Passwd 2.0.1-cvs - en to bg translation catalogue (542 entries)

en:   -M, --message=MESSAGE  Use this commit message instead of the default ones.
bg: -M, --message=MESSAGE  Използвай това като съобщение, вместо подразбиращото   се.

en:   -a, --add=FILE        Add this PO file to the compendium. Useful to
                            include a compendium from a different branch to
                            the generated compendium.
bg:   -a, --add=FILE        Добави този PO файл към compendium. Полезно е при
                            добавяне на compendium от различен бранш към общ
                            compendium.

en:   -b, --base=/PATH  Full path to the (Horde) base directory that should be
                        used.
bg:   -b, --base=/PATH  Пълен път до базовата директория на Horde

en:   -c, --compendium=FILE  Merge new translations to this compendium file
                             instead of the default one (compendium.po in the
                             horde/po directory.
bg:   -c, --compendium=FILE  Смеси новите преводи с този compendium файл
    .                         вместо с подразбиращият се (compendium.po в
                             horde/po директория.

en:   -c, --compendium=FILE  Use this compendium file instead of the default
                             one (compendium.po in the horde/po directory).
bg:   -c, --compendium=FILE  Използвай този compendium файл вмeсто 
                             подразбиращият се compendium.po в horde/po.

en:   -d, --debug       Show error messages from the executed binaries.
bg:   -d, --debug      Показвай съобщенията за грешки от изпълнените                           файлове.

en:   -d, --directory=DIR   Create compendium in this directory.
bg:   -d, --directory=DIR   Създай compendium в тази директория.

en:   -h, --help        Show this help message.
bg:   -h, --help        Покажи това помощно съобщение.

en:   -l, --locale=ll_CC     Use only this locale.
bg:   -l, --locale=ll_CC     Използвай само това локализиране.

en:   -l, --locale=ll_CC     Use this locale.
bg:   -l, --locale=ll_CC     Използвай това локализиране.

en:   -l, --locale=ll_CC    Use this locale.
bg:   -l, --locale=ll_CC    Използвай това локализиране.

en:   -m, --module=MODULE    Build MO files only for this (Horde) module.
bg:   -m, --module=MODULE    Компилирай MO файлове само за този модул.

en:   -m, --module=MODULE    Commit translations only for this (Horde) module.
bg:   -m, --module=MODULE    Изпрати преводи само за този модул.

en:   -m, --module=MODULE    Merge PO files only for this (Horde) module.
bg:   -m, --module=MODULE    Смеси PO файлове само за този модул.

en:   -m, --module=MODULE    Update help files only for this (Horde) module.
bg:   -m, --module=MODULE    Опресни помощните файлове само за този модул.

en:   -m, --module=MODULE    Update only this (Horde) module.
bg:   -m, --module=MODULE    Опресни само този модул.

en:   -m, --module=MODULE   Create a PO file only for this (Horde) module.
bg:   -m, --module=MODULE   Създай PO файл само за този модул.

en:   -m, --module=MODULE  Generate POT file only for this (Horde) module.
bg:   -m, --module=MODULE  Генерирай POT файл само за този модул.

en:   -n, --new              This is a new translation, commit also CREDITS,
                             CHANGES and lang.php.dist or nls.php.dist.
bg:   -n, --new               Това е нов превод, изпратете също CREDITS, CHANGES
                               и lang.php.dist или nls.php.dist.

en:   -n, --no-compendium    Don't merge new translations to the compendium.
bg:   -n, --no-compendium    Не смесвай нови преводи към compendium.

en:   -n, --no-compendium    Don't use a compendium.
bg:   -n, --no-compendium    Не използвай compendium.

en:   -t, --test        Show the executed commands but don't run anything.
bg:   -t, --test        Показвай изпълнените команди, но не изпълнявай нищо

en:   commit      Commit translations to the CVS server.
bg:   commit      Изпрати преводите в CVS сървър.

en:   commit-help Commit help files to the CVS server.
bg:   commit-help Изпрати помощните файлове в CVS сървър

en:   compendium  Rebuild the compendium file. Warning: This overwrites the
                  current compendium.
bg:   compendium  Изгради наново compendium файла. Внимание: това ще заличи
                   текущия compendium.

en:   extract     Generate PO template (.pot) files.
bg:   extract     Генерирай PO шаблонен (.pot) файл.

en:   help        Show this help message.
bg:   help        Покажи това помощно съобщение.

en:   init        Create one or more PO files for a new locale. Warning: This
                  overwrites the existing PO files of this locale.
bg:   init        Създай един или повече PO файла за нова локализация.Внимание:
                  това ще покрие съществуващите PO файлове за тази локализация.

en:   make        Build binary MO files from the specified PO files.
bg:   make        Компилирай бинарни MO файлове от зададените PO файлове.

en:   make-help   Mark all entries in the XML help file being up-to-date and
                  prepare the file for the next execution of update-help. You
                  should only run make-help AFTER update-help and revising the
                  help file.
bg:   make-help   Маркирай всичко в XML помощният файл като опреснени и 
                  подготви файла за следващо изпълнение на update-help
                  Необходимо е да стартирате make-help САМО след update-help и
                  и редактиране на help файла.

en:   merge       Merge the current PO file with the current PO template file.
bg:   merge       Смесване на текущ PO файл с текущ PO шаблонен файл.

en:   update      Run extract and merge sequent.
bg:   update      Изпълни extract и merge последователно.

en:   update-help Extract all new and changed entries from the English XML help
                  file and merge them with the existing ones.
bg:  update-help Екстракт на всички нови и променени редове от English XML help
                  файл и ги смеси със съществуващите.

en:  &#151; %s is ready to perform the maintenance operations checked below.
bg:  &#151; %s е готов за извършване на избраните операции по обслужването.

en:  (%s days ago)
bg:  (%s дни назад)

en:  (today)
bg:  (днес)

en:  (yesterday)
bg:  (вчера)

en: %d bytes written.
bg: %d записани байта.

en: %d of %d entries marked as up-to-date
bg: %d от %d маркирани като опреснени

en: %s - Notice
bg: %s - Забележка

en: %s Maintenance Operations - Confirmation
bg: %s Обслужващи операции - Потвърждение

en: %s Standard
bg: %s Стандарт

en: %s Terms of Agreement
bg: %s Условия по Споразумението

en: %s is required
bg: %s необходим

en: %s not found. Run 'translation extract' first.
bg: %s не е намерен. Изпълнете 'translation extract'

en: %s%s Guest Services</a>
bg: %s%s Услуги за гости</а>

en: %sWarning:%s This program was only tested on gettext 0.11. There is no
    guarantee that it will work with your version of gettext.
bg: %sВнимание:%s Тази програма е тествана само с gettext 0.11. Няма гаранция,
    че ще работи с вашата версия на gettext

en: %sfound:%s %s
bg: %sнамерен:%s %s

en: '%s' is not configured in the Horde Registry.
bg: '%s' не е конфигуриран в Horde Registry.

en: '%s' was added to the groups system.
bg: '%s'беше добавена към групите.

en: '%s' was added to the permissions system.
bg: '%s' беше добавен към системата за права на потребителите.

en: '%s' was not created: %s.
bg: '%s'не беше създаден: %s.

en: , trying C++ instead
bg: , опит със C++

en: 24 hours
bg: 24 часа

en: <b>A fatal error has occurred:</b>
bg: <b>Непреодолима грешка:</b>

en: <b>The calendar data is invalid:<br />%s</b>
bg: <b>Данните за календара са невалидни:<br />%s</b>

en: A public PGP key is required to encrypt a message.
bg: За да криптирате писмо е необходим публичен PGP ключ.

en: A public PGP key is required to verify a signed message.
bg: За да проверите подписано писмо е необходим PGP ключ.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to decrypt a message.
bg: За да декриптирате писмо са необходими: публичен ключ, личен ключ и ключова фраза.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to sign a message.
bg: За да подпишете писмо са необходими: публичен ключ, личен ключ и ключова фраза.

en: A public SMIME key is required to encrypt a message.
bg: За да криптирате писмо е необходим публичен SMIME ключ.

en: A public SMIME key is required to verify a signed message.
bg: За да проверите подписано писмо е необходим публичен SMIME ключ.

en: A public SMIME key, private SMIME key, and passphrase are required to decrypt a message.
bg: За да декриптирате писмо са необходими: публичен SMIME ключ, личен SMIME ключ и ключова фраза.

en: A public SMIME key, private SMIME key, and passphrase are required to sign a message.
bg: За да подпишете писмо са необходими: публичен SMIME ключ, личен SMIME ключ и ключова фраза.

en: Add New Group
bg: Добавяне на нова група

en: Add New Permission
bg: Добавяне на нови права

en: Add Sub-group
bg: Добавяне на под група

en: Add Sub-permission
bg: Добави под-права

en: Add a child group to '%s'
bg: Добави наследена група към '%s'

en: Add a child permission to '%s'
bg: Добави наследени права към '%s'

en: Add a new member
bg: Добави нов член

en: Add a new user:
bg: Добави нов потребител:

en: Add summary
bg: Добави резюме

en: Add this to my calendar
bg: Добави това към моя календар

en: Add to my address book:
bg: Добави към моята адресна книга:

en: Adding new files to repository:
bg: Добавяне на нови файлове към хранилището:

en: Adding users is disabled.
bg: Добавянето на потребители е забранено.

en: Address
bg: Адрес

en: Address Book
bg: Адресен бележник

en: Administration
bg: Администриране

en: Ads
bg: Добавки

en: Alias
bg: Псевдоним

en: All Groups
bg: Всички групи

en: All Permissions
bg: Всички права

en: An illegal value was specified.
bg: Въведената стойност не е допустима.

en: Archive File Size
bg: Размер на архивния файл

en: Archive Name
bg: Име на архива

en: Are you sure you wish to delete '%s' and any sub-groups?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете '%s' и всички подгрупи?

en: Are you sure you wish to delete '%s' and any sub-permissions?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете '%s' и всички подправа?

en: Ask for confirmation before doing maintenance operations?
bg: Да се иска ли потвърждение преди обслужващите операции?

en: Attempt to delete a non-existent group.
bg: Грешка при изтриване на несъществуваща група.

en: Attempt to delete a non-existent permission.
bg: Грешка при изтриване не несъществуващи права.

en: Attempt to edit a non-existent permission.
bg: Грешка при редактиране на несъществуващи права.

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Authentication failed
bg: Грешка при идентификация

en: Authentication rejected by RADIUS server.
bg: Идентификацията беше отхвърлена от RADIUS сървъра.

en: Available Columns:
bg: Налични колони:

en: Available fields:
bg: Налични полета:

en: Backend not correctly implemented.
bg: Все още не е добре разработено...

en: Bad kerberos password.
bg: Невалидна kerberos  парола.

en: Bad kerberos username.
bg: Невалидно kerberos потребителско име.

en: Birthday
bg: Рожден ден

en: Bold
bg: Удебелени

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Bugs
bg: Бъгове

en: Building MO files for module %s%s%s...
bg: Компилирай MO файлове за модул %s%s%s...

en: Building locale %s%s%s...
bg: Компилиране на локализация %s%s%s...

en: Calendar
bg: Календар

en: Can't connect to IMAP server: %s
bg: Грешка при свързване с мейл сървър: %s

en: Can't connect to RPC server: %s
bg: Грешка при свързване с RPC сървър: %s

en: Can't get summary list from the server %s: %s
bg: Грешка при изтегляне на обобщения списък от сървъра %s: %s

en: Cancel
bg: Откажи

en: Cannot remove; children exist (%s)
bg: Грешка при премахване; (%s) вече съществува

en: Cell Phone
bg: Мобилен телефон

en: Centered
bg: Центриран

en: Change Password
bg: Смяна на паролата

en: Change your password
bg: Смяна на паролата Ви

en: Changing Password on %s
bg: Проблем при смяна на паролата на %s

en: Check the box for any operation(s) you want to perform at this time.
bg: Изберете операциите, който искате да извършите сега.

en: Choose the order of the summaries to display in the summary page.
bg: Изберете реда на показване на извлеченията в резюме страницата.

en: Close Help
bg: Затвори Помощ

en: Close Help Window
bg: Затвори прозорец "Помощ"

en: Color Picker
bg: Избиране на цвят

en: Comics
bg: Комикси

en: Command options:
bg: Командни опции:

en: Commands:
bg: Команди:

en: Committing:
bg: Изпращане:

en: Company
bg: Компания

en: Configuration
bg: Конфигурация

en: Confirm New password:
bg: Потвърдете новата парола:

en: Confirm Password
bg: Потвърдете паролата

en: Connection refused to the public keyserver.
bg: Достъпа до публичния сървър беше отказан.

en: Connection to ftp server failed.
bg: Връзката със FTP сървъра се провали.

en: Console_Getopt not found.
bg: Console_Getopt не е намерен.

en: Contents of '%s'
bg: Съдържание на '%s'

en: Copy
bg: Копирай

en: Copying %s to %s
bg: копиране на %s от %s

en: Could not PGP encrypt message.
bg: Грешка при PGP криптирането на писмо.

en: Could not PGP sign message.
bg: Грешка при PGP подписването на писмо.

en: Could not SMIME encrypt message.
bg: Грешка при SMIME криптирането на писмо.

en: Could not SMIME sign message.
bg: Грешка при SMIME подписването на писмо.

en: Could not bind to ldap server
bg: Невъзможност за връзка с LDAP сървъра

en: Could not connect to ldap server
bg: Невъзможност за връзка с LDAP сървър

en: Could not copy %s to %s
bg: Невъзможност да се копира %s то %s.

en: Could not create locale directory for locale %s:
bg: Грешка при създаване на локална директория за локализация %s

en: Could not decrypt PGP data.
bg: Грешка при декриптирането на PGP данни.

en: Could not decrypt SMIME data.
bg: Грешка при декриптирането на SMIME данни.

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
bg: Некоректен email адрес на получателя.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
bg: Грешка при получаването на публичния ключ от ключ-сървъра.

en: Could not open Maintenance_Task module %s
bg: Невъзможност да се отвори Обслужващи_задачи модул %s

en: Could not open pipe to smbpasswd.
bg: Невъзможност да се отвори канал до smbpasswd.

en: Cut
bg: изрежи

en: DD
bg: ДД

en: DHTML Rich Text Editor
bg: DHTML Rich Text редактор

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Data
bg: Данни

en: Decrease Indentation
bg: Намали уеднаквяването

en: Default Identity
bg: Идентичност по подразбиране

en: Default Permissions
bg: Права по подразбиране

en: Delete
bg: Изтрий

en: Deny
bg: Забрани

en: Details have been logged for the administrator.
bg: Детайлите бяха регистрирани за администратора.

en: Discussions
bg: Дискусии

en: Display Options
bg: Дисплей Опции

en: Edit
bg: Редакция

en: Edit permissions for '%s'
bg: Редакция на правата за '%s'

en: Edit remote content for the Horde summary.
bg: Редакция на нелокалното съдържание за обобщението на Horde.

en: Email
bg: Писмо

en: Email Address
bg: Еmail адрес

en: Email addresses must match.
bg: Email адресите трябва да съвпадат.

en: Empty result.
bg: Празен резултат.

en: End this row
bg: Край на реда

en: Entries: %d total, %d up-to-date, %d new, %d changed, %d unknown
bg: Редове: %d общо, %d опреснени, %d нови, %d променени, %d неизвестни

en: Error
bg: Грешка

en: Error sending data to smbpasswd.
bg: Грешка при изпращане на данни до smbpasswd.

en: Error:
bg: Грешка

en: Every 15 minutes
bg: Всеки 15 минути

en: Every 30 seconds
bg: Всеки 30 секунди

en: Every 5 minutes
bg: Всеки 5 минути

en: Every Login
bg: Всяко логване

en: Every half hour
bg: На всеки половин час

en: Every minute
bg: Всяка минута

en: Example values:
bg: Примерни стойности:

en: Executing:
bg: Изпълняване на:

en: Extracting from %s...
bg: Екстракт от %s ...

en: Failed retrieving preferences.
bg: Невъзможност да се заредят преференциите.

en: Failed to connect to LDAP server.
bg: Невъзможност да се осъществи връзка с LDAP сървър.

en: Failed to connect to SMB server.
bg: Грешка при свързване със SMB сървър.

en: Failure in changing password:
bg: Проблем при смяна на паролата :

en: Fax
bg: Факс

en: File Count: %s file
bg: Брой файлове: %s файл

en: File Count: %s files
bg: Брой файлове: %s файла

en: File Manager
bg: Файл менажер

en: File Name
bg: Име на файл

en: File uploads not supported.
bg: Изпращането на файлове не се поддържа.

en: Filters
bg: Филтър

en: Forums
bg: Форуми

en: Forwardings
bg: Препращания

en: Found applications: %s
bg: Намерени приложения: %s

en: Found directories:
bg: Намерени директории:

en: Full Description:
bg: Пълно описание:

en: Full Name
bg: Име на файл

en: Getopt Error:
bg: Getopt грешка:

en: Group Administration
bg: Администриране на групи

en: Groups
bg: Групи

en: Guest Permissions
bg: Права за гости

en: Guest Services
bg: Услуги за гости

en: HTTP Authentication not found.
bg: HTTP идентификация не е намерена.

en: HTTPS is currently not supported.
bg: HTTPS не се поддържа.

en: Headlines
bg: Заглавия

en: Help
bg: Помощ

en: Helper application to create and maintain translations for the Horde
    framework and its applications.
    For an introduction read the file README in this directory.
bg: Помощно приложение за създаване на преводи за Horde
    и съпътстващите приложения. За въведение прочетете README в тази директория.

en: Home
bg: Начало

en: Home Address
bg: Домашен адрес

en: Home Phone
bg: Домашен телефон

en: Horde Administration
bg: Horde Администриране

en: Horde is not properly configured
bg: Horde не е конфигуриран коректно

en: Horde translation generator
bg: Horde генератор на преводи

en: IMAP mailbox creation failed: %s
bg: Грешка при създаване на IMAP пощенска кутия: %s

en: IMAP mailbox deletion failed: %s
bg: Грешка при изтриване на IMAP пощенска кутия: %s

en: IMAP mailbox quota creation failed: %s
bg: Грешка поради квота при създаване на IMAP пощенска кутия: %s

en: IP Address not within allowed CIDR block.
bg: IP адреса не е в позволения CIDR блок.

en: Icons Only
bg: Само икони

en: Icons with text
bg: Икони с текст

en: Import Error: Expected "BEGIN" on line %d.
bg: Грешка при импорт: Очаква се "BEGIN" на ред %d.

en: Import Error: Expected "BEGIN" on the line %d.
bg: Грешка при импорт: Очаква се "BEGIN" в реда %d.

en: Import Error: Malformed line.
bg: Грешка при импорт: Лошо форматиран ред.

en: Import Error: Type mismatch. Expected "END:%s" on line %d.
bg: Грешка при импорт: Некоректен тип. Очакван "END:%s" на ред %d.

en: Import Error: Unexpected end of file.
bg: Грешка при импорт: Неочакван край на файла.

en: Import to my calendar
bg: Импортирай в моя календар

en: Imported field: %s
bg: Импортирано поле: %s

en: Imported fields:
bg: Импортирани полета:

en: Incorect Password
bg: Некоректна парола

en: Increase Indentation
bg: Увеличаване на уеднаквяването

en: Initializing module %s...
bg: Инициализиране на модул %s...

en: Insert Ruler
bg: Вмъкни подравнител

en: Invalid data submitted.
bg: Изпратените данни са невалидни.

en: Invalid response from server
bg: Невалиден отговор от сървъра

en: Italic
bg: Наклонени

en: Justify Full
bg: пълно подравняване

en: Justify Left
bg: ляво подравняване

en: Justify Right
bg: дясно подравняване

en: Kerberos server rejected authentication.
bg: Kerberos сървъра отхвърли идентификацията.

en: Key already exists on the public keyserver.
bg: Ключа вече съществува в публичния ключсървър.

en: Language
bg: Език

en: List Help Topics
bg: Помощ теми

en: Listing users is disabled.
bg: Списъка с потребители е забранен.

en: Loading libraries...
bg: зареждане на библиотеките...

en: Log in
bg: Вход

en: Log out
bg: Изход

en: Logout
bg: Изход

en: MM
bg: ММ

en: MS-TNEF Attachment contained no data.
bg: MS-TNEF прикрепеният файл не съдържаше данни.

en: Mail
bg: Поща

en: Make sure that you have PEAR installed and in your include path.
bg: Уверете се, че имате PEAR инсталиран и достъпен.

en: Making directory %s
bg: Създаване на директория %s

en: Map Date and Time Fields
bg: Съвпадащи Дата и Час Полета

en: Map Import Fields
bg: Съвпадащи Импорт Полета

en: Matching fields
bg: Съвпадащи полета

en: Mdaemon path not found
bg: Пътят до Mdaemon не е намерен

en: Mdaemon userlist file not accessable or not found.
bg: Mdaemon файл с потребители не е достъпен или не беше намерен.

en: Members
bg: Членове

en: Menu mode:
bg: Вид на менюто:

en: Merging all %s.po files to the compendium...
bg: Смесване на всички %s.po файлове в compendium...

en: Merging the PO file for %s%s%s to the compendium...
bg: Смесване на PO файлове за %s%s%s в compendium...

en: Merging translation for module %s...
bg: Смесване на преводите за модул %s...

en: Message
bg: Писмо

en: Message Verified Successfully but the signer's certificated could not be verified.
bg: Писмото беше проверено успешно, но сертификата на подписа не беше потвърден.

en: Method
bg: Метод

en: Method '%s' is not defined
bg: Метод '%s' не е дефиниран

en: Mime Type
bg: Mime тип

en: Modified Date
bg: Дата на променяне

en: Monthly
bg: Месечно

en: Move down/right
bg: премести на долу/дясно

en: Move up/left
bg: премести на горе/ляво

en: My Account
bg: Моята Поща

en: Name
bg: Име

en: NeXT
bg: NeXt

en: Network
bg: Мрежа

en: Never
bg: Никога

en: New Username (optional)
bg: Ново потребителско име (опционално)

en: New password:
bg: Нова парола:

en: No
bg: Не

en: No configuration information specified for FTP VFS.
bg: Няма зададена конфигурация за FTP VFS.

en: No configuration information specified for LDAP Preferences.
bg: Няма зададена конфигурация за LDAP преференции.

en: No configuration information specified for SQL Categories.
bg: Няма конфигурационна информация за SQL категориите

en: No configuration information specified for SQL Preferences.
bg: Няма конфигурационна информация за SQL преференции.

en: No configuration information specified for SQL SessionHandler.
bg: Няма зададена конфигурация за SQL SessionHandler.

en: No configuration information specified for SQL Tokens.
bg: Няма зададена конфигурация за SQL Tokens.

en: No configuration information specified for SQL VFS.
bg: Няма зададена конфигурация за SQL VFS.

en: No configuration information specified for SQL authentication.
bg: Няма конфигурационна информация за SQL идентификация.

en: No configuration information specified for SQL-File VFS.
bg: Няма зададена конфигурация за SQL-File VFS.

en: No entry with the id '%s' exists in the original help file.
bg: Няма ред с това id '%s' в оригиналния help файл.

en: No locale specified.
bg: Няма зададена локализация.

en: No password provided for IMAP authentication.
bg: Няма зададена парола за IMAP идентификация.

en: No password provided for Kerberos authentication.
bg: Няма зададена парола за Kerberos идентификация.

en: No password provided for LDAP authentication.
bg: Няма конфигурационна информация за LDAP идентификация.

en: No password provided for RADIUS authentication.
bg: Няма конфигурационна информация за RADIUS идентификация.

en: No password provided for SMB authentication.
bg: Няма конфигурационна информация за SMB идентификация.

en: No preferences are available.
bg: Няма налични преференции.

en: No valid XML data returned
bg: Върнатите данни не са XML

en: No values
bg: Няма стойности

en: Not able to create lock file
bg: Невъзможност да се създаде заключващ (lock) файл

en: Not able to create semaphore file
bg: Невъзможност да се създаде семафорен файл

en: Not able to retrieve current details.
bg: Невъзможност да се изтеглят текущите детайли.

en: Note: You will need to logout and back in after you change your password!
bg: Необходимо е да излезете и влезете отново с новата парола, след смяната й!

en: Notes
bg: Бележки

en: Notice
bg: Съобщение

en: Notification listener %s not found.
bg: Слушателят %s не е намерен.

en: OK
bg: ОК

en: Off
bg: Изкл.

en: Old password:
bg: Стара парола:

en: On
bg: Вкл.

en: Options
bg: Опции

en: Options:
bg: Опции:

en: Ordered List
bg: Подреден списък

en: Other Information
bg: Друга информация

en: Owner Permissions
bg: Права на притежателя

en: PHP Shell
bg: PGP Shell

en: PHP support in xgettext:
bg: PHP поддръжка в xgettext:

en: Password
bg: Парола

en: Password changed.
bg: Паролата беше сменена!

en: Password is not properly configured
bg: Password не е конфигуриран правилно

en: Password module is not properly configured
bg: Модулът за пароли не е конфигуриран правилно

en: Password module is not properly configured.
bg: Модулът за пароли не е конфигуриран правилно.

en: Password:
bg: Парола:

en: Password:
bg: Парола:

en: Passwords cannot be blank.
bg: Паролата не може да е празна.

en: Passwords must match.
bg: Некоректна парола.

en: Paste
bg: Вмъкни

en: Perform maintenance operations on login?
bg: Да се извършват ли обслужващите операции при Вход?

en: Permissions
bg: Права

en: Permissions Administration
bg: Администриране на правата

en: Phone
bg: Телефон

en: Please enter a month and a year.
bg: Моля, въведете месец и година.

en: Please enter a month, day, and year.
bg: Моля, въведете месец, ден и година.

en: Please read the following text.  You MUST agree with the terms to use the system.
bg: Моля, прочетете следният текст.  Вие ТРЯБВА да се съгласите с условията за използване на системата.

en: Please report any bugs to i18n@lists.horde.org.
bg: Моля, изпращайте информацията за бъгове в i18n@lists.horde.orг

en: Presentations
bg: Презентации

en: Problem?
bg: Проблем?

en: Public/Private keypair not generated successfully.
bg: Ключова двойка публичен/частен ключ не беше генерирана.

en: Ratio
bg: Коефициент

en: Read
bg: Четене

en: Really delete %s? This operation cannot be undone.
bg: Искате да изтриете %s ли? Тази операция не може да се върне назад.

en: Refresh Summary View:
bg: Опресни Резюме изгледа:

en: Remote URL (http://www.example.com/horde):
bg: Адрес URL (http://www.example.com/horde):

en: Remote summaries
bg: Премахни обобщенията

en: Remove
bg: Премахни

en: Remove summary
bg: Премахни резюме

en: Remove user: %s
bg: Премахни потребител: %s

en: Request couldn't be answered:
bg: На запитването не беше отговорено:

en: Required 'basedn' not specified in authentication configuration.
bg: Необходимия 'basedn' не е зададен в идентификациите.

en: Required 'basedn' not specified in preferences configuration.
bg: Необходимия 'basedn' не е зададен в преференциите.

en: Required 'bdc_hostspec' not specified in authentication configuration.
bg: Необходимия 'bdc_hostspec' не е зададен в идентификациите.

en: Required 'database' not specified in SessionHandler configuration.
bg: Необходимата 'database' не е зададена в конфигурацията на  SessionHandler.

en: Required 'database' not specified in VFS configuration.
bg: Необходимата 'database' не е зададена във конфигурацията на VFS.

en: Required 'database' not specified in authentication configuration.
bg: Необходимата 'database'не е зададена в идентификациите.

en: Required 'database' not specified in categories configuration.
bg: Необходимата 'database' не е зададена в категориите.

en: Required 'database' not specified in preferences configuration.
bg: Необходимата 'database' не е зададена в преференциите.

en: Required 'database' not specified in token configuration.
bg: Необходимата 'database' не е зададена във token конфигурацията.

en: Required 'domain' not specified in authentication configuration.
bg: Необходимият 'domain' не е зададен в конфигурацията за идентификация.

en: Required 'hostspec' not specified in SessionHandler configuration.
bg: Необходимата 'hostspec' не е зададена в конфигурацията на SessionHandler.

en: Required 'hostspec' not specified in VFS configuration.
bg: Необходимия 'hostspec' не е указан в VFS конфигурацията.

en: Required 'hostspec' not specified in authentication configuration.
bg: Необходимия 'hostspec' не е зададен в конфигурацията за идентификация.

en: Required 'hostspec' not specified in categories configuration.
bg: Необходимия 'hostspec' не е зададен в категориите

en: Required 'hostspec' not specified in preferences configuration.
bg: Нeобходимия 'hostspec' не е зададен в префенрециите.

en: Required 'hostspec' not specified in token configuration.
bg: Необходимия 'hostspec' не е указан в token конфигурацията.

en: Required 'password' not specified in SessionHandler configuration.
bg: Необходимата 'password' не е зададена в конфигурацията на SessionHandler.

en: Required 'password' not specified in VFS configuration.
bg: Необходимата 'password' не съществува във VFS конфигурация.

en: Required 'password' not specified in authentication configuration.
bg: Необходимата 'password' не е зададена в идентификациите.

en: Required 'password' not specified in categories configuration.
bg: Необходимата 'password' не е зададена в категориите.

en: Required 'password' not specified in preferences configuration.
bg: Необходимата 'password' не е зададена в преференциите.

en: Required 'password' not specified in token configuration.
bg: Необходимата 'password' не съществува в token конфигурация.

en: Required 'pdc_hostspec' not specified in authentication configuration.
bg: Необходимия 'pdc_hostspec'не е зададен в идентификациите.

en: Required 'phptype' not specified in SQL configuration.
bg: Необходимия 'phptype' не е зададен във SQL конфигурацията.

en: Required 'phptype' not specified in SessionHandler configuration.
bg: Необходимият 'phptype' не е зададен в конфигурацията на SessionHandler.

en: Required 'phptype' not specified in VFS configuration.
bg: Необходимия 'phptype' не е зададен във VFS конфигурацията.

en: Required 'phptype' not specified in authentication configuration.
bg: Необходимия 'phptype' не е зададен в идентификациите.

en: Required 'phptype' not specified in categories configuration.
bg: Необходимия 'phptype' не е зададен в категориите.

en: Required 'phptype' not specified in preferences configuration.
bg: Необходимия 'phptype' не е зададен в преференциите.

en: Required 'phptype' not specified in token configuration.
bg: Необходимия 'phptype' не е зададен във token конфигурацията.

en: Required 'port' not specified in VFS configuration.
bg: Необходимия 'port' не е зададен във VFS конфигурацията.

en: Required 'uid' not specified in authentication configuration.
bg: Необходимия 'uid' не е зададен в идентификациите.

en: Required 'uid' not specified in preferences configuration.
bg: Необходимия 'uid' не е зададен преференциите.

en: Required 'username' not specified in SessionHandler configuration.
bg: Необходимото 'username' не е зададено в конфигурацията на SessionHandler.

en: Required 'username' not specified in VFS configuration.
bg: Необходимото 'username' не е зададено в VFS конфигурацията.

en: Required 'username' not specified in authentication configuration.
bg: Необходимия 'username' не е зададен в идентификациите.

en: Required 'username' not specified in categories configuration.
bg: Необходимия 'username' не е зададен в конфигурациите.

en: Required 'username' not specified in preferences configuration.
bg: Необходимия 'username' не е зададен в преференциите.

en: Required 'username' not specified in token configuration.
bg: Необходимото 'username' не е зададено в token конфигурацията.

en: Required 'vfsroot' not specified in VFS configuration.
bg: Необходимия 'vfsroot' не е зададен във VFS конфигурацията.

en: Role
bg: Роля

en: Searching Horde applications...
bg: Търсене на Horde приложенията...

en: Searching gettext binaries...
bg: Търсене на gettext изпълними файлове...

en: Select
bg: Избери

en: Select a group to add
bg: Изберете група за добавяне

en: Select a new owner
bg: Изберете нов притежател на група

en: Select a server
bg: Изберете сървър

en: Select a user to add
bg: Избери потребител за добавяне

en: Select the characters you need from the boxes below. You can then copy and paste them from the textarea.
bg: Изберете необходимите Ви символи. След това ги копирайте от текстовото поле.

en: Select the date delimiter:
bg: Изберете Дата разделител:

en: Select the date format:
bg: Изберете формат за Датата:

en: Select the time format:
bg: Изберете формат за Часа:

en: Select two matching fields.
bg: Изберете две съвпадащи полета:

en: Select your color scheme.
bg: Изберете вашата схема за цветовете.

en: Select your preferred language:
bg: Изберете предпочитаният от Вас език:

en: Selected Columns:
bg: Изберете колони:

en: Server
bg: Сървър

en: Set your preferred display language.
bg: Изберете предпочитаният от Вас език за дисплея.

en: Set your startup application, color scheme, page refreshing, and other display options.
bg: Задайте Вашето начално приложение, схема за цветове, опресняване на страницата и други опции за дисплея.

en: Short Summary:
bg: Кратко резюме:

en: Show
bg: Показване

en: Size
bg: Размер

en: Skipped...
bg: Прескочено...

en: Some of Horde's configuration files are missing:
bg: Някои от конфигурационните файлове на Horde липсват:

en: Some of Password's configuration files are missing:
bg: Някои от конфигурационните файлове на Password липсват:

en: SpamAssassin
bg: Унищожител на Спам

en: Special Character Input
bg: Въвеждане на специални символи

en: Submit
bg: Изпрати

en: Success
bg: Успех

en: Successfully added '%s' to the system.
bg: Успешно добавен '%s' към системата.

en: Successfully deleted '%s'.
bg: Успешно изтрит '%s'.

en: Successfully removed '%s' from the system.
bg: Успешно премахнат '%s' от системата.

en: Successfully updated '%s'
bg: Успешно беше обновен '%s'.

en: Tasks
bg: Задачи

en: Text Only
bg: Само текст

en: The %s help file for %s doesn't yet exist. Creating a new one.
bg: %s help файл за %s не съществува все още. Създаване на нов.

en: The detached PGP signature block is required to verify the signed message.
bg: Прикрепеният PGP подпис е необходим за да се провери подписаното писмо.

en: The detached SMIME signature block is required to verify the signed message.
bg: Прикрепеният SMIME подпис е необходим за да се провери подписаното писмо.

en: The encryption features require a secure web connection.
bg: Криптирането изисква криптирана web връзка.

en: The help file %s didn't start with <?xml
bg: Help файла %s не започва с <?xml

en: The location of the GnuPG binary must be given to the Crypt_pgp:: class.
bg: Местоположението на GnuPG файла трябва да бъде даденo на Crypt_pgp:: clas

en: The openssl module is required for the Crypt_smime:: class.
bg: Модулът OpenSSL е необходим за Crypt_smime:: class.

en: The program used to view this data type (%s) was not found on the system.
bg: Програмата, която служи за показване на този тип данни (%s) не беше открита в системата

en: The registry is how Horde applications find out how to talk to each other. You should list any installed Horde applications that you have here.
bg: The Registry (Регистратурата) е начинът по който Horde приложенията разбират как да комуникират по между си. Би трябвало да опишете инсталираните приложения тук.

en: There are no parts that can be displayed inline.
bg: Няма двойки, които да бъдат показани в линията.

en: There are too many characters in this field. You have entered %s characters; you must enter less than %s.
bg: Има твърде много символи в това поле. Въвели сте %s символа; трябва да въведете по-малко от %s.

en: There doesn't yet exist a help file for %s.
bg: Не съществува help файл с това име за %s.

en: There was a problem adding '%s' to the system.
bg: Грешка при добавяне на '%s' към системата.

en: There was a problem removing '%s' from the system.
bg: Грешка при премахването на '%s' от системата.

en: There was a problem updating '%s': %s
bg: Грешка при опресняване на '%s': %s

en: There was a problem with the file upload: No %s was uploaded.
bg: Грешка при изпращането на файла: %s не беше изпратен.

en: There was a problem with the file upload: The %s was larger than the maximum allowed size (%d bytes).
bg: Имаше проблем при изпращането на файла. %s е по-голям от максимално допустимия размер (%d байта).

en: There was a problem with the file upload: The %s was only partially uploaded.
bg: Грешка при изпращането на файла. %s беше само отчасти изпратен.

en: There was an error importing the calendar data.
bg: Грешка при импортиране на избраните данни за календар.

en: There was an error importing the contact data.
bg: Грешка при импорт на данни за контакти.

en: There was an error opening the file %s. Try running translation.php with the flag -d to see any error messages from the xml parser.
bg: Грешка при отварянето на файл %s. Опитайте да стартирате translation.php с опция -d за да видите съобщениeто за грешка от xml парсерa.

en: There was an unknown error verifying this message.
bg: Грешка при проверката на това писмо.

en: This calendar data has been successfully added to your schedule. Click below to view:
bg: Тези данни за календара бяха успешно добавени към Вашата програма. Кликнете по-долу за да видите:

en: This contact data has been successfully added to your address book. Click below to view:
bg: Тези данни за контакт бяха успешно добавени към Вашата програма. Кликнете по-долу за да видите:

en: This does not appear to be a valid rar archive.
bg: Това не е валиден rar архив.

en: This does not appear to be a valid zip file.
bg: Това не е валиден zip файл.

en: This field is required.
bg: Това поле е необходимо.

en: This field may only contain integers.
bg: Това поле може да съдържа само цели числа.

en: This field may only contain numbers and the colon.
bg: Това поле може да съдържа само числа и двоеточие.

en: This field may only contain numbers.
bg: Това поле може да съдържа само номера.

en: This field must be a comma or space separated list of integers
bg: Това поле трябва да е запетая или интервал разделен списък променливи

en: This file controls the global set of MIME drivers for the Horde framework, allowing applications to make use of programs such as enscript or mswordview to render content into HTML for viewing in a browser.
bg: Този файл контролира Глобалните настройки за MIME типовете за Horde, което е необходимо за да могат програми като enscript или mswordview да показват съдържанието като HTML във вашия браузер (IE, Netscape и т.н.)

en: This file controls the stylesheet that is used to set colors and fonts for the Horde framework and all applications that do not provide their own settings.
bg: Този файл съдържа стиловете определящи цветовете и шрифтовете за Horde, както и за всички приложения, които нямат свои настройки.

en: This file maps file extensions to logical MIME types, enabling Horde applications to figure out how to handle some content such as email attachments or CVS checkouts.
bg: Този файл съпоставя файловите разширения на логични MIME типове позволявайки на Horde да определи как да се справи със закачени към писмото файлове или CVS проверки.

en: This form has already been processed.
bg: Тази форма вече беше обработена.

en: This is the main Horde configuration file. It contains paths and basic items that apply to the core framework and all Horde applications.
bg: Това е главния конфигурационен файл на Horde. Той съдържа пътища и основните неща както за Horde така и за целият пакет приложения.

en: This is the main Password configuration file. It contains options for all Password scripts.
bg: Това е главния конфигурационен файл на Password. Той съдържа пътища и опции за скриптовете на Password.

en: This number must be at least one.
bg: Това число трябва да е поне единица.

en: This server can't uncompress zip and gzip files.
bg: Този сървър не може да декомпресира zip и gzip файлове.

en: This value must be a number.
bg: Тази стойност трябва да е число.

en: Time Tracking
bg: Проследяване не време

en: Title
bg: Длъжност

en: Unable to connect to SQL server.
bg: Невъзможност за връзка с SQL сървър.

en: Unable to delete '%s': %s.
bg: Грешка при изтриване '%s': %s.

en: Unable to open compressed archive.
bg: Грешка при отварянето на компресиран архив.

en: Unable to read the vfsroot directory.
bg: Грешка при четенето на vfsroot папка.

en: Unable to translate this Word document
bg: Грешка при превода на този Word документ

en: Underline
bg: Подчертани

en: Unknown command: %s
bg: Неизвестна команда: %s

en: Unordered List
bg: Неподреден списък

en: Update
bg: Опресни

en: Update %s
bg: Опресни %s

en: Updated '%s'.
bg: Опресненa '%s'.

en: Updating %s help file for %s.
bg: Опресняване на %s help файл за %s.

en: Usage:
bg: Използване::

en: Use Default Value
bg: Използвай подразбиращата се стойност

en: User %s@%s not found
bg: Потребител %s@%s не беше намерен

en: User Administration
bg: Администриране на потребителите

en: User not found
bg: Няма такъв потребител

en: User not found.
bg: Няма такъв потребител.

en: Username
bg: Име

en: Username and/or password not correct.
bg: Некоректна парола или потребителско име!

en: Username:
bg: Име:

en: Username:
bg: Име:

en: Users
bg: Потребители

en: Users in the system:
bg: Потребители в системата:

en: Vacation
bg: Ваканция

en: Verification failed - this message may have been tampered with.
bg: Грешка при проверката - това писмо може да е било подправено.

en: Warning
bg: Внимание

en: Warning:
bg: Внимание:

en: Weekly
bg: Седмично

en: Welcome to %s
bg: Добре Дошли в %s

en: Welcome, %s
bg: Добре дошли, %s

en: What application should %s display after login?
bg: Изберете приложението, което %s да покаже след вход.

en: Work Address
bg: Бизнес адрес

en: Work Phone
bg: Бизнес телефон

en: Writing updated help file to %s.
bg: Запис на опресненият помощен файл в %s.

en: YY
bg: ГГ

en: Yearly
bg: Годишно

en: Yes
bg: Да

en: You can't change password for user %s
bg: Не можете да смените паролата на потребител %s

en: You did not enter a valid email address.
bg: Не въведохте валиден email адрес.

en: You must give your current password
bg: Трябва да въведете текущата Ви парола

en: You must give your new password
bg: Трябва да въведете новата Ви парола

en: You must specify a username to remove.
bg: Трябва да зададете потребител за изтриване.

en: You must specify the username to add.
bg: Трябва да зададете потребител за добавяне.

en: You must specify the username to update.
bg: Трябва да зададете потребител за опресняване.

en: You must verify your new password
bg: Трябва да потвърдите Вашата нова парола

en: Your Email Address:
bg: Вашия Email адрес:

en: Your Information
bg: Информация за Вас

en: Your Name:
bg: Вашето име:

en: Your authentication backend does not support adding users, or the feature has been disabled for some other reason.
bg: Вашият идентификационен драйвер не поддържа добавяне на потребители, или тази възможност е забранена.

en: Your authentication backend does not support listing users, or the feature has been disabled for some other reason.
bg: Вашият идентификационен драйвер не поддържа списък на потребителите, или тази възможност е забранена.

en: Your new password is too long; passwords may not be more than %d characters long!
bg: Новата Ви парола е твърде дълга; паролите не могат да са по-дълги от %d символа!

en: Your new password is too simple to guess!  Not changed!
bg: Новата Ви парола е прекалено лесна за отгатване! Няма да бъде сменена!

en: Your new password must be at least %d characters long!
bg: Новата Ви парола трябва да е дълга поне %d символа!

en: Your new password must be different from your current password
bg: Новата Ви парола трябва да е различна от текущата

en: Your new password must contain at least %d alphabetic characters.
bg: Новата Ви парола трябва да съдържа поне %d символа!

en: Your new password must contain at least %d alphanumeric characters.
bg: Новата Ви парола трябва да съдържа поне %d символа (букви и цифри).

en: Your new password must contain at least %d lowercase characters.
bg: Новата Ви парола трябва да съдържа поне %d символа (малки букви).

en: Your new password must contain at least %d numeric characters.
bg: Новата Ви парола трябва да съдържа поне %d символа (цифри).

en: Your new password must contain at least %d uppercase characters.
bg: Новата Ви парола трябва да съдържа поне %d символа (големи букви).

en: Your new password must contain at less than %d whitespace characters.
bg: Новата Ви парола трябва да съдържа поне %d символа (интервала).

en: Your new password must not contain whitespace characters.
bg: Новата Ви парола трябва да не съдържа интервали.

en: Your new passwords didn't match
bg: Новата Ви парола не беше повторена коректно!

en: Your options have been updated.
bg: Вашите конфигурационни опции бяха обновени.

en: Your remote servers:
bg: Вашите сървъри:

en: [line %s of %s]
bg: [линия %s от %s]

en: an error has occured:
bg: непреодолима грешка:

en: done
bg: Направено

en: failed
bg: провалено

en: file
bg: файл

en: not found
bg: не беше намерен

en: tempnam() failed!
bg: грешка при tempnam()!

en: the Horde PO file for the locale %s does not exist:
bg: Horde PO файл за локализация %s не съществува:

en: unnamed
bg: без име
