Ingo 1.1-cvs - en to fi translation catalogue (1976 entries)

en:  (%s days ago)
fi:  (%s päivää sitten)

en:  (Accesskey %s)
fi:  (Pikanäppäin %s)

en:  (in %s days)
fi:  (%s päivässä)

en:  (today)
fi:  (tänään)

en:  (tomorrow)
fi:  (huomenna)

en:  (yesterday)
fi:  (eilen)

en:  and
fi:  ja

en:  or
fi:  tai

en: "%s" is not a directory.
fi: "%s" ei ole hakemisto

en: "%s" is not a valid choice.
fi: "%s" ei kelpaa valinnaksi.

en: "%s" is not configured in the Horde Registry.
fi: "%s" ei ole asennettu Horden rekisterissä.

en: "%s" tree renderer not found.
fi: "%s" puiden kuvaajaa ei löytynyt.

en: "%s" was added to the groups system.
fi: "%s" lisättiin ryhmäjärjestelmään.

en: "%s" was added to the permissions system.
fi: "%s" lisättiin oikeuksiin.

en: "%s" was not created: %s.
fi: "%s" ei luotu: %s.

en: %.2fMB used of %.2fMB allowed (%.2f%%)
fi: %.2fMB käytetty %.2fMB sallitusta (%.2f%%)

en: %d %s and %s
fi: %d %s ja %s

en: %d days until your password expires.
fi: Salasanasi vanhentuu %d päivän päästä.

en: %d-day forecast
fi: %d päivän ennustus

en: %s - Notice
fi: %s - Ilmoitus

en: %s Fingerprint
fi: %s Sormenjälki

en: %s Maintenance Operations - Confirmation
fi: %s Ylläpitotoimenpiteet - Varmistus

en: %s Setup
fi: %s asennus

en: %s Sign Up
fi: %s kirjautuminen

en: %s Terms of Agreement
fi: %s käyttöehdot

en: %s already exists.
fi: %s on jo olemassa.

en: %s at %s %s
fi: %s suunta %s %s

en: %s is ready to perform the maintenance operations checked below. Check the box for any operation(s) you want to perform at this time.
fi: %s on valmis suorittamaan ylläpitotoimenpiteitä. Valitse valintaruuduista suoritettavat toimenpiteet.

en: %s is required
fi: %s on pakollinen

en: %s minutes
fi: %s minuuttia

en: %s not found.
fi: %s ei löytynyt.

en: %s to %s of %s
fi: %s - %s / %s

en: %s's Address Book
fi: %s:n osoitekirja

en: %s's Calendar
fi: %s:n kalenteri

en: %s's Notepad
fi: %s:n muistilista

en: %s's Tasklist
fi: %s:n tehtävälista

en: %s: This message may not be from whom it claims to be. Beware of following any links in it or of providing the sender with any personal information.
fi: %s : Tämä viesti ei ole välttämättä siltä lähettäjältä, joka on merkitty lähettäjäksi. Suhtaudu varauksella viestissä oleviin linkkeihin ja varo antamasta lähettäjälle mitään yksilöiviä tietoja.

en: , gusting
fi: , puuskittaista

en: , gusting %s %s
fi: , puuskittaista %s %s

en: , variable from %s to %s
fi: , vaihtelevaa %s - %s

en: -- select --
fi: -- valitse --

en: 12 Hour Format
fi: 12-tunnin järjestelmä

en: 24 Hour Format
fi: 24-tunnin järjestelmä

en: 24 hours
fi: 24 tuntia

en: <Previous
fi: <Edellinen

en: A database backend is required for this block.
fi: Tietokantataustajärjestelmää ei ole määritelty tälle osiolle

en: A fatal error has occurred
fi: Tapahtui vakava virhe

en: A public PGP key is required to encrypt a message.
fi: Viestin salaukseen tarvitaan julkinen PGP-avain.

en: A public PGP key is required to verify a signed message.
fi: Allekirjoitetun viestin tarkistukseen tarvitaan julkinen PGP-avain.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to decrypt a message.
fi: Salatun viestin avaamiseen tarvitaan julkinen PGP-avain, salainen PGP-avain ja salasanateksti.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to sign a message.
fi: Viestin allekirjoittamiseksi tarvitaan julkinen PGP-avain, salainen PGP-avain ja salasanateksti.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to decrypt a message.
fi: Viestin avaamiseen tarvitaan julkinen S/MIME-avain, salainen S/MIME-avain ja salasanateksti.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to sign a message.
fi: Viestin allekirjoittamiseksi tarvitaan julkinen S/MIME-avain, salainen S/MIME-avain ja salasanateksti.

en: A public SMIME key is required to encrypt a message.
fi: Viestin salaukseen tarvitaan julkinen SMIME-avain.

en: AM Clouds
fi: AM Pilviä

en: AM Light Rain
fi: AM kevyttä sadetta

en: AM Rain
fi: AM sade

en: AM Showers
fi: AM sateita

en: AM Snow Showers
fi: AM lumisateita

en: About this editor
fi: Tietoja editorista

en: About...
fi: Tietoja...

en: Absbottom
fi: Abs. alin

en: Absmiddle
fi: Abs. keskellä

en: Access denied creating VFS directory.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda VFS-hakemistoa.

en: Access denied creating VFS file.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda VFS-tiedostoa.

en: Account Information
fi: Käyttäjätunnuksen tiedot

en: Account Password
fi: Käyttäjätunnuksen salasana

en: Account frozen.
fi: Käyttäjätili suljettu.

en: Accounting
fi: Kirjanpito

en: Action for blacklisted addresses:
fi: Toiminto mustalistatuille osoitteille:

en: Activate Script
fi: Aktivoi skripti

en: Activating the script for "%s" failed: (%d) %s
fi: Skriptin aktivointi "%s":lle epäonnistui: (%d) %s

en: Add
fi: Lisää

en: Add Child Group
fi: Lisää aliryhmä

en: Add Child Permission
fi: Lisää alioikeus

en: Add Here:
fi: Lisää tähän:

en: Add New Group
fi: Lisää uusi ryhmä

en: Add New Permission
fi: Lisää uusi oikeus

en: Add a child group to "%s"
fi: Lisää aliryhmä ryhmään "%s"

en: Add a child permission to "%s"
fi: Lisää alioikeudet "%s"

en: Add a new user:
fi: Lisää uusi käyttäjä:

en: Add column
fi: Lisää sarake

en: Add new members
fi: Lisää uusia jäseniä

en: Add pair
fi: Lisää pari

en: Add the %s Menu as a Mozilla Sidebar
fi: Lisää %s valikko Mozillan Sidebar osioon

en: Add to address book:
fi: Lisää osoitekirjaan:

en: Add to my address book
fi: Lisää osoitekirjaani:

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: Added "%s" to the system, but could not add additional signup information: %s.
fi: Lisättiin "%s" järjestelmään, mutta ei voi lisätä sisäänkirjautumispyynnön lisätietoja: %s.

en: Added "%s" to the system. You can log in now.
fi: Lisättiin "%s" järjestelmään. Voit nyt kirjautua sisään.

en: Adding users is disabled.
fi: Käyttäjien lisääminen on estetty.

en: Additional Settings
fi: Lisäasetukset

en: Address
fi: Osoite

en: Address Book
fi: Osoitekirja

en: Administer - set permissions for other users
fi: Voi asettaa tai määritellä oikeuksia toisille käyttäjille

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Ads
fi: Mainokset

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: Align
fi: Tasaa

en: Alignment:
fi: Tasaus:

en: All
fi: Kaikki

en: All Authenticated Users
fi: Kaikki autentikoidut käyttäjät

en: All Groups
fi: Kaikki ryhmät

en: All Permissions
fi: Kaikki oikeudet

en: All four sides
fi: Kaikilta neljältä sivulta

en: All of the following
fi: Kaikki seuraavat

en: Allow Rules
fi: Salli säännöt

en: Allow multiple addresses
fi: Salli monet osoitteet

en: Allow setting of ordered list type?
fi: Salli järjestetyn listan tyypin asetus.

en: Already exists
fi: On jo olemassa

en: Alternate IMSP Login
fi: Vaihtoehtoinen IMSP-sisäänkirjautuminen

en: Alternate IMSP Password
fi: Vaihtoehtoinen IMSP-salasana

en: Alternate IMSP Username
fi: Vaihtoehtoinen IMSP-käyttäjätunnus

en: Alternate email address
fi: Vaihtoehtoiset sähköpostiosoitteet

en: Alternate templates
fi: Vaihtoehtoiset mallit

en: Alternate text:
fi: Vaihtoehtoinen teksti:

en: American Samoa
fi: Yhdysvaltain Samoa

en: An illegal value was specified.
fi: Annettu arvo ei kelpaa.

en: An unknown error has occured.
fi: tapahtui tuntematon virhe.

en: Anonymous Proxy
fi: Anonyymi proxy

en: Answer
fi: Vastaus

en: Answered
fi: Vastattu

en: Antarctica
fi: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Any of the following
fi: Jokin seuraavista

en: Application
fi: Ohjelma

en: Application List
fi: Ohjelmalista

en: Application is ready.
fi: Ohjelma on valmis.

en: Apply Filters
fi: Suodata viestit

en: Apply to Child Shares
fi: Laita käyttöön kaikki alijakoihin

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Approximate Size
fi: Arvioitu koko

en: April
fi: huhtikuu

en: Arabic (Windows-1256)
fi: Arabia (Windows-1256)

en: Archive File Size
fi: Paketin koko

en: Archive Name
fi: Paketin nimi

en: Are you sure you want to delete this rule?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän säännön?

en: Are you sure you want to remove the signup request for %s ?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa sisäänkirjautumispyynnön %s ?

en: Are you sure you wish to delete "%s" and any sub-groups?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa "%s" ja kaikki sen aliryhmät?

en: Argentina
fi: Agentiina

en: Armenian (ARMSCII-8)
fi: Armenia (ARMSCII-8)

en: Art
fi: Taide

en: Ascension Island
fi: Ascension saaret

en: Ascii Art
fi: Ascii-taide

en: Asia/Pacific Region
fi: Asian/Tyynenmeren alue

en: Ask for confirmation before doing maintenance operations?
fi: Kysy varmistus ennen kuin tehdään ylläpitotoimenpiteet.

en: Assignment columns
fi: Tehtäväsarakkeet

en: Attempt to delete a non-existent group.
fi: Yritettiin poistaa olematonta ryhmää.

en: Attempt to delete a non-existent permission.
fi: Yritettiin poistaa olematonta oikeutta.

en: Attempt to edit a non-existent permission.
fi: Yritettiin muokata olematonta oikeutta.

en: Attempt to edit a non-existent share.
fi: Yritettiin muokata olematonta jakoa.

en: Attributes
fi: Lisämääritykset

en: August
fi: elokuu

en: Austria
fi: Itävalta

en: Auth_cyrsql: Required imap extension not found.
fi: Auth_cyrsql: Tarvittavaa IMAP-laajennusta ei löytynyt.

en: Auth_cyrus: Backend does not have required capabilites.
fi: Auth_cyrus: Taustajärjestelmä ei tue tarvittavia ominaisuuksia.

en: Auth_cyrus: Required imap extension not found.
fi: Auth_cyrus: Tarvittavaa IMAP-laajennusta ei löytynyt.

en: Auth_ftp: Required FTP extension not found. Compile PHP with the --enable-ftp switch.
fi: Auth_ftp: tarvittavaa FTP-laajennusta ei löytynyt. Käännä PHP käyttäen --enable-ftp asetusta.

en: Auth_imap: Required IMAP extension not found.
fi: Auth_imap: Tarvittavaa IMAP-laajennusta ei löytynyt.

en: Auth_krb5: Required krb5 extension not found.
fi: Auth_krb5: Tarvittavaa krb5-laajennusta ei löytynyt.

en: Auth_ldap: Adding users is not supported for Active Directory
fi: Auth_ldap: käyttäjien lisääminen Active Directoryyn ei ole tuettu

en: Auth_ldap: Removing users is not supported for Active Directory
fi: Auth_ldap: Käyttäjien poistamienn Active Directorystä ei ole tuettu

en: Auth_ldap: Required LDAP extension not found.
fi: Auth_ldap: Tarvittavaa LDAP-laajennusta ei löytynyt.

en: Auth_ldap: Unable to add user %s. This is what the server said:
fi: Auth_ldap: Ei voida lisätä käyttäjää %s. Palvelimen virheilmoitus oli:

en: Auth_ldap: Unable to remove user %s
fi: Auth_ldap: Ei voida poistaa käyttäjää %s

en: Auth_ldap: Unable to update user %s
fi: Auth_ldap: Ei voida päivättää käyttäjää %s

en: Auth_ldap: Updating users is not supported for Active Directory.
fi: Auth_ldap: Käyttäjien päivittäminen Active Directoryyn ei ole tuettu.

en: Auth_mcal: Required MCAL extension not found.
fi: Auth_mcal: Tarvittavaa MCAL-laajennusta ei löytynyt.

en: Auth_smbauth: Required smbauth extension not found.
fi: Auth_smbauth: Tarvittavaa smbauth-laajennusta ei löytynyt.

en: Authentication at IMAP server failed.
fi: Autentikointi IMAP-palvelimelle epäonnistui.

en: Authentication failed
fi: Autentikointi epäonnistui

en: Authentication failed. %s
fi: Autentikointi epäonnistui. %s

en: Authentication rejected by RADIUS server.
fi: Autentikointi RADIUS-palvelimelta epäonnistui.

en: Authentication to FTP server failed.
fi: Autentikointi FTP-palvelimelle epäonnistui.

en: Authentication to the SMB server failed.
fi: Autentikointi SMB-palvelimelle epäonnistui.

en: Automatically update the script after each change?
fi: Päivitä skripti jokaisen muutoksen jälkeen.

en: Available fields:
fi: Käytettävissäolevat kentät:

en: Azerbaijan
fi: Azerbaizdan

en: BOFH Excuses
fi: BOFH selitykset

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Bad kerberos password.
fi: Väärä kerberos salasana.

en: Bad kerberos username.
fi: Väärä kerberos käyttäjätunnus.

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Baltic (ISO-8859-13)
fi: Baltia (ISO-8859-13)

en: Base graphics directory "%s" not found.
fi: Grafiikoiden perushakemistoa "%s" ei löytynyt.

en: Baseline
fi: Perusviiva

en: Bcc
fi: Piilokopio

en: Begins with
fi: Alkaa

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Bind failed: (%s) %s
fi: Yhdistäminen epäonnistui: (%s) %s

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

en: Blacklist
fi: Musta lista

en: Blacklist Edit
fi: Mustan listan muokkaus

en: Blacklist is not supported in the current filtering driver.
fi: Käytössä oleva suodatinajuri ei tue mustia listoja.

en: Blacklisted Addresses
fi: Mustalle listalle lisätyt osoitteet

en: Block "%s" of application "%s" not found.
fi: Osiota "%s" ohjelmalle "%s" ei löytynyt.

en: Block Settings
fi: Osion asetukset

en: Block Type
fi: Osion tyyppi

en: Body
fi: Sisältö

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Border
fi: Reuna

en: Border thickness:
fi: Reunan vahvuus:

en: Borders
fi: Reunat

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia Herzegovina

en: Both
fi: Molemmat

en: Bottom
fi: Alin

en: Bouvet Island
fi: Bouvet saaret

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fi: Britannian Intian valtameren territorio

en: Brunei Darussalam
fi: Brunei Darusalam

en: Bulleted List
fi: Pallukkalista

en: CRL Distribution Points
fi: CRL-jakeluosoitteet

en: C_ell Properties...
fi: S_olun tiedot...

en: Cache init was not completed.
fi: Välimuistin alustus ei valmistunut.

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Calm
fi: Tyyni

en: Cambodia
fi: Kamputsea

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Can not reset password automatically, contact your administrator.
fi: Salasanaa ei voi tyhjentää automaattisesti, ota yhteyttä ylläpitäjään.

en: Can not write to file "%s"
fi: Ei voi kirjoittaa tiedostoon "%s"

en: Can't administer external session handlers.
fi: Ulkoisia istuntokäsittelijöitä ei ole mahdollista hallita.

en: Can't connect to IMAP server: %s
fi: IMAP-palvelimeen ei saatu yhteyttä: %s

en: Can't open file "%s".
fi: Ei voi avata tiedostoa "%s".

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Peru

en: Cancel Problem Report
fi: Peru ongelmaviesti

en: Cannot delete file "%s".
fi: Ei voida poistaa tiedostoa "%s".

en: Cannot find a temporary directory.
fi: Väliaikaishakemistoa ei löytynyt.

en: Cannot proceed without 'targetFile' parameter.
fi: Ei voida jatkaa ilman 'targetFile' -parametria.

en: Cannot remove directory "%s".
fi: Ei voida poistaa hakemistoa "%s".

en: Cannot remove, %d children exist.
fi: Ei voida poistaa, %d alitasoja olemassa.

en: Cannot reorder, number of entries supplied for reorder does not match number stored.
fi: Ei voi uudelleenjärjestää, annettujen tietueiden määrä ei vastaa talletettujen tietueiden määrää.

en: Cannot route message to specified number.
fi: Ei voi ohjata viestiä annettuun numeroon.

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Carrier
fi: Palveluntarjoaja

en: Case Sensitive
fi: Kirjainkokoriippuvainen

en: Categories and Labels
fi: Kategoriat ja otsikot

en: Cayman Islands
fi: Cayman saaret

en: Cc
fi: Kopio

en: Cell Phone
fi: Puhelin(GSM)

en: Cell Properties
fi: Solun tiedot

en: Cell padding:
fi: Solun täyte:

en: Cell properties
fi: Solun tiedot

en: Cell spacing:
fi: Solun välys:

en: Cellphone
fi: Matkapuhelin

en: Celtic (ISO-8859-14)
fi: Keltti (ISO-8859-14)

en: Center
fi: Keskitetty

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Central European (ISO-8859-2)
fi: Keski-Eurooppa (ISO-8859-2)

en: Certificate Details
fi: Varmenteen tiedot

en: Certificate Owner
fi: Varmenteen omistaja

en: Certificate Policies
fi: Varmenteen politiikat

en: Chad
fi: Tsad

en: Change
fi: Muuta

en: Change Your Password
fi: Vaihda salasanasi

en: Change the name and address that people see when they read and reply to your emails.
fi: Voit muuttaa lähettämissäsi sähköposteissa näkyviä nimi- tai osoitetietoja.

en: Changes saved.
fi: Muutokset talletettiin.

en: Changing your password is not supported with the current configuration.  Contact your administrator.
fi: Salasanan vaihto ei ole käytössä nykyisillä asetuksilla. Ota yhteyttä ylläpitäjiin.

en: Char
fi: Merkki

en: Chec_k Link...
fi: Tarkist_a linkki...

en: China
fi: Kiina

en: Chinese Simplified (GB2312)
fi: Kiina yksinkertaistettu (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
fi: Kiina perinteinen (Big5)

en: Choose Application:
fi: Valitse ohjelma

en: Choose a password
fi: Valitse salasana

en: Choose a username
fi: Valitse käyttäjätunnus

en: Choose how to display dates:
fi: Valitse päivämäärien esitysasu:

en: Choose list style type (for ordered lists)
fi: Valitse listan tyyppi (järjestetyille listoille)

en: Christmas Island
fi: Joulusaaret

en: Class definition of %s not found.
fi: Luokkamääritystä %s ei löytynyt.

en: Clear
fi: Selkeä

en: Clear MSOffice tags
fi: Poista MSOffice tagit

en: Clear Query
fi: Poista kysely

en: Clear out user: %s
fi: Poista käyttäjä: %s

en: Clear user
fi: Poista käyttäjä

en: Clear user data
fi: Poista käyttäjän tiedot

en: Clearing Late
fi: Selkenevää myöhään

en: Click to Continue
fi: Napsauta jatkaaksesi

en: Clickatell via HTTP
fi: Clikatell HTTP:n kautta

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Clouds
fi: Pilviä

en: Clouds Early
fi: Pilvinen aikaisin

en: Cloudy
fi: Pilvinen

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookos (Keeling) saaret

en: Collapse Sidebar
fi: Pienennä sivuvalikko

en: Collapsed borders
fi: Pienennetyt reunat

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Color
fi: Väri

en: Color Picker
fi: Värivalitsin

en: Colour selection
fi: Värivalinta

en: Cols:
fi: Sarak:

en: Column titles
fi: Sarakkeiden otsikot

en: Comics
fi: Sarjakuvat

en: Command
fi: Komento

en: Command Shell
fi: Komentotulkki

en: Comment
fi: Kommentti

en: Common Name
fi: Yleinen nimi

en: Comoros
fi: Komorit

en: Company
fi: Yritys

en: Computers
fi: Tietokoneet

en: Condition
fi: Olosuhde

en: Conditions
fi: Olosuhteet

en: Configuration Differences
fi: Asetuksien erot

en: Configuration for syncing with PDAs, Smartphones and Outlook.
fi: Asetukset PDA-laitteiden, älypuhelimien ja Outlookin synkronoitiin.

en: Configuration is out of date.
fi: Asetuksia pitää päivittää.

en: Configure %s
fi: Aseta asetukset %s

en: Confirm Password
fi: Vahvista kirjoittamalla salasana uudestaan

en: Congo
fi: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic of the
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Connection failed.
fi: Yhteys epäonnistui.

en: Connection failed:
fi: Yhteys epäonnistui:

en: Connection failure
fi: Yhteys epäonnistui

en: Connection refused to the public keyserver.
fi: Yhteys julkisten avainten palvelimelle epäonnistui.

en: Connection refused to the public keyserver. Reason: %s (%s)
fi: Yhteys julkisten avainten palvelimelle epäonnistui. Virhe: %s (%s)

en: Connection to FTP server failed.
fi: Yhteys ftp-palvelimelle epäonnistui.

en: Contacts
fi: Yhteystiedot

en: Contacts were successfully added to your address book.
fi: Yhteystiedot lisättiin osoitekirjaasi.

en: Contains
fi: Sisältää

en: Content type of compressed file:
fi: Tiivistetyn tiedoston tyyppi:

en: Contents of "%s"
fi: "%s":n sisältö

en: Continue
fi: Jatka

en: Cook Islands
fi: Cook saaret

en: Cookie
fi: Eväste

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy %s
fi: Kopioi %s

en: Copy failed: %s
fi: Kopiointi epäonnistui: %s

en: Copy of %s
fi: %s:n kopio

en: Copy selection
fi: Kopioi valinta

en: Cote d'Ivoire
fi: Norsunluurannikko

en: Could not PGP encrypt message:
fi: Viestin PGP-salausta ei voitu tehdä:

en: Could not PGP sign message:
fi: Viestiin ei voitu muodostaa PGP-allekirjoitusta:

en: Could not S/MIME encrypt message.
fi: Viestin S/MIME-salausta ei voitu tehdä.

en: Could not S/MIME sign message.
fi: Viestiin ei voitu muodostaa S/MIME-allekirjoitusta.

en: Could not add contact. %s
fi: Ei voitu ottaa yhteyttä. %s

en: Could not bind to LDAP server.
fi: Ldap-palvelimeen ei saatu autorisoitua yhteyttä.

en: Could not check balance. %s
fi: Ei voitu tarkistaa saldoa. %s

en: Could not connect to LDAP server.
fi: LDAP-palvelimeen ei saatu yhteyttä.

en: Could not connect to server "%s" using FTP: %s
fi: Ei voitu ottaa yhteyttä palvelimeen "%s" käyttäen FTP: %s

en: Could not create distribution list. %s
fi: Ei voitu luoda jakelulistaa. %s

en: Could not decrypt PGP data:
fi: PGP-salattua tietoa ei voitu aukaista:

en: Could not decrypt S/MIME data.
fi: S/MIME-salattua tietoa ei voitu aukaista.

en: Could not delete contact. %s
fi: Ei voitu poistaa yhteystietoa. %s

en: Could not delete distribution list. %s
fi: Ei voitu poistaa jakelulistaa. %s

en: Could not delete setup upgrade script "%s".
fi: Ei voitu poistaa päivitysskriptiä "%s".

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
fi: Viestin lähettäjän sähköpostiosoitetta ei pystytty määrittelemään.

en: Could not fetch complete address book.
fi: Ei voitu hakea koko osoitekirjaa.

en: Could not fetch complete distribution list.
fi: Ei voitu hakea koko jakelulistaa.

en: Could not fetch the complete list of distribution lists.
fi: Ei voitu hakea koko listaa jakelulistoista.

en: Could not load strategy "%s".
fi: Ei voitu lukea strategiaa "%s".

en: Could not mkdir "%s".
fi: Komento mkdir "%s" epäonnistui.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
fi: Julkisten avainten palvelimelta ei saatu julkista avainta.

en: Could not open "%s" for writing.
fi: Tiedostoon "%s" ei voi kirjoittaa.

en: Could not open %s.
fi: Ei voitu aukaista %s.

en: Could not open Maintenance_Task module %s
fi: Ylläpitomoduulin %s aukaisu epäonnistui

en: Could not open directory "%s".
fi: Ei voi aukaista hakemistoa "%s".

en: Could not reach the LDAP server.
fi: LDAP-palvelimelta ei ole mahdollista etsiä.

en: Could not read %s.
fi: %s:ää ei voitu lukea.

en: Could not reset the password for the requested user. Some or all of the details are not correct. Try again or contact your administrator if you need further help.
fi: Käyttäjän salasanaa ei voitu nollata. Jotkut tarvittavat tiedot ovat väärin. Yritä uudestaan tai ota yhteyttä ylläpitoon jos tarvitset lisää apua.

en: Could not retrieve ACL
fi: Ei voitu hakea ACL-tietoja

en: Could not retrieve address book. %s
fi: Ei voitu hakea osoitekirjaa. %s

en: Could not retrieve distribution list. %s
fi: Ei voitu hakea jakelulistaa. %s

en: Could not retrieve distribution lists. %s
fi: Ei voitu hakea jakelulistoja. %s

en: Could not retrieve server's capabilities
fi: Ei voitu hakea tietoja palvelimen toiminnoista

en: Could not revert configuration.
fi: Ei voitu palauttaa asetuksia.

en: Could not rmdir "%s".
fi: Komento rmdir "%s" epäonnistui.

en: Could not save %s configuration.
fi: Ei voitu tallettaa %s asetuksia.

en: Could not save a backup configuation.
fi: Ei voitu tallettaa asetusten varmuuskopiota.

en: Could not save a backup configuation: %s
fi: Ei voitu tallettaa asetusten varmuuskopiota %s

en: Could not save setup upgrade script to: "%s".
fi: Ei voitu tallettaa asetuspäivitysskriptiä: "%s".

en: Could not save the backup configuration file %s.
fi: Ei voitu tallettaa asetusten varmuuskopiota %s.

en: Could not save the configuration file %s. You can either use one of the options to save the code back on %s or copy manually the code below to %s.
fi: Asetustiedoston %s talletus epäonnistui. Voit käyttää jotakin asetusta tallettaaksesi koodin takaisin %s tai tai kopioida käsin alla olevan koodin tiedostoon %s.

en: Could not search the LDAP server.
fi: LDAP-palvelimelta ei ole mahdollista etsiä.

en: Could not unlink "%s".
fi: Komento unlink "%s" epäonnistui.

en: Could not update contact. %s
fi: Ei voitu päivittää yhteystietoja. %s

en: Could not update distribution list. %s
fi: Ei voitu päivittää jakelulistaa. %s

en: Could not write configuration for "%s": %s
fi: Viestejä ei voitu poistaa kansiosta "%s": %s

en: Couldn't find the Mozilla Sidebar. Make sure the sidebar is open.
fi: Mozilla Sidebar ei löytynyt. Varmista että Sidebar osio on auki.

en: Couldn't give user "%s" the following rights for the folder "%s": %s
fi: Käyttäjälle "%s" ei voitu antaa seuraavia oikeusia kansioon "%s": %s

en: Counted text
fi: Laskettu teksti

en: Country
fi: Maa

en: Courses
fi: Kurssit

en: Create
fi: Luo

en: Create a link
fi: Luo uusi linkki

en: Create a new one
fi: Luo uusi

en: Create new folder
fi: Luo uusi kansio

en: Create sub folders
fi: Voi luoda uusia kansioita

en: Creator Permissions
fi: Oikeudet tekijällä

en: Credit card number
fi: Luottokortinnumero

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Current 4 Phases
fi: Tämänhetkinen 4 vaihetta

en: Current Sessions
fi: Tämänhetkiset istunnot

en: Current Time
fi: Kellonaika tällä hetkellä

en: Current URL is
fi: Tämänhetkinen URL on

en: Current Users
fi: Tämänhetkiset käyttäjät

en: Current Weather
fi: Tämänhetkinen sää

en: Current condition:
fi: Tämänhetkinen tila:

en: Current style
fi: Tämänhetkinen tyyli

en: Customize tasks to run upon logon to %s.
fi: Voit muokata tehtäviä, jotka suoritetaan kun kirjaudutaan sisään ohjelmaan %s.

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Cut selection
fi: Leikkaa valittu

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Cyrillic (KOI8-R)
fi: Kyrillinen (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
fi: Kyrillinen (Windows-1251)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
fi: Kyrillinen/Ukraina (KOI8-U)

en: Czech Republic
fi: Tsekin tasavalta

en: DD
fi: PP

en: DISABLED:
fi: POIS PÄÄLTÄ:

en: DSN (see http://pear.php.net/manual/en/package.database.db.intro-dsn.php)
fi: DSN (lisätietoa http://pear.php.net/manual/en/package.database.db.intro-dsn.php)

en: Daily
fi: Päivittäin

en: DataTree Browser
fi: DataTree-selain

en: Database Lookup
fi: Tietokantahaku

en: Date
fi: Päiväys

en: Date Received
fi: Päivämäärä vastaanotettu

en: Date selection
fi: Päivämäärän valinta

en: Day
fi: Päivä

en: De_lete Column
fi: Po_ista sarake

en: Deactivate Script
fi: Poista skripti käytöstä

en: December
fi: joulukuu

en: Decimal numbers
fi: Desimaalinumerot

en: Decrease Indent
fi: Pienennä sisennystä

en: Default
fi: Oletus

en: Default Color
fi: Oletusväri

en: Default Identity
fi: Oletusprofiili

en: Default Shell
fi: Oletus komentotulkki

en: Definitions
fi: Määritelmät

en: Delete
fi: Poista

en: Delete %s
fi: Poista %s

en: Delete Cell
fi: Poista solu

en: Delete Condition
fi: Poista sääntö

en: Delete Group
fi: Poista ryhmä

en: Delete Log
fi: Poista loki

en: Delete Permission
fi: Poista oikeus

en: Delete and purge messages
fi: Voi poistaa ja tuhota poistettuja viestejä

en: Delete cell
fi: Poista solu

en: Delete column
fi: Poista sarake

en: Delete existing alternate template
fi: Poista olemassa olevat vaihtoehtoinen malli

en: Delete message completely
fi: Poista viesti kokonaan

en: Delete messages
fi: Voi poistaa viestejä

en: Delete permissions for "%s"
fi: Poista "%s":n oikeuksia

en: Delete permissions for "%s" and any sub-permissions?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa "%s" ja kaikki sen alioikeudet?

en: Delete row
fi: Poista rivi

en: Delete selected identity
fi: Poista valittu profiili

en: Delete sub folders
fi: Voi luoda uusia kansioita

en: Delete the current column
fi: Poista valittu sarake

en: Delete the current row
fi: Poista valittu rivi

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Deleted setup upgrade script "%s".
fi: Poistettu päivitysskripti "%s".

en: Deliver into my Inbox
fi: Laita viesti INBOX postikansiooni

en: Deliver into my Inbox and copy to
fi: Laita viesti INBOX postikansiooni ja kopioi

en: Deliver into my Inbox and redirect to
fi: Laita viesti INBOX postikansiooni ja uudelleenohjaa osoitteeseen

en: Deliver to folder
fi: Laita viesti tähän kansioon

en: Delivery time
fi: Toimitusaika

en: Denmark
fi: Tanska

en: Describe the Problem
fi: Ongelman kuvaus

en: Description
fi: Kuvaus

en: Details (also in Horde's logfile):
fi: Tarkemmat tiedot (löytyvät myös Horde:n lokitiedostosta):

en: Details have been logged for the administrator.
fi: Tarkemmat tiedot on talletettu ylläpidon käsiteltäväksi.

en: Development
fi: Kehitys

en: Dew Point
fi: Kosteuspiste

en: Dew Point for last hour:
fi: Edellisen tunnin kosteuspiste:

en: Dew point:
fi: Kosteuspiste:

en: Direction left to right
fi: Suunta vasemmalta oikealle

en: Direction right to left
fi: Suunta oikealta vasemmalle

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Disable %s
fi: Poista käytöstä %s

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: Display 24-hour times?
fi: Käytä 24-tunnin aikaesitystä.

en: Display Options
fi: Näkymän asetukset

en: Display detailed forecast
fi: Esitystapa yksityiskohtainen ennuste

en: Display detailed notification when each filter is applied?
fi: Näytä ilmoitus jokaisella suodattimen käyttökerralla.

en: Display forecast (TAF)
fi: Esitystapa ennusteelle (TAF)

en: Display format
fi: Esitystapa

en: Disposition Notification
fi: Perillemenoilmoitus

en: Do _not send responses to bulk or list messages
fi: Älä lähetä vastausviestiä joukkoviesteihin tai postilistaviesteihin

en: Do not delete
fi: Ei saa poistaa

en: Do not directly access maintenance.php
fi: Älä käytä suoraan maintenance.php:tä

en: Do this:
fi: Tee tämä:

en: Does the first row contain the field names? If yes, check this box:
fi: Jos ensimmäinen rivi sisältää sarakkeiden otsikot, niin valitse:

en: Doesn't begin with
fi: Ei ala

en: Doesn't contain
fi: Ei sisällä

en: Doesn't end with
fi: Ei pääty

en: Doesn't exist
fi: Ei ole olemassa

en: Doesn't match (with placeholders)
fi: Ei täsmää (placeholderien kanssa)

en: Dominica
fi: Dominikaaninen

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Don't have an account? Sign up.
fi: Eikö ole käyttäjätunnusta? Kirjaudu käyttäjäksi.

en: Download
fi: Tallenna

en: Download %s
fi: Tallenna %s

en: Download generated configuration as PHP script.
fi: Tallenna luotu asetus PHP-skriptinä.

en: Drop down list
fi: Alasvetovalikko

en: Drugs
fi: Huumeet

en: E-Mail
fi: Sähköpostiosoite

en: EMail-to-SMS gateway driver, for carriers which provide this service.
fi: EMail-to-SMS gateway ajuri, niille palveluntarjoajille, jotka tarjoavat tätä palvelua.

en: ERR
fi: VIRHE

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Block
fi: Muokkaa osiota

en: Edit Group
fi: Muokkaa ryhmää

en: Edit Permission
fi: Muokkaa oikeutta

en: Edit Permissions
fi: Muokkaa oikeuksia

en: Edit Permissions for %s
fi: Muokkaa '%s':n oikeuksia

en: Edit options for:
fi: Muokkaa asetuksia:

en: Edit permissions for "%s"
fi: Muokkaa "%s":n oikeuksia

en: Edit permissions for %s
fi: Muokkaa %s:n oikeuksia

en: Education
fi: Koulutus

en: Egypt
fi: Egypti

en: Element...
fi: Elementti...

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email addresses must match.
fi: Sähköpostiosoitteiden pitää olla samat.

en: Email with confirmation
fi: Sähköposti varmistuksella

en: Emoticons
fi: Hymiöt

en: Empty message.
fi: Tyhjä viesti.

en: Empty result.
fi: Tyhjä vastaus.

en: Empty search terms
fi: Tyhjä hakutermi

en: Enable %s
fi: Laita päälle %s

en: Enable insertion of images from Photo Galleries in text?
fi: Salli kuvien laittaminen kuvagalleriasta tekstin joukkoon.

en: Enable right click context menu?
fi: Laita päälle oikean painikkeen kontekstimenu.

en: Enabled
fi: Päällä

en: End year
fi: Päättymisvuosi

en: Ends with
fi: Päättyy

en: Enlarge Editor
fi: Suurenna editoria

en: Enter a security question which you will be asked if you need to reset your password, e.g. 'what is the name of your pet?':
fi: Anna kysymys joka kysytään, jos salasanasi joudutaan nollaamaan esimerkiksi 'mikä on lemmikkisi nimi?':

en: Enter the image URL here
fi: Laita kuva URL tähän

en: Enter the letters below:
fi: Anna kirjaimet alle:

en: Equal to
fi: On yhtäsuurikuin

en: Equatorial Guinea
fi: Ekvatoriaalinen Guinea

en: Error
fi: Virhe

en: Error creating block: %s
fi: Virhe päivitettäessä osiota: %s

en: Error deleting sync anchor: %s
fi: Virhe päivitettäessä sync anchor -tietoa: %s

en: Error deleting sync log: %s
fi: Virhe poistettaessa sync lokia: %s

en: Error getting content: %s
fi: Virhe haettaessa sisältöä: %s.

en: Error retrieving current script: (%d) %s
fi: Virhe haettaessa tämänhetkistä skriptiä: (%d) %s

en: Error saving changes.
fi: Virhe talletettaessa muutoksia.

en: Error updating password: %s
fi: Virhe päivitettäessä salasanaa: %s

en: Error with email message.
fi: Virhe sähköpostiviestissä.

en: Error writing "%s".
fi: Virhe kirjoitettaessa "%s".

en: Estonia
fi: Eesti

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Ethnic
fi: Etninen

en: Europe
fi: Eurooppa

en: Every 15 minutes
fi: 15 minuutin välein

en: Every 2 minutes
fi: 2 minuutin välein

en: Every 30 seconds
fi: 30 sekunnin välein

en: Every 5 minutes
fi: 5 minuutin välein

en: Every Login
fi: Jokaisella sisäänkirjautumisella

en: Every half hour
fi: Puolen tunnin välein

en: Every minute
fi: Minuutin välein

en: Example values:
fi: Esimerkkiarvot:

en: Execute
fi: Suorita

en: Existing Rules
fi: Olemassaolevat säännöt

en: Exists
fi: Olemassa

en: Expand
fi: Laajenna

en: Expand Sidebar
fi: Laajenna sivuvalikko

en: Expected ')'
fi: Odotettiin merkkiä ')'

en: Expected 1 object, got %d.
fi: Odotettiin 1 objekti, saatiin %d.

en: Expected bare word or quoted search term
fi: Sana sellaisenaan tai hakutermi lainausmerkeissä

en: Expiration Date
fi: Loppupäivämäärä

en: Exponent
fi: Eksponentti

en: FG Color
fi: FG väri

en: FTP upload of setup
fi: Asetustiedostojen tuonti FTP:llä

en: Failed retrieving preferences.
fi: Asetusten haku epäonnistui.

en: Failed to connect to LDAP server.
fi: Yhteys LDAP-palvelimeen epäonnistui.

en: Failed to connect to SMB server.
fi: Yhteys SMB-palvelimeen epäonnistui.

en: Failed to copy from "%s".
fi: Kopiointi "%s":ltä epäonnistui.

en: Failed to copy to "%s".
fi: Kopiointi "%s":lle epäonnistui.

en: Failed to create new SASL connection.
fi: Uuden SASL-yhteyden luominen epäonnistui.

en: Failed to move to "%s".
fi: Siirto "%s":ään epäonnistui.

en: Failed to retrieve: %s
fi: Siirto epäonnistui: %s

en: Fair
fi: Kaunis

en: Falkland Islands (Malvinas)
fi: Falklandin saaret (Malvinas)

en: Faroe Islands
fi: Fär saaret

en: Fatal Error:
fi: Vakava virhe:

en: Fax
fi: Faksi

en: Faxes
fi: Faksit

en: February
fi: helmikuu

en: Feels Like
fi: Tuntuu kuin

en: Feels like:
fi: Tuntuu kuin:

en: Few Showers
fi: Muutamia sateita

en: Few Snow Showers
fi: Muutamia lumisateita

en: Field matrix
fi: Kenttämatriisi

en: Figlet font
fi: Figlet kirjasin

en: Fiji
fi: Fidzi

en: File
fi: Tiedosto

en: File Count: %s file
fi: Tiedostojen lukumäärä: %s tiedosto

en: File Count: %s files
fi: Tiedostojen lukumäärä: %s tiedostoa

en: File Manager
fi: Tiedostojen käsittely

en: File Name
fi: Tiedoston nimi

en: File selection
fi: Tiedoston valinta

en: File upload
fi: Tiedoston tuonti

en: File uploads not supported.
fi: Tiedostojen tuonti ei ole käytettävissä.

en: Filter All Messages
fi: Suodata kaikki viestit

en: Filter Only Seen Messages
fi: Suodata vain vanhat viestit

en: Filter Only Unseen Messages
fi: Suodata vain uudet viestit

en: Filter Options
fi: Suodatin asetukset

en: Filter Rule
fi: Suodatinsääntö

en: Filter Rules
fi: Suodatinsäännöt

en: Filter Script Display
fi: Suodatusskripti näkymä

en: Filter _Rules
fi: Suodati_nsäännöt

en: Filter activity: %s message(s) have been copied to the folder "%s".
fi: Suodatintoiminto: %s viestiä on siirretty kansioon "%s".

en: Filter activity: %s message(s) have been deleted.
fi: Suodatintoiminto: %s viestiä on poistettu.

en: Filter activity: %s message(s) have been moved to the folder "%s".
fi: Suodatintoiminto: %s viestiä on siirretty kansioon "%s".

en: Filter activity: %s message(s) that matched the blacklist were deleted.
fi: Suodatintoiminto: %s mustalla listalla olevaa viestiä on poistettu.

en: Filter activity: The message "%s" from "%s" has been copied to the folder "%s".
fi: Suodatintoiminto: Viesti "%s" osoitteesta "%s" on kopioitu kansioon "%s".

en: Filter activity: The message "%s" from "%s" has been deleted.
fi: Suodatintoiminto: Viesti "%s" osoitteesta "%s" on poistettu.

en: Filter activity: The message "%s" from "%s" has been moved to the folder "%s".
fi: Suodatintoiminto: Viesti "%s" osoitteesta "%s" on siirretty kansioon "%s".

en: Filter not found.
fi: Suodatinta ei löytynyt

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Finland
fi: Suomi

en: First Half
fi: Ensimmäinen puolisko

en: First Quarter
fi: Ensimmäinen neljännes

en: Fix ratio
fi: Korjaa suhde

en: Flip
fi: Käännä ympäri

en: Float
fi: Kelluva

en: Fog
fi: Sumu

en: Folder %s does not exist
fi: Kansiota %s ei ole olemassa.

en: Font Color
fi: Kirjasimen väri

en: Food
fi: Ruoka

en: For an incoming message that matches:
fi: Kaikille tuleville viesteille, jotka sopivat:

en: For browsers that don't support images
fi: Selaimille, jotka eivät tue kuvia

en: Forecast (TAF)
fi: Ennuste (TAF)

en: Forecast Days (note that the returned forecast returns both day and night; a large number here could result in a wide block)
fi: Ennustettavat vuorokaudet (Huomaathan että ennustuksessa on tiedot sekä päivistä että öistä, joten suuri määrä päiviä aiheuttaa liian leveän osion)

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Fortune
fi: Mietelause

en: Fortune type
fi: Mietelauseen tyyppi

en: Fortunes
fi: Mietelauseet

en: Fortunes 2
fi: Mietelauseet 2

en: Forums
fi: Foorumit

en: Forward
fi: Uudelleenohjaa

en: Forward is not supported in the current filtering driver.
fi: Käytössä oleva ajuri ei tue uudelleenohjausta.

en: Forwards
fi: Uudelleenohjaukset

en: Forwards Edit
fi: Uudelleenohjauksen muokkaus

en: Fr
fi: pe

en: Frames
fi: Kehykset

en: France
fi: Ranska

en: France, Metropolitan
fi: Ranska, Metropoli

en: French Guiana
fi: Ranskan Guyana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset territoriot

en: From
fi: Lähettäjä

en: From the
fi: Suunnasta

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: Full Description
fi: Pidempi kuvaus:

en: Full Moon
fi: Täysikuu

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: Gallery to take image from
fi: Galleria, josta kuva otetaan

en: Gallery:
fi: Galleria:

en: Generate %s Configuration
fi: Tee %s asetukset

en: Generated Code
fi: Generoitu koodi

en: Generated by Ingo (http://www.horde.org/ingo/)
fi: Ingo ohjelman tuottama (http://www.horde.org/ingo/)

en: Germany
fi: Saksa

en: Given Name
fi: Etunimi

en: Global Options
fi: Yleiset asetukset

en: Go
fi: Mene

en: Goedel
fi: Gödel

en: Google Maps
fi: Google Kartat

en: Google Search
fi: Google haku

en: Grayscale
fi: Harmaasävy

en: Greater than
fi: Suurempi kuin

en: Greater than or equal to
fi: Suurempi tai yhtä suuri kuin

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greek (ISO-8859-7)
fi: Kreikka (ISO-8859-7)

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Group Administration
fi: Ryhmän ylläpito

en: Group names must be non-empty
fi: Ryhmien nimet eivät saa olla tyhjiä

en: Group_ldap: Unable to add group %s. This is what the server said:
fi: Group_ldap: Ei voida lisätä käyttäjää %s. Palvelimen virheilmoitus oli:

en: Group_ldap: Unable to delete group %s
fi: Group_ldap: Ei voida päivättää käyttäjää %s

en: Group_ldap: Unable to update group %s
fi: Group_ldap: Ei voida päivättää käyttäjää %s

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Guest Permissions
fi: Vierailijan oikeudet

en: Guestbook
fi: Vieraskirja

en: HTMLArea cowardly refuses to delete the last cell in row.
fi: HTMLArea pelkurimaisesti kieltäytyy poistamasta rivin viimeistä solua.

en: HTMLArea cowardly refuses to delete the last column in table.
fi: HTMLArea pelkurimaisesti kieltäytyy poistamasta viimeistä saraketta taulukosta.

en: HTMLArea cowardly refuses to delete the last row in table.
fi: HTMLArea pelkurimaisesti kieltäytyy poistamasta viimeistä riviä taulukosta.

en: HTTP Authentication not found.
fi: HTTP-autentikointia ei löytynyt.

en: Hash-Algorithm
fi: Hash-algoritmi

en: Haze
fi: Usva

en: Header
fi: Otsake

en: Headers
fi: Otsake

en: Heard Island and McDonald Islands
fi: Heard ja McDonald saaret

en: Heavy T-Storm
fi: Voimakas ukkosmyrsky

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
fi: Heprea (ISO-8859-8-I)

en: Height
fi: Korkeus

en: Help
fi: Ohje

en: Help using editor
fi: Apua editorin käyttöön

en: Helper
fi: Ohje

en: Hemisphere
fi: Pallonpuolisko:

en: Here is the beginning of the file:
fi: Tässä on tiedoston alkuosa:

en: High
fi: Korkea

en: Ho_me
fi: Ko_ti

en: Holy See (Vatican City State)
fi: Pyhä istuin (Vatikaanin kaupunkivaltio)

en: Home
fi: Koti

en: Home Address
fi: Kotiosoite

en: Home Directory
fi: Kotihakemisto

en: Home Phone
fi: Puhelin (koti)

en: Horde/Kolab: Invalid %s XML data encountered in message %s
fi: Horde/Kolab: Epäkelpoa %s XML-dataa viestissä %s

en: Horde/Kolab: No message corresponds to object %s
fi: Horde/Kolab: Yksikään viesti ei vastaa objektia %s

en: Horde/Kolab: No object of type %s found in message %s
fi: Horde/Kolab: Yhtäkään objektia %s ei löytynyt viestistä %s

en: Horde/Kolab: Successfully removed %s "%s"
fi: Horde/Kolab: Poistettiin %s "%s"

en: Horde/Kolab: The integration engine requires the 'domxml' PHP extension
fi: Horde/Kolab: Integraatiokone vaatii toimiakseen 'domxml' PHP-laajennuksen

en: Horde/Kolab: Unable to create new XML tree for object %s
fi: Horde/Kolab: Ei voida luoda uutta XML-puuta objektille %s

en: Horde/Kolab: Unable to remove %s "%s": %s
fi: Horde/Kolab: Ei voitu poistaa %s "%s": %s

en: Horde/Kolab: Unable to retrieve MIME ID for the part of type %s
fi: Horde/Kolab: Ei voida hakea MIME ID:ä osiolle tyyppiä %s

en: Horde/Kolab: Unable to synchronise %s "%s": %s
fi: Horde/Kolab: Ei voi sykronoida %s "%s": %s

en: Horde/Kolab: Unable to synchronise shares: %s
fi: Horde/Kolab: Ei voida synkronoida jakoja: %s

en: Horde/Kolab: Unknown share "%s"
fi: Horde/Kolab: Tuntematon jako "%s"

en: Horizontal Rule
fi: Vaakasuora sääntö

en: Horizontal padding
fi: Vaakasuora täyte

en: Horizontal:
fi: Vaakasuora:

en: How did you get here? (Please report!)
fi: Miten tulit tänne? (Raportoi kiitos!)

en: How many columns would you like to merge?
fi: Kuinka monta saraketta haluat yhdistää?

en: How many fields (columns) are there?
fi: Kenttien (sarakkeiden) lukumäärä.

en: How many rows would you like to merge?
fi: Kuinka monta riviä haluat yhdistää?

en: Humidity
fi: Kosteus

en: Humidity:
fi: Kosteus:

en: Humorists
fi: Humoristit

en: Hungary
fi: Unkari

en: IMAP mailbox creation failed: %s
fi: IMAP-postilaatikon luonti epäonnistui: %s

en: IMAP mailbox deletion failed: %s
fi: IMAP-postilaatikon poisto epäonnistui: %s

en: IMAP mailbox quota creation failed: %s
fi: IMAP-postilaatikon kiintiön luonti epäonnistui: %s

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: IP Address not available.
fi: IP-osoite ei ole käytettävissä.

en: IP Address not within allowed CIDR block.
fi: IP-osoite ei ole sallitun CIDR-blokin sisällä

en: IP lockdown violation.
fi: IP-säännöstön rikkomus

en: I_nsert Row Before
fi: L_aita rivi ennen

en: Iceland
fi: Islanti

en: Icons Only
fi: Vain ikonit

en: Icons for %s
fi: Ikonit %s:lle

en: Icons with text
fi: Ikonit ja teksti

en: Identity's name:
fi: Profiilin nimi:

en: If it is not displayed correctly, %s to open it in a new window.
fi: Jos sivu ei näy kunnolla, niin aukaise %s erillisessä ikkunassa.

en: If you don't see any icons using Internet Explorer, you may need to check this box to turn off PNG transparency.
fi: Jos et näe ikoneita käyttäessäsi Internet Explorer selainta, niin sinun pitää ottaa pois päältä PNG läpinäkyvyys rastittamalla tämä laatikko.

en: If you see this message but no image, the image you want to upload can't be displayed by your browser.
fi: Jos näet tämän viestin, mutta et kuvaa, niin tuomaasi kuvaa ei voi näyttää käyttämässäsi selaimessa.

en: Image Preview:
fi: Kuvien esikatselu

en: Image URL
fi: Kuva URL

en: Image URL:
fi: Kuva URL:

en: Image from gallery
fi: Kuva galleriasta

en: Image from gallery:
fi: Kuva galleriasta:

en: Image upload
fi: Kuvan vienti

en: Images
fi: Kuvat

en: Import, Step %d
fi: Tuonti, askel %d

en: Important
fi: Tärkeä

en: Imported field: %s
fi: Tuotu kenttä: %s

en: Imported fields:
fi: Tuodut kentät:

en: In_sert Row After
fi: La_ita rivi jälkeen

en: Incorrect action code given.
fi: Väärä toimintokoodi annettu.

en: Incorrect username and/or password.
fi: Käyttäjätunnus tai salasana on väärin.

en: Incorrect username or alternate address. Try again or contact your administrator if you need further help.
fi: Väärä käyttäjätunnus tai vaihtoehtoinen osoite. Yritä uudestaan ja ota yhteyttä ylläpitoon jos tarvitset lisää apua.

en: Increase Indent
fi: Lisää sisennystä

en: India
fi: Intia

en: Individual Users
fi: Yksittäiset käyttäjät

en: Individual rules are not supported in the current filtering driver.
fi: Käytössä oleva ajuri ei tue yksittäisiä suodatinsääntöjä.

en: Inexistant mailbox specified for message delivery.
fi: Yrität ohjata viestejä olemattomaan postikansioon.

en: Information
fi: Informaatio

en: Information no longer available.
fi: Tietoa ei ole enää saatavilla.

en: Insert C_olumn After
fi: Laita s_arake jälkeen

en: Insert Image
fi: Laita kuva

en: Insert Table
fi: Laita taulukko

en: Insert Web Link
fi: Laita www-linkki

en: Insert _Column Before
fi: Laita _sarake ennen

en: Insert a new column after the current one
fi: Laita uusi sarake nykyisen jälkeen

en: Insert a new column before the current one
fi: Laita uusi sarake ennen nykyistä

en: Insert a new row after the current one
fi: Laita uusi rivi nykyisen jälkeen

en: Insert a new row before the current one
fi: Laita uusi rivi ennen nykyistä

en: Insert a paragraph after the current node
fi: Laita kappale nykyisen noden jälkeen

en: Insert a paragraph before the current node
fi: Laita kappale ennen nykyistä nodea

en: Insert alternate template
fi: Laita vaihtoehtoinen malli

en: Insert an email address to which you can receive the new password:
fi: Anna sähköpostiosoite johon uusi salasana lähetetään:

en: Insert cell after
fi: Laita solu jälkeen

en: Insert cell before
fi: Laita solu ennen

en: Insert column after
fi: Laita solu jälkeen

en: Insert column before
fi: Laita sarake ennen

en: Insert messages
fi: Voi laittaa viestejä

en: Insert paragraph after
fi: Laita kappale jälkeen

en: Insert paragraph before
fi: Laita kappale ennen

en: Insert row after
fi: Laita rivi ennen

en: Insert row before
fi: Laita rivi jälkeen

en: Insert the required answer to the security question:
fi: Anna vaadittava vastaus turvakysymykseen:

en: Insert/Modify Image
fi: Liitä/Muokkaa kuvia

en: Insert/Modify Link
fi: Liitä/Muokkaa linkkiä

en: Insufficient credit to send to the distribution list.
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi krediittejä lähettääksesi viestin jakelulistalle.

en: Insufficient credit.
fi: Riittämättömästi krediittejä

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Integer list
fi: Kokonaislukulista

en: Invalid UDH. (User Data Header).
fi: Epäkelpo  UDH (User Data Header).

en: Invalid ZIP data
fi: Epäkelpoa ZIP-tietoa.

en: Invalid application.
fi: Epäkelpo ohjelma.

en: Invalid batch ID.
fi: Epäkelpo batch ID.

en: Invalid data submitted.
fi: Lähetettiin epäkelpoa tietoa.

en: Invalid destination address.
fi: Epäkelpo vastaanottajan osoite.

en: Invalid file format
fi: Epäkelpo tiedostomuoto

en: Invalid license key.
fi: Epäkelpo lisenssiavain.

en: Invalid location provided.
fi: Epäkelpo paikkatieto.

en: Invalid msg_type.
fi: Epäkelpo msg_type .

en: Invalid or missing api_id.
fi: Epäkelpo tai puuttuva api_id.

en: Invalid or missing parameters.
fi: Epäkelpo tai puuttuva parametri.

en: Invalid parent permission.
fi: Epäkelvot oikeudet ylemmällä tasolla.

en: Invalid partner id.
fi: Epäkelpo parner id.

en: Invalid product code.
fi: Epäkelpo tuotekoodi.

en: Invalid protocol.
fi: Epäkelpo protokolla.

en: Invalid recipient: "%s"
fi: Epäkelpo vastaanottaja: "%s"

en: Invalid share object
fi: Epäkelpo jako-objekti

en: Invalid source address.
fi: Epäkelpo lähdeosoite.

en: Invalid unicode data.
fi: Epäkelpoa unicode-tietoa.

en: Inventory
fi: Inventaario

en: Invert selection
fi: Käännä valinta käänteiseksi

en: Iran, Islamic Republic of
fi: Iran, Islamilainen tasavalta

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Is
fi: On

en: Isle of Man
fi: Man-saari

en: Isn't
fi: Ei ole

en: Isolated T-Storms
fi: Erillisiä Ukkosmyrskyjä

en: Issuer
fi: Liikkeellelaskija

en: Italic
fi: Kursivoitu

en: Italy
fi: Italia

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: January
fi: tammikuu

en: Japan
fi: Japani

en: Japanese (ISO-2022-JP)
fi: Japani (ISO-2022-JP)

en: Jordan
fi: Jordania

en: July
fi: heinäkuu

en: June
fi: kesäkuu

en: Justify
fi: Keskitä

en: Justify Center
fi: Keskitä keskelle

en: Justify Full
fi: Keskitä täysin

en: Justify Left
fi: Keskitä vasemmalle

en: Justify Right
fi: Keskitä oikealle

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Keep original?
fi: Säilytä alkuperäinen?

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kerberos server rejected authentication.
fi: Autentikointi epäonnistui Kerberos-palvelimelle.

en: Kernel Newbies
fi: Kernel aloittelijat

en: Key Creation
fi: Avaimen luonti

en: Key Fingerprint
fi: Avaimen tunniste

en: Key Length
fi: Avaimen pituus

en: Key Type
fi: Avaimen tyyppi

en: Key Usage
fi: Avaimen käyttö

en: Key already exists on the public keyserver.
fi: Avain on jo julkisten avainten palvelimella

en: Kids
fi: Lapset

en: Korea, Democratic People's Republic of
fi: Korea, demokraattinen kansantasavalta (Pohjois-Korea)

en: Korea, Republic of
fi: Korea, tasavalta (Etelä-Korea)

en: Korean (EUC-KR)
fi: Korea (EUC-KR)

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgistan

en: LDAP support is required but the LDAP module is not available or not loaded.
fi: LDAP-tuki on pakollinen, mutta LDAP-moduuli ei ole käytettävissä tai ole ladattu.

en: La_yout
fi: As_ettelu

en: Language
fi: Kieli

en: Lao People's Democratic Republic
fi: Laos, demokraattinen kansantasavalta

en: Last Half
fi: Jälkimmäinen puolisko

en: Last Password Change
fi: Edellinen salasananvaihto

en: Last Quarter
fi: Jälkimmäinen neljännes

en: Last Updated:
fi: Päivitetty viimeksi:

en: Last login: %s
fi: Edellinen sisäänkirjautuminen: %s

en: Last login: %s from %s
fi: Edellinen sisäänkirjautuminen: %s, %s

en: Last login: Never
fi: Edellinen sisäänkirjautuminen: Ei milloinkaan

en: Law
fi: Laki

en: Layout
fi: Asettelu

en: Leave empty for no border
fi: Jätä tyhjäksi jos ei reunoja

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Left
fi: Vasen

en: Left header
fi: Vasen otsake

en: Left values
fi: Vasen arvot

en: Lesotho
fi: Lesoto

en: Less than
fi: Pienempi kuin

en: Less than or equal to
fi: Pienempi tai yhtä suuri kuin

en: Level
fi: Taso

en: Libyan Arab Jamahiriya
fi: Libya Arab Jamahiriya

en: Liechtenstein
fi: Lichtenstain

en: Light Drizzle
fi: Kevyttä räntää

en: Light Rain
fi: Kirjaudu sisään

en: Light Rain Early
fi: Kevyttä sadetta aikaisin

en: Light Rain Late
fi: Kevyttä sadetta myöhemmin

en: Light Rain Shower
fi: Kevyitä sadekuuroja

en: Light Rain with Thunder
fi: Kevyttä sadetta ja myrskyistä

en: Light Snow
fi: Kevyttä lumisadetta

en: Light Snow Shower
fi: Kevyitä lumikuuroja

en: Limerick
fi: Limerikit

en: Link
fi: Linkki

en: Link points to:
fi: Linkki osoittaa:

en: Link the email address to the compose page when displaying
fi: Linkitä sähköpostiosoite kirjoita uusi viesti sivulle näkymässä

en: Links
fi: Linkit

en: Linux Cookie
fi: Linux pipareita

en: List - user can see the folder
fi: Voi listauksessa nähdä kansion

en: List Databases
fi: Näytä tietokannat

en: List Help Topics
fi: Näytä ohjeiden aiheet

en: List Tables
fi: Näytä taulut

en: List-Archive
fi: Listan-Arkisto

en: List-Help
fi: Listan-Ohje

en: List-Id
fi: Listan-Id

en: List-Owner
fi: Listan-Omistaja

en: List-Post
fi: Lista-viesti

en: List-Subscribe
fi: Listan-Tilaus

en: List-Unsubscribe
fi: Listan-Tilauksen-lopettaminen

en: Listing sessions failed: %s
fi: Istuntojen listaus epäonnistui: %s

en: Listing users failed: %s
fi: Käyttäjien listaus epäonnistui: %s

en: Listing users is disabled.
fi: Käyttäjätietojen näyttäminen on estetty.

en: Literature
fi: Kirjallisuus

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Local time:
fi: Paikallista aikaa:

en: Locale and Time
fi: Lokalisaatio ja aika

en: Location
fi: Paikka

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Log of previous sync session
fi: Edellisen synkronointisession loki

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Login Tasks
fi: Tehtävät sisäänkirjautumisessa

en: Login failed because your username or password was entered incorrectly.
fi: Sisäänkirjautumisesi epäonnistui. Todennäköisesti kirjoitit väärin käyttäjätunnuksesi tai salasanasi.

en: Login failed.
fi: Sisäänkirjautuminen epäonnistui.

en: Long text
fi: Pitkä teksti

en: Love
fi: Rakkaus

en: Low
fi: Matala

en: Lower greek letters
fi: Pienet kreikkalaiset kirjaimet

en: Lower latin letters
fi: Pienet latinalaiset kirjaimet

en: Lower roman numbers
fi: Pienet roomalaiset numerot

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: MM
fi: KK

en: MS-TNEF Attachment contained no data.
fi: MS-TNEF liitetiedosto oli tyhjä.

en: MSG
fi: VIESTI

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
fi: Makedonia, Entinen Jugoslavian tasavallan.

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Magic
fi: Taikuus

en: Mail
fi: Sähköposti

en: Mail Admin
fi: Postin ylläpito

en: Make lin_k...
fi: Tee link_ki...

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Mali
fi: Posti

en: Manage the list of categories you have to label items with, and colors associated with those categories.
fi: Voit hallinnoida listaa kategorioista, joiden avulla voit liittää asioita yhteen samojen otsakkeiden alle ja liittää niihin värejä.

en: Map24 map
fi: Map24 kartta

en: MapQuest map
fi: MapQuest kartta

en: Mappings stored.
fi: Vastaavuudet talletettu.

en: Mar_k message as deleted
fi: Merkitse viesti poistetuksi

en: March
fi: maaliskuu

en: Margin
fi: Marginaali

en: Mark message as:
fi: Merkitse viesti:

en: Mark with Seen/Unseen flags
fi: Voi merkitä Vanha/Uusi tietoja

en: Mark with other flags (e.g. Important/Answered)
fi: Voi merkitä viestejä (esim. Tärkeä/Vastattu)

en: Marshall Islands
fi: Marshall saaret

en: Matches (with placeholders)
fi: Täsmää (placeholderin kanssa)

en: Matching fields
fi: Täsmäävät kentät

en: Max allowed credit.
fi: Suurin sallitty krediitti.

en: Max message parts exceeded.
fi: Suurin sallittu viestiosiomäärä ylitetty.

en: Max temp last 24 hours:
fi: Edellisen 24 tunnin korkein lämpötila:

en: Max temp last 6 hours:
fi: Edellisen 6 tunnin korkein lämpötila:

en: Maximum Number of Portal Blocks
fi: Portaaliosioiden enimmäismäärä

en: Maximum Number of Rules
fi: Sääntöjen enimmäismäärä

en: Maximum length
fi: Suurin sallittu pituus

en: Maximum number of blacklisted addresses exceeded (Total addresses: %s, Maximum addresses: %s).  Could not add new addresses to blacklist.
fi: Mustalla listalla on suurin sallittu määrä osoitteita (Osoitteita yhteensä: %s, Suurin sallittu määrä: %s). Uutta osoitetta ei voitu lisätä mustalle listalle.

en: Maximum number of whitelisted addresses exceeded (Total addresses: %s, Maximum addresses: %s).  Could not add new addresses to whitelist.
fi: Valkoisella listalla on suurin sallittu määrä osoitteita (Osoitteita yhteensä: %s, Suurin sallittu määrä: %s). Uutta osoitetta ei voitu lisätä valkoiselle listalle.

en: May
fi: toukokuu

en: Mayotte
fi: Mayonette

en: Medicine
fi: Lääketiede

en: Members
fi: Jäsenet

en: Menu mode:
fi: Menun muoto:

en: Merge cells
fi: Yhdistä solut

en: Message
fi: Viesti

en: Message Verified Successfully but the signer's certificate could not be verified.
fi: Viestin tarkistus onnistui, mutta allekirjoittajan varmennetta ei voitu tarkistaa.

en: Message expired.
fi: Viesti vanheni.

en: Message type
fi: Viestin tyyppi

en: Metar Weather
fi: Metar sää

en: Metar block not available.
fi: Metar-osio ei ole käytettävissä.

en: Metar block not available. Details have been logged for the administrator.
fi: Metar-osio ei ole käytettävissä. Tarkemmat tiedot on talletettu ylläpidon käsiteltäväksi.

en: MetarDB is not connected.
fi: MetarDB ei ole yhdistetty.

en: Method
fi: Metodi

en: Method "%s" is not defined
fi: Metodia "%s" ei ole määritelty

en: Method not defined. Called method: %s
fi: Metodia ei ole määritelty. Kutsuva metodi: %s

en: Metric
fi: Metrinen

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia, Federated States of
fi: Mikronesia, Yhdistyneet valtiot

en: Middle
fi: Keskellä

en: Mime Type
fi: Mime-tyyppi

en: Min temp last 24 hours:
fi: Edellisen 24 tunnin matalin lämpötila:

en: Min temp last 6 hours:
fi: Edellisen 6 tunnin matalin lämpötila:

en: Minimum password age has not yet expired
fi: Salasana ei ole vielä tarpeeksi vanha

en: Mirror
fi: Peilikuva

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: Missing PEAR package HTTP_Request.
fi: PEAR-paketti HTTP_Request puuttuu.

en: Missing address to notify
fi: Ilmoitusviestin kohdeosoite puuttuu

en: Missing address to redirect message to
fi: Viestin uudelleenohjauksen kohdeosoite puuttuu

en: Missing configuration. You have to generate it now if you want to use this application.
fi: Puuttuvat asetustiedosto. Sinun pitää tehdä asetustiedosto jos haluat käyttää tätä ohjelmaa.

en: Missing message ID.
fi: Puuttuva message ID.

en: Missing reason for reject
fi: Hylkäämisviesti puuttuu

en: Missing reason in vacation.
fi: Poissaoloviesti puuttuu.

en: Missing required PEAR package Mail.
fi: Välttämätön PEAR-paketti Mail puuttuu.

en: Missing session ID.
fi: Puuttuva session ID.

en: Mo
fi: ma

en: Mobile Mail
fi: Mobiilisähköposti

en: Moderate
fi: Kohtalainen

en: Modified Date
fi: Muokkauksen päivämäärä

en: Modify URL
fi: Muokkaa URL:ia

en: Modulus
fi: Kerroin

en: Moldova, Republic of
fi: Moldova, tasavalta

en: Month and year
fi: kuukausi ja vuosi

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Moon Phases
fi: Kuun vaiheet

en: More fields found in line %d than the expected %d.
fi: Riviltä %d löytyi enemmän kenttiä kuin odotettu %d.

en: Morocco
fi: Marokko

en: Mostly Clear
fi: Enimmäksi selkeää

en: Mostly Cloudy
fi: Enimmäksi pilvistä

en: Mostly Cloudy and Windy
fi: Enimmäkseen pilvistä ja tuulista

en: Mostly Sunny
fi: Enimmäkseen aurinkoista

en: Move
fi: Siirrä

en: Move Down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move Left
fi: Siirrä vasemmalle

en: Move Right
fi: Siirrä oikealle

en: Move Rule Down
fi: Siirrä sääntöä alaspäin

en: Move Rule Up
fi: Siirrä sääntöä ylöspäin

en: Move Up
fi: Siirrä ylöspäin

en: Move down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move up
fi: Siirrä ylöspäin

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Multi-level drop down lists
fi: Monitasoinen alasvetovalikko

en: Multimap UK map
fi: Multimap Iso-Britannian kartta

en: Multiple selection
fi: Monivalinta

en: My Account
fi: Käyttäjätunnukseni

en: My Account Information
fi: Oman käyttäjätunnuksen tiedot

en: My Portal
fi: Oma portaali

en: My Portal Layout
fi: Oman portaalin asettelu

en: Myanmar
fi: Myanmar (Burma)

en: NO, I Do NOT Agree
fi: EI, EN suostu

en: N_umber of days between vacation replies:
fi: M_onenko päivän välein lähetetään poissaoloviesti:

en: Name
fi: Nimi

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: Netscape SSL server name
fi: Netscape SSL-palvelimen osoite

en: Netscape certificate comment
fi: Netscape varmenteen kommentti

en: Netscape certificate type
fi: Netscape varmenteen tyyppi

en: Network
fi: Verkko

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Category
fi: Uusi luokitus

en: New Moon
fi: Uusikuu

en: New Rule
fi: Uusi sääntö

en: New Username (optional)
fi: Uusi käyttäjätunnus (vapaaehtoinen)

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New password will expire on %x.
fi: Uusi salasana vanhenee %x.

en: New passwords don't match.
fi: Antamasi uudet salasanat eivät täsmää.

en: New window (_blank)
fi: Uusi ikkuna (_blank)

en: News
fi: Uutiset

en: Newsgroups
fi: Keskusteluryhmät

en: Next
fi: Seuraava

en: Next 4 Phases
fi: Seuraavat 4 vaihetta

en: Next options
fi: Seuraavat asetukset

en: Next>
fi: Seuraava>

en: Night
fi: Yö

en: No
fi: Ei

en: No "%s" element found in backend configuration.
fi: Elementtiä "%s" ei löytynyt taustajärjestelmän asetuksista.

en: No available configuration data to show differences for.
fi: Asetustietoja ei ole saatavilla, josta voisi näyttää eroavaisuuksia.

en: No available strategy for making ISO images.
fi: Ei ole saatavilla suunnitelmaa ISO levykuvatiedostojen tekemiseksi.

en: No backend configured for this host
fi: Taustajärjestelmää ei ole määritelty tälle palvelimelle

en: No backends configured in backends.php
fi: Taustajärjestelmiä ei ole määritelty backends.php tiedostossa

en: No batch template.
fi: Ei erämallia.

en: No block exists at the requested position
fi: Osiota ei ole pyydetyssä paikassa.

en: No calendar name provided for MCAL authentication.
fi: Kalenterin nimeä ei ole annettu MCAL-autentikoinnille.

en: No change.
fi: Ei muutosta.

en: No children can be added to this permission.
fi: Alitasoja ei voi lisätä tälle oikeudelle.

en: No configuration information specified for %s.
fi: Asetuksia ei löytynyt %s:lle.

en: No configuration information specified for FTP VFS.
fi: Asetuksia ei löytynyt FTP VFS:lle.

en: No configuration information specified for SQL VFS.
fi: Asetuksia ei löytynyt SQL VFS:lle.

en: No configuration information specified for SQL-File VFS.
fi: Asetuksia ei löytynyt SQL-File VFS:lle.

en: No credit left.
fi: Krediitit loppu.

en: No destination supplied.
fi: Kohdetta ei annettu.

en: No file uploaded
fi: Ei tuotu ainuttakaan tiedostoa

en: No filters. Click "%s" to create a new filter.
fi: Ei suodattimia. Napsauta "%s" tehdäksesi uuden suodattimen.

en: No headers specified
fi: Otsakkeita ei ole määritelty

en: No icons found.
fi: Ikoneita ei löytynyt.

en: No location is set.
fi: Paikkaa ei ole asetettu.

en: No location provided.
fi: Paikkaa ei ole annettu.

en: No message supplied.
fi: Ei annettu viestiä.

en: No name specified.
fi: Nimeä ei ollut annettu.

en: No number specified.
fi: Lukumäärää ei ollut annettu.

en: No offensive fortunes
fi: Ei loukkaavat mietelauseet

en: No password provided for HTTP authentication.
fi: Salasanaa ei ole annettu HTTP-autentikoinnissa.

en: No password provided for IMAP authentication.
fi: Salasanaa ei ole annettu IMAP-autentikoinnissa.

en: No password provided for Kerberos authentication.
fi: Salasanaa ei ole annettu Kerberos-autentikoinnissa.

en: No password provided for Login authentication.
fi: Salasanaa ei ole annettu Login autentikoinnissa.

en: No password provided for PASSWD authentication.
fi: Salasanaa ei ole annettu PASSWD-autentikoinnissa.

en: No password provided for SMB authentication.
fi: Salasanaa ei ole annettu SMB-autentikoinnissa.

en: No path to the OpenSSL binary provided. The OpenSSL binary is necessary to work with PKCS 12 data.
fi: Polkua OpenSSL komentoon ei ole määritelty. OpenSSL pitää olla käytettävissä jos käsitellään PKCS 12 dataa.

en: No pending signups.
fi: Ei sisäänkirjautumispyyntöjä jonossa.

en: No quota set.
fi: Kiintiötä ei ole asetettu

en: No rules
fi: Ei sääntöjä

en: No script generated.
fi: Skriptiä ei luotu.

en: No separator specified.
fi: Erotinta ei ole määritelty.

en: No sides
fi: Ei reunoja

en: No strings specified
fi: Merkkijonoja ei ole määritelty

en: No such file
fi: Ei löytynyt tiedostoa

en: No temporary directory available for cache.
fi: Välimuistille ei ole väliaikaishakemistoa.

en: No username and/or password sent.
fi: Käyttäjätunnusta tai salasanaa ei lähetetty.

en: No valid XML data returned
fi: Kaikki palautunut XML-data oli epäkelpoa

en: No values
fi: Ei arvoja

en: No version found in original configuration. Regenerate configuration.
fi: Versiotietoja ei löytynyt alkuperäisitä asetuksista. Sinun pitää tehdä asetukset uudestaan.

en: No version found in your configuration. Regenerate configuration.
fi: Versiotietoja ei löytynyt asetuksista. Sinun pitää tehdä asetukset uudestaan.

en: None
fi: Ei mitään

en: None (use implicit)
fi: Ei mitään (Käytä implisiittistä)

en: Nordic (ISO-8859-10)
fi: Lappi/Pohjoismaat/Eskimo (ISO-8859-10)

en: Norfolk Island
fi: Norfolk saaret

en: Northern Hemisphere
fi: Pohjoinen pallonpuolisko

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjoiset Mariaanien saaret

en: Norway
fi: Norja

en: Not After
fi: Ei jälkeen

en: Not Before
fi: Ei ennen

en: Not a directory
fi: Ei ole hakemisto

en: Not equal to
fi: erisuuri kuin

en: Not implemented.
fi: Ei ole toteutettu.

en: Not set
fi: Ei asetettu

en: Not supported.
fi: Ei tuettu.

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: Nothing to browse, go back.
fi: Ei mitään selattavaa, palaa takaisin.

en: Notify email address
fi: Ilmoituksien sähköpostiosoite

en: November
fi: marraskuu

en: Number
fi: Lukumäärä

en: Number of characters
fi: Merkkien lukumäärä

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden lukumäärä

en: Number of rows
fi: Rivien lukumäärä

en: Numbers not specified for updating in distribution list.
fi: Jakelulistan numeroita ei ole määritelty päivitettäväksi.

en: Object
fi: Objekti

en: Object Creator
fi: Objektin luoja

en: Octal
fi: Oktaali

en: October
fi: lokakuu

en: Offense filter
fi: Loukkaavuussuodatin

en: Office
fi: Toimisto

en: Old and new passwords must be different.
fi: Uusi salasana ei saa olla sama kuin nykyinen salasanasi.

en: Old password
fi: Vanha salasana

en: Old password is not correct.
fi: Vanha salasana on väärin.

en: Only IMAP servers support shared folders.
fi: Vain IMAP-palvelimet tukevat jaettuja kansioita.

en: Only flag the message
fi: Muuta vain viestin tilatietoa

en: Only offensive fortunes
fi: Vain loukkaavat mietelauseet

en: Only one email address allowed.
fi: Voit laittaa vain yhden sähköpostiosoitteen.

en: Only the owner or system administrator may change ownership or owner permissions for a share
fi: Vain omistaja tai järjestelmän ylläpitäjä voi muuttaa jakojen omistajia tai oikeuksia

en: Open in a new window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: OpenSSL error: Could not extract data from signed S/MIME part.
fi: OpenSSL virhe: Tietoja ei saatu esille allekirjoitetusta S/MIME-osasta.

en: Opens this link in a new window
fi: Avaa tämän linkin uudessa ikkunassa

en: Operating System
fi: Käyttöjärjestelmä

en: Options
fi: Asetukset

en: Options about script updating.
fi: Voit muuttaa skriptin päivitykseen liittyviä asetuksia.

en: Options for %s
fi: Asetukset %s:lle

en: Ordered List
fi: Järjestetty lista

en: Organisation
fi: Organisaatio

en: Organisational Unit
fi: Organisaatioyksikkö

en: Organizing
fi: Organisointi

en: Original application template
fi: Alkuperäinen ohjelman malli

en: Original templates in %s:
fi: Alkuperäiset mallit %s:ssä:

en: Other
fi: Muu

en: Other Information
fi: Muut tiedot

en: Other Options
fi: Muut asetukset

en: Overview
fi: Yleiskuva

en: Owner Permissions
fi: Omistajan oikeudet

en: PAM authentication is not available.
fi: PAM-autentikointia ei ole käytettävissä.

en: PEAR::Mail backend
fi: PEAR::Mail taustajärjestelmä

en: PGP Digital Signature
fi: Digitaalinen PGP-allekirjoitus

en: PGP Encrypted Data
fi: PGP-salattua tietoa

en: PGP Public Key
fi: Julkinen PGP-avain

en: PGP Signed/Encrypted Data
fi: PGP-allekirjoitettua ja salattua tietoa

en: PHP Code
fi: PHP-koodi

en: PHP Shell
fi: PHP-komentotulkki

en: PM Light Rain
fi: PM kevyttä sadetta

en: PM Rain
fi: PM sade

en: PM Showers
fi: PM kuuroja

en: PM Snow
fi: PM lumi

en: PM Snow Showers
fi: PM lumisateita

en: PM Sun
fi: PM lumi

en: PM T-Storms
fi: PM ukkosmyrskyjä

en: POSIX extension is missing
fi: POSIX-laajennukset puuttuvat

en: P_HP Shell
fi: P_HP-komentotulkki

en: Padding
fi: Täyte

en: Palestinian Territory, Occupied
fi: Palestiina (miehitetty alue)

en: Papua New Guinea
fi: Papua Uusi-Guinea

en: Partly Cloudy
fi: Osittain pilvistä

en: Password
fi: Salasana

en: Password changed successfully.
fi: Salasanan vaihto onnistui.

en: Password incorrect
fi: Väärä salasana

en: Password required for RADIUS authentication.
fi: Salasanaa tarvitaan RADIUS-autentikointiin.

en: Password with confirmation
fi: Salasana varmistuksella

en: Password:
fi: Salasana:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Passwords must match.
fi: Salasanojen pitää olla samat.

en: Paste
fi: Liitä

en: Paste from clipboard
fi: Liitä leikepöydältä

en: Path
fi: Polku

en: Pending Signups:
fi: Jonossa olevat sisäänkirjautumispyynnöt:

en: People
fi: Ihmiset

en: Percent
fi: Prosentti

en: Perform Maintenance Operations
fi: Suorita ylläpitotoimenpiteet

en: Perform maintenance operations on login?
fi: Suorita ylläpitotoimenpiteet sisäänkirjautumisen yhteydessä.

en: Permission
fi: Oikeus

en: Permission "%s" not deleted.
fi: Oikeutta "%s" ei poistettu.

en: Permission Denied
fi: Käyttö kielletty

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Permissions Administration
fi: Oikeuksien ylläpito

en: Personal Information
fi: Omat tiedot

en: Pets
fi: Lemmikit

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone
fi: Puhelin

en: Photos
fi: Valokuvat

en: Pixels
fi: Pikseli

en: Platitudes
fi: Kliseet

en: Please click into some cell
fi: Napsauta jotain solua

en: Please confirm that you want to remove this element:
fi: Varmista että haluat poistaa tämän elementin:

en: Please confirm that you want to unlink this element.
fi: Varmista että haluat poistaa linkityksen tähän elementtiin.

en: Please enter a month and a year.
fi: Anna kuukausi ja vuosi.

en: Please enter a name for the new category:
fi: Anna nimi uudelle luokitukselle:

en: Please enter a valid IP address.
fi: Anna oikea IP-osoite.

en: Please enter a valid date, check the number of days in the month.
fi: Anna oikea päivämäärä; Tarkista päivien lukumäärä kuukaudessa.

en: Please enter a valid time.
fi: Anna aika oikeassa muodossa.

en: Please enter the name of the new folder:
fi: Anna uuden kansion nimi:

en: Please provide a summary of the problem.
fi: Anna lyhyt kuvaus ongelmasta.

en: Please provide your username and password
fi: Anna käyttäjätunnuksesi ja salasanasi

en: Please read the following text. You MUST agree with the terms to use the system.
fi: Lue seuraava teksti. Sinun PITÄÄ suostua käyttöehtoihin voidaksesi käyttää järjestelmää.

en: Please type the new category name:
fi: Anna nimi uudelle luokitukselle:

en: Poland
fi: Puola

en: Politics
fi: Politiikka

en: Polls
fi: Kyselyt

en: Portugal
fi: Portugali

en: Positioning of this image
fi: Tämän kuvan paikka

en: Positioning of this table
fi: Tämän taulukon paikka

en: Post to this folder (not enforced by IMAP)
fi: Voi lähettää viestejä kansioon (ei koske IMAP yhteyksiä)

en: Precipitation for last %s hour(s):
fi: Sademäärä edellisille %s tunnille:

en: Precipitation<br />chance
fi: Haihtuvuus <br />todennäköisyys

en: Prefs_ldap: Required LDAP extension not found.
fi: Prefs_ldap: Tarvittavaa LDAP-laajennusta ei löytynyt.

en: Prefs_session: Required session extension not found.
fi: Prefs_session: Tarvittavaa session-laajennusta ei löytynyt

en: Pressure
fi: Ilmanpaine

en: Pressure at sea level:
fi: Ilmanpaine merenpinnassa:

en: Pressure:
fi: Ilmanpaine:

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Preview the image in a new window
fi: Esikatsele kuva uudessa ikkunassa

en: Previous options
fi: Edelliset asetukset

en: Print document
fi: Tulosta dokumentti

en: Private Key
fi: Salainen avain

en: Problem
fi: Ongelma

en: Problem Description
fi: Ongelman kuvaus

en: Projects
fi: Projektit

en: Prompt text
fi: Kehotteen teksti

en: Public Key
fi: Julkinen avain

en: Public Key Algorithm
fi: Julkisen avaimen algoritmi

en: Public Key Info
fi: Julkisen avaimen tiedot

en: Public/Private keypair not generated successfully.
fi: Julkisen/salaisen avainparin luonti epäonnistui.

en: Purge messages
fi: Voi tuhota poistettuja viestejä

en: Query
fi: Kysele

en: Quota
fi: Kiintiö

en: RSA Public Key (%d bit)
fi: RSA Julkinen avain (%d bittiä)

en: R_eason
fi: S_yy

en: Radio selection
fi: Radiopainike

en: Rain
fi: Sade

en: Rain Early
fi: Sadetta aikaisin

en: Rain Late
fi: Sadetta myöhään

en: Rain Shower
fi: Sadekuuro

en: Rain and Snow
fi: Vesi ja lumi

en: Rain to Snow
fi: Vedestä lumeen

en: Random Fortune
fi: Satunnainen mietelause

en: Ratio
fi: Suhde

en: Read
fi: Luku

en: Read messages
fi: Voi lukea viestejä

en: Really delete %s? This operation cannot be undone.
fi: Poistetaanko %s? Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Really remove user data for user %s? This operation cannot be undone.
fi: Poistetaanko tiedot käyttäjästä %s? Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Received
fi: Vastaanotettu

en: Redirect to
fi: Uudelleenohjaa osoitteeseen

en: Redoes your last action
fi: Tee muutokset uudestaan

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Refresh Dynamic Menu Elements:
fi: Päivät dynaamiset valikkoelementit:

en: Refresh Portal View:
fi: Päivitä portaalinäkymää:

en: Regex
fi: Säännöllinen lauseke

en: Regular expression
fi: Säännöllinen lauseke

en: Reject with reason
fi: Hylkää viesti vastauksella

en: Relationship Browser
fi: Relaatioselain

en: Reload
fi: Lataa uudelleen

en: Remarks
fi: Muistiinpanot

en: Remote Servers
fi: Etäpalvelimet

en: Remote URL (http://www.example.com/horde):
fi: Etäpalvelun URL (http://www.example.com/horde):

en: Remove
fi: Poista

en: Remove Block
fi: Poista osio

en: Remove column
fi: Poista sarake

en: Remove formatting
fi: Poista muotoilu

en: Remove pair
fi: Poista pari

en: Remove saved script from server's temporary directory.
fi: Poista talletettu skripti palvelimen väliaikaishakemistosta.

en: Remove the
fi: Poista

en: Remove this node from the document
fi: Poista tämä noodi dokumentista

en: Remove user
fi: Poista käyttäjä

en: Remove user: %s
fi: Poista käyttäjä: %s

en: Request couldn't be answered. Returned errorcode:
fi: Pyyntöön ei voitu vastata. Virhekoodi:

en: Requested service could not be found.
fi: Pyydettyä palvelua ei löytynyt.

en: Required "%s" not specified in %s configuration.
fi: Tarvittavaa "%s"-tietoa ei ollut määritelty %s asetuksissa.

en: Required "%s" not specified in VFS configuration.
fi: Tarvittavaa "%s"-tietoa ei ollut määritelty VFS asetuksissa.

en: Required "%s" not specified in configuration.
fi: Tarvittavaa "%s"-tietoa ei ollut määritelty asetuksissa.

en: Required Field
fi: Pakollinen kenttä

en: Resent To
fi: Lähetä uudelleen osoitteeseen

en: Resent-from
fi: Uudelleenlähetetty osoitteesta

en: Reset
fi: Tyhjennä

en: Reset Password
fi: Tyhjennä salasana

en: Reset Your Password
fi: Tyhjennä salasanasi

en: Restore Last Query
fi: Palauta edellinen kysely

en: Results
fi: Tulokset

en: Return to Filters List
fi: Palaa suodatinlistaan

en: Return to Options
fi: Palaa asetuksiin

en: Return to Rules List
fi: Palaa säännöstölistaan

en: Retype new password
fi: Vahvista uusi salasana

en: Revert Configuration
fi: Palauta asetukset

en: Rich Text Editor Options
fi: Rich Text Editorin asetukset

en: Riddles
fi: Arvoitukset

en: Right
fi: Oikea

en: Right header
fi: Oikea otsake

en: Right values
fi: Oikea arvot

en: Ro_w Properties...
fi: Rivi_n tiedot...

en: Role
fi: Rooli

en: Rotate 180
fi: Käännä 180

en: Rotate Left
fi: Käännä vastapäivään

en: Rotate Right
fi: Käännä myötäpäivään

en: Row Properties
fi: Rivin tiedot

en: Row properties
fi: Rivin tiedot

en: Rows:
fi: Rivit:

en: Rule
fi: Sääntö

en: Rule Copied
fi: Sääntö kopioitiin

en: Rule Deleted
fi: Sääntö poistettiin

en: Rule Disabled
fi: Sääntö pois käytöstä

en: Rule Enabled
fi: Sääntö käytössä

en: Rule Name
fi: Säännön nimi

en: Rule:
fi: Sääntö:

en: Rules
fi: Viivoitin

en: Rules will appear between all rows and columns
fi: Viivoitin näkyy kaikkien rivien ja sarakkeiden välillä

en: Rules will appear between columns only
fi: Viivoitin näkyy vain sarakkeiden välillä

en: Rules will appear between rows only
fi: Viivoitin näkyy vain rivien välillä

en: Run
fi: Suorita

en: Russian Federation
fi: Venäjän Federatiivinen tasavalta

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: S/MIME Cryptographic Signature
fi: S/MIME kryptograafinen allekirjoitus

en: S/MIME Encrypted Message
fi: S/MIME salattu viesti

en: SASL authentication is not available.
fi: SASL-autentikointi ei ole käytettävissä.

en: SMS Messaging
fi: SMS Tekstiviestit

en: SQL Shell
fi: SQL-komentotulkki

en: SQL statement for value lookups
fi: SQL-lause arvojen hakemiseen

en: STARTTLS failed: (%s) %s
fi: STARTTLS epäonnistui: (%s) %s

en: SUCCESS
fi: ONNISTUI

en: S_QL Shell
fi: S_QL-komentotulkki

en: Sa
fi: la

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Same frame (_self)
fi: Samaan kehykseen (_self)

en: Sao Tome and Principe
fi: Sao Tome ja Principe

en: Satellite Provider
fi: Satelliitti palveluntarjoaja

en: Saudi Arabia
fi: Saudia Arabia

en: Save
fi: Talleta

en: Save "%s"
fi: Talleta "%s"

en: Save %s
fi: Talleta %s

en: Save Options
fi: Talleta asetukset

en: Save Settings
fi: Talleta asetukset

en: Save generated configuration as a PHP script to your server's temporary directory.
fi: Talleta luodut asetukset PHP-skriptinä palvelimesi väliaikaishakemistoon.

en: Saved %s configuration.
fi: Talletettiin %s:n asetukset.

en: Saved setup upgrade script to: "%s".
fi: Asetusten päivitysskripti on talletettu paikkaan: "%s".

en: Scattered T-Storms
fi: Hajanaisia ukkosmyrskyjä

en: Science
fi: Tiede

en: Script
fi: Skripti

en: Script Updating
fi: Skriptin päivitys

en: Script not updated.
fi: Skriptiä ei päivitetty.

en: Script successfully activated.
fi: Skriptin aktivointi onnistui.

en: Script successfully deactivated.
fi: Skriptin aktivointi onnistui.

en: Search
fi: Haku

en: Search Engines
fi: Hakukoneet

en: Seen
fi: Vanha

en: Select Files
fi: Valitse tiedostot

en: Select a date
fi: Valitse päivämäärä

en: Select a field
fi: Valitse kenttä

en: Select a group to add
fi: Valitse lisättävä ryhmä

en: Select a new owner
fi: Valitse uusi omistaja

en: Select a server
fi: Valitse palvelin

en: Select a user to add
fi: Valitse lisättävä käyttäjä

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Select all date components.
fi: Valitse kaikki päivämääräkomponentit

en: Select an object
fi: Valitse objekti

en: Select none
fi: Tyhjennä valinta

en: Select target folder
fi: Valitse kohdekansio

en: Select the characters you need from the boxes below. You can then copy and paste them from the text area.
fi: Valitse tarvittavat merkit alla olevista valikoista. Voit sen jälkeen kopioida ja liittää merkit tekstiisi.

en: Select the date delimiter:
fi: Valitse päiväyksen erotinmerkki:

en: Select the date format:
fi: Valitse päiväyksen esitystapa:

en: Select the identity you want to change:
fi: Valitse muutettava profiili:

en: Select the time delimiter:
fi: Valitse kellonajan erotinmerkki:

en: Select the time format:
fi: Valitse ajan esitystapa:

en: Select two matching fields.
fi: Valitse kaksi yhteensopivaa kenttää.

en: Select your color scheme.
fi: Valitse väriteema.

en: Select your preferred language:
fi: Valitse käytettävä kieli:

en: Self-Defined Header
fi: Itsemääritelty otsake

en: Send Problem Report
fi: Lähetä ongelmaviesti

en: Send SMS
fi: Lähetä SMS

en: Sender
fi: Lähettäjä

en: Sensor:
fi: Tunnistin:

en: September
fi: syyskuu

en: Serbia and Montenegro
fi: Serbia ja Montenegro

en: Serial Number
fi: Sarjanumero

en: Server data wrong or not available.
fi: Palvelimen tiedot ovat vääriä tai eivät ole käytettävissä.

en: Session Admin
fi: Istuntojen hallinta

en: Session ID expired.
fi: Session ID on vanhentunut.

en: Sessions
fi: Istunnot

en: Set
fi: Aseta

en: Set options to allow you to reset your password if you ever forget it.
fi: Salasanan resetointiin liittyviä asetuksia, jos joskus unohdat salasanasi.

en: Set up remote servers that you want to access from your portal.
fi: Voit asettaa ulkoisten palvelimien asetukset, joita haluat käyttää portaalissa.

en: Set your preferred language, timezone and date options.
fi: Voit asettaa käytettävän kielen, aikavyöhykkeen ja muita päivämääräasetuksia.

en: Set your startup application, color scheme, page refreshing, and other display options.
fi: Voit asettaa aloitusohjelman, väriteeman, näkymän päivityksen ja muita näkymään liittyviä asetuksia.

en: Settings successfully updated.
fi: Asetusten päivitys onnistui.

en: Setup
fi: Asennus

en: Setup upgrade scripts available
fi: Asennuksen päivitysskripti on saatavilla

en: Several locations possible with the parameter:
fi: Useat paikat sopivat annettuun parametriin:

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Shopping
fi: Ostokset

en: Short Summary
fi: Lyhyt kuvaus:

en: Should access keys be defined for most links?
fi: Aseteta pikavalintanäppäimet useimmille linkeille.

en: Show
fi: Näytä

en: Show Active Script
fi: Näytä aktiivinen skripti

en: Show Current Script
fi: Näytä nykyinen skripti

en: Show differences between currently saved and the newly generated configuration.
fi: Näytä eroavaisuudet asetuksien talletetussa ja uudessa juuri muokatussa versiossa.

en: Show last login time when logging in?
fi: Näytä edellisen sisäänkirjautumisen päiväys.

en: Show option to keep original
fi: Näytä asetus pitääksesi alkuperäisen

en: Show picker
fi: Näytä valitsin

en: Show table operations menu bar?
fi: Näytä taulukkotoiminnot valikko.

en: Show the %s Menu on the left?
fi: Näytä vasemmalla %s valikko.

en: Show the Table Cell Properties dialog
fi: Näytä taulukon solun tiedot dialogi

en: Show the Table Properties dialog
fi: Näytä taulukon tiedot dialogi

en: Show the Table Row Properties dialog
fi: Näytä taulukon rivin tiedot dialogi

en: Show the image properties dialog
fi: Näytä kuvan tiedot dialogi

en: Show upload
fi: Näytä tuonti

en: Showers
fi: Sateita

en: Showers Early
fi: Sateita aikaisin

en: Showers Late
fi: Sateita myöhemmin

en: Showers in the Vicinity
fi: Sateita lähettyvilla

en: Shrink
fi: Pienennä

en: Shrink or move neighbouring block(s) out of the way first
fi: Pienennä tai siirrä viereisiä osioita, jotta ne eivät ole tiellä

en: Sign up
fi: Kirjaudu

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Signature Algorithm
fi: Allekirjoituksen algoritmi

en: Size
fi: Koko

en: Skip Maintenance
fi: Ohita ylläpitotehtävät

en: Snow
fi: Lumi

en: Snow Shower
fi: Lumisadetta

en: Snow Showers
fi: Lumisateita

en: Snow Showers Early
fi: Lumisateita aikaisin

en: Snow Showers Late
fi: Lumisateita myöhään

en: Snow depth:
fi: Lumen syvyys:

en: Snow equivalent in water:
fi: Lumen määrä vetenä:

en: Solomon Islands
fi: Salomon saaret

en: Songs & Poems
fi: Laulut ja Runous

en: Sort order selection
fi: Järjestyksen suunnan valinta

en: Source address
fi: Lähdeosoite

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South European (ISO-8859-3)
fi: Etelä-Eurooppa (ISO-8859-3)

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja eteläiset Sandwich saaret

en: Southern Hemisphere
fi: Eteläinen pallonpuolisko

en: Space between adjacent cells
fi: Väli viereiset solujen välissä

en: Space between content and border in cell
fi: Väli solun leipätekstin ja reunan välissä

en: Spacer
fi: Väli

en: Spacing
fi: Väli

en: Spacing and padding
fi: Väli ja täyte

en: Spain
fi: Espanja

en: Spam
fi: Roskaposti

en: Special Character Input
fi: Erikoismerkkien syöttö

en: Split cell
fi: Jaa solu

en: Split column
fi: Jaa sarake

en: Split row
fi: Jaa rivi

en: Sports
fi: Urheilu

en: Standard
fi: Standardi

en: Start year
fi: Alkamisvuosi

en: State or Province
fi: Lääni tai alue

en: Status
fi: Tila

en: Stop checking if this rule matches?
fi: Lopeta tarkistus jos tämä sääntö sopii.

en: Storage format
fi: Tallennusmuoto

en: Street Address
fi: Katuosoite

en: Strikethrough
fi: Läpilyönti

en: String list
fi: Merkkijonolista

en: Strip domain from the address
fi: Poista toimialue osoitteesta

en: Style [CSS]
fi: Tyyli [CSS]

en: Su
fi: su

en: Subdirectory "%s" not found.
fi: Alihakemistoa "%s" ei löytynyt.

en: Subje_ct of vacation message:
fi: P_oissaoloviestin otsikko:

en: Subject
fi: Otsikko

en: Subject:
fi: Otsikko:

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submitted request to add "%s" to the system. You cannot log in until your request has been approved.
fi: Lähetettiin "%s":n lisäyspyyntö. Et voi kirjautua sisään ennen kuin pyyntösi on käsitelty ja hyväksytty.

en: Subscript
fi: Alikirjoitus

en: Success
fi: Onnistui

en: Successfully added "%s" to the system.
fi: "%s": lisääminen järjestelmään onnistui.

en: Successfully cleared data for user "%s" from the system.
fi: Käyttäjän "%s" käyttäjätietojen poistaminen järjestelmästä onnistui.

en: Successfully deleted "%s".
fi: "%s" poistettiin onnistuneesti.

en: Successfully removed "%s" from the system.
fi: "%s": onnistuttiin poistamaan järjestelmästä.

en: Successfully reverted configuration. Reload to see changes.
fi: Palattiin onnistuneesti vanhoihin asetuksiin. Lataa sivu uudestaan nähdäksesi muutokset.

en: Successfully saved backup configuration.
fi: Tallennettiin asetuksien varmuuskopio.

en: Successfully saved the backup configuration file %s.
fi: Tallennettiin asetuksien varmuuskopio %s.

en: Successfully updated "%s"
fi: '%s': päivitys onnistui.

en: Successfully wrote %s
fi: %s:n kirjoittaminen onnistui.

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Sun Rise
fi: Auringonnousu

en: Sun Set
fi: Auringonlasku

en: Sunny
fi: Aurinkoinen

en: Sunrise
fi: Auringonnousu

en: Sunrise/Sunset
fi: Aurinko nousee/laskee

en: Sunrise:
fi: Auringonnousu:

en: Sunset
fi: Auringonlasku

en: Sunset:
fi: Auringonlasku:

en: Superscript
fi: Päällekirjoitus

en: Support
fi: Tuki

en: Suriname
fi: Surinam

en: Surname
fi: Sukunimi

en: Svalbard and Jan Mayen
fi: Huippuvuoret ja Jan Mayen

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Sync log deleted
fi: Sync loki poistettu

en: Syntax error in search terms
fi: Syntaksivirhe hakutermeissä

en: Syrian Arab Republic
fi: Syyria, arabitasavalta

en: T-Storm
fi: Ukkosmyrsky

en: T-Storm and Windy
fi: Ukkosmyrskyjä ja tuulista

en: T-Storms
fi: Ukkosmyrskyt

en: T-Storms Early
fi: Ukkosmyrskyjä aikaisin

en: TSV file
fi: TSV-tiedosto

en: Table
fi: Taulukko

en: Table Properties
fi: Taulukon tiedot

en: Table Set
fi: Taulukon asetukset

en: Table properties
fi: Taulukon tiedot

en: Taiwan, Province of China
fi: Taiwan, Kiinan maakunta

en: Tajikistan
fi: Tadzikistan

en: Tanzania, United Republic of
fi: Tanzania, Yhdistynyt tasavalta

en: Target:
fi: Kohde:

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Telephone Number
fi: Puhelinnumero

en: Temp for last hour:
fi: Lämpötila edelliselle tunnille:

en: Temperature
fi: Lämpötila

en: Temperature:
fi: Lämpötila:

en: Temperature<br />(%sHi%s/%sLo%s) &deg;%s
fi: Lämpötila<br />(%sHi%s/%sLo%s) &deg;%s

en: Template "%s" not found.
fi: Mallia "%s" ei löytynyt.

en: Template Administration
fi: Mallien hallinta

en: Text
fi: Teksti

en: Text Only
fi: Vain teksti

en: Text align
fi: Tekstin tasaus

en: Texttop
fi: Tekstitop

en: Th
fi: to

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: The FTP extension is not available.
fi: FTP-lisätoiminto ei ole käytettävissä.

en: The History system is disabled.
fi: History järjestelmä ei ole käytettävissä.

en: The Horde/Kolab integration engine does not support "%s"
fi: Horde/Kolab integrointimoottori ei tue "%s"

en: The IMSP log could not be initialized.
fi: IMSP lokia ei voitu alustaa.

en: The Maintenance:: class did not load successfully
fi: Maintenance:: -luokan lataaminen epäonnistui

en: The Options window has closed. Exiting.
fi: Asetukset ikkuna on suljettu. Poistutaan.

en: The address "%s" has been added to your blacklist.
fi: Osoite "%s" on lisätty mustalle listallesi.

en: The address "%s" has been added to your whitelist.
fi: Osoite "%s" on lisätty valkoiselle listallesi.

en: The administrator needs to configure a permanent Permissions backend if you want to use Permissions.
fi: Ylläpidon pitää ottaa käyttöön pysyvä talletustyyppi Permission, jos haluat käyttää niitä.

en: The bottom side only
fi: Vain alapuoli

en: The contact ID number was not specified, left blank or was not found in the database.
fi: Contact id numeroa ei ole määritelty, on tyhjä tai ei löytynyt tietokannasta.

en: The contact was successfully added to your address book.
fi: Yhteystiedot lisättiin onnistuneesti osoitekirjaasi.

en: The detached PGP signature block is required to verify the signed message.
fi: Viestin allekirjoituksen tarkistamiseen tarvitaan erillinen PGP-allekirjoituslohko.

en: The distribution list ID was either not specified, left blank or not found in the database.
fi: Jakelulistan ID ei ollut määritelty, on tyhjä tai ei löytynyt tietokannasta.

en: The distribution list was not specified.
fi: Jakelulistaa ei ollut määritelty.

en: The driver said:
fi: Ajurin virheilmoitus oli:

en: The encryption features require a secure web connection.
fi: Salaustoiminnon käyttö vaati salattua WWW-yhteyttä.

en: The file %s should contain a %s setting.
fi: Tiedostossa %s pitäisi olla %s asetus.

en: The file %s should contain some %s settings.
fi: Tiedostossa %s pitäisi olla joitakin %s asetuksia.

en: The file cannot be copied onto itself.
fi: Tiedostoa ei voida kopioida itsensä päälle.

en: The file contained no data.
fi: Tiedosto oli tyhjä.

en: The following are the headers for this message/rfc822 message.
fi: Seuraavassa on otsikkotiedot tästä message/rfc822 -viestistä.

en: The full screen mode is known to cause problems with Internet Explorer, due to browser bugs that we weren't able to workaround.  You might experience garbage display, lack of editor functions and/or random browser crashes.  If your system is Windows 9x it's very likely that you'll get a 'General Protection Fault' and need to reboot.\n\nYou have been warned.  Please press OK if you still want to try the full screen editor.
fi: Kokoruudun näyttötila aiheuttaa ongelmia joillakin Internet Explorer selaimen käyttäjillä. Valitettavasti kyseinen selain sisältää piirteitä ja virheitä joihin ei ole löytynyt korjausta tai keinoa kiertää ongelma. Huomaathan että jos käytät tätä näyttötilaa ja Internet Explorer selainta, niin näyttö saattaa mennä sekaisin, jotkut toiminnot eivät toimi tai selain saattaa kaatua. Jos käytät Windows 9x tai ME versiota, niin on mahdollista että käyttöjärjestelmä kaatuu ns. 'General Protection Fault' -virheeseen ja sinun pitää käynnistää kone uudestaan.\n\n Muista että sinua on varoitettu. Napsauta OK-nappulaa jos haluat kokeille editorin kokoruutu näyttötilaa.

en: The identity "%s" has been deleted.
fi: Poistettiin profiili "%s".

en: The left-hand side only
fi: Vain vasen puoli

en: The location of the GnuPG binary must be given to the Crypt_pgp:: class.
fi: GnuPG ohjelman sijainti pitää määritellä Crypt_pgp:: -luokassa.

en: The message sent on %s to %s with subject "%s" has been displayed.
    This is no guarantee that the message has been read or understood.
fi: Viesti lähetetty %s vastaanottajalle %s otsikkona "%s" on näytetty.
    Ei ole mitään takeita siitä että viesti on luettu tai ymmärretty.

en: The name to use when linking to the compose page
fi: Nimi jota käytetään linkitettäessa luo sivulle

en: The number of fields must be numeric.
fi: Kenttien määrä pitää antaa numeroina.

en: The openssl module is required for the Horde_Crypt_smime:: class.
fi: Moduuli openssl tarvitaan Horde_Crypt_smime:: -luokan käyttämiseksi.

en: The preference "%s" could not be saved because its data exceeded the maximum allowable size
fi: Asetusta "%s" koska sen tiedot ylittivät talletustavan suurimman sallitun rajan

en: The program used to view this data type (%s) was not found on the system.
fi: Ohjelmaa, jolla voi katsoa viestityyppiä (%s), ei löytynyt järjestelmästä.

en: The quote character must be one single character.
fi: Lainausmerkki pitää olla yksittäinen merkki.

en: The right and left sides only
fi: Vain oikea ja vasen puoli

en: The right-hand side only
fi: Vain oikea puoli

en: The separator must be one single character.
fi: Erotin pitää olla yksittäinen merkki.

en: The server "%s" has been deleted.
fi: Palvelin "%s" on poistettu.

en: The server "%s" has been saved.
fi: Palvelin "%s" on talletettu.

en: The signup request for %s has been removed.
fi: Sisäänkirjautumispyyntö %s on poistettu.

en: The specified row (%d) does not exist.
fi: Määriteltyä riviä (%d) ei ole olemassa.

en: The temporary file "%s" does not exist.
fi: Valiäaikaistiedostoa "%s" ei ole olemassa.

en: The text you entered did not match the text on the screen.
fi: Kirjoittamasi teksti ei vastaa tekstiä ruudulla.

en: The top and bottom sides only
fi: Vain yläpuoli ja alapuoli

en: The top side only
fi: Vain yläpuoli

en: The uploaded data was lost since the previous step.
fi: Tuotu tieto hävisi edellisen kohdan aikana.

en: The uploaded file could not be saved.
fi: Tuotua tiedostoa ei voitu tallettaa.

en: The weather.com block is not available.
fi: Osiota weather.com ei ole käytettävissä.

en: Themes directory "%s" not found.
fi: Teemahakemistoa "%s" ei löytynyt.

en: There are no options available.
fi: Asetuksia ei ole saatavilla.

en: There are no parts that can be displayed inline.
fi: Ei ole osioita, jotka voidaan näyttää viestien yhteydessä.

en: There are too many characters in this field. You have entered %s characters; you must enter less than %s.
fi: Tässä kentässä on liian monta merkkiä. Annoit %s merkkiä; sinun pitää antaa vähemmän kuin %s merkkiä.

en: There was a problem adding "%s" to the system: %s
fi: Joitakin ongelmia "%s" lisäämisessä järjestelmään: %s

en: There was a problem clearing data for user "%s" from the system:
fi: Käyttäjän "%s" käyttäjätietojen poistamisessa järjestelmässä oli ongelmia:

en: There was a problem removing "%s" from the system:
fi: Joitakin ongelmia "%s" poistamisessa järjestelmästä:

en: There was a problem updating "%s": %s
fi: Joitakin ongelmia "%s" päivityksessä: %s

en: There was a problem with the file upload: No %s was uploaded.
fi: Tiedoston tuonnissa oli ongelmia. Yhtään %s:a ei tuotu

en: There was a problem with the file upload: The %s was larger than the maximum allowed size (%d bytes).
fi: Tiedoston tuonnissa oli ongelmia. %s koko oli suurempi kuin suurin sallittu koko (%d tavua).

en: There was a problem with the file upload: The %s was only partially uploaded.
fi: Tiedoston tuonnissa oli ongelmia. %s latautui vain osaksi.

en: There was an error activating the script.
fi: Skriptin aktivoinnissa tapahtui virhe.

en: There was an error deactivating the script.
fi: Skriptin ei-aktivoinnissa tapahtui virhe.

en: There was an error displaying this message part
fi: Tapahtui virhe näytettäessä viestin tätä osiota

en: There was an error importing the contact data.
fi: Yhteystietojen tuonnissa tapahtui virhe.

en: There was an error importing the iCalendar data.
fi: iCalendar-tietojen tuonnissa tapahtui virhe.

en: There was an error in the configuration form. Perhaps you left out a required field.
fi: Asetustietolomakkeessa on jokin virhe. Ehkä jätit jonkun pakollisen kohdan täyttämättä.

en: There was an error performing the specified address book function. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe yritettäessä suorittaa osoitekirjatoimintoa. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: There was an error updating the contact details. Please try again later.
fi: Yhteystietojen päivityksessä tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: There was an error updating the distribution list. Please try again later.
fi: Jakelulistan päivityksessä tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: This IMAP server does not support sharing folders.
fi: Tämä IMAP palvelin ei tue kansioiden jakamista.

en: This does not appear to be a valid rar archive.
fi: Tämä tiedosto ei vaikuta rar-tiedostolta.

en: This does not appear to be a valid zip file.
fi: Tämä tiedosto ei vaikuta zip-tiedostolta.

en: This does not seem to be a valid card number.
fi: Tämä ei vaikuta oikealta korttinumerolta.

en: This driver allows sending of messages through the Clickatell (http://clickatell.com) gateway, using the HTTP API
fi: Tällä ajurilla voi lähettää viestejä Clickatellin (http://clickatell.com) gateway palvelua HTTP API:lla.

en: This driver allows sending of messages through the WIN (http://winplc.com) gateway, using the HTTP API
fi: Tällä ajurilla voi lähettää viestejä WIN (http://winplc.com) gateway palvelun kautta HTTP API:lla.

en: This driver allows sending of messages through the sms2email (http://sms2email.com) gateway, using the HTTP API
fi: Tällä ajurilla voi lähettää viestejä sms2email (http://sms2email.com) gateway palvelun kautta HTTP API:lla.

en: This driver allows sending of messages via SMTP through the Vodafone Italy gateway, only to Vodafone numbers. It requires an email account with Vodafone Italy (http://www.190.it).
fi: Tällä ajurilla voi lähettää viestejä Vodafonen numeroihin SMTP:llä käyttäen Vodafone Italy gateway palvelua. Tätä palvelua voi käyttää vain Vodafone Italy (http://www.190.it) tunnuksilla.

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: This field may only contain integers.
fi: Tässä kentässä pitää olla vain kokonaislukuja.

en: This field may only contain numbers and the colon.
fi: Tässä kentässä pitää olla numeroita ja pilkku-merkkejä.

en: This field may only contain octal values.
fi: Tässä kentässä pitää olla oktaalilukuja.

en: This field must be a comma or space separated list of integers
fi: Tässä kentässä pitää olla lista kokonaislukuja, jotka pitää olla erotettu pilkulla tai välilyönnillä

en: This field must be a valid number.
fi: Arvon pitää olla numero.

en: This field must contain a color code in the RGB Hex format, for example '#1234af'.
fi: Tässä kentässä on värimääritys, jonka pitää olla RGB Hex muodoss, esimerkiksi '#1234af'.

en: This form has already been processed.
fi: Tämä lomake on jo käsitelty.

en: This is %s.
fi: Tämä on %s.

en: This is a Kolab Groupware object. To view this object you will need an email client that understands the Kolab Groupware format. For a list of such email clients please visit %s
fi: Tämä on Kolab Groupware objekti. Katsoaksesi tämän objektin sinulla pitää olla sähköpostiohjelma, joka ymmärtää Kolab Groupware formaattia. Lista yhteensopivista sähköpostiohjelmista löytyy osoitteesta %s

en: This message was written in a character set (%s) other than your own.
fi: Tämä viesti on kirjoitettu eri merkistöllä (%s) kuin mikä sinulla on käytössä.

en: This number must be at least one.
fi: Numeron pitää olla vähintään yksi.

en: This server can't uncompress zip and gzip files.
fi: Tällä palvelimella ei voi aukaista zip- tai gzip-tiedostoja.

en: This system is currently deactivated.
fi: Tämä järjestelmä on pois päältä.

en: This value must be a number.
fi: Arvon pitää olla numero.

en: This window must be called from an Options window
fi: Tämän ikkunan voi aukaista vain Asetukset ikkunasta

en: Thunder
fi: Myrsky

en: Tickets
fi: Tiketit

en: Time
fi: Aika

en: Time Tracking
fi: Ajanseuranta

en: Time format
fi: Ajan esitysmuoto

en: Time selection
fi: Ajan valinta

en: Title
fi: Titteli

en: Title (tooltip):
fi: Otsikko (tooltip):

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To select multiple items, hold down the Control (PC) or Command (Mac) key while clicking.
fi: Voidaksesi valita useampia vaihtoehtoja, pidä Control- (PC) tai Command- (Mac) näppäintä pohjassa kun napsautat hiiren painiketta.

en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: Today
fi: Tänään

en: Toggle HTML Source
fi: Näytä HTML-lähdekoodi

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: Too many invalid logins during the last minutes.
fi: Liian monta epäonnistunutta kirjautumisyritystä viimeisimpien minuuttien kuluessa.

en: Top
fi: Ylös

en: Top frame (_top)
fi: Ylimpään kehykseen (_top)

en: Translations
fi: Käännökset

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: True or false
fi: Tosi vai epätosi

en: Tu
fi: ti

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turkish (ISO-8859-9)
fi: Turkki (ISO-8859-9)

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks ja Caicos saaret

en: Type your choice:
fi: Kirjoita valintasi:

en: U.V. index:
fi: U.V. -indeksi:

en: URL for your script delivery status report
fi: URL johon palautetaan skriptin status raportti

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Unable to access VFS directory.
fi: VFS-hakemistoa ei voitu lukea.

en: Unable to add extra user information when signing up.
fi: Käyttäjän lisätietojen lisäys ei onnistunut kirjautumisessa.

en: Unable to change permission for VFS file "%s".
fi: Ei voi vaihtaa oikeuksia VFS-tiedostolle "%s".

en: Unable to change permission for VFS file %s/%s.
fi: Ei voi vaihtaa oikeuksia VFS-tiedostolle %s/%s.

en: Unable to change to %s.
fi: Ei voida vaihtaa %s:n.

en: Unable to check file size of "%s".
fi: Tiedoston "%s" kokoa ei voitu tarkistaa.

en: Unable to check file size of "%s/%s".
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-tiedostoa "%s/%s".

en: Unable to connect to SQL server.
fi: SQL-palvelimeen ei saada yhteyttä.

en: Unable to connect with SSL.
fi: Yhteyttä ei voida muodostaa SSL-salattuna.

en: Unable to copy VFS file.
fi: VFS-tiedostoa ei voida kopioida.

en: Unable to create VFS directory "%s".
fi: Ei voida luoda VFS-hakemistoa "%s".

en: Unable to create VFS directory.
fi: Ei voida luoda VFS-hakemistoa.

en: Unable to create VFS file.
fi: Ei voitu luoda VFS-tiedostoa

en: Unable to create VFS folder "%s".
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-kansiota "%s".

en: Unable to create empty VFS file.
fi: Ei voitu luoda tyhjää VFS-tiedostoa.

en: Unable to decompress data.
fi: Tietoa ei voida laajentaa.

en: Unable to delete "%s", the directory is not empty.
fi: Ei voida poistaa "%s", hakemisto ei ole tyhjä.

en: Unable to delete "%s": %s.
fi: Ei voida poistaa "%s": %s.

en: Unable to delete %s, the directory is not empty
fi: Ei voida poistaa %s, hakemisto ei ole tyhjä.

en: Unable to delete VFS directory recursively.
fi: Ei voida poistaa VFS-hakemistoa rekursiivisesti.

en: Unable to delete VFS directory.
fi: Ei voida poistaa VFS-hakemistoa.

en: Unable to delete VFS directory: %s.
fi: Ei voida poistaa VFS-hakemistoa: %s.

en: Unable to delete VFS file "%s".
fi: Ei voida poistaa VFS-tiedostoa "%s".

en: Unable to delete VFS file.
fi: Ei voida poistaa VFS-tiedostoa.

en: Unable to delete VFS folder "%s".
fi: Ei voida poistaa VFS-kansiota "%s".

en: Unable to delete VFS recursively: %s.
fi: Ei voida poistaa VFS:ää rekursiivisesti: %s.

en: Unable to determine current directory.
fi: Nykyistä hakemistoa ei voitu selvittää.

en: Unable to extract certificate details
fi: Varmenteen tietoja ei voida extraktoida

en: Unable to load the definition of %s.
fi: Määrityksen %s lukeminen epäonnistui.

en: Unable to move VFS file.
fi: Ei voida siirtää VFS-tiedostoa.

en: Unable to open VFS file "%s".
fi: Ei voida poistaa VFS-tiedostoa "%s".

en: Unable to open VFS file for writing.
fi: Ei voida avata VFS-tiedostoa kirjoitusta varten.

en: Unable to open VFS file.
fi: Ei voida avata VFS-tiedostoa.

en: Unable to open compressed archive.
fi: Tiivistetyn tiedoston aukaisu epäonnistui.

en: Unable to read VFS file (filesize() failed).
fi: Ei voitu lukea VFS-tiedostoa (filesize() epäonnistui).

en: Unable to read VFS file (getFileSize() failed).
fi: Ei voida lukea VFS-tiedostoa (getFileSize() epäonnistui).

en: Unable to read file:
fi: Ei voitu lukea tiedostoa:

en: Unable to read the vfsroot directory.
fi: vfsroot juurihakemistoa ei voitu lukea.

en: Unable to rename %s to %s: destination folder already exists
fi: Uudelleennimeäminen %s %s:ksi epäonnistui koska kohdehakemisto on jo olemassa

en: Unable to rename VFS directory.
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-hakemistoa.

en: Unable to rename VFS directory: %s.
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-hakemistoa: %s.

en: Unable to rename VFS file "%s".
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-tiedostoa "%s".

en: Unable to rename VFS file %s/%s.
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-tiedostoa %s/%s.

en: Unable to rename VFS file.
fi: Ei voitu nimetä uudelleen VFS-tiedostoa.

en: Unable to run 'mkisofs'.
fi: Ei voida suorittaa komentoa 'mkisofs'.

en: Unable to translate this Word document
fi: Word-dokumenttia ei voitu kääntää

en: Unable to write VFS file "%s".
fi: Ei voida kirjoittaa VFS-tiedostoa "%s".

en: Unable to write VFS file (copy() failed).
fi: Ei voida kirjoittaa VFS-tiedostoon (copy() epäonnistui).

en: Unable to write VFS file data.
fi: Ei voida kirjoittaa VFS-tiedoston tietoja.

en: Unable to write VFS file, quota will be exceeded.
fi: Ei voida kirjoittaa VFS-tiedostoa, kiintiö on täynnä.

en: Underline
fi: Alleviivattu

en: Undo Changes
fi: Peru muutokset

en: Undoes your last action
fi: Peruuttaa edellisen toimenpiteen

en: Unexpected response from server on connection:
fi: Tuntematon vastaus palvelimelta yhteyteen:

en: Unexpected response from server to:
fi: Tuntematon vastaus palvelimelta:

en: Unfiled
fi: Luokittelematon

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet arabiemiraatit

en: United Kingdom
fi: Yhdistyneet kuningaskunnat

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltojen Tyynenmeren erillissaaret

en: Units
fi: Mittayksiköt

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown apimsgid (API Message ID).
fi: Tuntematon apimsgid (API Message ID).

en: Unknown climsgid (Client Message ID).
fi: Tuntematon climsgid (Client Message ID).

en: Unknown location provided.
fi: Annettu paikkatieto on tuntematon.

en: Unknown username or password.
fi: Tuntematon käyttäjätunnus tai salasana.

en: Unlink the current element
fi: Poista nykyisen elementin linkitys

en: Unnamed
fi: Nimetön

en: Unprivileged scripts cannot access Cut/Copy/Paste programatically for security reasons.  Click OK to see a technical note at mozilla.org which shows you how to allow a script to access the clipboard.
fi: Tietoturvasyistä ei-privileegiset skriptit eivät voi kutsua Leikkaa/Kopioi/Liitä toimintoja. Napsauta OK-nappulaa nähdäksesi mozilla.org sivuilla olevan ohjeen, jossa neuvotaan miten skriptisi voivat käyttää leikepöytää.

en: Unset color
fi: Poista väri

en: Unsupported Extension
fi: Ei-tuettu laajennus

en: Update
fi: Päivitä

en: Update %s
fi: Päivitä %s

en: Update user
fi: Päivitä käyttäjä

en: Updated "%s".
fi: Päivitettiin "%s".

en: Upgrade script deleted.
fi: Päivitysskripti poistettiin.

en: Upload
fi: Tuo

en: Uploaded all application setup files to the server.
fi: tuo kaikki ohjelmien asennustiedostot palvelimelle.

en: Upper latin letters
fi: Isot latinalaiset kirjaimet

en: Upper roman numbers
fi: Isot roomalaiset numerot

en: Use Current: %s
fi: Käytä nykyistä: %s

en: Use SSL
fi: Käytä SSL-salausta

en: Use if name/password is different for IMSP server.
fi: Käytä jos tunnus/salasana on eri IMSP-palvelimelle.

en: User
fi: Käyttäjä

en: User %s is not authorised for %s.
fi: Käyttäjällä %s ei ole oikeuksia tehdä %s.

en: User Administration
fi: Käyttäjien ylläpito

en: User Options
fi: Käyttäjän asetukset

en: User Registration
fi: Käyttäjän rekisteröiminen

en: User Registration has been disabled for this site.
fi: Tässä järjestelmässä ei voi rekisteröidä käyttäjiä.

en: User account not found
fi: Käyttäjätunnusta ei löytynyt.

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username "%s" already exists.
fi: Käyttäjätunnus "%s" on jo olemassa.

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Users in the system:
fi: Järjestelmän käyttäjät:

en: VFS directory does not exist.
fi: VFS-hakemistoa ei ole olemassa.

en: Vacation
fi: Poissaoloviesti

en: Vacation Edit
fi: Poissaoloviestin muokkaus

en: Vacation is not supported in the current filtering driver.
fi: Käytössä oleva suodatinajuri ei tue poissaoloviestejä.

en: Valid locations found include:
fi: Paikkoja löytyi esimerkiksi:

en: Validity
fi: Voimassaoloaika

en: Value in minutes from now.
fi: Arvo minuuteissa nykyhetkestä.

en: Value is over the maximum length of %s.
fi: Arvo on yli pituuden maksimiarvon %s.<

en: Values
fi: Arvot

en: Values to select from
fi: Valittavat arvot

en: Variable
fi: Vaihtelevaa

en: Verification failed - this message may have been tampered with.
fi: Tarkistus epäonnistui - Tätä viestiä on voitu käsitellä.

en: Version
fi: Versio

en: Version Control
fi: Versionhallinta

en: Vertical align
fi: Pystysuora tasaus

en: Vertical padding
fi: Pystysuora täyte

en: Vertical:
fi: Pystysuora:

en: Very High
fi: Erittäin korkea

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: Vietnamese (VISCII)
fi: Vietnam (VISCII)

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View an external web page
fi: Näytä erillisenä www-sivuna

en: View as %s
fi: Näytä %s

en: Virgin Islands, British
fi: Neitsytsaaret, Brittiläinen

en: Virgin Islands, U.S.
fi: Neitsytsaaret, Yhdysvaltain

en: Visibility
fi: Näkyväisyys

en: Visibility:
fi: Näkyväisyys:

en: Vodafone Italy via SMTP
fi: Vodafone Italy SMTP:n avulla

en: WARN
fi: VAROITUS

en: WARNING!!! REMOVE SCRIPT MANUALLY FROM %s.
fi: VAROITUS!!! POISTA SKRIPTI KäSIN PALVELIMELTA %s.

en: WIN via HTTP
fi: WIN HTTP:n avulla

en: Wallis and Futuna
fi: Wallis ja Futuna

en: Warning
fi: Varoitus

en: We
fi: ke

en: Weather Forecast
fi: Sääennuste

en: Weather data provided by
fi: Säätiedot on toimittanut

en: Web
fi: WWW

en: Web Site
fi: WWW-sivusto

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Welcome to %s
fi: Tervetuloa ohjelmaan %s

en: Welcome, %s
fi: Tervetuloa, %s

en: Western (ISO-8859-1)
fi: Länsimainen (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
fi: Länsimainen/Euro (ISO-8859-15)

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: Wh_itelist addresses:
fi: Valko_isen listan osoitteet:

en: What application should %s display after login?
fi: Minkä ohjelman %s käynnistää sisäänkirjautumisen jälkeen.

en: What is the delimiter character?
fi: Mitä merkkiä käytetään erottimena?

en: What is the quote character?
fi: Mitä merkkiä käytetään lainaukseen?

en: Whereis Australia map
fi: Whereis Australian kartta

en: Which phases
fi: Mitkä vaiheet

en: Which plugins to enable for the Rich Text editor.
fi: Voit määritellä lisätoimintoja laitetaan päälle Rich Text editorissa.

en: Whitelist
fi: Valkoinen lista

en: Whitelist Edit
fi: Valkoisen listan muokkaus

en: Whitelist is not supported in the current filtering driver.
fi: Käytössä oleva ajuri ei tue valkoista listaa.

en: Whitelisted Addresses
fi: Valkoiselle listalle lisätyt osoitteet

en: Width
fi: Leveys

en: Width in CSS units
fi: Leveys CSS mittayksikköinä

en: Width of the %s menu on the left (takes effect on next log-in):
fi: Vasemmalla olevan %s valikon leveys (tulee voimaan seuraavalla sisäänkirjautumisella):

en: Width of the table
fi: Taulukon leveys

en: Width unit
fi: Leveyden yksikkö

en: Width:
fi: Leveys:

en: Wind
fi: Tuuli

en: Wind Early
fi: Tuulista aikaisin

en: Wind speed in knots
fi: Tuulennopeus solmuissa

en: Wind:
fi: Tuuli:

en: Wind:
fi: Tuuli:

en: Wisdom
fi: Viisaus

en: Wishlist
fi: Toivelistat

en: Work
fi: Työ

en: Work Address
fi: Osoite (työ)

en: Work Phone
fi: Puhelin (työ)

en: Wrong number of fields in line %d. Expected %d, found %d.
fi: Väärä määrä kenttiä rivillä %d. Odotettiin %d, löytyi %d.

en: Wrong number of fields. Expected %d, found %d.
fi: Väärä määrä kenttiä. Odotettiin %d, löytyi %d.

en: Wrong offset %d while reading a VFS file.
fi: Väärä poikkeama %d luettaessa VFS-tiedostoa.

en: X509v3 Basic Constraints
fi: X509v3 perusrajoitteet

en: X509v3 Extended Key Usage
fi: X509v3 lisätoiminnot avaimen käytölle

en: X509v3 Subject Alternative Name
fi: X509v3 Kohteen vaihtoehtoinen nimi

en: X509v3 Subject Key Identifier
fi: X509v3 Kohteen avaimen tunniste

en: X509v3 extensions
fi: X509v3-laajennukset

en: YY
fi: VV

en: YYYY
fi: VVVV

en: Yahoo! map
fi: Yahoo! kartta

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Yemen
fi: Jemen

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes, I Agree
fi: Kyllä, suostun.

en: You are in TEXT MODE.  Use the [<>] button to switch back to WYSIWYG.
fi: Käytät TEKSTITILAA. Käytä [<>] nappulaa vaihtaaksesi takaisin WYSIWYG-tilaan.

en: You are not allowed to create more than %d blocks.
fi: Et voi tehdä enempää kuin %d osiota.

en: You are not allowed to create more than %d rules.
fi: Et voi luoda enempää kuin %d sääntöä.

en: You are not allowed to create or edit custom rules.
fi: Et voi luoda tai muokata erityisiä sääntöjä.

en: You are not authenticated.
fi: Et ole autentikoitunut.

en: You cannot have the '\' character in your full name.
fi: Nimessäsi ei saa olla '\'-merkkiä.

en: You did not enter a valid email address.
fi: Et antanut oikean muotoista sähköpostiosoitetta.

en: You didn't map any fields from the imported file to the corresponding fields in %s.
fi: Et määritellyt mitkä tuodun tiedoston kentät vastaavat mitäkin kenttiä %s:ssä.

en: You have been logged out.
fi: Olet kirjautunut ulos.

en: You have received a new message
fi: Sinulle on saapunut uusi viesi

en: You have to enter a valid cellphone number, digits only with an optional '+' for the international dialing prefix.
fi: Sinun pitää antaa oikea matkapuhelinnumero, vain numeroita ja mahdollisesti '+' jos käytät kansainvälistä puhelinnumeromuotoa.

en: You have to enter a valid value.
fi: Sinun täytyy antaa oikea arvo.

en: You must configure a DataTree backend to use Signups.
fi: Sinun pitää asentaa DataTree-taustajärjestelmä ennen kuin voit käyttää Signup-toimintoja.

en: You must configure a VFS backend.
fi: Sinun pitää asentaa VFS-taustajärjestelmä.

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
fi: Sinun tulee kuvailla ongelmatilannetta ennen kuin voit lähettää ongelmaviestin.

en: You must enter the URL where this link points to
fi: Sinun pitää antaa URL mihin tämä linkki osoittaa

en: You must select an server to be deleted.
fi: Sinun pitää valita poistettava palvelin.

en: You must specify a username to clear out.
fi: Sinun pitää antaa poistettava käyttäjätunnus.

en: You must specify a username to remove.
fi: Sinun pitää antaa poistettava käyttäjätunnus.

en: You must specify at least one email address for which the vacation messages should be activated.
fi: Sinun pitää antaa ainakin yksi sähköpostiosoite, jolle laitetaan päälle poissaoloviestit.

en: You must specify the username to add.
fi: Sinun pitää antaa lisättävä käyttäjätunnus.

en: You must specify the username to update.
fi: Sinun pitää antaa päivitettävä käyttäjätunnus.

en: You must specify what action to perform.
fi: Sinun pitää valita suoritettava toiminto.

en: You must type a new category name.
fi: Sinun pitää antaa uuden kategorian nimi.

en: You need to provide an Italian phone number
fi: Sinun pitää antaa italialainen puhelinnumero

en: Your %s session has expired. Please login again.
fi: Istuntosi %s on vanhentunut. Kirjaudu uudelleen sisään.

en: Your Email Address
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Your From: address:
fi: Sinun lähettäjäosoitteesi:

en: Your Information
fi: Omat tietosi

en: Your Internet Address has changed since the beginning of your %s session. To protect your security, you must login again.
fi: Sinun tietokoneesi käyttämä tietoverkko-osoite on muuttunut sen jälkeen kun olet aloittanut %s istunnon. Tietoturvasyistä sinun pitää kirjautua uudestaan järjestelmään.

en: Your Name
fi: Nimesi

en: Your authentication backend does not support adding users. If you wish to use Horde to administer user accounts, you must use a different authentication backend.
fi: Käyttämäsi authentication taustajärjestelmä ei tue käyttäjien lisäämistä. Jos haluat hallinnoida käyttäjätunnuksia, sinun pitää käyttää jotakin toista authentication taustajärjestelmää.

en: Your authentication backend does not support listing users, or the feature has been disabled for some other reason.
fi: Käyttämäsi authentication taustajärjestelmä ei tue käyttäjätietojen näyttämistä tai tämä piirre ei ole jostakin syystä käytettävissä.

en: Your browser appears to have changed since the beginning of your %s session. To protect your security, you must login again.
fi: Sinun käyttämäsi www-selain näyttää olevan muuttunut sen jälkeen kun olet aloittanut %s istunnon. Tietoturvasyistä sinun pitää kirjautua uudestaanjärjestelmään.

en: Your browser does not support this feature.
fi: Selaimesi ei tue tätä toimintoa.

en: Your browser does not support this print option. Press Control/Command + P to print.
fi: Selaimesi ei tue tarvittavaa tulostustoimintoa. Paina Control/Option + P tulostaaksesi.

en: Your current time zone:
fi: Aikavyöhykkeesi:

en: Your default identity has been changed.
fi: Oletusprofiilisi on muutettu.

en: Your default identity:
fi: Oletusprofiilisi:

en: Your full name:
fi: Nimesi:

en: Your login has expired.
fi: Istuntosi on vanhentunut.

en: Your new password for %s is: %s
fi: Sinun salasanasi %s:lle on: %s

en: Your options have been updated for the duration of this session.
fi: Asetuksesi on päivitetty ja ne ovat voimassa tämän istunnon ajan.

en: Your options have been updated.
fi: Asetuksesi on päivitetty.

en: Your password has been reset
fi: Salasanasi on nollattu

en: Your password has been reset, check your email and log in with your new password.
fi: Salasanasi on nollattu, tarkista sähköpostisi ja kirjaudu sisään uudella salasanallasi.

en: Your password has expired.
fi: Salasanasi on vanhentunut.

en: Your remote servers:
fi: Etäpalvelimesi:

en: Yugoslavia
fi: Jugoslavia

en: Zambia
fi: Sambia

en: [Hide Quoted Text]
fi: [Piilota lainattu teksti]

en: [No Subject]
fi: [Ei otsikkoa]

en: [Problem Report]
fi: [Ongelma]

en: [Show Quoted Text -
fi: [Näytä lainattu teksti -

en: [Show Quoted Text - %s lines]
fi: [Näytä lainattu teksti - %s riviä]

en: [line %s of %s]
fi: [rivillä %s/%s]

en: _Address(es) to forward to:
fi: _Välitä viestit osoitteisiin:

en: _Addresses to not send responses to:
fi: _Älä lähetä vastausviestiä osoitteisiin:

en: _Administration
fi: _Ylläpito

en: _Blacklist
fi: _Musta lista

en: _CLI
fi: _Komentotulkki

en: _Delete Row
fi: _Poista rivi

en: _Delete message completely
fi: _Poista viesti kokonaan

en: _Enter each address on a new line:
fi: _Laita jokainen osoite omalle rivilleen:

en: _Forward
fi: _Uudelleenohjaa

en: _Groups
fi: _Ryhmät

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Image Properties...
fi: _Kuvan tiedot...

en: _Keep a copy of messages in this account?
fi: _Jätä viestistä kopio tähän osoitteeseen.

en: _Log in
fi: _Kirjaudu sisään

en: _Log out
fi: _Kirjaudu ulos

en: _Modify Link...
fi: _Muokkaa linkkiä

en: _Move message to folder:
fi: _Siirrä viesti kansioon:

en: _My email addresses:
fi: _Omat sähköpostiosoitteet:

en: _Options
fi: _Asetukset

en: _Permissions
fi: _Oikeudet

en: _Remove Link...
fi: Poista linkki...

en: _Script
fi: _Skripti

en: _Setup
fi: _Asennus

en: _Table Properties...
fi: _Taulukon tiedot...

en: _Users
fi: _Käyttäjät

en: _Vacation
fi: _Poissaoloviesti

en: _Whitelist
fi: _Valkoinen lista

en: active
fi: aktiivinen

en: address book
fi: osoitekirja

en: addressee unknown
fi: vastaanottaja tuntematon

en: and
fi: ja

en: calendar
fi: kalenteri

en: calm
fi: tyyntä

en: cannot create output file
fi: ei voi luoda tulostiedostoa

en: cannot open input
fi: ei voi aukaista lähdettä

en: click here
fi: napsauta tästä

en: command line usage error
fi: virhe komentorivillä

en: configuration error
fi: asetusvirhe

en: critical system file missing
fi: kriittinen järjestelmätiedosto puuttuu

en: data format error
fi: muotovirhe tiedoissa

en: disabled - click to enable
fi: pois päältä - napsauta laittaaksesi päälle

en: edit
fi: muokkaa

en: entry not found
fi: tietuetta ei löytynyt

en: falling
fi: laskeva

en: field
fi: kenttä

en: file
fi: tiedosto

en: from the %s (%s) at %s %s
fi: suunnasta %s (%s) nopeudella %s %s

en: gusting
fi: puuskittain

en: host name unknown
fi: tuntematon palvelimen nimi

en: immediate
fi: välittömästi

en: inactive
fi: ei aktiivinen

en: input/output error
fi: io-virhe

en: internal software error
fi: ohjelmiston sisäinen virhe

en: lines]
fi: rivit]

en: maildrop script generated by Ingo
fi: Ingo ohjelman tuottama skripti

en: match
fi: täsmää

en: mkisofs error code %d while making ISO.
fi: mkisofs virhekoodi %d ISO:a tehdessä.

en: name
fi: nimi

en: not implemented
fi: ei ole toteutettu

en: not yet implemented
fi: ei ole vielä toteutettu

en: notepad
fi: muistilista

en: or
fi: tai

en: percent
fi: prosentti

en: permission denied
fi: käyttö kielletty

en: pixels
fi: pikseleitä

en: procmail script generated by Ingo
fi: Ingo ohjelman tuottama procmail-skripti

en: remote error in protocol
fi: etävirhe protokollassa

en: rising
fi: nouseva

en: service unavailable
fi: palvelu ei ole käytettävissä

en: show differences
fi: näytä erot

en: sms2email via HTTP
fi: sms2email HTTP:n avulla

en: steady
fi: vakaa

en: system error
fi: järjestelmävirhe

en: task list
fi: tehtävälista

en: temporary failure
fi: väliaikainen virhe

en: type the password twice to confirm
fi: varmistaaksesi kirjoita salasana kahdesti

en: unnamed
fi: nimetön

en: user select
fi: käyttäjän valinta
