcter de cita ha de ser ser només un.

en: The right and left sides only
ca: Només els costats dret i esquerre

en: The right-hand side only
ca: Només el costat dret

en: The separator must be one single character.
ca: El separador ha de ser només un.

en: The server "%s" has been deleted.
ca: S'ha suprimit el servidor "%s".

en: The server "%s" has been saved.
ca: S'ha desat el servidor "%s".

en: The signup request for %s has been removed.
ca: S'ha eliminat la sol·licitud d'alta de %s.

en: The specified row (%d) does not exist.
ca: La fila especificada (%d) no existeix.

en: The temporary file "%s" does not exist.
ca: No existeix l'arxiu temporal "%s".

en: The text you entered did not match the text on the screen.
ca: El text que ha introduït no coincideix amb el de la pantalla.

en: The top and bottom sides only
ca: Només els costats superior i inferior

en: The top side only
ca: Només el costat superior

en: The uploaded data was lost since the previous step.
ca: S'han perdut les dades carregades des del pas anterior.

en: The uploaded file could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar l'arxiu carregat.

en: The weather.com block is not available.
ca: El bloc weather.com no està disponible.

en: Themes directory "%s" not found.
ca: No s'ha  trobat el directori de Temes "%s".

en: There are no options available.
ca: No hi ha cap opció disponible.

en: There are no parts that can be displayed inline.
ca: No hi ha cap part que es pugui mostrar en línia

en: There are too many characters in this field. You have entered %s characters; you must enter less than %s.
ca: Aquest camp conté massa caràcters. Heu introduït %s caràcters i n'heu d'introduir menys de %s.

en: There was a problem adding "%s" to the system: %s
ca: Hi ha hagut un problema afegint "%s" al sistema: %s

en: There was a problem clearing data for user "%s" from the system:
ca: Hi ha hagut un problema en esborrar informació de l'usuari "%s" del sistema:

en: There was a problem removing "%s" from the system:
ca: Hi ha hagut un problema en eliminarr "%s" del sistema:

en: There was a problem updating "%s": %s
ca: Hi ha hagut algun problema actualitzant "%s": %s

en: There was a problem with the file upload: No %s was uploaded.
ca: Hi ha hagut un problema en carregar l'arxiu: no s'ha carregat %s.

en: There was a problem with the file upload: The %s was larger than the maximum allowed size (%d bytes).
ca: Hi ha hagut un problema en carregar l'arxiu: el %s era superior a la mida màxima permesa (% bytes).

en: There was a problem with the file upload: The %s was only partially uploaded.
ca: Hi ha hagut un problema en carregar l'arxiu: només s'ha carregat parcialment el %s.

en: There was an error displaying this message part
ca: S'ha produït un error en mostrar aquesta part del missatge

en: There was an error importing the contact data.
ca: S'ha produït un error en importar les dades de contacte.

en: There was an error importing the iCalendar data.
ca: S'ha produït un error en importar les dades iCalendar.

en: There was an error in the configuration form. Perhaps you left out a required field.
ca: S'ha produït un error en el formulari de configuració. Potser us heu descuidat d'emplenar un camp necessari.

en: There was an error performing the specified address book function. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en executar la funció especificada de la llibreta d'adreces. Torneu-ho a intentar més tard.

en: There was an error updating the contact details. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en actualitzar els detalls de contacte. Torneu-ho a intentar més tard.

en: There was an error updating the distribution list. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en actualitzar la llista de distribució. Torneu-ho a intentar més tard.

en: This IMAP server does not support sharing folders.
ca: Aquest servidor IMAP no permet l'ús de carpetes compartides.

en: This does not appear to be a valid rar archive.
ca: No sembla que sigui un arxiu rar vàlid.

en: This does not appear to be a valid zip file.
ca: No sembla que sigui un arxiu zip vàlid.

en: This does not seem to be a valid card number.
ca: No sembla que aquest número de targeta sigui vàlid.

en: This driver allows sending of messages through the Clickatell (http://clickatell.com) gateway, using the HTTP API
ca: Aquest controlador permet enviar missatges per mitjà de la passarel·la Clickatell (http://clickatell.com), utilitzant la API HTTP

en: This driver allows sending of messages through the WIN (http://winplc.com) gateway, using the HTTP API
ca: Aquest controlador permet enviar missatges a través de la passarel·la WIN (http://winplc.com), mitjançant la API HTTP

en: This driver allows sending of messages through the sms2email (http://sms2email.com) gateway, using the HTTP API
ca: Aquest controlador permet enviar missatges per mitjà de la passarel·la sms2email (http://sms2email.com) utilitzant la API HTTP

en: This driver allows sending of messages via SMTP through the Vodafone Italy gateway, only to Vodafone numbers. It requires an email account with Vodafone Italy (http://www.190.it).
ca: Aquest controlador permet enviar missatges per via de SMTP a través de la passarel·la Vodafone d'Itàlia, només a números Vodafone. Cal tenir un compte de correu electrònic amb Vodafone d'Itàlia (http://www.190.it).

en: This field is required.
ca: És necessari aquest camp.

en: This field may only contain integers.
ca: Aquest camp només pot contenir nombres enters.

en: This field may only contain numbers and the colon.
ca: Aquest camp només pot contenir nombres i els dos punts.

en: This field may only contain octal values.
ca: Aquest camp només pot contenir valors octals.

en: This field must be a comma or space separated list of integers
ca: Aquest camp ha de ser una llista de nombres enters separats per comes o espais.

en: This field must be a valid number.
ca: Aquest camp ha de ser un número vàlid.

en: This field must contain a color code in the RGB Hex format, for example '#1234af'.
ca: Aquest camp ha de contenir un codi de color de format RGB hexadecimal, per exemple '#1234af'.

en: This form has already been processed.
ca: Ja s'ha processat aquest formulari.

en: This is %s.
ca: Això és %s.

en: This is a Kolab Groupware object. To view this object you will need an email client that understands the Kolab Groupware format. For a list of such email clients please visit %s
ca: Això és un objecte de Kolab Groupware. Per visualitzar aquest objecte, us cal un client de correu electrònic que admeti el format de Kolab Groupware. Per tenir accés a una llista d'aquests clients de correu electrònic, visiteu %s

en: This message was written in a character set (%s) other than your own.
ca: Aquest missatge va ser escrit amb un joc de caràcters (%s) diferent del vostre.

en: This number must be at least one.
ca: Aquest número ha de ser com a mínim un 1.

en: This server can't uncompress zip and gzip files.
ca: Aquest servidor no pot descomprimir arxius zip i gzip.

en: This system is currently deactivated.
ca: Aquest sistema està desactivat actualment.

en: This value must be a number.
ca: Aquest valor ha de ser un número.

en: This window must be called from an Options window
ca: Aquesta finestra s'ha de cridar des d'una finestra d'opcions

en: Thunder
ca: Tro

en: Tickets
ca: Tiquets

en: Time
ca: Hora

en: Time Tracking
ca: Control de temps

en: Time format
ca: Format horari

en: Time selection
ca: Selecció de temps

en: Timor-Leste
ca: Timor Oriental

en: Title
ca: Títol

en: Title (tooltip):
ca: Títol (rètol indicador de funció):

en: To
ca: A

en: To select multiple items, hold down the Control (PC) or Command (Mac) key while clicking.
ca: Per seleccionar diversos elements, mantingueu pitjada la tecla Control (PC) o Command (Mac) mentre cliqueu.

en: Today
ca: Avui

en: Toggle HTML Source
ca: Commuteu la font HTML

en: Tomorrow
ca: Demà

en: Too many invalid logins during the last minutes.
ca: Massa intents fallits en els últims minuts.

en: Top
ca: Superior

en: Top frame (_top)
ca: Marc superior (_superior)

en: Translations
ca: Traduccions

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: True or false
ca: Veritat o fals

en: Tu
ca: Dt.

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turkish (ISO-8859-9)
ca: Turc (ISO-8859-9)

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Type your choice:
ca: Teclegeu la vostra opció:

en: U.V. index:
ca: Índex UV:

en: URL for your script delivery status report
ca: URL del vostre informe de l'estat de tramesa de la seqüència

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Unable to access VFS directory.
ca: No s'ha pogut accedir al directori VFS.

en: Unable to add extra user information when signing up.
ca: No s'ha pogut afegir més dades de l'usuari en efectuar l'alta.

en: Unable to change permission for VFS file "%s".
ca: No s'ha pogut canviar el permís de l'arxiu VFS "%s".

en: Unable to change permission for VFS file %s/%s.
ca: No s'ha pogut canviar el permís de l'arxiu VFS %s/%s.

en: Unable to change to %s.
ca: No s'ha pogut canviar a %s.

en: Unable to check file size of "%s".
ca: No es pot comprovar la mida del fitxer "%s".

en: Unable to check file size of "%s/%s".
ca: No es pot comprovar la mida del fitxer "%s/%s".

en: Unable to connect with SSL.
ca: No s'ha pogut connectar amb SSL.

en: Unable to copy VFS file.
ca: No s'ha pogut copiar l'arxiu VFS.

en: Unable to create VFS directory "%s".
ca: No s'ha pogut crear el directori VFS "%s".

en: Unable to create VFS directory.
ca: No s'ha pogut crear el directori VFS.

en: Unable to create VFS file.
ca: No s'ha pogut crear l'arxiu VFS.

en: Unable to create VFS folder "%s".
ca: No s'ha pogut crear la carpeta VFS "%s".

en: Unable to create empty VFS file.
ca: No s'ha pogut crear un arxiu VFS buit.

en: Unable to decompress data.
ca: No s'ha pogut descomprimir les dades.

en: Unable to delete "%s", the directory is not empty.
ca: No s'ha pogut suprimir "%s", el directori no està buit.

en: Unable to delete "%s": %s.
ca: No es pot eliminar "%s":%s

en: Unable to delete %s, the directory is not empty
ca: No s'ha pogut suprimir %s, el directori no està buit.

en: Unable to delete VFS directory recursively.
ca: No s'ha pogut suprimir el directori VFS de manera recursiva.

en: Unable to delete VFS directory.
ca: No s'ha pogut suprimir el directori VFS.

en: Unable to delete VFS directory: %s.
ca: No s'ha pogut suprimir el directori VFS: %s.

en: Unable to delete VFS file "%s".
ca: No s'ha pogut suprimir l'arxiu VFS "%s".

en: Unable to delete VFS file.
ca: No s'ha pogut suprimir l'arxiu VFS.

en: Unable to delete VFS folder "%s".
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta VFS "%s".

en: Unable to delete VFS recursively: %s.
ca: No s'ha pogut suprimir VFS de manera recursiva: %s.

en: Unable to determine current directory.
ca: No s'ha pogut determinar el directori actual.

en: Unable to extract certificate details
ca: No s'ha pogut extreure els detalls del certificat.

en: Unable to load the definition of %s.
ca: No s'ha pogut carregar la definició de %s.

en: Unable to move VFS file.
ca: No s'ha pogut moure l'arxiu VFS.

en: Unable to open VFS file "%s".
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu VFS "%s".

en: Unable to open VFS file for writing.
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu VFS per escriure-hi.

en: Unable to open VFS file.
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu VFS.

en: Unable to open compressed archive.
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu comprimit.

en: Unable to read VFS file (filesize() failed).
ca: No s'ha pogut llegir l'arxiu VFS (la mida de l'arxiu() ha donat error).

en: Unable to read VFS file (size() failed).
ca: No s'ha pogut llegir l'arxiu VFS (la mida de l'arxiu() ha donat error).

en: Unable to read file:
ca: No s'ha pogut llegir l'arxiu: .

en: Unable to read the vfsroot directory.
ca: No s'ha pogut llegir el directori arrel de VFS.

en: Unable to rename %s to %s: destination folder already exists
ca: No s'ha pogut canviar el nom de %s per %s: la carpeta de destinació ja existeix

en: Unable to rename VFS directory.
ca: No s'ha pogut canviar el nom del directori VFS.

en: Unable to rename VFS directory: %s.
ca: No s'ha pogut canviar el nom del directori VFS: %s.

en: Unable to rename VFS file "%s".
ca: No s'ha pogut canviar el nom de l'arxiu VFS "%s".

en: Unable to rename VFS file %s/%s.
ca: No s'ha pogut canviar el nom de l'arxiu VFS %s/%s.

en: Unable to rename VFS file.
ca: No s'ha pogut canviar el nom de l'arxiu VFS.

en: Unable to run 'mkisofs'.
ca: No s'ha pogut executar 'mkisofs'.

en: Unable to translate this Word document
ca: No s'ha pogut traduir aquest document de Word

en: Unable to trigger free/busy update for %s
ca: No es pot activar l'actualització d'informació de temps disponible de %s

en: Unable to write VFS file "%s".
ca: No s'ha pogut escriure l'arxiu VFS "%s".

en: Unable to write VFS file (copy() failed).
ca: No s'ha pogut escriure l'arxiu VFS (#s'ha produït un error en copiar-lo() #).

en: Unable to write VFS file data.
ca: No s'ha pogut escriure les dades de l'arxiu VFS.

en: Unable to write VFS file, quota will be exceeded.
ca: No s'ha pogut escriure l'arxiu VFS, se superarà l'espai disponible.

en: Underline
ca: Subratllat

en: Undo Changes
ca: Desfés els canvis

en: Undoes your last action
ca: Desfà la darrera acció

en: Unexpected response from server on connection:
ca: El servidor ha donat una resposta inesperada en connectar-se:

en: Unexpected response from server to:
ca: El servidor ha donat una resposta inesperada a:

en: Unfiled
ca: Sense categoria

en: United Arab Emirates
ca: Unió dels Emirats Àrabs

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels Estats Units

en: Units
ca: Unitats

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown apimsgid (API Message ID).
ca: apimsgid (identificador del missatge de la API) desconegut.

en: Unknown climsgid (Client Message ID).
ca: Climsgid desconegut (identificador del missatge del client).

en: Unknown location provided.
ca: S'ha proporcionat una ubicació desconeguda.

en: Unknown username or password.
ca: Nom d'usuari o contrasenya desconeguts.

en: Unlink the current element
ca: Desenllaçar l'element actual

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Unprivileged scripts cannot access Cut/Copy/Paste programatically for security reasons.  Click OK to see a technical note at mozilla.org which shows you how to allow a script to access the clipboard.
ca: Les seqüències sense permisos no poden accedir a Retallar/Copiar/Enganxar de manera programàtica per raons de seguretat. Cliqueu en D'acord per visualitzar una nota tècnica a mozilla.org que us mostra com podeu fer que una seqüència accedeixi al porta-retalls.

en: Unset color
ca: Eliminar el color

en: Unsupported Extension
ca: Extensió no implementada

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update %s
ca: Actualitzar %s

en: Update user
ca: Actualitzar l'usuari

en: Updated "%s".
ca: S'ha actualitzat  "%s".

en: Upgrade script deleted.
ca: S'ha suprimit la seqüència d'actualització.

en: Upload
ca: Carregar

en: Uploaded all application setup files to the server.
ca: S'ha carregat al servidor tots els arxius de configuració d'aplicacions.

en: Upper latin letters
ca: Alfabet llatí en majúscula

en: Upper roman numbers
ca: Xifres romanes en majúscula

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Use Current: %s
ca: Utilitzar l'actual: %s

en: Use SSL
ca: Utilitzar SSL

en: Use if name/password is different for IMSP server.
ca: Utilitzeu si el nom o la contrasenya són diferents al servidor IMSP.

en: User %s is not authorised for %s.
ca: L'usuari %s no està autoritzat per a %s.

en: User Administration
ca: Administració d'usuaris

en: User Options
ca: Opcions d'usuari

en: User Registration
ca: Registre d'usuaris

en: User Registration has been disabled for this site.
ca: El registre d'usuaris d'aquest lloc està inhabilitat.

en: User account not found
ca: Compte d'usuari no trobat.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username "%s" already exists.
ca: Ja existeix un compte amb nom d'usuari "%s".

en: Username:
ca: Usuari:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Users in the system:
ca: Usuaris del sistema:

en: VFS directory does not exist.
ca: El directori VFS no existeix.

en: Vacation
ca: Absència

en: Valid locations found include:
ca: Les ubicacions vàlides que s'han trobat són:

en: Validity
ca: Validesa

en: Value in minutes from now.
ca: Valor en minuts a partir d'ara.

en: Value is over the maximum length of %s.
ca: El valor supera la longitud màxima de %s.

en: Values
ca: Valors

en: Values to select from
ca: Valors que s'han seleccionar de

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Verification failed - this message may have been tampered with.
ca: Ha fallat la verificació: és possible que s'hagi alterat el missatge.

en: Version
ca: Versió

en: Version Control
ca: Control de versions

en: Vertical align
ca: Alineació vertical

en: Vertical padding
ca: Farciment vertical

en: Very High
ca: Molt alt

en: Viet Nam
ca: Vietnam

en: Vietnamese (VISCII)
ca: Vietnamita (VISCII)

en: View %s
ca: Visualitzar %s

en: View an external web page
ca: Visualitzar una pàgina web externa

en: View as %s
ca: Visualitzar com a %s

en: Virgin Islands, British
ca: Illes Verges britàniques

en: Virgin Islands, U.S.
ca: Illes Verges nord-americanes

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Visibility:
ca: Visibilitat:

en: Vodafone Italy via SMTP
ca: Vodafone d'Itàlia per via de SMTP

en: WARN
ca: ADVERTÈNCIA

en: WARNING!!! REMOVE SCRIPT MANUALLY FROM %s.
ca: AVÍS! ELIMINAR LA SEQÜÈNCIA MANUALMENT DE %s.

en: WIN via HTTP
ca: WIN per HTTP

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Warning
ca: Avís

en: We
ca: Dc.

en: Weather Forecast
ca: Previsió del temps

en: Weather data provided by
ca: Informació meteorològica proporcionada per

en: Web Site
ca: Lloc web

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Welcome
ca: Benvinguts

en: Welcome to %s
ca: Benvinguts a %s

en: Welcome, %s
ca: Benvinguts, %s

en: Western (ISO-8859-1)
ca: Occidental (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
ca: Occidental (ISO-8859-15)

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: What application should %s display after login?
ca: Quina aplicació hauria de mostrar %s en iniciar la sessió?

en: What is the delimiter character?
ca: Quin és el caràcter delimitador?

en: What is the quote character?
ca: Quin és el caràcter de citació?

en: Whereis Australia map
ca: Mapa de localització d'Austràlia

en: Which phases
ca: Quines fases

en: Which plugins to enable for the Rich Text editor.
ca: Plugins habilitats de l'editor de text enriquit.

en: Width
ca: Amplada

en: Width in CSS units
ca: Amplada de les unitats CSS

en: Width of the %s menu on the left (takes effect on next log-in):
ca: Amplada del menú %s de l'esquerra (disponible en la propera sessió):

en: Width of the table
ca: Amplada de la taula

en: Width unit
ca: Unitat d'amplada

en: Width:
ca: Amplada:

en: Wind
ca: Vent

en: Wind Early
ca: Vent a primera hora

en: Wind speed in knots
ca: Velocitat del vent en nusos

en: Wind:
ca: Vent:

en: Wind:
ca: Vent:

en: Wisdom
ca: Saviesa

en: Wishlist
ca: Llista de desitjos

en: Work
ca: Feina

en: Work Address
ca: Adreça de la feina

en: Work Phone
ca: Telèfon de la feina

en: Wrong number of fields in line %d. Expected %d, found %d.
ca: Nombre erroni de camps en la línia %d. S'esperaven %d i hi ha %d.

en: Wrong number of fields. Expected %d, found %d.
ca: Nombre erroni de camps. S'esperaven %d i hi ha %d.

en: Wrong offset %d while reading a VFS file.
ca: Offset %d erròni al llegir un arxiu VFS.

en: X509v3 Basic Constraints
ca: Limitacions bàsiques X509v3

en: X509v3 Extended Key Usage
ca: Ús de la clau estesa x509v3

en: X509v3 Subject Alternative Name
ca: Nom alternatiu d'assumpte X509v3

en: X509v3 Subject Key Identifier
ca: Identificador de clau d'assumpte X509v3

en: X509v3 extensions
ca: Extensions X508v3

en: YY
ca: AA

en: YYYY
ca: AAAA

en: Yahoo! map
ca: Mapa de Yahoo!

en: Yearly
ca: Anualment

en: Yemen
ca: Iemen

en: Yes
ca: Sí

en: Yes, I Agree
ca: Sí, ho accepto

en: You are in TEXT MODE.  Use the [<>] button to switch back to WYSIWYG.
ca: Sou en el MODE TEXT. Useu el botó [<>] per tornar a WYSIWYG.

en: You are not allowed to create more than %d blocks.
ca: No està autoritzat a crear més de %d blocs.

en: You are not authenticated.
ca: No esteu autenticats.

en: You can't change password for user %s
ca: Vostè no pot canviar la clau pel usuari %s

en: You cannot have the '\' character in your full name.
ca: No es pot incloure el caràcter  '\' en el nom complet.

en: You did not enter a valid email address.
ca: No heu introduït una adreça electrònica vàlida.

en: You didn't map any fields from the imported file to the corresponding fields in %s.
ca: No heu associat cap camp de l'arxiu importat amb els camps corresponents de %s.

en: You have been logged out.
ca: Heu sortit de la sessió.

en: You have to enter a valid cellphone number, digits only with an optional '+' for the international dialing prefix.
ca: Heu d'introduir un número de telèfon mòbil vàlid, només dígits amb un '+' opcional per al prefix de trucada internacional.

en: You have to enter a valid value.
ca: Heu d'introduir un valor vàlid.

en: You must configure a DataTree backend to use Signups.
ca: Heu de configurar un motor de DataTree per utilitzar Altes.

en: You must configure a VFS backend.
ca: Heu de configurar un motor de VFS.

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
ca: Heu de descriure el problema abans d'enviar-ne l'informe.

en: You must enter the URL where this link points to
ca: Heu d'introduir el URL que aquest enllaç indica.

en: You must give your new password
ca: Has d'escriure la teva nova contrasenya

en: You must select an server to be deleted.
ca: Heu de seleccionar un servidor que vulgueu eliminar.

en: You must specify a username to clear out.
ca: Heu d'especificar un nom d'usuari que vulgueu esborrar.

en: You must specify a username to remove.
ca: Heu d'especificar un nom d'usuari que vulgueu suprimir.

en: You must specify the username to add.
ca: Heu d'especificar quin nom d'usuari voleu afegir.

en: You must specify the username to update.
ca: Heu d'especificar el nom d'usuari que voleu actualitzar.

en: You must specify what action to perform.
ca: Heu d'especificar quina acció voleu executar.

en: You must type a new category name.
ca: Heu de teclejar un nou nom de categoria.

en: You must verify your new password
ca: Has de verificar la teva nova contrasenya

en: You need to provide an Italian phone number
ca: Ha d'introduir un nombre de telèfon italià

en: Your %s session has expired. Please login again.
ca: La vostra sessió en %s ha expirat. Si us plau, inicieu una nova sessió.

en: Your Email Address
ca: La vostra adreça electrònica

en: Your From: address:
ca: La teva adreça de resposta

en: Your Information
ca: La vostra informació

en: Your Internet Address has changed since the beginning of your %s session. To protect your security, you must login again.
ca: La vostra adreça d'Internet ha canviat des que heu començat la sessió %s. Per raons de seguretat, heu de reiniciar la sessió.

en: Your Name
ca: El vostre nom

en: Your authentication backend does not support adding users. If you wish to use Horde to administer user accounts, you must use a different authentication backend.
ca: El seu motor d'autenticació no permet afegir usuaris. Si volgués usar Horde para administrar comptes d'usuari, haurà d'utilitzar un motor d'autenticació distint.

en: Your authentication backend does not support listing users, or the feature has been disabled for some other reason.
ca: El vostre motor d'autenticació no permet que es llistin els usuaris, o bé per alguna raó aquesta característica està inhabilitada.

en: Your browser appears to have changed since the beginning of your %s session. To protect your security, you must login again.
ca: Sembla que el navegador ha canviat des que vau començar la sessió %s. Per raons de seguretat, heu de tornar a entrar al sistema.

en: Your browser does not support this feature.
ca: El vostre navegador no accepta aquesta característica.

en: Your browser does not support this print option. Press Control/Command + P to print.
ca: El vostre navegador no permet aquesta opció d'impressió. Premi Control + P per imprimir.

en: Your current time zone:
ca: Zona horària actual:

en: Your default identity has been changed.
ca: La seva Identitat predeterminada ha estat canviada.

en: Your default identity:
ca: Identitat predeterminada:

en: Your full name:
ca: Nom complet:

en: Your login has expired.
ca: S'ha esgotat el temps de connexió

en: Your new password for %s is: %s
ca: La nova contrasenya per a %s és: %s

en: Your new passwords didn't match
ca: La contrasenya nova i la antiga no concorden

en: Your options have been updated for the duration of this session.
ca: Les opcions han estat actualitzades per a la durada d'aquesta sessió.

en: Your options have been updated.
ca: Les opcions han estat actualitzades.

en: Your password has been reset
ca: S'ha reiniciat la vostra contrasenya

en: Your password has been reset, check your email and log in with your new password.
ca: S'ha reiniciat la vostra contrasenya, revisa el correu electrònic i inicia la sessió amb la nova contrasenya.

en: Your password has expired.
ca: La seva contrasenya ha caducat.

en: Your remote servers:
ca: Servidors remots:

en: Yugoslavia
ca: Iugoslàvia

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: [Hide Quoted Text]
ca: [Oculta text citat]

en: [Problem Report]
ca: [Informe del problema]

en: [Show Quoted Text -
ca: [Mostra text citat -

en: [Show Quoted Text - %s lines]
ca: [Mostra text citat - %s línies]

en: [line %s of %s]
ca: [línia %s de %s]

en: _Administration
ca: _Admnistració

en: _DataTree
ca: _Arbre de dades

en: _Delete Row
ca: _Suprimir fila

en: _Groups
ca: _Grups

en: _Image Properties...
ca: _Propietats de la imatge...

en: _Log in
ca: _Inicia la sessió

en: _Log out
ca: _Surt

en: _Modify Link...
ca: _Modifica l'enllaç...

en: _Options
ca: _Opcions

en: _Permissions
ca: _Permisos

en: _Remove Link...
ca: _Elimina l'enllaç...

en: _Setup
ca: _Configuració

en: _Table Properties...
ca: _Propietats de la taula...

en: _Users
ca: _Usuaris

en: address book
ca: llibreta d'adreces

en: addressee unknown
ca: Destinatari desconegut

en: calendar
ca: agenda

en: calm
ca: calma

en: cannot create output file
ca: No es pot crear fitxer de sortida

en: cannot open input
ca: No es pot obrir l'origen

en: click here
ca: Premi aquí

en: command line usage error
ca: error de línia de comandes

en: configuration error
ca: Error de configuració

en: critical system file missing
ca: Fitxer de sistema crític no trobat

en: data format error
ca: Format de data erroni

en: falling
ca: està caient

en: file
ca: arxiu

en: from the %s (%s) at %s %s
ca: des del %s (%s) a les %s %s

en: gusting
ca: ventós

en: host name unknown
ca: Nom de host desconegut

en: immediate
ca: immediat

en: inline
ca: insereix

en: input/output error
ca: error d'entrada/sortida

en: lines]
ca: línies]

en: mkisofs error code %d while making ISO.
ca: S'ha produït un codi d'error %d del mkisofs en crear ISO.

en: name
ca: nom

en: not implemented
ca: no s'ha implementat

en: not yet implemented
ca: encara no s'ha implementat

en: notepad
ca: bloc de notes

en: percent
ca: percentatge

en: pixels
ca: píxels

en: remote error in protocol
ca: error remot de protocol

en: rising
ca: està pujant

en: show differences
ca: mostrar diferències

en: sms2email via HTTP
ca: sms2email per via de HTTP

en: steady
ca: constant

en: task list
ca: llista de tasques

en: type the password twice to confirm
ca: teclegeu la contrasenya dues vegades per confirmar-la

en: unified
ca: unificat

en: unnamed
ca: sense nom

en: user select
ca: selecció de l'usuari
